PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie poddasza



siwyra
03-02-2010, 13:29
wymyśliłlem sobie że obniżę scianę szczytową o 10cm. żeby uzyskać ciągłość ocieplenia w miarę możliwości i pytanie?
1. muszę zrobić szczelinę wentylacyjną i jak ją zrobić jak nie ma do czego papniaków przybić,myślałem że może nabić jakąś listwę?
2. co włożyć w tę szczelinę 10cm.,wełnę albo styropian?

zbigmor
03-02-2010, 14:10
A po co ta szczelina wentylacyjna miałaby być i gdzie dokładnie?

siwyra
03-02-2010, 15:27
pomiędzy deskami a wełną bedzie szczelina gdyż nie mam folii to wiadome ale chodzi o to że nie domurowałem szczytu do samych desek tylko zostawiłem lukę na 10cm. od samej murłaty do wysokości płatwi tam gdzie będzie pomieszczenie ogrzewane,w przyszłości będzie styro z zewnątrz więc mogę między deski a mur wcisnąć jakieś docieplenie wtedy będzie ciągłość tylko nie wiem co lepsze,nie rzuciło mi się w oczy żeby ktoś na forum wypowiedział się na ten temat a nie wydaje mi się to bez sensu,jakiś tam mostek termiczny przecież jest,no chyba że się mylę? :roll:

siwyra
03-02-2010, 15:35
dodam że pierwsze krokwie od muru w mieszkaniu są w odległości ok. 30cm. od sciany więc z jednej strony sznurek przybije ale z drugiej jest właśnie ta owa dziura,przecież nie przybije sznurka do krokwi która leci z zewnętrznej strony domu :)na tych 30cm. przy scianie też musi być szczelina went.
postaram się wkleić zdjęcia tylko mi drogę na działkę zasypalo :D :D

Zbigniew100
03-02-2010, 15:38
pomiędzy deskami a wełną bedzie szczelina gdyż nie mam folii to wiadome ale chodzi o to że nie domurowałem szczytu do samych desek tylko zostawiłem lukę na 10cm. od samej murłaty do wysokości płatwi tam gdzie będzie pomieszczenie ogrzewane,w przyszłości będzie styro z zewnątrz więc mogę między deski a mur wcisnąć jakieś docieplenie wtedy będzie ciągłość tylko nie wiem co lepsze,nie rzuciło mi się w oczy żeby ktoś na forum wypowiedział się na ten temat a nie wydaje mi się to bez sensu,jakiś tam mostek termiczny przecież jest,no chyba że się mylę? :roll:

Nie mylisz się. :wink:
Daj styropian, bez przerwy.

siwyra
03-02-2010, 15:46
dzięki :D ,przy samym murze przybije jakąś listwę 3cm. i do niej zamocuje sznurek,myślę że będzie ok.

Zbigniew100
03-02-2010, 15:53
dzięki :D ,przy samym murze przybije jakąś listwę 3cm. i do niej zamocuje sznurek,myślę że będzie ok.

OK