PDA

Zobacz pełną wersję : Panele a szafa wbudowana



kzebro
03-02-2010, 06:07
Witam. W pomieszczeniu, w którym będę kładł panele, we wnęce (200x75 )bedzie wbudowana szafa z drzwiami przesuwnymi. Sama szafa stanowi pokaźny ciężar na dodatek tor jezdny drzwi będzie przykręcony wkretami do podłoza. Mówi się,że podłoga z paneli powinna mieć umożliwione "pływanie" i nie można jej tego utrudniać. Ale z drugiej strony: jeżeli ktoś ma położone panele już jakiś czas i teraz zdecydował się na wstawienie szafy we wnękę to co? - zrywa panele w tym miejscu gdzie ma być szafa ? Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to wdzięczny będę za poradę . Pozdrawiam.

miwol
03-02-2010, 07:02
Sytuacje takie znam dwie:

1/ Wyznaczono linię dolnej prowadnicy szafy wnękowej i kładziono panele docinając je do tej linii. Nieco później zamontowano szafę wnękową i styk dolnej prowadnicy z panelami wykończono korkiem.

2/ Położono prowadnicę na panele (a dokładniej deskę barlinecką) i zamocowano na sztywno do podłoża. Niby wbrew zasadom "pływania" podłogi ale pomieszczenie było b. małe (korytarzyk, około 3m2) i pewnie "pływanie" tutaj było do pominięcia - z podłogą od dwóch lat nic się nie dzieje.

kzebro
03-02-2010, 07:08
Dzięki Ci miwol za informację

niktspecjalny
03-02-2010, 07:33
Witam. W pomieszczeniu, w którym będę kładł panele, we wnęce (200x75 )bedzie wbudowana szafa z drzwiami przesuwnymi. Sama szafa stanowi pokaźny ciężar na dodatek tor jezdny drzwi będzie przykręcony wkretami do podłoza. Mówi się,że podłoga z paneli powinna mieć umożliwione "pływanie" i nie można jej tego utrudniać. Ale z drugiej strony: jeżeli ktoś ma położone panele już jakiś czas i teraz zdecydował się na wstawienie szafy we wnękę to co? - zrywa panele w tym miejscu gdzie ma być szafa ? Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to wdzięczny będę za poradę . Pozdrawiam.

Mam deskę barlinecką i trochę nie kumam o co kaman.Szafa wnękowa jak główny element ma ramę ,stelaż ,który wchodzi w ową wnękę.Dopasowana do wymiaru wnęki, mocowana do boków ścian i sufitu.Szyny na drzwi przesuwne mocowane właśnie do tej ramy,tak u góry jak i u dołu.Natomiast listwa w garderobie mocowana jest do deski taśmą dwustronną .Najlepsza taśma to ta ,którą stosuje się do mocowania lustra bo mocniejsza a ja właśnie mam taką wykorzystaną do przymocowania szyny.

pzdr.