PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze Energetyka ENION - Kilka pytań PILNE !!!!!!!!!!!!!



dziubek25077
01-02-2010, 19:11
Mam kilka szybkich nurtujących mnie pytań, bardzo ważnych dla mnie bo czas mnie goni.
Zaczne od początku.
Na dzień dzisiejszy mam podpisaną umowę "O przyłączenie do sieci Przedsiębiorstwa Energetycznego".
Umowę podpisałem prawie dwa lata temu, zaraz po wydaniu warunków przyłączenia do sieci energetycznej. Prwawie, ponieważ termin ważności upływa 13 lutego 2010r.
Wiem troche już późnawo, ale źle zintepretowałem słowa pani w energetyce, która sama zasugerowała żeby sie nie spieszyć, gdyż po podpisaniu umowy dojdzie opłata stała (60 zł + taryfa budowlana).
Teraz pewnie nasuną sie pytania skąd miałęm prądna budowe.
A miałem :) i mam nadal, gdyż buduje nowym domobok starego który później idzie do rozbiórki.
Dlatego zwlekałem.
Dziś byłem w energetyce i mam troche problem.
Teraz powinienem wykonać przyłącz do budynku "prowizoryczny" przez instalatora, jak usłyszałem w energetyce.
Teraz moje pytania
1. Kto może być instalatorem???
2. Czy to ktoś z ograniczonej listy instalatorów działających w danym rejonie?
3. Jakie dokumenty będe potrzebował do złożenia zgłoszenia wykonania takiego przylącza do budynku???
4. Czy można wykonać taki przyłącz nie do budynku a do "podskrzynki" obok skrzynki przyłączeniowej z licznikiem odebrać taką prowizorke? Teraz nie bardzo są warunki żeby kopać na kabel więc odpada. Pani z energetyki to zasugerowała, ale ..... nie wierze jej :D wole sie upewnić bo albo sie z nią nie rozumie albo mnie robi w bambuko.
5. Czy ten przyłącz nie powinna zrobić firma która wygrała przetarg na wykonanie przyłączu na moją posesje?

Wiem że pytania może śmieszne itd. ale w energetyce umnie śrenio można sie coś dowiedzieć. Dziś zrobiłem telefoniade, ale jutro chce tam uderzyć, i mniej wiecej wiedzieć na czym stoje.
Wiem że co rejon to może inaczej wygladać ale może jest ktoś kto sie na tym zna, albo będzie wiedział.
Mile widziane osoby z Jaworzna :)
Z góry dziękuje.
Pozdro !!!

marcin714
03-02-2010, 09:09
Po pierwsze to po co ci jakiś przyłącz do podskrzynki skoro masz prąd na budowie?

Jeśli masz już budynek to pewnie zleciłeś lub zlecisz wykonanie instalacji elektrycznej " uprawnionemu instalatorowi" Ten instalator lub inny instalator musi wykonać linię zasilającą twoją instalację od złącza w płocie do rozdzielnicy w budynku. Teoretycznie powinieneś zrobić to najpóźniej w dniu wynikającym z umowy przyłączeniowej. Wtedy też teoretycznie ZE powinien wykonać przyłącze i od następnego dnia teoretycznie powinieneś odbierać energię elektryczną. Więc nie wiem czy ktoś cię zmusza już do wykonania linii zasilającej i instalacji bo przyłącze jest już gotowe czy sam sobie to wymyśliłeś a przyłącza i tak nie widać.

Co do instalatora i jego uprawnień to musisz się dowiedzieć jakich papierów od wykonawcy instalacji w twoim domu i ogródku będzie wymagał rejon a potem szukasz takiego kto je posiada. Często i gęsto potrzebne są do tego uprawnienia budowlane a czasem nie są potrzebne. Pamiętaj, że do samego wykonania instalacji wystarczy aby elektryk miał zwykłą żółtą książeczkę E bo ona upoważnia go do pracy. Natomiast nie wystarczy to napewno do sprzedania tej instalacji w RE więc lepiej od razu zatroszczyć się oto.

