PDA

Zobacz pełną wersję : Firma która pomoże przy odbiorze mieszkania



taken
02-02-2010, 16:52
Witam
Dwa miesiące temu zakupiłem mieszkanie w bloku które ma być oddane do końca marca - niestety dziś wchodząc przeraziłem się ponieważ mój dom stanowi ich warsztat i zastałem w ścianach wbite gwoździe i wiszące brudne ubranie porysowaną całą podłogę i pokruszone parapety i dodatkowo puszki porozwalane po całym mieszkaniu (po piwie) sądzę, że będę potrzebować "speców" którzy pomogą mi znaleźć wszystkie wady w mieszkanie które zostały "ładnie ukryte" będzie które po prostu są bo ja niestety nie mam zielonego pojęcia na ten temat..
Czy istnieją firmy które zajmują się "pomocą w odbiorze" mieszkań?
Interesuje mnie firma z Okolic warszawy - blok znajduje się 25km od wawy.
Oczywiście odpłatnie :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Elfir
02-02-2010, 16:57
inspektor nadzoru.

taken
02-02-2010, 17:17
A gdzie można takiego znaleźć który podejdzie do sprawy profesjonalnie?
Pozdr

Elfir
02-02-2010, 17:25
Zajrzyj do grupy budujących w twoim regionie. Moze kogoś polecają?

taken
02-02-2010, 19:40
U mnie w moim mieście budowlańcy to cwaniacy i wole kogoś całkowicie z innego rejonu...
Serio nie ma żadnych firm które zajmują sie odbieraniem mieszkań?
Czyli sprawdzają czy nie ma uszkodzonych parapetów, czy nie ma dziur zaklejonych gipsem w ścianach itp ?
Nie chce mieć sytuacji takiej, że wbije gwóźdź a On mi cały wpadnie bo będzie za gipsem dziura...
W skrócie potrzebuje kogoś kto ma duże pojęcie..

Elfir
02-02-2010, 21:17
to sie nazywa budowlaniec :)
Jesli nie z twojego miasta to może z sąsiedniego - poszukaj na innej grupie. Przecież forumowicze nie polecaja sobie dyletantów.

kerado28
02-02-2010, 22:36
A czy masz już protokół przekazania?
Jeśli nie to nic nie podpisuj - nawet po zapewnieniach, że wszystkie usterki zostaną naprawione!!
Na kartce daj im to co według ciebie jest zepsute oraz termin realizacji (najlepiej jeśli już minął termin oddania mieszkania)!! Możesz wtedy więcej wyngocjować.

Ja miałem podobną sytuację - wytargowałem od dewelopera piwnice za 4,5tys, oraz 8% wartości mieszkania (za nieterminowość) i za to czego nie poprawiali, czyli krzywo osadzone okna i drzwi oraz przestawiona jedna ścianka o ok. 1,5 cm, natomiast całą reszte poprawili, nawet za darmoche ułożyli płytki na balkonie :P

kerado28
02-02-2010, 22:36
A gdzie chcesz odebrać mieszkanie?

marsku
03-02-2010, 13:12
Możesz poprosić o pomoc szefa ekipy od wykończeniówki to w jego interesie leży aby okna i parapety były nie porysowane, podłogi w miare równo wylane, a tynki gładkie, bo to na to będziesz zwracał uwagę po pracach wykończeniowych.

taken
03-02-2010, 13:45
Problem w tym, że mieszkanie robi już 3 czy 4 ekipa.... dlatego wolę kogoś kompletnie z zewnątrz, nie związanego z tą firmą no i kto ma duże pojęcie...

Mieszkanie znajduje się w Legionowo pod Warszawa


Pozdrawiam

yorki_man
03-02-2010, 14:36
Do odbioru domu od developera (50 km od Wa-wy) zatrudniłem pana z firmy fachowy odbiór mieszkania (wbijesz w google to znajdziesz). Wg mnie (i sąsiada, który tez miał człowieka z tej firmy) było ok.