PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktos z was mieszka? / w nowym mieszkaniu hipotecznym?



03-02-2004, 13:00
Chodzi mi o mieszkanie kupione od developpera. takie nowe, nowo wybudowane, najlepiej z monitoringiem( za który też się płaci), gdzie nie płaci się czynszu tylko składki. Czy możecie mi powiedzieć ile płacicie za taki komfort? Jakie sa miesięczne składki i na co?

bardzo zalezy mi na konkretnych odpowiedziach. Dziekuję.

pik33
03-02-2004, 15:07
Znajoma z pracy ma takie. 72 m2. Koszty ogólnoadministracyjne itp bajery obowiązkowe są rzędu 80 PLN/miesiąc. Do tego opłaty za zużyte media. CO na licznik (nie podzielnik tylko ciepłomierz) - blok ma własną kotłownię gazową. Zimą max. do 200 złotych, z tym że nie jest ona ciepłolubna. Latem oczywiście zero.

maginda
04-02-2004, 08:19
Ja od 3 lat mieszkam w mieszkaniu hipotecznym, na obrzeżach Warszawy. Blok ma 3 kondygnacje, 6 klatek, 64 mieszkania; łączna powierzchnia ok. 2.700 m2, własna kotłownia olejowa.
Płacimy następujące zaliczki na koszty eksploatacji i utrzymanie nieruchomości wspólnej:
& 0,60 zł/m2 pow. użytkowej lokalu (p.u.l.) – administracja budynku wraz ze sprzątaniem części wspólnej budynku
& 0,10 zł/m2 p.u.l. – ubezpieczenie części wspólnej budynku
& 1,00 zł/m2 p.u.l. – olej opałowy (przez cały rok)
& 0,50 zł/m2 p.u.l. – eksploatacja części wspólnej budynku
& 1,50 zł/m2 p.u.l. – fundusz remontowy
& 0,20 zł/m2 p.u.l. – zwrot kosztów ponoszonych przez Zarząd
& 0,20 zł/m2 p.u.l. – usługi księgowe
& 0,50 zł/m2 p.u.l. – eksploatacja osiedla
& 5 zł od lokalu + 2,20 zł/osobę w lokalu – wywóz śmieci
& 15 zł/m3 – podgrzanie wody wg licznika
& 4,63 zł/m3 - ścieki wg liczników zużycia wody.

Razem wychodzi 4,60 zł/m2 + śmieci + woda + ścieki. Za mieszkanie 46m2, przy 2 osobach dorosłych + małe dziecko płacimy ok. 300 zł miesięcznie.

Muszę dodać, że:
- administratorem jest jeden z właścicieli lokali, dla którego jest to zajęcie dodatkowe (nie płacimy ZUS): sprząta, kosi, odśnieża, wykonuje drobne naprawy, spisuje liczniki, roznosi pisma itp.
- księgowość prowadzi również jeden z właścicieli lokali,
- Zarząd pracuje społecznie, nie pobierając żadnego wynagrodzenia.
Jest to o tyle istotne, że bardzo obniża koszty – sprawdź np. w Internecie ile biorą wyspecjalizowane firmy za takie usługi (2 lata temu za samą administrację – bez sprzątania – firmy chciały ok. 2,50 zł/m2.)

Być może nasze stawki można byłoby troszkę obniżyć, ale mamy jeszcze wiele prac do wykonania (ach ci solidni developerzy!!!!) i tak np. bez żadnych dodatkowych opłat zrobiliśmy w 2003 r. studnię ze stacją uzdatniania wody za ok. 50 tys. zł.

Ochrony nie mamy, ale nasz budynek jest ogrodzony i wyposażony w domofony. Na klatce schodowej (przy wejściu) zostawiamy wózki, sanki, rowery (przypięte), zabawki – nic jeszcze nie zginęło.

04-02-2004, 20:37
mam na oku takie mieszkania niedaleko Andrychowa

więc to co napisałes mogłabym minimalnie obnizyc bo Warszawa to Warszawa