PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z tym kominkiem??



stpol
01-02-2010, 09:19
Witam.
Mam w domu taki kominekhttp://img192.imageshack.us/img192/4066/zdjcie224i.jpg

Został postawiony w czasie budowy domu w latach 80-tych. Niestety spełnia tylko funkcję dekoracyjną no i ładnie się w środku pali i to wszystko. Chcę go jakoś przerobić w taki sposób aby można było nim też dogrzać dom. Czy ktoś z was ma może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??
pozdr.

wiaterwiater
01-02-2010, 11:13
Przerobić się nie da. Trzeba wziąć młot, zburzyć do gołej ściany i postawić nowy. :lol:

jakoxxs
01-02-2010, 13:23
Przerobić się nie da. Trzeba wziąć młot, zburzyć do gołej ściany i postawić nowy. :lol:
tak jest

bladyy78
01-02-2010, 13:47
Nie widzę dokładnie ale jeżeli to jest kominek otwarty to raczej nic nie zrobisz. Jeżeli jest tam kaseta to możesz popróbować dołożyć do niej podkowę. Mój wujek kiedyś jak jeszcze nie było kominków z pw a te co były były drogie montował w zwykłych kasetach wspawane wężownice i nawet to grzało. Jednak sprawność tego nie była zbyt duża.

stpol
01-02-2010, 15:36
Niestety w środku nic nie ma tylko cegły szamotowe!! :(

Forest-Natura
01-02-2010, 16:01
Witam.
Jeżeli darzysz go sentymentem lub nie chcesz zmieniać jego konstrukcji i wyglądu, da się zamontować w nim kasetę kominkową (nawet jeżeli trzeba będzie to zrobić na miarę), która w znaczny sposób wykorzysta energię "uciekającą" w komin.
Jeżeli nie podoba Ci się on - zburzyć, zaprojektować i zrobić nowy.
Taki jak chcesz, o jaki Ci się podoba i o jakim marzysz...
Pozdrawiam.

bind
01-02-2010, 16:45
Niestety ale najlepiej wyburzyć. Ja nie chciałem swojego wyburzać (rocznik 89) ale fachowcy tak zalecili, więc poszedł pod młotek :wink: