PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z56 pracownia STUDIO Z500



nina110
28-12-2007, 10:49
Witam
Tak bardzo mi się spodobał ten domek, że widzę tylko same jego plusy. Jestem nim zauroczona. I dlatego chciałabym poznać opinię o tym projekcie osób mających doświadczenia w budowaniu i wiedzących, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze projektu. Jest to nowy projekt, więc myślę że nikt go jeszcze nie zrealizował. Z góry Wam bardzo dziękuję.


Proszę bardzo:

http://www.z500.pl/projekt/z56.html

Pozdrawiam :)

ProStaś
28-12-2007, 11:02
Brzydki to on nie jest.
Góra bardzo udana, trzy ustawne pokoje, łazienka plus pralnia, mały korytarz.
Na dole wszystko poprawnie skomponowane i na swoim miejscu. Tyle tylko, że koncepcja parteru mało autorska.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/rzuty.php

Podobnie, a do tego lepiej.
W projekcie z500 brakuje mi miejsca w salonie przeznaczonego na wypoczynek. Ten róg pokoju z mała kanapą to trochę nieporozumienie w domu o takiej powierzchni.
W faworycie jest lepiej, dużo lepiej. Choć koncepcja identyczna.

Co do Z56 to będzie trudno wykonać ten łuk w dachu, a nadto jak spojrzysz na elewację to przód domu jest mało spójny i lekko przytłaczający. Kwestia gustu...
Ale nie jest to zły projekt.

Pozdrawiam.

stastny
28-12-2007, 11:07
Witam
Jak dla mnie salon to nieporozumienie, że też nie zadrżała komus ręka.
Pozatym, jak zauważył przedmówca, projekt jest dziwnie podobny do innego projektu jeśli chodzi o rzuty.
A ta fala na dachu... no toz to przeciez fala z domów archipelagu... a myślałem,że jest to element na tyle charakterystyczny, że nikt go nie "zerżnie"... no cóż pomyliłem się...
:lol:

gourmand
31-12-2007, 09:53
Witaj Nina,
choć nie jestem zwolennikiem takich domów to przyznaję ci rację, że ten dom może się podobać. Z zewnątrz hm..... ta "fala" nie wydaje się zbyt interesująca. Raczej zakłóca spokój rysunku. Może architekt na siłę chciał go czymś wyróżnić lub odróżnić od podobnych projektów. Poprawne wykonanie tego elementu też może nastręczyć pewne problemy (jeśli trafisz na fachowców przyzwyczajonych tylko do prostych form).
Wnętrze - to się dość rzadko zdarza - funkcjonalne, przestronne i widne. Jest w nim wszystko co być powinno w domu (pomijam oczywiście indywidualne upodobania). Przestronna kuchnia, bardzo ważna jadalnia, ubikacja na parterze dyskretnie oddalona od salonu i z natryskiem, gabinet oraz garaż słusznych rozmiarów. Garaż często o wielkości 17, 18 czy 19 metrów jest po prostu nieporozumieniem. Tutaj masz swobodne przejście do kotłowni obok samochodu, a i skarby różne też na regałach można przechować.
Poddasze - całe w skosach - i z tym musisz się pogodzić. Za to jest proste i funkcjonalne, przynajmniej według mnie. Schody - jestem zwolennikiem schodów ze spocznikiem ale tutaj będzie raczej trudno to zmienić.
Osobny temat to salon. Jak wyraził to mój przedmówca, propozycja architekta nie jest najlepszym rozwiązaniem. Salon w tym wydaniu jest nieustawny i mało praktyczny. Fakt, że jadalnia sytuację troszkę ratuje jednak należałoby raczej salonowi oddać "utracony" róg. Taras za to można wybudować i wyjście urządzić co najmniej z dwóch stron. Należy jednak przyznać, że "ścięty" salon, z zewnątrz czyni ten dom ciekawszym.
Sumując, emocje odłóż na bok, powiedz sobie czego oczekujesz od swojego domu, pomyśl co jest ważniejsze a co mniej istotne, jak liczną masz rodzinę, czy przyjmujesz gości, jak spędzasz czas wolny itd, itd..... Później buduj!!!! Życzę Ci zatem trafnych wyborów, wytrwałości i pieniędzy w Nowym Roku tyle żeby na ten dom wystarczyło. Powodzenia.

nina110
03-01-2008, 17:22
Dziękuję Wam za wypowiedzi.
Na 90% jesteśmy zdecydowani z mężem wybudować ten domek. Będzie kilka drobnych zmian, a przede wszystkim dobudujemy ten róg w tym mało praktycznym salonie. Zastanawiamy się nad dachem. Jeśli zdecydujemy się na łuk, to od strony frontowej także go zrobimy. Mąż ma firmę budowlano- ciesielską, więc dla niego taki daszek to mały pikuś.
Pozdrawiam

maly_dziobek
03-01-2008, 18:38
Śliczniutki jest. I nie daj sobie wmówić że nie jest.
Faktycznie podobny do tych z Archipelagu :)

Życzę powodzenia, pozdrawiam :)

aha26
03-01-2008, 18:43
Dom ładny,góra bardzo mi sie podoba...jak dla mnie za mały salon z jadalnia ,będzie ciasnawo według mnie.

nata34
30-08-2008, 13:27
Witam
Czy ktoś buduje, lub zamierza budować dom Z56? Ja jestem dopiero na starcie, mam wylane ławy fundamentowe. Chętnie poznam wszelkie uwagi i zmiany dotyczące projektu.

http://www.z500.pl/projekt/z56.html

Pozdrawiam

bolone
18-12-2008, 16:30
WItam, przyłaczam sie do prosby o zdjęcia juz gotowego lub budowanego tego domu Z56,

kasia546
06-05-2009, 19:27
CZEŚC,CZY KTOŚ BUDUJE ALBO WYBUDOWAŁ,TEN DOM

nata34
18-09-2009, 14:12
up :)

brygida133
03-02-2010, 10:37
witam.wkrótce planuje budowe domku.przeglądałam wiele projektów i ten jakos wpadł mi w oko.jedynym dla mnie mankamentem jest ten salon-jakiś taki nieustawny,napewno przydałaby się jakas zmianka.jesli ktos buduje badz ma juz wybudowany ten domek to prosze o jakiekolwiek fotki,propozycje zmian.pozdrawiam :D