PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka o ładowności 10kg - pytanie



znawczyk
03-02-2010, 14:51
Kupiłem niedawno pralkę Candy o ładowności 10kg. Pytanie dotyczy instalacji w łazience, czy ktoś może zna się na tym? mam zamiar ją sam zamontować ale poprostu nie spotkałem się jeszcze z tak dużą ładownością, czy może mieć jakiś wpływ. Swoją drogą wygląda całkiem przyzwoicie i nie chciałbym czegoś zknocić przy instalacji

martek1981
03-02-2010, 15:46
Ale o jaką instalację konkretnie Ci chodzi? Boisz się o przewody, czy może o strop :-?

znawczyk
08-02-2010, 07:25
Chodzi mi o instalację samej pralki, nie sądzę, żeby mógł się strop zawalić, aż taka ciężka nie jest ta pralka. Chodziło mi bardziej o odpływ wody itp, chociaż była tam podłączona pralka przez jakiś czas więc nie wiem. Może bardziej chodziło o ewentualne problemy z tak dużymi ładownościami. Ale skoro została wyprodukowana to raczej będzie działać dobrze.

Zbigniew100
08-02-2010, 07:30
Co ty chłopie kombinujesz ?
Podłanczasz wodę i odpływ. Odpływ na odpowiedniej wysokości .
Weź nie kombinuj.
Jest instrukcja. Przeczytaj.

m.k.k
08-02-2010, 07:30
Zazwyczaj jak kupujesz pralkę, to kupujesz też instrukcję obsługi. Tam powinno być napisane, jak się pralkę podłącza. Jak już pominiesz te standardowe informacje, w jaki sposób pralkę wyrzucić na śmieci i jakie uprawnienia musi mieć fachowiec od włożenia wtyczki do gniazdka, to gdzieś przeczytasz, że podłączasz do instalacji 230 V, że pralka pobiera ileś tam watów, że gniazdko koniecznie musi być z bolcem ochronnym, że podłącza się wodę zimną załączonym wężem o średnicy ... a odpływ wody powinien być nie niżej niż ... i rurą o średnicy nie mniejszej niż... Sprawdzasz i tyle.

kierowniczek
11-02-2010, 11:15
chyba koledze chodzi o to, czy jest w tym cos niezwykłego. No na przykład do podłączenia kuchenki gazowej jest potrzebny gazownik, który się podpisuje, i odpowiada za nieprawidłowe podłączenie. Nie wiem czy to samo dotyczy pralki, nie sądzę żeby był potrzebny hydraulik. A pralka jeżeli jest duża to nie ma znaczenia, znana firma, więc nie masz się czego bać.

mirela99
11-02-2010, 11:37
Ja mam 8 kg i nic nie trzeba było robić dodatkowo (pralka ma standardowe rozmary tylko cięzka jest cholernie - 75 kg)

NOTO
11-02-2010, 12:03
Ja mam 8 kg i nic nie trzeba było robić dodatkowo (pralka ma standardowe rozmary tylko cięzka jest cholernie - 75 kg)

Ile proszku trzeba wrzucić ? są jakieś przeliczniki ?

mirela99
11-02-2010, 13:57
Jak sobie kupisz "wypasioną" to sama Ci pokaże że jest za dużo. Ja mojej sypię "na oko", zawsze tak sypałam, to kwestia wyczucia. Ale na pewno nie sypię więcej niż wczesniej przy mniejszej (większośc ludzi daje za dużo proszku - tym bardziej że od pewnego czasu jest on skondensowany).
Mam małe dziecko i ta pralka jest dla mnie złotem. Piorę raz w tygoniu jasne i ciemne (wczesniej prałam co 2-3 dnia jasne i ciemne).

NOTO
11-02-2010, 14:00
Poważnie pokazuje że jest za dużo proszku ??? :o

Nie znam się ale ... pierzesz razem jasne i ciemne ?

mirela99
11-02-2010, 14:09
osobno :). 2-3 razy w tydniu po dwa prania (jasne i ciemne) czyli wychodzi ok 4-6 prań tygodniowo.

znawczyk
12-02-2010, 14:49
wiem wiem jest bardzo ciężka ta pralka, ale 10kg to naprawdę dużo w porównaniu do poprzednich które miałem, i zawsze narzekałem na brak miejsca.
Czyli kolega mówi, że nie ma jakiś specjalnych węży czy coś, to dobrze. Jednak sam jej chyba nie będę podłączał, wezmę jakiegoś znajomego, nie chcę czegoś zepsuć na początku. A co do ilości prań to ja mam szczerą nadzieję, że nie będę musiał aż tak często już prać! nawet jak będę miał mniej niż 10 kg i pewnie tak będzie zazwyczaj, to podobno się lepiej piorą gdy nie jest cała załadowana pralka.

mirela99
13-02-2010, 10:08
W mojej przynajmniej tak jest, ze jak mam mniej prania to ona waży go sobie o dostosowuje nie tylko ilość pobieranej wody ale także czas prania. Jestem z niej bardzo zadowolona.

stefan_1961
13-02-2010, 16:02
W mojej przynajmniej tak jest, ze jak mam mniej prania to ona waży go sobie o dostosowuje nie tylko ilość pobieranej wody ale także czas prania. Jestem z niej bardzo zadowolona.
Krótko: masz pralke inteligentną! (nie daj sie wciagać do dyskusji o filozofii)...

NOTO
15-02-2010, 08:25
Do tak dużej pralki trzeba mieć sporo miejsca do przygotowania i podziału prania .....

kierowniczek
16-02-2010, 15:27
Nie no chyba bez przesady. Przecież nie trzeba tam wrzucać całych 10kg, a na pewno lepiej się wypiorą. Po za tym na pewno musi mieć opcję żeby zużywać mniej wody do mniejszej ilości, "inteligentna" na pewno jest. Ale faktycznie taka pralka niewątpliwie przyda się większej rodzinie, albo przyda się każdemu ale większej rodzinie bardziej.

NOTO
19-02-2010, 08:08
Sens kupowania takie pralki to m.in. ekologia i ekonomia.
Używanie niepełnego bębna to zaprzeczenie obu założeń.
Połowa bębna to lekka ściema. To podobnie jak samochód z 5 osobami spali więcej a tylko z kierowcą mniej - czyli właśnie dostosowuje ilośc paliwa do obciążenia. Wiecie jaka to róźnica w spalaniu ?

Tak więc chcąc pomóc środowisku wypełniajmy będę do końca. Używajmy nawet dłuższych programów ale bęben powinien być pełny !

mirela99
19-02-2010, 10:42
Podstawowy cykl (pranie ciemnej bielizny) trwa 1,5 godziny. Pralka po załadowaniu prania sprawdza (waży ? ) i koryguje ten czas kiedy jest mniej załadowana np do 1 godziny. Myślę, że podobnie robi z wodą, kilkakrotnie pobierą ja i najprawdopodbniej waży.
Ale nie zastanawiam się nad tym. Patrzycie na to od strony faceta regulującego rachunki a nie od strony zabieganej/zapracowanej kobiety. Więc Wasze priorytety nie są moimi priorytetami. Dla mnie jest ważne że nie muszę co dwa dni prac (czytaj wieszać, prasować, składać). Segregacja ... o czym piszecie ? JA mam pralkę w łazience o 2,8 m powierzchni i nie mam problemu z segregacją (segreguję tak samo jak poprzednio).

NOTO
19-02-2010, 14:10
:)

Ja wskazuję tylko na fakt że najlepiej jest gdy pralka jest pełna. A to oznacza rzadsze pranie.
Z tego tytułu można i nalezy naciągnąć męza na zakupy ciuchów tak aby było na pełen wkład do pralki odpowiedniej kolorystyki.

I to jest ekologiczne :) ..... i ekonomiczne.

kierowniczek
12-03-2010, 15:15
No tak masz rację z tą częstotliwością prania, ale taki komfort ma się tylko mając tak dużą pojemność w pralce. Tylko kupowanie takiego sprzętu ma sens przy odpowiednich wymiarach, bo chyba nie sztuka zrobić dużą pojemność pralki w dużych wymiarach. Coś mi się obiło że ta akurat pralka jest w normalnych wymiarach ale ręki sobie nie dam obciąć, jak tak to chyba dobry pomysł. Kto by chciał w domu taką wielką szafę jak w pralniach hehe

Wirecki
12-03-2010, 17:50
pomyśl o suszarce na 10kg

xxkrawxxx
12-03-2010, 18:29
Bez przesady, pralki przechodzą rózne testy.

Nalezy być spokojnym a problemy mozna miec z każdą pralką, jesli ją się źle ustawi i źle podłączy.

Uwazajcie raczej na to, by wyciagać wszystko z kieszeni na...:

reklamy Calgonu itp. - wydasz na niego więcej aniżeli na nową pralkę 8)

mdzalewscy
12-03-2010, 19:41
Kupiłem niedawno pralkę Candy o ładowności 10kg. Pytanie dotyczy instalacji w łazience, czy ktoś może zna się na tym? mam zamiar ją sam zamontować ale poprostu nie spotkałem się jeszcze z tak dużą ładownością, czy może mieć jakiś wpływ. Swoją drogą wygląda całkiem przyzwoicie i nie chciałbym czegoś zknocić przy instalacji

najważniejsze to wypoziomować dobrze, poziomica w rękę i ognia


dobrze wypoziomowana pralka potrafi dłużej o rok, dwa działać

xxkrawxxx
12-03-2010, 19:45
Dobrze wypoziomowana to również mniej hałasu!

Miszczanin
08-05-2010, 09:59
najważniejsze to wypoziomować dobrze, poziomica w rękę i ognia


dobrze wypoziomowana pralka potrafi dłużej o rok, dwa działać


kiedyś to było inaczej faktycznie, trzeba było nieźle poziomować, żeby pralka chodziła sporo czasu, teraz już takie pralki robią, że to w ogóle nie ma znaczenia