PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz PIONOWY?



maartaa
02-02-2010, 20:30
czy jest szansa kupić dobry pionowy odkurzacz o niezabijającej cenie?

pamiętam, że używałam takiego kilka lat temu w UK i strasznie mi się podobał, bo to małe okrągłe coś, które trzeba ciągać za sobą na rurce, zwane wszem i wobec odkurzaczem, jakoś nigdy specjalnie do mnie nie przemawiało :roll:

jednak z Polsce to takie właśnie wynalazki są najbardziej popularne i do kupienia w każdym sklepie, a jakbym chciała pionowy, to albo jakiś szajs totalny albo cena dla mnie nie do przeskoczenia..

aaa, i najważniejsze - ma mieć zasilanie sieciowe, a nie akumulatorowe.

może ktoś coś takiego posiada/widział..?

Ewunia
02-02-2010, 20:41
googiel pokazuje mnóstwo po zupełnie przystępnej w sumie cenie

maartaa
02-02-2010, 20:44
googiel pokazuje mnóstwo po zupełnie przystępnej w sumie cenie
ale są albo:
a - akumulatorowe
b - kosztujące ponad 1000 zł
c - kosztujące koło 100 zł jakiejś firmy, o której nikt nie słyszał

znalazłam co prawda jakiś jeden za ok. 500 zł, który spełniałby moje oczekiwania, ale zawsze lepiej mieć wybór, prawda? dlatego pytam : )

Marzenka11
03-02-2010, 09:40
Jestem ciekawa opini o takim odkurzaczu. Jak się go użytkuje , czy jest wygodniejszy od tego zwykłego? Czy nie jest za ciężki żeby pchać go przed sobą? Czy wszędzie dojdzie bo jednak mała szczoteczka w zwykłym odkurzaczu to się wciśnie w każdy zakamarek.

zott36
03-02-2010, 10:30
Zależy of firmy , wagi itp.
Jedna ważą 20 kg a inne 5 kg.
Fajne pionowe odkurzacze ma dyson , 24allfloors i 25all , ważą 5 i 7 kg .
Miałam 24 all floors , był bardzo fajny . Jednak to co na początku było zaletą (bezworkowy) w rezultacie stało się wadą . Musiałam biegać ciągle do śmietnika i opróżniać ten mikroskopijny pojemnik.
Samo odkurzanie było przyjemne.
Zaczęło mnie to wkurzać , sprzedałam ostatnio i kupiłam miele z filtrem hepa , workowy( nie pionowy tylko normalny).

Natomiast teraz nie zamieniłabym miele , na nic innego , niesamowice cichy , mogę odkurzać i w nocy. Nie latam co chwilę do śmietnika .
Poza tym ma fantastyczny układ jezdny i jeździ sam , zero ciągnięcia za rurę , żeby przyjechał.
Rewelacyjnie zbiera sierść mojego długowłosego kota z tapicerki , łózka firanek mimo , że nie mam turboszczotki.
Ciągnie jak smok.
Dodatkowo nie czuję w nim tego smrodku odkurzaczowego charakterystycznego dla moich poprzednich odkurzaczy. ( w dysonie tez nie czułam).
Wadą jednego i drugiego jest niestety cena .
Jednak dopiero teraz widzę co to znaczy dobry odkurzacz , przede wszystkim kurzu jest zdecydowanie mniej.
P.S Te pionowe dysony mają również koncówki mniejsze , gdzie tez wszędzie się nimi wcismiesz . Mają również rurę jak w standardowym odkurzaczu , tylko schowaną w rączce odurzacza.

an100
09-02-2010, 11:14
ja mam właśnie takiego dysona o którym mowa wyżej i szczerze mówiąc to cena jest za duża w stosunku do produktu. pojemnik jest mały.. cięzko się go prowadzi. jedyny plus to te rolki i końcówki,


a co to za model miele?? podeślij linka:) dziękuję.

78South
11-02-2010, 14:25
Witam
przymierzam się do kupienia odkurzacza bezprzewodowego (akumulatorowego). Proszę o opinie dotyczące funkcjonalności, wydajności pracy takiego urządzenia, na które modele spojrzeć przychylniejszym okiem, a które omijać z daleka, na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie? I do użytkowników: warto?
Interesują mnie modele przeznaczone do pracy na sucho i wysokie np.
http://www.megamedia.pl/_p/59/n/odkurzacze-akumulatorowe-hoover-fj-120-i2-freejet-3-w-1-p59198.jpg

e-mól
12-02-2010, 08:14
Ja mam ergorapido elektrolux'a jest genialny zarówno sam model jak i koncepcja, wygodniej się go używa niż szufelki i zmiotki, a na pewno dokładniej posprząta. Choć całego domu nie da rady na raz sprzątnąć.

78South
12-02-2010, 08:46
no tak, na cały dom jest smok, który siedzi w szafie. Takiego podręcznego odkurzacza potrzebuję na takie "przelecenie" z grubsza podłogi i pozbieranie piachu, mruczących kłapci kurzu, włosów. Czy z dywanu dobrze zbiera?

e-mól
14-02-2010, 20:38
Bardzo dobrze, tylko pojemnik na kurz przez to się szybko zapełnia. Mój ma taką "turbo-szczotkę" czyli takie włoski na wałku które się podczas odkurzania kręcą i "trzepią" dywan. Tak jak kiedyś w poczciwych "Kasiach" było, tylko tu jest przez silnik napędzane.

krolikos
09-02-2012, 10:36
Witam,

Czy myślał ktoś aby zamiast szufelek kupić sobie odkurzacz bezprzewodowy? :)
Ja mam właśnie taki pomysł, konkretnie i dlaczego:
Odkurzacz - jeden z tych modeli - http://www.electrolux.pl/Products/Sprz%C4%85tanie/Codzienne_sprz%C4%85tanie/Ergorapido/ZB2901
Cena, w zależności od koloru, bo tym różni się model Ergorapido, zaczyna się od 300zł,
Rewelacyjny sprzęt, bawiłem się nim u koleżanki w domu, zaskakująco poręczny, a do tego zamienia się w mini odkurzacz którym możemy zebrać okruszki lub jak się coś rozsypie. Taki odkurzacz to po prostu jak nowoczesna miotła. Minus, trzeba znaleźć miejsce na stację dokującą, ale w domu to chyba nie problem.
Szufelki - koszt powiedzmy dwóch szufelek (kuchnia i wiatrołap) to min 250zł (jeśli zmontujemy wszystko sami), a więc podobnie do ceny ww odkurzacza,
Ale aby cokolwiek sprzątnąć do szufelki potrzebujemy tradycyjnej miotły, do tego pole sprzątanej powierzchni jest ograniczone do pewnego obrębu danej szufelki (bo przecież jej nie przeniesiemy), no i odkurzanie jest zawsze dokładniejsze niż zamiatanie.

Tak więc dla mnie idealny sprzęt sprzątający w domu to centralny odkurzacz z samymi gniazdkami + mały odkurzacz bezprzewodowy.

Jakieś przemyślenia?

Pzdr
Robert