PDA

Zobacz pełną wersję : Rózne odcienie merbau?????



gospie
28-01-2010, 23:26
Czy to prawda ze merbau ma rózne oznaczenia odcienia oznaczany literami od jasnego do najciemniejszego?

Widze rózne merbau-y i zreczywiście różnia sie miedzy sobą, wiec nie wiem czy to kwestia producenta czy rzeczywiscie coś w tym jest.
Ja poszukuję merbaua- ale zeby nie był za ciemny

Barlinek Life ma fajny kolor i ciekawie połyskuje, ale na forum ma kiepska opinię i Barlinka sobie podaruję.
pozd
gospie

78mysz
28-01-2010, 23:31
merbau ma różne klasy jasności, najjaśniejsza jest light, potem dochodzi jeszcze kwestia wykończenia lakier i jaki, czy olej.

gospie
29-01-2010, 00:00
Ja chce jasny i lakierowany gotowy do położenia na podłogówkę. Możesz coś polecić, ale tak nie z najwyższej półki cenowej.... :(

78mysz
29-01-2010, 09:51
o to musisz pytać juz fachowców, którzy będą Ci ukladać. Spróbuj też na "parkiety kto pyta..."
Wydaje mi się, ze gotowa deska, czy deska warstwowa, może wyjśc w zbliżonej cenie do litej z obróbką, a w takim przypadku wolałabym jednak tańszą surową kupić i zapłacić więcej za robocizne, bo deski gotowe też idealne nie są na piórach, a po cyklinowaniu surowej wszystko ładnie się równa i wypełnia ubytki

Luki_wawa
29-01-2010, 10:03
Ja mam u siebie deskę merabu z DLH co prawda surową ale wiem, że mają tez gotowe lakierowane. Drewno nie jest bardzo ciemne jest przewaga jaśniejszych desek. Musisz pytać u różnych dostawców ale raczej nie spodziewaj się, że dostaniesz deski w jednakowych odcieniach zresztą merbau ma super usłojenie jest bardzo żywym drewnem i naprawdę robi super efekt. Niektórzy dostawcy maja klasę select, która polega na tym, że wybierają jak najbardziej zbliżone odcienie. Niestety trzeba za to dopłacić a efekt moim zdaniem nie jest rewelacyjny dla mnie trochę zbyt nie naturalnie wygląda.

78mysz
29-01-2010, 10:17
za selecta nie ma co dopłacać. Pytaj ghosta34 o deski, widzialam jego jasne podłogi merbau

XX
29-01-2010, 10:32
ja mam u siebie merbau 70% light + 30% medium bejcowane na żarówkę pomarańcz - kumkwat. Specjalnie wybierałam - dark byłby za ciemny

MarynaM
29-01-2010, 11:02
Tu coś w temacie kolorów :D - http://forum.muratordom.pl/parkiety-kto-pyta-nie-bladzi,t125613-180.htm

Parkiet
29-01-2010, 12:29
Czy to prawda ze merbau ma rózne oznaczenia odcienia oznaczany literami od jasnego do najciemniejszego?

Widze rózne merbau-y i zreczywiście różnia sie miedzy sobą, wiec nie wiem czy to kwestia producenta czy rzeczywiscie coś w tym jest.
Ja poszukuję merbaua- ale zeby nie był za ciemny

Barlinek Life ma fajny kolor i ciekawie połyskuje, ale na forum ma kiepska opinię i Barlinka sobie podaruję.
pozd
gospie
Jeśli podłoga lub jej część ma być jednorodnym tłem, odpowiednim do planowanego wystroju pomieszczeń, to warto poszukać drewna w określonym odcieniu.
W pozostałych przypadkach merbau w pełnej palecie swoich barw wygląda najbardziej naturalnie. Należy podkreślić, że drewno to nie posiada bogatego usłojenia i tu różnorodność barw tworzy jego naturalność. Pozdrawiam.

gospie
29-01-2010, 12:35
ja broń boże nie chce desek w jednym odcieniu, merbau to merbau i cały w nim urok, ale widziałam merbau od głebokiej ciemnej czerwieni, aż po taki w kolorze piwa -miejscami (tak mi sie skojarzyło:)
własnie chce przejechac sie zobaczyć ten DLH,
może ktos ma na forum , to sie wypowie....

Monika_Gdynia
29-01-2010, 14:33
polecam globalwood. My kupilismy w castoramie 124 za m2 . Deski sa lakierowane - bardzo dobra jakość. Parktycznie nie było odpadów ani brzydkich desek. Podłoga wyszła bardzo ładnie i równo (czego się bałam - bo wydawało mi się ze bez cyklinowania i lakierowania po ułożeniu nie ma prawa wyjśc równo - a jednak wyszło) tez mamy podłogówke pod deskami i jak na razie wszytko jest bez zarzutu.

78mysz
29-01-2010, 18:07
na ogrzewanie podłogowe poleca sie generalnie podlogi olejowane

gospie
29-01-2010, 23:21
MONIKO:
a jak lakier na tych gotowych parkietach? nie jest miękki? naczytałam sie na forum, ze lepiej połozyć lakier na lite drewno, bo te gotowce sa srasznie miekkie i szybko sie niszczy.
Ile płaciłas za ułozenie?
Czy nadaja sie na podłogówkę?
mozesz jakas fotkę wkleić? jakby co to chociaz na priv

gospie
29-01-2010, 23:27
A jaki polecacie lakierowany merbau? Jakiej firmy? Czy do 130zł dam rade kupic jakis dobry, który po pół roku uzytkowania nie bedzie do renowacji? Czy ten lakier na gotowcach jest naprawde taki kiepski??
POLECCIE COŚ :(
tyle sie naczytałam, juz nie wiem co myslec...

gospie
29-01-2010, 23:28
....acha ten merbau na podłogówkę ma być ...

78mysz
30-01-2010, 00:36
Zależy od gotowca. Jak masz warstwy użytkowej 3 mm i to na sklejce sosnowej to dziekuję bardzo.
Najlepiej brać deszczółke litą i to obrabiać, całościowo wyjdzie ta sama cena co dobrej warstwówki lub innej deski gotowej
Merbau twardy jest i stabilny, uszkodzić można tylko lakier, a lakier słabej jakości złuszczy się/porysuje. Naprawa podłogi olejowanej jest zdecydowanie prostsza