PDA

Zobacz pełną wersję : Mieliscie problemy łącząc gres i drewno-grubosc??



gospie
28-01-2010, 23:18
Nie robiłam rożnych poziomów podłogi. Teraz chce położyć gres i merbau i nie weim czy nie bedzie problemów wynikających z różnicy grubosci tych materiałów. Gres 9 mm, merbau pewnie 14. Jak u Was to wyglądało, czy dużo kleju szło pod płytki??
pozd
gospie

zizi1978
29-01-2010, 09:17
Ja robiałm 2 poziomy podłogi a i tak po połozeniu gresu mam "problem" z wysokoscia :roll: Pan od parkietów zaproponował: matę dp podniesienia poziomu parkietu do terakoty i po problemie:)

gospie
29-01-2010, 11:47
hmm, tyle ze ja mam podłogówkę, więc chyba u mnie to sie nie sprawdzi :(

Parkiet
29-01-2010, 12:47
Nie robiłam rożnych poziomów podłogi. Teraz chce położyć gres i merbau i nie weim czy nie bedzie problemów wynikających z różnicy grubosci tych materiałów. Gres 9 mm, merbau pewnie 14. Jak u Was to wyglądało, czy dużo kleju szło pod płytki??
pozd
gospie
Lico podłogi ceramicznej powinno być na wysokości równej grubości podłogi drewnianej. Masa wyrównawcza pod płytki załatwi temat w zupełności. Pełny efekt przy niewielkim zachodzie i koszcie. Pozdrawiam.

gospie
29-01-2010, 12:55
a co to za masa wyrównawcza? jak to sie stosuję? jaki koszt tego specyfiku?

gospie
29-01-2010, 12:58
acha, i czy to nie wpłynie na gorszą prace podłogówki?

Parkiet
29-01-2010, 13:51
acha, i czy to nie wpłynie na gorszą prace podłogówki?
Wpływ masy wyrównawczej na przewodność cieplną całej posadzki będzie znikomy. Co do rodzaju masy to zdaj się na opinie glazurnika, jemu ten temat będzie bliższy. Pozdrawiam.

vadiol
29-01-2010, 18:27
Nie robiłam rożnych poziomów podłogi. Teraz chce położyć gres i merbau i nie weim czy nie bedzie problemów wynikających z różnicy grubosci tych materiałów. Gres 9 mm, merbau pewnie 14. Jak u Was to wyglądało, czy dużo kleju szło pod płytki??
pozd
gospie

Masz dobra sytuacje , bo te kilka brakujących milimetrów wypełni klej do płytek . Poziom drewna i gresu wyrówna się .
Zużycie kleju zależy od ewentualnych nierówności wylewki .

Damro
29-01-2010, 21:55
u mnie tak właśnie było,trochę kleju poszło :-? a drewno grubości 21mm mam :D