PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena instalacji c.o i wod-kan



mirela99
01-02-2010, 06:45
Mam taką wycenę:
Kotłownia wykonana będzie w oparciu o gazowy kocioł TopGas 12 kW firmy Hoval z układem solarnym firmy Hoval opartym na zasobniku 300l. Przewidziano cyrkulację cwu. Do komina przewidziano wkład kominowy ze stali nierdzewnej.
Kotłownia: 15 350,00 zł netto
Ogrzewanie budynku będzie za pomocą ogrzewania podłogowego w systemie Kan-therm. Na dolnej i górnej kondygnacji będą zabudowane rozdzielacze do rozdziału ogrzewania podłogowego. Regulację ogrzewania podłogowego przewidziano za pomocą termostatów zamontowanych na ścianach. W skład ogrzewania wchodzą wszystkie materiały potrzebne do wykonania ogrzewania podłogowego włącznie ze styropianem systemowym 30 mm.
Ogrzewanie: 10 169,00 zł netto
Instalacja wodna będzie wykonana w systemie KAN-therm Press w rozprowadzeniu trójnikowym. Przyjęto 2 zestawy podtynkowe wc, 2 umywalkowe i 1 bidetowy. Kanalizacja zostanie wykonana z materiałów firmy 'Magnaplast'.
Instalacja wod-kan: 4 162,00 zł netto

Razem:
Materiały: 29 681,00 zł netto
Robocizna: 8 950,00 zł netto
Materiały i Robocizna: 38 631,00 zł netto
Dom ok 130 m, wszedzie podłogówka bez grzejników, plus przygotowanie instalacji pod solary
Może się ktoś wypowiedziec odnośnie cen ? Fachowiec sprawdzony przez znajomego, tylko ta cena ...

mynia_pynia
01-02-2010, 07:20
Wykonawcy, który u mnie robił na dzień dobry zadałm pytanie ile będzie kosztować instalacjia. Powiedział że od 35 tyś do 65 tyś. Za 35 tyś jest to standardowa instalacja z prostym piecem do 5 tyś. za 65 tyś z pompą ciepła.
U mnie wyszło około 42 tyś. Mam częściowo podłogówkę a częściowo kaloryfery. W tej cenie nie ma wliczonych solarów - bo n ie mam jeszcze zamontowanych, kominy były już wykonane - systemowe.