PDA

Zobacz pełną wersję : łatanie tynku cem-wap



rakgrzech
29-01-2010, 16:30
Jak naprawić (zalepić) dziury w tynku cem-wap? Chodzi mi o porady dotyczące techniki wykonywania takich napraw, aby po pomalowaniu nie było widać łat i różnicy w strukturze. Tynk jest nowy, jeszcze nie malowany. Dziury powstały podczas prac instalacyjnych np. przy prowadzeniu rur do grzejników.

Daga&Adam
29-01-2010, 16:32
Jak naprawić (zalepić) dziury w tynku cem-wap? Chodzi mi o porady dotyczące techniki wykonywania takich napraw, aby po pomalowaniu nie było widać łat i różnicy w strukturze. Tynk jest nowy, jeszcze nie malowany. Dziury powstały podczas prac instalacyjnych np. przy prowadzeniu rur do grzejników.

Kupujesz tynk, nakladasz kielnia, wyrownujesz np. paca. Po paru godzinach (lub minutach - zalezy od rozmiarow) trzeba zatrzec - najlepiej tym samym czym u Ciebie zacierali tynkarze na koniec - moze to byc np. paca styropianowa albo z filcem :) Ten sam sposob zacierania (i takimi samymi narzedziami) moim zdaniem zagwarantuje taka sama strukture jak ta pierwotna.
pozdr.

majki
29-01-2010, 18:30
Mam tynki maszynowe Baumit mpi25, nawet zoastawiłem sobie ze 2 worki w razie czego na zaprawki ... W.g mnie dupa, zawsze będzie widać :-? Może to kwestia umiejętności, ale nie byłem w stanie dojść, do takiej "jakości" zatarcia jak struktura obok "dziury" :wink:

Dlatego zrobiłem gładzie :oops:

pozdrawiam, majki

daggulka
29-01-2010, 20:44
Jak naprawić (zalepić) dziury w tynku cem-wap? Chodzi mi o porady dotyczące techniki wykonywania takich napraw, aby po pomalowaniu nie było widać łat i różnicy w strukturze. Tynk jest nowy, jeszcze nie malowany. Dziury powstały podczas prac instalacyjnych np. przy prowadzeniu rur do grzejników.

Kupujesz tynk

to się nazywa dokładnie "zaprawa tynkarska cementowo-wapienna" ... coby jej/jemu gipsówki w sklepie nie wciśli , bo przeca z automatu to się z reguły gipsem dziury łata :wink:


W.g mnie dupa, zawsze będzie widać :-? Może to kwestia umiejętności, ale nie byłem w stanie dojść, do takiej "jakości" zatarcia jak struktura obok "dziury" :wink:

Dlatego zrobiłem gładzie :oops:

pozdrawiam, majki

mnie się udało ... i żadnej filozofii nie było ... :roll:
łatałam osobiście dziury po gwoździach , przy instalacjach , przy ościeżnicach , i inne .... zresztą .... pod warstwą podkładówki i 2 warstwami farby właściwej różnice nawet gdyby były - się zacierają....