mjakob
03-02-2010, 09:38
Mam kilka szybkich nurtujących mnie pytań, bardzo ważnych dla mnie bo czas mnie goni.
Zaczne od początku.
Na dzień dzisiejszy mam podpisaną umowę "O przyłączenie do sieci Przedsiębiorstwa Energetycznego".
Umowę podpisałem prawie dwa lata temu, zaraz po wydaniu warunków przyłączenia do sieci energetycznej. Prwawie, ponieważ termin ważności upływa 13 lutego 2010r.
Wiem troche już późnawo, ale źle zintepretowałem słowa pani w energetyce, która sama zasugerowała żeby sie nie spieszyć, gdyż po podpisaniu umowy dojdzie opłata stała (60 zł + taryfa budowlana).
Teraz pewnie nasuną sie pytania skąd miałęm prądna budowe.
A miałem :) i mam nadal, gdyż buduje nowym domobok starego który później idzie do rozbiórki.
Dlatego zwlekałem.
Dziś byłem w energetyce i mam troche problem.
Teraz powinienem wykonać przyłącz do budynku "prowizoryczny" przez instalatora, jak usłyszałem w energetyce.
Teraz moje pytania
1. Kto może być instalatorem???
2. Czy to ktoś z ograniczonej listy instalatorów działających w danym rejonie?
3. Jakie dokumenty będe potrzebował do złożenia zgłoszenia wykonania takiego przylącza do budynku???
4. Czy można wykonać taki przyłącz nie do budynku a do "podskrzynki" obok skrzynki przyłączeniowej z licznikiem odebrać taką prowizorke? Teraz nie bardzo są warunki żeby kopać na kabel więc odpada. Pani z energetyki to zasugerowała, ale ..... nie wierze jej :D wole sie upewnić bo albo sie z nią nie rozumie albo mnie robi w bambuko.
5. Czy ten przyłącz nie powinna zrobić firma która wygrała przetarg na wykonanie przyłączu na moją posesje?

Wiem że pytania może śmieszne itd. ale w energetyce umnie śrenio można sie coś dowiedzieć. Dziś zrobiłem telefoniade, ale jutro chce tam uderzyć, i mniej wiecej wiedzieć na czym stoje.
Wiem że co rejon to może inaczej wygladać ale może jest ktoś kto sie na tym zna, albo będzie wiedział.
Mile widziane osoby z Jaworzna :)
Z góry dziękuje.
Pozdro !!!

No mam bardzo podobnie jak Ty. Też się zasilam ze starego budynku do rozbiórki, ale nikogo nie będzie ciekawić skąd miałeś prąd - równie dobrze mogłeś mieć agregat.
Wlz do budynku i instalację wewnątrz powinien wykonać dowolny uprawniony instalator (dobrze żeby miał jednak te uprawnienia budowlane na wszelki wypadek, chociaż ostatnio w enionie powiedziano mi, że wystarczą E + działalność gospodarcza). oczywiście najmniej kłopotów, sprawnie i szybko będzie jeśli instalator jest "rekomendowany" przez RD Jaworzno <lol>
Po wykonaniu instalacji kolo robi pomiary, pisze protokół odbioru instalacji (chyba enion ma jakiś druczek swój) i Ty zanosisz to wraz z umową, a Enion przyjeżdża zakłada licznik i.............. przywala taryfe budowlaną, bo........ budynek musi być odebrany. k@#$@!!!

Pozdrawiam Krajana - opisz później jak przez to przebrnąłeś bo mnie tez to czeka.

BigPiotr
03-02-2010, 10:06
Mam kilka szybkich nurtujących mnie pytań, bardzo ważnych dla mnie bo czas mnie goni.
Zaczne od początku.
....
Mile widziane osoby z Jaworzna :)
Z góry dziękuje.
Pozdro !!!

Przeczytaj prywatną wiadomość, tam jest wszystko napisane jak to szło u mnie.
Właśnie kończę zbierać papiery do odbioru.

mjakob
03-02-2010, 10:11
Mam kilka szybkich nurtujących mnie pytań, bardzo ważnych dla mnie bo czas mnie goni.
Zaczne od początku.
....
Mile widziane osoby z Jaworzna :)
Z góry dziękuje.
Pozdro !!!

Przeczytaj prywatną wiadomość, tam jest wszystko napisane jak to szło u mnie.
Właśnie kończę zbierać papiery do odbioru.

czy możesz mi też posłać na priv tą "procedurę". dzięki

BigPiotr
03-02-2010, 10:14
Mam kilka szybkich nurtujących mnie pytań, bardzo ważnych dla mnie bo czas mnie goni.
Zaczne od początku.
....
Mile widziane osoby z Jaworzna :)
Z góry dziękuje.
Pozdro !!!

Przeczytaj prywatną wiadomość, tam jest wszystko napisane jak to szło u mnie.
Właśnie kończę zbierać papiery do odbioru.

czy możesz mi też posłać na priv tą "procedurę". dzięki

Oczywiście, ale to nie chodzi o procedurę tylko dane osobowe ludzi ją prowadzących (dlatego nie na otwartym kanale).