PDA

Zobacz pełną wersję : odpływ łazienkowy KESSEL-czyszczenie?



arkadiusz
01-02-2010, 20:28
Na stronie firmy KESSEL (przy odpływach łazienkowych) jest informcja, że syfo jest łatwo wymowalny i łatwo się go czyści.
Czy syfon to ta różowa część?
Po otwarciu odpływu nie mogę niczego wyjąć i żadna z części nie rusza się. Potrzebuje to diabelstwo wyczyścić bo woda nie spływa:-(

cieszynianka
01-02-2010, 20:40
Na samym dole strony, po prawej masz pokazane co i jak wyjąć, potem wsadzasz łapkę i wyjmujesz załadunek:

http://www.kessel.pl/fileadmin/uploads/Poland/pdf/Odplywy_prysznicowe_LINEARIS_i_wpusty_lazienkowe_0 1.pdf

:wink:

arkadiusz
01-02-2010, 20:53
Dzięki. tylko że nie mogę ruszyć tej różowej części. czy to się jakoś wykręca?

cieszynianka
01-02-2010, 21:00
Jakoś się to musi dać wyjąć, powinno być wyciągane, bo nie widać gwintu.
My mamy Tece, w którym wyjmuje się całą rynienkę.
Najlepiej napisz maila do producenta, powinni Ci objaśnić strategię wyjmowania :wink:

Tomkii
01-02-2010, 21:25
Na stronie firmy KESSEL (przy odpływach łazienkowych) jest informcja, że syfo jest łatwo wymowalny i łatwo się go czyści.
Czy syfon to ta różowa część?
Po otwarciu odpływu nie mogę niczego wyjąć i żadna z części nie rusza się. Potrzebuje to diabelstwo wyczyścić bo woda nie spływa:-(
Ta różowa część składa się z odwróconego lejka włożonego na uszczelkę i od góry nałożonej czapki. Obydwie rzeczy powinny się dać bez problemu wyjąć. Możesz mieć jeszcze również różowy suchy syfon. To taki różowy krążek z dziurką zamykaną klapką. Siedzi również na wcisk.