PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie budowy przed kradzieżami...



mr6319
01-02-2010, 21:34
Witam.
Ponieważ w planach mam założenie okien drewnianych, to wszystkie instalacje wraz z tynkami muszę zrobić przed ich wstawieniem.
Tutaj pojawia się problem kradzieży położonych instalacji. Pomyślałem że założę lampy reagujące na ruch - nastawione na plac budowy i wejście na działkę. Działka jest ogrodzona a obok mieszkają sąsiedzi.
Jakie jeszcze zabezpieczenia można zastosować w takim przypadku?

Nefer
01-02-2010, 21:38
Tak, lampy to świetny pomysł - oświetlisz plac złodziejom to łatwiej im będzie pakować. Sąsiedzi na pewno zaryzykują życie by ocaloić Twoję elektrykę :)
Poszukaj kogoś do pilnowania budowy.

Fugazi!
01-02-2010, 21:47
kup jeszcze atrapy kamer, z mrugajaca lampka i silniczkiem, do tego tabliczki typu "obiekt monitorowany" itp.

do dostania na allegro

u mnie zdało egzamin, nawet czesc fachowców była przekonana, że wielki brat ich ciagle oglada :wink:

01-02-2010, 23:06
Witam.
Ponieważ w planach mam założenie okien drewnianych, to wszystkie instalacje wraz z tynkami muszę zrobić przed ich wstawieniem ...


nie musisz /instalacje przed oknami to jakiś lokalny przesąd ?/

PiotrTok
02-02-2010, 06:03
Witam.
Ponieważ w planach mam założenie okien drewnianych, to wszystkie instalacje wraz z tynkami muszę zrobić przed ich wstawieniem.
Tutaj pojawia się problem kradzieży położonych instalacji. Pomyślałem że założę lampy reagujące na ruch - nastawione na plac budowy i wejście na działkę. Działka jest ogrodzona a obok mieszkają sąsiedzi.
Jakie jeszcze zabezpieczenia można zastosować w takim przypadku?
tynki zwykle robi się po założeniu okien.

Charlie
02-02-2010, 06:24
powiem szczerze, że to jest problem jak uchronić się przed ukradzeniem okien i drzwi z drewna, których koszta sa conajmniej x2 niz plastikowych. Polecam montaż kontaktronów i syreny jednocześnie z oknami i drzwiami. Kontaktron zadziała na przerwanie obwodu w przypadku otwarcia skrzydła a syrenka jak zawyje w środku nocy to nocni łowcy momentalnie odpala przysłowiowe wrotki 8)

Charlie
02-02-2010, 06:24
powiem szczerze, że to jest problem jak uchronić się przed ukradzeniem okien i drzwi z drewna, których koszta sa conajmniej x2 niz plastikowych. Polecam montaż kontaktronów i syreny jednocześnie z oknami i drzwiami. Kontaktron zadziała na przerwanie obwodu w przypadku otwarcia skrzydła a syrenka jak zawyje w środku nocy to nocni łowcy momentalnie odpala przysłowiowe wrotki 8)

Charlie
02-02-2010, 06:25
powiem szczerze, że to jest problem jak uchronić się przed ukradzeniem okien i drzwi z drewna, których koszta sa conajmniej x2 niz plastikowych. Polecam montaż kontaktronów i syreny jednocześnie z oknami i drzwiami. Kontaktron zadziała na przerwanie obwodu w przypadku otwarcia skrzydła a syrenka jak zawyje w środku nocy to nocni łowcy momentalnie odpala przysłowiowe wrotki 8)

Jarek.P
02-02-2010, 06:45
tynki zwykle robi się po założeniu okien.

W przypadku drewnianych zwykle wręcz przeciwnie

J.

Jarek.P
02-02-2010, 06:46
nie musisz /instalacje przed oknami to jakiś lokalny przesąd ?/

Radzisz mu robić instalacje po tynkach?

J.

piterazim
02-02-2010, 07:02
ewentualnie kup coś takiego - na pewno odstraszy lokalnych ciekawskich

http://allegro.pl/item880237960_alarm_bezprzewodowy_pilot_czujka_syr ena_zestaw_hit.html

02-02-2010, 07:03
nie musisz /instalacje przed oknami to jakiś lokalny przesąd ?/

Radzisz mu robić instalacje po tynkach?

J.

widzisz jakies przeciwskazania do zamotowania okien przed instalacjami ?

piterazim
02-02-2010, 07:28
widzisz jakies przeciwskazania do zamotowania okien przed instalacjami ?

raczej przeciwwskazań nie ma, ale jestem zwolennikiem teorii - położyć tynki, a potem niech sobie wiater hula po pokojach

02-02-2010, 07:38
... jestem zwolennikiem teorii - położyć tynki, a potem niech sobie wiater hula po pokojach

taką własnie teorię prezentuje część producentów okien drewnianych ...
Ci zdrowiej myślący producenci nie stawiaja żadnych zakazów co do montażu okien przed tynkami
bo są pewni swojej dobrej impregnacji drewna - inaczej mówiąc ...

piterazim
02-02-2010, 07:46
... jestem zwolennikiem teorii - położyć tynki, a potem niech sobie wiater hula po pokojach

taką własnie teorię prezentuje część producentów okien drewnianych ...
Ci zdrowiej myślący producenci nie stawiaja żadnych zakazów co do montażu okien przed tynkami
bo są pewni swojej dobrej impregnacji drewna - inaczej mówiąc ...

chodzi mi tu generalnie o budowę - wentylacja swoją drogą, ale przez takie przedmuchanie szybciej zniknie wilgoć z budowy

q-bis
02-02-2010, 07:53
Tak, lampy to świetny pomysł - oświetlisz plac złodziejom to łatwiej im będzie pakować. Sąsiedzi na pewno zaryzykują życie by ocaloić Twoję elektrykę :)
Poszukaj kogoś do pilnowania budowy.

Zdecydowanie - najlepszy stróż.
U mnie latem pilnował mój ojciec emeryt.
W okresach jesienno - zimowych stróż, płaciłem 100 tygodniowo.
Dom mam w oddali od drogi, pola, pola, pola...

mr6319
02-02-2010, 08:40
brzoza pisze:

nie musisz /instalacje przed oknami to jakiś lokalny przesąd ?/
Chodzi o okna. Drewniane powinno się wstawiać po tynkach. Podobno kwestia wilgoci ze schnących tynków.

Nefer pisze:

Poszukaj kogoś do pilnowania budowy.

Całodobowo to chyba troszkę drogo będzie...?

piterazim pisze:


ewentualnie kup coś takiego - na pewno odstraszy lokalnych ciekawskich

http://allegro.pl/item880237960_alarm_bezprzewodowy_pilot_czujka_syr ena_zestaw_hit.html

O czymś takim też już myśłałem.

PiotrTok pisze:


tynki zwykle robi się po założeniu okien.

Patrz wyżej.

Jarek.P
02-02-2010, 09:18
widzisz jakies przeciwskazania do zamotowania okien przed instalacjami ?

Tynki. Przy drewnianych oknach nie mogą być zrobione po nich.

J.

Charlie
02-02-2010, 09:23
... jestem zwolennikiem teorii - położyć tynki, a potem niech sobie wiater hula po pokojach

taką własnie teorię prezentuje część producentów okien drewnianych ...
Ci zdrowiej myślący producenci nie stawiaja żadnych zakazów co do montażu okien przed tynkami
bo są pewni swojej dobrej impregnacji drewna - inaczej mówiąc ...
ja bym nie ryzykował 8)
zasada - najpierw tynki i wylewki a po minimum 2 tygodniach montaz okien i drzwi.

Charlie
02-02-2010, 09:25
dodatkowo ( dotyczy to też plastikowych okien) nie spotkałem jeszcze ekipy tynkarzy, którzy nie usmolą ramiaków okien i zawiasów.

Pan Roman
02-02-2010, 09:35
Mimo że wątek zboczył z głównego tematu, to ja jeszcze dołożę - u mnie kolejność była taka: instalacje, okna (drewniane), tynki, wylewki. Nie zauważyłem, żeby oknom coś się stało. Tynki cementowo-wapienne maszynowe (Maxit IP18W) wykańczane przy oknach na listwach (takich ze skrzydełkiem z klejem do przyklejania folii, które potem się odłamuje) - rezultat: okna czyste. Czyli da się, a zależy to od ekipy.

Jarek.P
02-02-2010, 11:43
taką własnie teorię prezentuje część producentów okien drewnianych ...
Ci zdrowiej myślący producenci nie stawiaja żadnych zakazów co do montażu okien przed tynkami
bo są pewni swojej dobrej impregnacji drewna - inaczej mówiąc ...

Są pewni impregnacji, czy może wszystko im jedno, czy klientowi okna się wypaczą czy nie, zapłacił, niech spada, gwarancję i tak się da unieważnić jakby co z powodu niezachowania zasad montażu czy czegoś takiego? ;)

Poza tym, którzy to są, ci "zdrowiej myślący" producenci? Bo jak szukałem okien (drewnianych), to z rozpatrywanych przeze mnie, zasadę montażu okna po tynkach i wylewkach wyznawali wszyscy brani pod uwagę, co najwyżej nie robiąc z tego nakazu (np. pod rygorem unieważnienia gwarancji), ale przyznając wprost, że tak jest o wiele bezpieczniej.

J.