PDA

Zobacz pełną wersję : Czym ocieplić stary drewniany dom?



ebonit
28-01-2010, 14:33
Czym ocieplić stary drewniany dom (mieszkam na Podhalu, więc zimy są mroźne i wietrzne), zbudowany częściowo z bali, a częściowo z pustaków, otynkowany wieki temu?

labas1
28-01-2010, 15:31
Wełna i płazówka ,,32"

andrzej_ar
30-01-2010, 10:04
albo Ekofiber metodą natryskową - często używane do renowacji obiektów zabytkowych albo tam gdzie jest trudny dostęp czy też styropian albo wełna po prostu wyglądają idiotycznie

vegeta
30-01-2010, 15:44
Witam'
Ja stary drewniany domek docieplałem wełną.
Nabiłem łaty co pół metra i miedzy nie wełna 5cm na to szaluneczek z desek.
Wygląda świetnie i dość skutecznie.
Żałuję, że na wełnę nie przybiłem jeszcze papieru i dopiero szalunek.

kuba1r
30-01-2010, 16:52
Zależy od chęci wydania pieniążków, wełna dobra i prosty montarz, dotego wiatro izolację jak na dach, szalówka i gotowe. Można taniej styropianem w ten sam sposób tylko większe ryzyko z powodu gryzoni.

extremo2
22-02-2011, 11:56
Witam serdecznie!
Potrzebuję porady odnośnie ocieplenia domu drewnianego pobudowanego ok 30 lat temu.
Czytałam już ogrom wpisów odnośnie tego tematu i dalej jestem w kropce.Dom jest dość duży i posiada czterospadowy dach,Z tego co się dopatrzyłam to między ścianami jest deska papa wełna papa deska i tyle.Ściany parteru są szersze niż na pietrze!!!!!!SZOK!!nie wiem co jest w tych ścianach na górze ale tam jest okropnie zimno więc myśle,że nie są ocieplone.Nie mam się kogo zapytać jak to było budowane bo mama nie pamięta.Planuję zamieszkać na górze ze swoją rodziną ale najpierw musimy to docieplić i teraz pytanie jak???Czy ma to być z zewnątrz czy w środku i czym i jak.Dom jest cały z drewna.Dodałam zdjęcie identycznego domu(ale w tamtym pewnie nie marzną)

ksenka
27-02-2011, 17:18
Witam! Mam tez stary dom z bali. Interesuje mnie, jak prawidlowo przygotowac do ocieplenia i czym ocieplac dom, aby nie zbieral sie kondensat????Bardzo prosze o opisanie technologii krok po kroku.I jak ocieplac ekofibra???? dziekuje)))

maciej74
27-02-2011, 17:44
Jeśli ocieplasz od środka to pierw nabijasz łaty gr 2,5cm do 3,2 cm na to folia paro przepuszczalna , stelaż , zamiast ekofibru prościej jest dać wełnę drzewną między stelaż grubość w zależności od ścian zrębu 5,10 do 15 cm , następnie prawidłowo powinno być folia paroizolacyjną choć w pomieszczeniach suchych typu salon pokój to bym sobie odpuścił szególnie że wełna drzewna ma inne właściwości od wełny mineralnej i to wszystko zamykasz dechami, rigipsem ściana gotowa :)

magdyla
01-03-2011, 07:11
Drewniane domy sa kapitalne,ale chyba jak widac tylko nowe,myslalam,ze wlasnie w gorach jak buduje sie taki dom to i ladny i cieply.Ciekawa jestem czym wreszcie go ocieplono.Ale fachowiec ze wszystkim da sobie rade,a podejrzewam,ze do tej pory juz zostal ocieplony.Powodzenia

zbyszek57
01-03-2011, 12:19
Domy góralskie to inna bajka:):) Proponuje pojechac do Chochołowa, tam cala wioska to skansen budownictwa Podhalanskiego. Inaczej buduja na Podkarpaciu, inaczej na Podhalu.. jeszcze inaczej budowano domu w Karkonoszach.Nie da sie tego porownac. A co do ocieplania domu drewnanego, wszystko zalezy od zasobnosci portfela inwestora:):)
Podhalańscy górale uszczelniają swoje domu warkoczami- kiedyś słomianymi moczonymi w oleju- teraz konopiami. robota zmudna i trudna. wymaga doświadczenia i sporych umiejętności.Wykancza sie potem te szczeliny listwami przylgowymi, albo ćwierćwałkami.- zależnie od preferencji.

magdyla
06-06-2011, 13:28
Zgadzam sie w zupelnosci.Co rejon to ciekawsze osiedla domkow.Ale jedno jest pewne,ze tylko w gorskich regionach sa przepiekne budowle.Palce lizac. Pozdrawiam.

butynski
06-06-2011, 19:22
)
Podhalańscy górale uszczelniają swoje domu warkoczami- kiedyś słomianymi moczonymi w oleju- teraz konopiami. robota zmudna i trudna. wymaga doświadczenia i sporych umiejętności.Wykancza sie potem te szczeliny listwami przylgowymi, albo ćwierćwałkami.- zależnie od preferencji.

Tak robią pseudo górale ! Górale wykańczają wełnionką i nic na to nie przykładają żadnych ćwierćwałków i listw .

magdyla
09-06-2011, 15:38
Na wlasne oczy widzialam takie cudenka wlasnie w gorach,nad Grajcarkiem w Szczawnicy.Az trudno uwiezyc,ze to prawdziwe,a nie z bajki.

zbyszek57
09-06-2011, 15:50
inaczej buduja gorale z Podhala.. inaczej na Orawie, a jeszcze inaczej na Beskidzie i Podbeskidziu..co region to klimat i wlasna ornamentyka . Orawscy ciesle kazdy dorzeźbiony element zdobia swoim znakiem.. na Podhalu rzadzi szarotka.. i tak dalej...

magdyla
09-06-2011, 16:03
A jeszcze chcialam dodac,ze te cudenka z nad Grajcarka w Szczawnicy, nie maja ani jednego gwozdzia ni zadnego zelastwa.Tylko grube bale nakladane na przemian jak w klockach.Nie uwierzylabym,gdyby mi ktos o tym powiedzial,ale prawie tego cacka dotknelam.