PDA

Zobacz pełną wersję : Śnieg pod dachem pomocy



marxo
02-02-2010, 07:53
Witam
Posiadam dom w stanie surowym zamkniętym z dachem dwuspadowym pod kątem 45 stopni.Na kalenicy pod gąsiorem pomimo założonej uszczelki nawiało mi śniegu. Śnieg zalega na membranie paroprzepuszczalnej. Fachowiec który zakładał mi dach twierdzi że to normalne i niema się czym przejmować bo kiedy śnieg stopnieje to spłynie po folii do rynny.Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest to normalne czy też jest to jakiś błąd który należy naprawić.Każdego kto jest zorientowany w temacie proszę o radę.

q-bis
02-02-2010, 08:02
Przecież nie będziemy co tydzień udzielać tych samych rad...
Proszę przeczytaj tutaj:

http://forum.muratordom.pl/snieg-pod-dachowkami,t178713.htm

:D

zbigmor
02-02-2010, 08:04
Nie membrana paroizolacyjna, ale paroprzepuszczalna. Pomijając inne błędy to popraw to "ktury" bo razi w oczy.
Śnieg pod poszyciem dachu ma prawo się pojawiać, ale nie jest to polecane zjawisko. Dach pewnie z dachówki, więc to się zdarza w wypadku silnych wiatrów i opadów śniegu. Jeśli się zdarza w innych przypadkach to bym się nie cieszył, a zaczął martwić.

andrzej belka
02-02-2010, 09:30
Witam
Posiadam dom w stanie surowym zamkniętym z dachem dwuspadowum pod kątem 45 stopni.Na kalenicy pod gąsiorem pomimo założnej uszczelki nawiało mi śniegu. Śnieg zalega na membranie paroizolacyjnej. Fachowiec ktury zakładałmi dach teierdzi że to normalne i niema się czym przejmować bo kiedy śnieg stopnieje to spłynie po folji do rynny.Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest to ormalne czy też jest to jakiś błąd ktury należy naprawić.Każdego kto jest zorientowany w temacie proszę oradę.

pod gąsiorem stosuje sie odpowiednie tasmy i uszczelki które zapobiegają dostawaniu sie wlasnie sniegu pod pokrycie i jesli w tym miejscu jest snieg to jak najbardziej dach jest do poprawki przez wykonawce,

andrzej belka
02-02-2010, 09:30
Witam
Posiadam dom w stanie surowym zamkniętym z dachem dwuspadowum pod kątem 45 stopni.Na kalenicy pod gąsiorem pomimo założnej uszczelki nawiało mi śniegu. Śnieg zalega na membranie paroizolacyjnej. Fachowiec ktury zakładałmi dach teierdzi że to normalne i niema się czym przejmować bo kiedy śnieg stopnieje to spłynie po folji do rynny.Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest to ormalne czy też jest to jakiś błąd ktury należy naprawić.Każdego kto jest zorientowany w temacie proszę oradę.

pod gąsiorem stosuje sie odpowiednie tasmy i uszczelki które zapobiegają dostawaniu sie wlasnie sniegu pod pokrycie i jesli w tym miejscu jest snieg to jak najbardziej dach jest do poprawki przez wykonawce,

andrzej belka
02-02-2010, 09:30
Witam
Posiadam dom w stanie surowym zamkniętym z dachem dwuspadowum pod kątem 45 stopni.Na kalenicy pod gąsiorem pomimo założnej uszczelki nawiało mi śniegu. Śnieg zalega na membranie paroizolacyjnej. Fachowiec ktury zakładałmi dach teierdzi że to normalne i niema się czym przejmować bo kiedy śnieg stopnieje to spłynie po folji do rynny.Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest to ormalne czy też jest to jakiś błąd ktury należy naprawić.Każdego kto jest zorientowany w temacie proszę oradę.

pod gąsiorem stosuje sie odpowiednie tasmy i uszczelki które zapobiegają dostawaniu sie wlasnie sniegu pod pokrycie i jesli w tym miejscu jest snieg to jak najbardziej dach jest do poprawki przez wykonawce,

marxo
08-02-2010, 18:59
Dach jest pokryty blachą a nie dachówką ale czy to morze usprawiedliwiać nawiewanie śniegu ? Uszczelka pod gąsiorem jest włożona. Dekarz twierdzi że przy takim ostrym kącie nachylenia dachu gąsior musi się bardzo mocno wygiąć i dlatego słabo dociska uszczelkę. Na wskutek tego pozostają szczeliny którymi nawiewa śnieg.Tłumaczenie jest logiczne ale co ja mam z tym problemem zrobić tego nie wiem. Czy można to tak zostawić czy trzeba uszczelnić i w jaki sposób?

edde
08-02-2010, 19:08
zdjąć gąsior, wywalić badziewne uszczelki, i zastosować taśmę kalenicową
jak dobrze wykonane to nie ma prawa tędy nawiewać śnieg!

coś takiego, pokaż dekarzowi jeśli nie wie co to jest:
http://folnet.pl/do/item/01-008/TamakalenicowaV