PDA

Zobacz pełną wersję : szukam taniego materia?u na izolacj? termiczn?



02-02-2004, 23:15
może mieć dowolnie słabe paramatry wytrzymałościowe, musi być materiałem trwałym, tanim i i stounkowo ciepły ciepłym (lambda poniżej 0,06), obojętna gęstość, forma (mogą być granulki maty, etc). Wskazana paroprzuszczalność nie gorsza niż silikatów.

aandrzejek
02-02-2004, 23:40
jesli to ma byc do ocieplenia strychu to polecam np. słome :lol: po żniwach możesz ją dostać nawet za darmo (rolnicy często ją po prostu palą). Jesli do ścian to masz Gościu problem.

03-02-2004, 11:31
jesli to ma byc do ocieplenia strychu to polecam np. słome :lol: po żniwach możesz ją dostać nawet za darmo (rolnicy często ją po prostu palą). Jesli do ścian to masz Gościu problem.
Nie ukrywam, że myślałem o słomie, a jak jest z jej trwałością? Dlaczego nadaje się na ocieplenie strychu, ale już nie ścian (jako wypełnienie ścian trójwarstwowej). Nawet gdyby był to materiał na kilka lat, to może bym się zdecydował (pod warunkiem że dałoby się tą słomę w miarę bezproblemowo usunąć) potem wdmuchnąłbym np. Ekofiber.

03-02-2004, 11:48
jaja sobie robicie?

januszek
03-02-2004, 11:56
nie to nie są jaja
płyty ze słomy mają lambda 0.08
są jeszcze skrawki włókniny syntetycznej 0.05
wszelkiego rodzaju odpady filcowe 0,06
odpady korkowe
trociny, wióry drewniane
torf
ale wspł tych materiałów zależą od ich ubicia (zagęszczenia)

03-02-2004, 12:01
nie to nie są jaja
płyty ze słomy mają lambda 0.08
są jeszcze skrawki włókniny syntetycznej 0.05
wszelkiego rodzaju odpady filcowe 0,06
odpady korkowe
trociny, wióry drewniane
torf
ale wspł tych materiałów zależą od ich ubicia (zagęszczenia)

te skrawki włókniny syntetycznej są interesujące - możesz napisać coś wiecej/?

Juras XR4Ti
03-02-2004, 13:28
UWAGA! NIE ROBIĘ JAJ! Gostek niedaleko mnie ma jako ocieplenie stropu liście dębowe przemieszane z wapnem. Chałupka z końca lat 40. I to jakoś funkcjonuje.....

kc
03-02-2004, 13:30
O kurde!
Myślałem że mnie już nic nie zdziwi... :roll: