PDA

Zobacz pełną wersję : DOMY AMALTEA W CAŁYM KRAJU



LukaszKo
03-02-2010, 17:49
Witam :)
Rozpoczynam ogólno-dostępny dziennik budowy dla wszystkich inwestorów domów projektu AMALTEA

MOŻNA WPISYWAĆ TUTAJ WSZYSTKO ORAZ WKLEJAĆ WSZYSTKIE ZDJĘCIA- A NAWET POWINNO SIĘ :):):)

ZAPRASZAM!!!

kaati
03-02-2010, 20:23
no to będę pierwsza :)
my budujemy w Gorzowie Wlkp, ale dopiero co kupiliśmy projekt :)
wprowadzamy kilka zmian:
- powiekszamy salon kosztem podcienia ( likwidujemy podcien )
- powiekszamy małą łazienke na dole i kawałek kotłowni ( pomieszczenia gosp.)
- likwidujemy spizarnie na rzecz wiekszej kuchni

prosze o pomoc we wstawianiu zdjec, jak to sie tu robi bo ni jak nie moge tego rozpracowac :)

dzieki

LukaszKo
03-02-2010, 20:49
U mnie też jest kilka zmian. Właśnie projekt jest przerabiany przez architekta. Stworzyłem taki plan z wytycznymi co do zmian.

Zmiany:
- poszerzony garaż o 1metr
- wydłużony wykusz o około 1metr
- likwidacja drzwi tarasowych od jadalni oraz w sypialni
- zmiana wyglądu tarasu- podział na taras zadaszony oraz taras słoneczny (wygląd będzie inny niż na planie)
- boczne drzwi w garażu
http://img508.imageshack.us/img508/6540/1896small1.jpg (http://img508.imageshack.us/i/1896small1.jpg/)

kaati
04-02-2010, 11:16
a gdzie budujesz?

zapomnialam tez dodac o tym, ze rowniez likwidujemy wyjscie z jadalni ( bo nie bedzie podcienia ) natomiast wyjscie z salonu będzie na glownej scianie , drzwi okienne przesówne, na taras który bedzie wlasnie za domem, bez zadaszenia.

Równiez rezygnujemy z wyjscia na taras z pokoju na dole, bedzie tam okno.

calkiem fajny pomysl z powiekszeniem wykuszu, tym bardziej jak likwiduję podcien to mozna troszke wysunąć wykusz ... hmm pomysle o tym :)

projekt dopiero bedzie u mnie jutro wiec zabieram sie od jutra za zmiany

a w jaki sposob powiekszyl pan garaz, w ktora strone, do tylu ?

jeszcze pytanko jakie ogrzewanie Pan wybral i w ogole jaki wyszedl koszt budowy domu w stanie surowym zamknietym..
bede wdzieczna za odpowiedz, dziekuje

LukaszKo
04-02-2010, 12:57
Domek dopiero będzie budowany w okolicach Sobótki koło Wrocławia.

Garaż został poszerzony o jakiś metr po szerokości w prawo, aby można było swobodnie wsiąść do auta w garażu i jeszcze postawić jakieś półeczki.

Ogrzewanie to będzie piec na eko-groszek, a kosztów budowy na razie nie widać:) Teraz jedynie są koszty związane z formalnościami.

Pozdrawiam :)

kaati
05-02-2010, 22:10
polecam również stronę

http://www.extradom.pl/

kilka innych osób też buduje ten dom i są miłe zdjęcia :)

bartes20
15-02-2010, 22:00
Witam,

Jestem bardzo zainteresowany kupnem projektu z pracowni dobre domy zwanym Harmonia II. Jest to praktycznie ten sam projekt co Almatea - różni się układem wewnętrznym. Bardzo chciałbym zobaczyć jak wygląda projekt Harmonia lub Almatea na żywo. Mieszkam we Wrocławiu. Jeśli ktoś byłby w stanie pokazać mi swoje dotychczasowe dokonania to bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam

DaJa
05-03-2010, 12:44
LukaszKo - wprowadziłes ciekawe zmiany w projekcie. Być moze zainspiruję się niektórymi z nich (np wydłużonym wykuszem czy drzwiami do garażu).
Od jakiegoś czasu myślę jednak jeszcze o jednej zmianie. Nie podobaja mi się schody w Amalteii - są zupełnie schowane i obudowane ścianami. Sa ciemne i niewyeksponowane. Myślę więc o likwidacji ścianki przy schodach,co spowoduje pomniejszenie gabinetu (stanie się on pokojem kwadratowym co akurat mi bardziej odpowida) ale "otworzy" schody.

Brałes to pod uwagę?

Martwię się tez nieco małym salonem, ale nie chcę zrezygnowac z podcienia.
Najchętniej zaglądnęłabym we wnętrze postawionego już domku, no ale na naszym terenie (z tego co czytałam) to dopiero na wiosnę ruszają budowy.

kaati
05-03-2010, 17:22
ja likwiduję podcień aby powiekszyc wlasnie salon i w ogole tego nie zaluje, mysle ze to bardzo dobre rozwiazanie ( mi akurat ten podcien niepotrzebny, a wiekszy salon - owszem, ten przy tym ukladzie jest za maly ).
schody.... tak, masz racje, tez pomysle dzis z narzeczonym o ich odslonieciu.

ja powiekszam tez kuchnie likwidujac spizarnie ( bedzie wystarczajaco duzo szafek na przetwory ) :)

DaJa
05-03-2010, 20:06
Kaati - likwidując podcień gdzie umieścisz taras? Z tyłu domu? A wyjście na taras tez przeniesiesz?

kaati
06-03-2010, 21:13
tak, robie taras z tyłu domu, bezposrednio z bocznej ( glownej ) sciany salonu beda 2 wyjscia na taras przy wykorzystaniu drzwi tarasowych przesuwnych wyglada to mniej wiecej tak ( bardzo amatorski rys :)

http://img707.imageshack.us/img707/1461/projektzmianyparter.jpg (http://img707.imageshack.us/i/projektzmianyparter.jpg/)

DaJa
08-03-2010, 12:51
Mam pytanko - czy zakupując projekt muszę w treści zamówienia wypisac wszystkie proponowane zmiany czy robię to dobiero po zakupie projektu z osobą, która te zmiany będzie na niego nanosiła?
(bo kupić już musimy a wciąż trwają dyskusje co do kosmetycznych zmian :) )

LukaszKo
08-03-2010, 14:05
Witam serdecznie:)
O wyeksponowaniu schodów nie myślałem w ogóle. Już projekt jest poprawiany przez architekta.
Co do zgody od pracowni projektowej na zmiany to trzeba wymienić te, które zmieniają konstrukcję domu np. likwidacja podcieni, wydłużenie garażu itd.
Pozdrawiam :)

ewaijacek
08-03-2010, 17:35
Witam pytanie do kaati

Chodzi mi o wydłużenie garażu jak zgłosiłaś tą zmianę to jak zmienił się koszt projektu???? Czy zmianę okien wyjściowych na taras na zwykłe okna też trzeba zgłaszać??? Oraz czy powiększenie kuchni o spiżarnię wpływa na zmianę kosztów projektu???

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

MACEK25
29-04-2010, 18:05
a ja czekam i czekam i czekam...
ciągle jeszcze geodeta, notariusz, urzędy...
a ja bym już chciała być pewna, że będzie to Amaltea I, już się do tego domku przyzwyczaiłam :)

MACEK25
30-04-2010, 10:48
witam
czy ktoś wie jakie są wymiary salonu
chodzi o długość ścian, tej z oknem i tej z wyjściem na taras
dziękuję i pozdrawiam

MACEK25
30-04-2010, 11:16
póki co mam tylko plan z moją działeczką :)
przepraszam, że troszkę zaśmiecam, ale chciałam zobaczyć,
czy uda mi się wkleić fotkę

2102

eve&jarek
30-04-2010, 21:20
witam!
wszystkiwe wymiary mozna samemu sprawdzic urzywajac narzedzia-miarka na stronie z projektami. sciana z oknem 4,8 m, z wyjsciem na taras 3,6 m.
pozdrawiam

kamila.kurmylo
09-05-2010, 17:42
Witam
U mnie budowa już ruszyła, szalunki są już przygotowane teraz czekam na gruszkę ;)
Pozdrawiam

monmiron84
09-05-2010, 20:03
Witam serdecznie
My rozpoczelismy budowe Amaltei1 jakis miesiac temu, jestesmy na etapie fundamentow a za jakies dwa dni bedziemy wylewac warstwe ,,chudego,,.
Szkoda tylko, ze pogoda nie dopisuje.

MACEK25
12-05-2010, 08:21
witam
czy ktoś buduje domek Amaltea I w pomorskim?

karolina8007
13-05-2010, 15:09
Witam
ja też jestem z pomorskiego i chętnie obejrzałabym ten domek na żywo.

kamila.kurmylo
08-07-2010, 07:41
Witam.
Ja właśnie jestem po 1 etapie - fundamenty.
Dla zainteresowanych całkowikty koszt budowy z robocizną to 46tyś zł.
Pozdrawiam

AlutkaJurek
10-07-2010, 12:33
Witam wszystkich milosnikow Amaltei.Super sprawa,aby w jednym miejscu gromadzic wszelkie informacje z budowy tego domku.Ja rowniez dolaczam do tej gropy gdyz´spelnia on wszystkie wymogi warunkow zabudowy.Od tych warunkow zabudowy powinnam zaczac poszukiwania projektu,a nie od tego co mi sie podoba i pasuje.Dobrze,ze trafilam na ten projekt,bo jest swietny.Do majacych juz stan surowy prosba o wklejanie zdjec ze srodka domku,gdyz tych jest malo.Z pozdrowieniami.

DaJa
10-07-2010, 17:05
Kamila - 46 tyś to cena za fundament z robocizną? A gdzie budujesz swoją Amalteę? Pytam bo na Donym Śląsku jest jednak nieco taniej...
My wczoraj odebraliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! I od 1-go wrzesnia zaczynamy budowac Amalteę II :)))

AlutkaJurek
10-07-2010, 21:59
Witaj DaJa.Nasza Amaltee bedziemy budowac w Jeleniej Gorze i mam nadzieje,ze nie bedzie tak drogo jak w innych rejonach.Na zime planujemy zrobic stan zero,architekt wybrany,a ja siedze i rysuje poprawki jakie mamy popelnic.Glownie zalezy nam na parterze i to na nim sie skupilam.Jak mi sie uda to jutro wstawie trzy wersje po liftingu.Z pozdrowieniami.

DaJa
11-07-2010, 00:00
Witaj Alutka:)
My już po poprawkach:
- powiększenie tarasu (będzie zadaszpony pod podcieniem) i otwarty z tyłu domu (z zachowaniem jego wyglądu - schodów i bocznych murków),
- zamiana okien z wyjściem na taras. Na podcień zostawiłam jedynie wyjście z wykuszu; na taras z tyłu domu będzie się wychodziło wyjściem na tylnej ścianie domu,
-likwidacja wyjścia na taras z gabinetu,
- "otwarcie" schodów poprzez usunięcie ściany (bardzo nie podobao mi się to co jest w projekcie, wygląda to jak "klatka schodowa"), co spowodowało zmniejszenie gabinetu (ale dzięki temu będzie kwadratowy),
- drzwi z tyłu garazu
- likwidacja spiżarni (ale nad tym jeszcze dumam...)

Na górze bez większych zmian - tylko likwidacja pralni i tym samym powiększenie łazienki:)

AlutkaJurek
13-07-2010, 18:55
Oto moje obiecane poprawione rzuty parteru Amaltei:


http://img193.imageshack.us/img193/1886/parterwersja1.jpg


http://img686.imageshack.us/img686/8026/parterwersja2.jpg


http://img31.imageshack.us/img31/7317/parterwersja3.jpg

Diana Lisowska
16-07-2010, 18:31
Witam wszystkich miłośników Amaltey!!! Ale nas jest! Ale ja byłam pierwsza!!! HI hi. Jest jeszcze jedna stronka gdzie możecie dowiedzieć się ważnych rzeczy, na forum watek: Czy budije ktoś Amaltea 1??? Napisałam go dawno temu i niestety opuściłam się trochę w uzupełnianiu wiadomości. warto zobaczyć. pozdrawiam pierwszy posiadacz AMALTEII

kamila.kurmylo
04-08-2010, 18:46
Tak to jest już z robocizną, a budujemy w zachodniopomorskim, porównywałam ceny ze znajomymi w innych województwach i rzeczywiście można dostać np B20 o wiele taniej niż u nas.
Pozdrawiam

MichałStrauss
10-08-2010, 13:02
Witam,

również planujemy z żoną rozpocząć budowę Amaltei, choć pewnie dopiero w przyszłym roku, i w związku z tym nasze pytanie. Czy można by podjechać do kogoś z okolic Wrocławia, to pytanie zwłaszcza do LukaszKo, bo sami mieszkamy niedaleko i chcielibyśmy zobaczyć jak domek prezentuje się na żywo? Nawet jeśli jest w stanie budowy, to dużo by nam to pomogło.

Pozdrawiam,
Michał Strauss

kamila.kurmylo
15-08-2010, 13:15
Witam.
Chciałabym zwrócić waszą uwagę na drzwi wejściowe,które są naprawdę małe, nie jestem tylko pewna czy to są 90 czy 100.Warto wcześniej pomyśleć o ich poszerzeniu. Pozdrawiam

kamila.kurmylo
15-08-2010, 13:21
Mam jeszcze jedną prośbę, czy orientuje się ktoś z Państwa jaki jest koszt płyt żerańskich i więźby w przybliżeniu do Amaltei II? Z góry dziękuję

monmiron84
16-08-2010, 21:24
Witam sedecznie
Jak sie miło składa bo my również z Jeleniej Góry i jesteśmy już na etapie więźby dachowej. Ten domek jest wspanialy juz nie moze sie doczekac w nim zamieszkac.
A tu jeszcze zalacze aktualne zdjecie.
Pozdrawiam.



Witaj DaJa.Nasza Amaltee bedziemy budowac w Jeleniej Gorze i mam nadzieje,ze nie bedzie tak drogo jak w innych rejonach.Na zime planujemy zrobic stan zero,architekt wybrany,a ja siedze i rysuje poprawki jakie mamy popelnic.Glownie zalezy nam na parterze i to na nim sie skupilam.Jak mi sie uda to jutro wstawie trzy wersje po liftingu.Z pozdrowieniami.

monmiron84
09-09-2010, 21:07
Jakoś malo tu sie dzieje, nikt nic nie pisze. no to ja zalacze aktualne zdjecia naszego domku.

monmiron84
11-10-2010, 21:34
U nas stopniowo kładziemy dachówke, szeczerze mówiąc jak widzialam ja na żywo to wygląda na bardziej brązowo a na zdjeciach taka jakaś niewiadoma. No chyba, że to tylko ja tak widze. Kominy juz obudowane klinkierem i tylko docinanie dachówek. Jutro wchodza okna (nareszcie).:wiggle:

DaJa
14-10-2010, 11:30
Monmiron - gratuluję zaawansowania! :) Mam pytanko - czy podwyższałeś ściankę kolankową? Jesli nie to prosze podaj mi realną wysokość ścianki kolankowej z murłata i wieńcem (w projekcie jest to 50 cm i nie wiem jaka będzie wysokość "na gotowo"). My dopiero na etapie fundamentów ale wciąż pełni obaw o te pokoiki na górze...[

monmiron84
14-10-2010, 19:56
Witam
My podnieśliśmy górne piętro o dwa pustaki, czyli razem cztery, więc wysokość ściany kolankowej mamy wyższą niż w projekcie. Nam wychodzi ok 1m.
Dzięki temu wyszło nam także użytkowe poddasze na które bedzie można sie dostac po tzw. kaczych schodach i jest naprawde duże i przestrzenne.
Załącze kilka zdjęć na których mniej więcej to widać. Pozdrawiam.

DaJa
15-10-2010, 00:06
Dzięki za odpowiedź:) W związku z opowiedzią nasunęło mi się jeszcze kilka pytań (jesli można...):
1) Co prezentuje zdjęcie nr2 ? Jaką część domu?
2) Czy wraz z podniesieniem ścianki kolankowej wydłużyłeś krokwie i powiększałeś dach? Wszyscy zwracają nam uwagę, że bryła domu zdecydowanie zmieni się na gorsze jeśli nie wydłużymy dachu
3) Czy moge jeszcze prosić o jedno zdjęcie? Chodzi mi o te bliźniacze pokoiki na górze. Zazwyczaj zamieszczane są zdjęcia "na wprost", prezentujące drzwi balkonowe. Czy mogłabym zerknąc "w głąb" tych pokoików?

(a ja "doktoryzuję się" ze wstawiania tu zdjęć! i nie mam bladego pojęcia jak to zrobić!)

monmiron84
16-10-2010, 14:51
Zdjecie numer 2 przedstawia wlaśnie góre, tylko że my nie stawialismy jeszcze ścianek działowych, dlatego nie bede w stanie pokazać ci tych pokoi na zdjęciach bo w tej chwili jest to duża przestrzeń. Co do dachu to nic sie takiego nie zmieniło oprócz faktu ze cały budynek poszedł do góry, krokwie były zamówione takie same, ale z tego co wiem to zazwyczaj sie je troszke dluższe i tak zamawia a później docina.

Aby dodać zdjęcie musisz kliknąć na wiecej opcji, wtedy bedziesz miala więcej ikon w pasku. Jadna z tych ikon to spinacz z kawałkiem kartki, musisz kliknąć na niego. Wtedy wyskoczy ci nowe okno z napisem DODAJ PLIKI, po naciśnięciu tego wyskoczy ci jeszcze jedno małe okna i tam bedziesz mogla juz zciągnać zdjęcia. Muszą one tylko mieć określoną wielkość, ja swoje musze zmniejszać w programie Infran View.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj, a ja załącze nowe zdjęcia juz z oknami dachowymi.

kamila.kurmylo
25-10-2010, 22:30
Witam
monmiron84 czy moglabys wrzucic zdjecie swoich schodów?
Dziękuje i Pozdrawiam

monmiron84
26-10-2010, 19:05
Prosze bardzo, schody były lane ale bedziemy je obijac drewnem.
Pozdrawiam

monmiron84
05-11-2010, 14:05
U nas już postępy w stawiawianiu ścianek działowych, nareszcie widać jakie będą pomieszczenia, zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiane w pokoju na dole jak widać na zdjęciu. W pokoju w tej wnęce bedzie zabudowana szafa i przynajmniej będzie widać schody, a nie będą tak schowane pomiędzy ścianami. A z kolei na zewnątrz wylewane są schody.

agnicz
06-11-2010, 23:43
Postanowiłam dołączyć, od dawna poczytuję ten wątek, nasze postępy:http://http://www.amaltea2.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=11&rok=2010 (http://www.amaltea2.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=11&rok=2010)

monmiron84
07-11-2010, 14:44
Bardzo pożąda kronika budowy, fantastycznie to wygląda, pewnie jesteście bardzo podekscytowani, że to już tyle, chociaż z drugiej strony jeszcze tyle. Ze zdjęć wygląda że prace są wykonywane bardzo dokładnie. W związku z podwójnym garażem dom wydaje sę dużo wiekszy. Jestem bardzo ciekawa dalszych waszych postępów więc prosze nas uaktualniać. Pozdawiam

iza1978r
24-11-2010, 14:07
Witam
Buduje amaltee II koło Łodzi.Jestem na etapie układania dachówki/:)Mam pytanie.Czy robił ktos z Was rekuperacje?

DaJa
03-12-2010, 12:40
Wrzucam kilka naszych aktualnych fotek. Kolejno - przód, bok (od str wykusza), tył. Mamy kilka zmian, mi.n taras będzie zachodził zakolem od podcienia aż na tył domu i wuyjście na taras będzie własnie z tyłu domu i z wykusza. No i dodaliśmy drzwi do garażu od tyłu domu.

Iza - dodaj kilka zdjęć! :)
Monmiron - tak, tak te schody wypada nieco odsłonić. Pomyśleliśmy o tym juz na etapie adaptacji projektu, tyle, że u nas wyszło to kosztem gabinetu. I doradzono nam nieco obniżyć wysokośc stopni na schodach. Podobno wg projektu jest ciut za wysoko. Nie wiem, nie znam się, ale zmiany wprowadziliśmy:)
Aganicz - witaj i tu! :)

monmiron84
04-12-2010, 11:27
Dokladnie, nam nikt tego nie doradzil i po wylaniu schodow okazalo sie za sa wlasnie odrobine za wysoko. Jak dla mnie nie ma az takiej roznicy bo moj wzrost nie jest na tyle wysoki zeby mi to przeszkadzalo. Ale jezeli chodzi o osoby wyzsze schodzac w dol ma sie wrazenie, ze sie zachaczy glowa o podciag. W zwiazku z tym aby nikt z nas nie nabral triku przechylania glowy na bok przy schodzeniu w dol musilismy skuc troche podciag.
Wyeksponowalismy je rowniez kosztem gabinetu ale wydaje mi sie ze warto bylo.

A jak tam wszystkim idzie teraz budowa, bo u nas w Podgorzynie troche zasypalo sniegiem i mielismy problem z dojazdem i wogole bardzo zimno. :cry::cry:

DaJa
04-12-2010, 21:15
U nas na razie przestój. Nad garażem strop został wylany jeszcze przed mrozami, na ale nad domem jeszcze nie. I czekamy az mrozy przejdą. Jak długo - nie wiadomo...:( A szkoda, bo dachówka już zakupiona czeka na swoją kolej :)

monmiron84
05-12-2010, 22:04
U nas spokojnie, wszystkie scianki dzialowe skonczone wiec wzielismy sie za ocieplanie poddasza i musz przyzac, ze szybko to poszlo. Na jednym ze zdjec widac jak nas zasypalo kilka dni temu.

DaJa - ciesze sie ze udalo ci sie wkoncu dodac fotki.

grape
03-02-2011, 12:33
My dopiero za jakiś miesiąc ruszymy z budową (jak pogoda pozwoli). Mam pytanie do tych, co są na dalszym etapie. Chodzi o schody zewnętrzne, te półokrągłe. Czy myśleliście już czym je wykończyć, żeby było ładnie i trwale. Mój wykonawca sugeruje, żeby zrobić takie zwykłe, "kanciaste", bo łatwiej wykończyć, ale akurat taki kształt mi się podoba. Na zdjęciu widziałam, że jednak robicie półokrągłe ( np.monmiron84 ). Jakieś sugestie dotyczące wykończenia tych schodów?
Odwiedź profil

Zobacz posty Prywatna wiadomość

Odwiedź dziennik budowy Dodaj do kontaktów
Płatny profil

monmiron84
04-02-2011, 14:16
Witam
Szczerze mówiąc to nie zastanawialiśmy się nad tym jeszcze, natomiast miałam taką samą sytuacje, że tesciu, który nam stawia dom upieral się przy bardziej prostych schodacha, ale jakoś mi się to nie widziało, więc się uparlam przy takich. Nie zastanawialam się nad tym, bo nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia dla mnie, w związku że poruszyleś ten temat to troszke poszukałam w necie, jednak dalej nie wiem. Napewno jednak nie beda to kafle bo to nie mój gust, ale przypuszczam, że są praktyczne.

A w jakiej części kraju się budujecie?

Pozdrawiam

grape
04-02-2011, 16:23
Województwo pomorskie. Kafle nie wchodzą w grę, za dużo cięcia i potem, przy naszych zimach, niestety pęka i odpada.Myślałam, że ktoś już wykańczał i coś może podpowie na podstawie swoich doświadczeń.
Pozdrawiam

monmiron84
05-02-2011, 11:00
Moze cas takiego jak na zdjeciach
http://www.styl-bet.com.pl/
To jest firma z Pomorskiego, a dokladnie Drawsko. Sa to produkty z betonu i moga byc dopasowane ksztautem.
Jak ci sie to widzi?

Pozdrawiam

grape
08-02-2011, 07:53
Rzeczywiście trochę jest tych firm w internecie, ta http://www.eko-dar.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=48 jest z zachodniopomorskiego. Bardzo podobna oferta. Pewnie będzie trzeba poszukać coś bliżej Gdańska. Stopnie wyglądają solidnie i estetycznie, dodatkowo te z grubszym kruszywem wyglądają " antypoślizgowo " co tez jest ważne przy schodach zewnętrznych.
Dzięki za sugestie, tez wcześniej o takim wykończeniu myślałam, ciekawe jak to wygląda cenowo.
Pozdrawiam.

eve&jarek
15-02-2011, 09:02
Witam wszystkich budujacych Amaltea. Po kilkunastomiesiecznym oczekiwaniu nasza budowa rusza na wione:) W ciagu tych miesiecy zastanawialem sie nad wieloma kwestiami dotyczycymi budowy. Pierwszym dylematem jest umiejscowienie kotlowni. Prawdopodobnie miejsce obok komina plus przestrzen pod schodami moze okazac sie za mala (planuje kociol na pelet wraz z zasobnikiem). Alternatywa jest ogrzewanie geotermalne przy ktorym problem znika.
Kolejne pytanie to czy podnosic scianke kolankowa (o jedena warstwe). Widzialem kilka roznych zdjec i te domki z podniesionymi sciankami nie wygladaja juz tak efektownie.
Odnosnie wykonczenia schodow zewnetrznych. Widzialem kilka realizacji (w necie) schodow wykonanych z kostki granitowej i wygladlo naprawde ladnie. Moj wykonawca rowniez proponuje kanciaste ale to tylko dla swojej wygody. Mi podobaja sie jednak zaokraglone:)
Pozdrawiam

eve&jarek
15-02-2011, 10:12
oto przykladowe zdjecia takich schodow http://www.dobrakostka.pl/zal_fs/FZd_1363.jpg

eve&jarek
15-02-2011, 10:34
http://foto.favore.pl/2010/3/30/14/182708_1269952953087_t.jpg http://foto.favore.pl/2010/3/30/14/182708_1269953001610_t.jpg

grape
19-02-2011, 17:25
Witam, rzeczywiście podniesienie ścianki kolankowej psuje wygląd bryły. My nie zamierzamy podnosić. Problemu kotłowni u nas nie będzie bo mamy gaz ziemny i ogrzewanie będzie gazowe plus kominek. Dziękuję za zdjęcia schodów. Rzeczywiście, takie zaokrąglone schody to większe wyzwanie dla wykonawcy, chociażby sam szalunek. Ale zdecydowanie bardziej pasują do całości.W jakiej części kraju budujecie? Na jaki materiał zdecydowaliście się na ściany? My chcemy budować z Silki, tak jak w projekcie. Wykonaca przekonuje o wyższości Porthermu, ale chyba jednak zostanie Silka.Trochę "chłodniejsza" ale ma inne dobre właściwości, np. dobrze kumuluje ciepło.
Pozdrawiam serdecznie.

eve&jarek
20-02-2011, 16:05
Witam.
Budujemy w poludniwej czesci woj. pomorskiego. Zdecydowalismy sie ytong 24 plus docieplenie welna lub styropianem . Odnosnie materialu na docieplenie jeszcze nie zdecydowalem. Podobnie jak ze scianami kazdy material ma swoje wady i zalety. Wybralbym rowniez silke na sciany ale nasz murarz nie ma doswiadczemia z tym materialem, niech sie uczyl na innej budowie:) O dobrego majstra u nas w rejonie jest dosc ciezko a oferta profesionalnej firmy byla dwukrotnie wyzsza. Dla mnie optymalna wysokosc scianki to 80 cm (w projekcie jest chyba 70 cm).
Mam zamiar zbudowac dom energooszczedny ale zobaczyma jak to wyjdzie w praktyce.
Pozdrawiam

sid76
20-02-2011, 16:22
Rzeczywiście trochę jest tych firm w internecie, ta http://www.eko-dar.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=48 jest z zachodniopomorskiego. Bardzo podobna oferta. Pewnie będzie trzeba poszukać coś bliżej Gdańska. Stopnie wyglądają solidnie i estetycznie, dodatkowo te z grubszym kruszywem wyglądają " antypoślizgowo " co tez jest ważne przy schodach zewnętrznych.
Dzięki za sugestie, tez wcześniej o takim wykończeniu myślałam, ciekawe jak to wygląda cenowo.
Pozdrawiam.

Hej Grape gdzie budujecie bo My tez zaczynamy pod koniec marca jak sie uda z Almateą II w Baninie :)

DaJa
20-02-2011, 23:16
eva&jarek - my baaardzo dugo zastanawialismy sie nad ścianką kolankową... Ostatecznie, juz po otrzymaniu pozwolenia na budowe zdecydowaliśmy się jednak podniesc i robiliśmy poprawki do projektu. Podnieslismy o jeden rząd cegły (w sumie z murłata i wieńcem dobijemy do 100cm).

eve&jarek
21-02-2011, 15:21
eva&jarek - my baaardzo dugo zastanawialismy sie nad ścianką kolankową... Ostatecznie, juz po otrzymaniu pozwolenia na budowe zdecydowaliśmy się jednak podniesc i robiliśmy poprawki do projektu. Podnieslismy o jeden rząd cegły (w sumie z murłata i wieńcem dobijemy do 100cm).
Mamy jeszcze kilka miesiecy na podjecie decyzji odnosnie scianki kolankowej. Wydaje mi sie, ze po podniesieniu o jedna warstwe (zakladam ze bliczek ma wysokosc 20cm) dobijecie do 90 cm. By zamaskowac nieco podniesienie scianki kolankowej mozna podobno wydluzyc krokwie i jeszcze ewenlualnie zmienic nieco kat nachylenia dachu. Cos kosztem czegosc, na ocene decyzji przyjdzie jeszcze poczekac. Pozdrawiam

monmiron84
21-02-2011, 20:24
Domyślam się, że ciężko podjąć taką decyzję czy troszke podnieść czy może zostawić tak jak w projekcie, ale jeżeli mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami to według mnie jeden lub dwa pustaki więcej, w ogólnym całoksztaucie naprawdę nie robią aż takiej rożnicy, a napewno nie jest to kosztowne, ale za to zyskaliśmy dużo wiecej miejsca w środku. Jak tak sobie pomyśleć to jednak we wnętrzu domu będziemy przebywać częściej niż oglądać go z zewnątrz, a przestrzeń jaką zyskaliśmy jest tego warta. Na załaczonych zdjeciach można sobie porównać dom z projektu i nasz z podniesioną ścianką kolankową do 1m. Na jednym ze zdjęć stoimy na strychu, który będzie w pełni użytkowy ponieważ swobodnie można się po nim przemieszczać.

Co do ogrzewania, u nas bedzie kominek w wężownicą i płaszczem wodnym i piec gazowy jako alternatywa.

Pozdrawiam

eve&jarek
22-02-2011, 19:33
Domyślam się, że ciężko podjąć taką decyzję czy troszke podnieść czy może zostawić tak jak w projekcie, ale jeżeli mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami to według mnie jeden lub dwa pustaki więcej, w ogólnym całoksztaucie naprawdę nie robią aż takiej rożnicy, a napewno nie jest to kosztowne, ale za to zyskaliśmy dużo wiecej miejsca w środku. Jak tak sobie pomyśleć to jednak we wnętrzu domu będziemy przebywać częściej niż oglądać go z zewnątrz, a przestrzeń jaką zyskaliśmy jest tego warta. Na załaczonych zdjeciach można sobie porównać dom z projektu i nasz z podniesioną ścianką kolankową do 1m. Na jednym ze zdjęć stoimy na strychu, który będzie w pełni użytkowy ponieważ swobodnie można się po nim przemieszczać.
Co do ogrzewania, u nas bedzie kominek w wężownicą i płaszczem wodnym i piec gazowy jako alternatywa.
Pozdrawiam

Rozumie, ze podniesli Panstwo/podniesliscie o 2 rzedy? Ja rozpatruje ewentualnie o jeden. Tyl domu wyglada fajnie, przod czolo lekko podwyzszone ale efekt koncowy bedzie najwazniejszy. Na stryszku nam nie zalezy, znajac zycie to i tak bedzie tam graciarnia. Brak schodow i tak ograniczy jego funkcjonalnosc.
Planujemy kominek rekraacyjnie. Mysle nad geotermalnym ale zobaczymy jak bedzie z finansami. Jak koszty nas przerosna to piec na pelet.
Ogolnie zazdroszcze postepow w pracy.
Pozdrawiam:)

monmiron84
23-02-2011, 21:29
Co do naszego stryszku, to sie zgadzam pewnie był by nieźle zagracony gdyby miał forme typowego strychu, jednak po kilku zmianach i przeróbkach jesteśmy w stanie zainstalować kacze schody z normalnym wejściem na strych, w związku z tym zdecydowałam się zrobić tam pralnie wraz z suszarnią i miejscem do prasowania, a na drugim koncu będzie stała męża siłownia. Wszystkie brudy z daleka :p
Oby do kwietnia i ruszamy dalej. :lol2:

eve&jarek
26-02-2011, 21:05
Co do naszego stryszku, to sie zgadzam pewnie był by nieźle zagracony gdyby miał forme typowego strychu, jednak po kilku zmianach i przeróbkach jesteśmy w stanie zainstalować kacze schody z normalnym wejściem na strych, w związku z tym zdecydowałam się zrobić tam pralnie wraz z suszarnią i miejscem do prasowania, a na drugim koncu będzie stała męża siłownia. Wszystkie brudy z daleka :p
Oby do kwietnia i ruszamy dalej. :lol2:
To niezly pomysl z zagospodarowaniem tego strychu. Mamy jeszcze duzo czasu by to rozwazyc. Bedziemy jednoczesnie budowac dodatkowy garaz (wolnostojacy), wiec na brak miejsca nie powinienem narzekac. Za kilka tygodni czekaja nas prace fundamentowe. Mam nadzieje, ze wiosna sie nie spozni w tym roku:)
Pozdrawiam

DaJa
28-02-2011, 11:52
Mamy jeszcze kilka miesiecy na podjecie decyzji odnosnie scianki kolankowej. Wydaje mi sie, ze po podniesieniu o jedna warstwe (zakladam ze bliczek ma wysokosc 20cm) dobijecie do 90 cm. By zamaskowac nieco podniesienie scianki kolankowej mozna podobno wydluzyc krokwie i jeszcze ewenlualnie zmienic nieco kat nachylenia dachu. Cos kosztem czegosc, na ocene decyzji przyjdzie jeszcze poczekac. Pozdrawiam

ja równiez uwazam, ze podniesienie o 1 rzad cegieł róznicy w bryle domu nie robi. Przy 2 rzedach uwazam, ze juz powinno sie wydłuzac krokwie. U nad dojdziemy do 1 metra ścianki kolankowej, bo oprócz podniesienie o 1 rząd cegieł architekt zaproponował nam obniżenie stropu o 10 cm (podobno w projekcie jest więcej niz standard). Zgodzilismy sie na to i tym samym w na parterze mamy - 10 cm nad głowa (kompletnie nieodczuwalne), a na piętrze dodatkowe +10 cm ścianki kolankowej :)

marcin13173
28-02-2011, 21:11
Czy wstawiliście okna dachowe o wymiarach 78x160 czy mniejsze.

eve&jarek
01-03-2011, 17:13
ja równiez uwazam, ze podniesienie o 1 rzad cegieł róznicy w bryle domu nie robi. Przy 2 rzedach uwazam, ze juz powinno sie wydłuzac krokwie. U nad dojdziemy do 1 metra ścianki kolankowej, bo oprócz podniesienie o 1 rząd cegieł architekt zaproponował nam obniżenie stropu o 10 cm (podobno w projekcie jest więcej niz standard). Zgodzilismy sie na to i tym samym w na parterze mamy - 10 cm nad głowa (kompletnie nieodczuwalne), a na piętrze dodatkowe +10 cm ścianki kolankowej :)
To pewnie przy stropie monolitycznym da sie jeszcze cos wycisnac (bedzie cienszy). Zamierzam zrobic wymyslne sufity podwieszane, wiec obnizac raczej nie bede ale pomysl dobry:)

DaJa
02-03-2011, 16:26
ech, teraz jesteśmy na etapie zamawiania okien. Zrobilismy 2 wyceny na pcv i drewniane (napalilismy sie na te drewniane...). Róznica to az 25 %:( No i mamy dylemat!
Marcin - my nie zmieniamy wymiarów okien dachowych.

eve&jarek
11-03-2011, 19:05
ech, teraz jesteśmy na etapie zamawiania okien. Zrobilismy 2 wyceny na pcv i drewniane (napalilismy sie na te drewniane...). Róznica to az 25 %:( No i mamy dylemat!
Marcin - my nie zmieniamy wymiarów okien dachowych.
Zamawiacie okna z roletami? Ciekaw jestem ile trzeba za to dorzucic:)

DaJa
12-03-2011, 18:37
Eva&jarek - wiesz, zalezy gdzie się stawia dom. My na wiosce i szczerze mówiąc rolety zewnętrzne dadzą mi poczucie bezpieczenstwa. Zamykamy od zewnątrz cały dom - górę i dół. Koszt rózny zalezy na co sie zdecydujesz. Proste rolety bez mechanizmów silniczkowych to koszt ok 7 tysiecy. Ale takie zdalnie sterowane na pilota i z owymi silniczkami (polecane zwłaszcza przy duzych, tarasowych oknach) to koszt od...12 do 17 tysięcy...

eve&jarek
13-03-2011, 09:36
Eva&jarek - wiesz, zalezy gdzie się stawia dom. My na wiosce i szczerze mówiąc rolety zewnętrzne dadzą mi poczucie bezpieczenstwa. Zamykamy od zewnątrz cały dom - górę i dół. Koszt rózny zalezy na co sie zdecydujesz. Proste rolety bez mechanizmów silniczkowych to koszt ok 7 tysiecy. Ale takie zdalnie sterowane na pilota i z owymi silniczkami (polecane zwłaszcza przy duzych, tarasowych oknach) to koszt od...12 do 17 tysięcy...
Tez budujemy na wsi - choc duzej. Wyslalem zapytanie do firmy zajmujacej sie produkcja okien jednak nie otrzymalem odpowiedzi. Dla mnie glowna zaleta ma byc oslona przed zimnem, sloncem i swiatlem. Zdecyduje sie raczej na elektryczne. Rozwazam jeszcze montaz rekuperacji i paru jeszcze innych udogodnien. Zobaczymy najpierw ile wyniesie nas stan surowy zamkniety. Pozdrawiam

DaJa
24-03-2011, 17:52
U nas juz taki stan jak widac na zdjęciach.
dziś zdjeto szalunek ze schodów i w końcu mozna normalnie pospacerowac po górze:)

jestesmy tez po pierwszej wycenie mebli kuchennych (wycena z samego Wolsztyna; oczywiście Meble Wolsztyńskie).
Cena - masakra. szkoda nawet gadac! :(

eve&jarek
24-03-2011, 18:40
Wow! Niiezle to wyglada. Moze za pol roku bedzie nasz dom na podobnym etapie. Tymczasem nie ma czego fotografowac:( Pozdrawiam

DaJa
20-05-2011, 22:02
Eva&jarek a na jakim etapie teraz jestescie?
Widze, ze cos nam wątek umiera:(
Na ozywienie dodaje nasz aktualny stan. Mamy w końcu okna:))) I kończymy kłaść dach:)))

lukasz860910
21-05-2011, 15:42
za pare tygodni rozpoczynam budowe Amaltea I (odbicie lustrzane), nie widziałem tego wątku wcześniej ale po przeczytaniu waszych postów powiększył bym salon, wykusz i garaż o 1m, ale za późno w projekcie zmieniłem parę rzeczy np. powiększyłem okna z przodu z 120 na 150, zlikwidowałem drzwi w jadalni, drzwi w pokoju zamiast tego okno, pod całością podpiwniczenie, wejście do piwnicy z pom. gospodarczego i z zewnątrz, na pewno podwyższę ścianę kolankową i zrobie trzeci strop jak się da jeszcze nie wiem musze z kierownikiem to uzgodnić (kierownik to wuja bardzo dobry i mądry facet i nie popuści niczego w budowie oka nie przymknie na nic i troche mnie to przeraża) nie chce rigipsów wole strop, ogólnie dom podoba mi się i jak wybraliśmy projekt nie wiedziałem gdzie mogę go zobaczyć a obecnie trzech znajomych buduje ten projekt dwóch w tej samej miejscowości i jeden 5 km dalej:)oni już budują więc myślę ze będę na ich błędach się uczył:) jak skończą domy i ja to dodam moje i ich zdjęcia jak się zgodzą:) jak będę miał zdjęcia to dodam
wracając do podpiwniczenia zrobiłem je ponieważ nie miałem gdzie umieścić pieca, a tak to będzie w piwnicy i dodatkowo będzie trzeci komin do pieca,

DaJa
22-05-2011, 13:12
Łukasz a z jakiego regionu Polski jesteś? U nas w obrębie ok 20 km nasza Amaltea będzie trzecim takim domkiem:)
No my nie mamy podpiwniczenia, ale piec (ogromny!) bez problemu zmieści się na przeciw pomieszczenia gospodarczego (koło schodów).
Teraz walczymy z instalacjami. Jednoczesnie ida elektryka i wod-kan, a za moment ruszy ogrzewanie...

monmiron84
25-05-2011, 21:57
Witam ponownie
U nas byl maly zastuj, ale powoli ruszamy dalej. Jak na ta chwile rozprowadzamy elektryke a hydraulicy zakonczyli prace 2 dni temu, bardzo szybko sie z tym uwineli bo w 10 dni rozprowadzili wszystki. szczerze powiem jak zobaczylam juz te wszystkie podłączenia w kotłowni to dostałam oczopląsu, tyle tego tam jest. Przed polożeniem podłogówki rozprowadziliśmy jeszcze rury do odkurzacza centralnego, dwa gniazda i podłączenie do szufelki kosztowalo nas 190zł.
Wkład kominkowy również podłączony i juz się nie moge doczekać aż to wszystko bedzie zatynkowane i bedziemy mogli upiękrzać wnetrza, ale na to jeszcze troche musze poczekac. Jak narazie tak to wyglada jak widac.
Pozdrawiam

DaJa
26-05-2011, 10:49
Monmiron - a u nas niespodziewnaie pojawił sie problem umieszczenia toalety pod skosem. Po prostu trzeba by wyjechac nia na środek łazienki, aby nie zahaczać głowa o skos! Kompletnie tego nie rozumiem, tym bardziej , że w projekcie dokładnie w tym miejscu zaplanowano sanitariaty. Co więcej - podnieslismy ściankę kolankowa (nie tak jak wy o 2 pustaki, lecz o jeden ale to i tak wyżej niz w projekcie!). ostatecznie, aby nie latac z tą toaleta po wszystkich ścianach łazienki umieścilismy ją pod oknem. tam jest nieco wyżej i nie zahacza sie głowa o skos. Ale absolutnie tak byc nie powinno!

U nas teraz walczy Vissman z wod - kan, zaraz zabierają sie za podłogówke. No i elektrycy dłubia swoje. Na razie góre zrobili.

Mam pytanie do Amalteowiczów - rozwazał ktos z was pozostawienie w przedpokoju na pietrze otwartej przestrzeni - mam na myśli wyeksponowanie belek z więźby dachowej? Nasz wykonawca namawia nas na to. Oczywiście pokoje byłby pozamykane sufitami (nad sypialnią byłby mały stryszek), ale nad przedpokojem sugeruje pozostawienie otwartej przestrzeni z ładnym wyeksponowaniem desek. Co wy na to?

monmiron84
26-05-2011, 18:32
DaJa no to nie ciekawie wam wyszlo z tą toaletą, ciekawe jak to wygląda u innych którzy wogóle nie podnieśli tej ścianki kolankowej, szczególnie nie powinno tak wyjsć skoro tak jest na projekcie.Dziwne.

Co do pozostawienia przestrzeni i wyeksponowania belek to zdecydowalismy sie na to w pokoju nad garazem(na zdjęciu), planujemy że z sufitu bedą zwisać dekoracyjne żarówki pomiedzy krokwiami, nie przyszlo nam do glowy aby tak samo zrobić w przedpokoju ponieważ my mamy użytkowe poddasze (w związku z podniesieniem ścianki kolankowej o te dwa pustaki wyszło nam wystarczająco miejsca aby tak zrobić). Ale musze przyznać, że gdyby nie poddasze to chyba bym sie nad tym głębiej zastanawiała, bo wydaje mi sie że efetk bedzie naprawde fajny.

Czy ktoś z was buduje sie może na Dolnymśląsku?
Pozdrawiam

lukasz860910
26-05-2011, 19:14
[QUOTE=DaJa;4738582]Łukasz a z jakiego regionu Polski jesteś? U nas w obrębie ok 20 km nasza Amaltea będzie trzecim takim domkiem:)
No my nie mamy podpiwniczenia, ale piec (ogromny!) bez problemu zmieści się na przeciw pomieszczenia gospodarczego (koło schodów).
Teraz walczymy z instalacjami. Jednoczesnie ida elektryka i wod-kan, a za moment ruszy ogrzewanie...[/

koło Tuliszkowa pow. Turek w okręgu 1 km z moim 3 takie same domy powstają w okręgu 5 km czwarty dom, w kole też widziałem taki, każdy trochę zmienił ale ogólnie podobne do siebie np. znajomy z pom. gospodarczego i łazienki zrobił jedną dużą łazienkę, garaż przedłużył z tyłu i tam ma kotłownie

lukasz860910
26-05-2011, 19:17
Witam ponownie
U nas byl maly zastuj, ale powoli ruszamy dalej. Jak na ta chwile rozprowadzamy elektryke a hydraulicy zakonczyli prace 2 dni temu, bardzo szybko sie z tym uwineli bo w 10 dni rozprowadzili wszystki. szczerze powiem jak zobaczylam juz te wszystkie podłączenia w kotłowni to dostałam oczopląsu, tyle tego tam jest. Przed polożeniem podłogówki rozprowadziliśmy jeszcze rury do odkurzacza centralnego, dwa gniazda i podłączenie do szufelki kosztowalo nas 190zł.
Wkład kominkowy również podłączony i juz się nie moge doczekać aż to wszystko bedzie zatynkowane i bedziemy mogli upiękrzać wnetrza, ale na to jeszcze troche musze poczekac. Jak narazie tak to wyglada jak widac.

Pozdrawiam


dlaczego instalacje hydrauliczne przed tynkami?

lukasz860910
26-05-2011, 19:20
Monmiron - a u nas niespodziewnaie pojawił sie problem umieszczenia toalety pod skosem. Po prostu trzeba by wyjechac nia na środek łazienki, aby nie zahaczać głowa o skos! Kompletnie tego nie rozumiem, tym bardziej , że w projekcie dokładnie w tym miejscu zaplanowano sanitariaty. Co więcej - podnieslismy ściankę kolankowa (nie tak jak wy o 2 pustaki, lecz o jeden ale to i tak wyżej niz w projekcie!). ostatecznie, aby nie latac z tą toaleta po wszystkich ścianach łazienki umieścilismy ją pod oknem. tam jest nieco wyżej i nie zahacza sie głowa o skos. Ale absolutnie tak byc nie powinno!

U nas teraz walczy Vissman z wod - kan, zaraz zabierają sie za podłogówke. No i elektrycy dłubia swoje. Na razie góre zrobili.

Mam pytanie do Amalteowiczów - rozwazał ktos z was pozostawienie w przedpokoju na pietrze otwartej przestrzeni - mam na myśli wyeksponowanie belek z więźby dachowej? Nasz wykonawca namawia nas na to. Oczywiście pokoje byłby pozamykane sufitami (nad sypialnią byłby mały stryszek), ale nad przedpokojem sugeruje pozostawienie otwartej przestrzeni z ładnym wyeksponowaniem desek. Co wy na to?

dobry pomysł mam tak obecnie w tyn domy gdzie mieszkam belki są ciemno brązowe a sufit z karton gipsu pomalowany na biało efekt świetny

monmiron84
26-05-2011, 20:11
dlaczego instalacje hydrauliczne przed tynkami?

No jak czemu, przeciez podłączenia pionowe, dojścia do kaloryferów i inne podłączenia się zakrywa w tynkach. Żeby zrobić tynki trzeba wylać podłogi, a żeby wylać podłogi trzeba zrobic hydraulike. Pewnie zmyliły cie kaloryfery juz zawieszone, ale one byly zawieszone tylko po to zeby zrobic dokładne podłączenia pod nie, aby jak najkrótsze były podłączenia do nich, a teraz bede ściągniete.

DaJa
26-05-2011, 22:49
Monmiron - no my budujemy na Dolnym Śląsku! :)

A tak jeszcze o tych deskach - nie obawiasz się, ze będzie problem z ogrzewaniem? Może nieco wymyslam, ale cos mi kołacze po głowie, ze ciepło ucieka w góre i na co komu ogrzany szczyt domu,w którym środek będzie nieco zimniejszy? A może sie myle...?

Co do wc - podpytywałam Amalteowiczów którzy nie podniesli ścianki kolankowej. Kazdy z nich uciekał toaletą na ściane szczytową lub zawieszał ją na ścianie od pralni. Az miałam ochote zadzwonić w tej sprawie do projektanta!!!

monmiron84
27-05-2011, 09:39
DaJa - To swietnie a konkretnie w jakiej miejscowosci bo my w okolicach Jeleniej Gory.

Mysle ze masz racje z tym cieplem, ale jak jest dom dobrze izolowany to nie powinno sie, az tak tego odczuc.
U nas jest to tylko jeden pokuj i ma bardzo duzy kaloryfer, a i tak z niego bedzie garderoba, wiec nie przejmyje sie tym za bardzo.

Co do projektu to moze ktos powinien zwrocic Panu architektowi na to uwage :yes:

DaJa
27-05-2011, 18:03
Monmiron - my budujemy tuz po Lubinem :)

Co do tych pozostawionych belek sufitowych. My rozważamy pozostawienie calej pustej przestrzeni w przedpokoju na górze więc może ewentualna ucieczka ciepła nie będzie az tak odczuwalna? natomiast w pokoju nad garażem i w sypialni - bedzie podwieszany sufit tyle, że nad belkami (a nie pod). W ten sposób one tez zostana wyeksponowane, ale nie będzie widocznej pustki nad głową:)

lukasz860910
27-05-2011, 20:12
No jak czemu, przeciez podłączenia pionowe, dojścia do kaloryferów i inne podłączenia się zakrywa w tynkach. Żeby zrobić tynki trzeba wylać podłogi, a żeby wylać podłogi trzeba zrobic hydraulike. Pewnie zmyliły cie kaloryfery juz zawieszone, ale one byly zawieszone tylko po to zeby zrobic dokładne podłączenia pod nie, aby jak najkrótsze były podłączenia do nich, a teraz bede ściągniete.

rozumiem...
szkoda tylko posadzek, tynkarze zachlapią je, trzeba po wylaniu posadzki przykryć folią taką grubszą 0,2 mm minimum tak aby tynkarze jak najmniej posadzkę zabrudzili zaś trzeba przed podłogami wysprzątać i zagruntować

ja wole zrobić tynki, potem hydraulikę i posadzki, tak ma być:) ale każdy robi po swojemu :)

nikita1
08-06-2011, 11:24
Witam doświadczonych Amalteawiczów ;))
Zabieramy się powoli za papierologię, projekt Amaltea I to nasz faworyt spośród kilkudziesięciu przeglądniętych projektów (widok zewnętrzny, rozkład pomieszczeń). Mam na początek pytanie które może się wydawać proste ale chciałbym się Was poradzić: o umiejscowienie domu względem stron świata.
Działka prostokątna z krótszym bokiem (ok. 30 mb długości) przy drodze dojazdowej N. II linia zabudowy. Patrząc na front domu:
E-działka sąsiada ale dużo krótsza niż nasza (ok. połowy), w tle dolinka
S-działka rolna i duża przestrzeń za domem z drzewami w granicy
W-sąsiad zabudowany (jakieś ciągłe hałasy w garażu), w tle dolinka
N-droga dojazdowa
Działka lekko nachylona na osi N-S w kierunku N.
Czy wybrać wobec tego zalecany wariant podstawowy i odgrodzić się od sąsiada garażem, ale zrezygnować z ładnych widoków z balkonu na zachód słońca a przede wszystkim mieć pokoje i salon od E i S
czy też kupić lustrzane odbicie i docieplić i dosłonecznić w ten sposób pokoje i salon a od sąsiada się odsunąć maxymalnie w głąb działki w kierunku E?I posadzić jakieś szybkie drzewka (tuje ??)
Pozdrawiam i czekam na pomoc

DaJa
09-06-2011, 22:06
Witaj nikita!
Wiesz, nie ma prostej odpowiedzi na twoje pytanie. zawsze jest wazne czym WY sie kierujecie.
My wybralismy doslonecznienie salonu i wykuszu. Ale nasz sasiad postawil dom zupełnie odwrotnie bo on nie chce "wysokiego slonca" w domu.
ja osobiście uciekalabym od głośnego sąsiada, stawiając tym samym (o ile dobrze zrozumiałam) na widoki i dosłonecznienie :)
Jak będziecie wraz z architektem "stawiac dom na mapce" to on równiez posłuzy wam swoją radą!

kaati
02-07-2011, 13:28
Monmiron - a u nas niespodziewnaie pojawił sie problem umieszczenia toalety pod skosem. Po prostu trzeba by wyjechac nia na środek łazienki, aby nie zahaczać głowa o skos! Kompletnie tego nie rozumiem, tym bardziej , że w projekcie dokładnie w tym miejscu zaplanowano sanitariaty. Co więcej - podnieslismy ściankę kolankowa (nie tak jak wy o 2 pustaki, lecz o jeden ale to i tak wyżej niz w projekcie!). ostatecznie, aby nie latac z tą toaleta po wszystkich ścianach łazienki umieścilismy ją pod oknem. tam jest nieco wyżej i nie zahacza sie głowa o skos. Ale absolutnie tak byc nie powinno!

U nas teraz walczy Vissman z wod - kan, zaraz zabierają sie za podłogówke. No i elektrycy dłubia swoje. Na razie góre zrobili.

Mam pytanie do Amalteowiczów - rozwazał ktos z was pozostawienie w przedpokoju na pietrze otwartej przestrzeni - mam na myśli wyeksponowanie belek z więźby dachowej? Nasz wykonawca namawia nas na to. Oczywiście pokoje byłby pozamykane sufitami (nad sypialnią byłby mały stryszek), ale nad przedpokojem sugeruje pozostawienie otwartej przestrzeni z ładnym wyeksponowaniem desek. Co wy na to?

witam
co do toalety w górnej łazience - problem ten sam :) ale rozwiązaliśmy go inaczej - umieścilismy toaletę i bidet na tej ściance oddzielającej główna czesc łazienki od tzw częsci na pralnie, tam w projekcie jest taka ścianka nie sięgająca do sufitu tylko taka pół-ścianka, i tam własnie mamy "kibelek" i bidet, wygląda to bardzo ciekawie :) wstawie pozniej zdjęcie dla zainteresowanych.

kaati
02-07-2011, 16:36
tak właśnie to wygląda

http://img151.imageshack.us/img151/9482/azienkaj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/151/azienkaj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

DaJa
04-07-2011, 08:45
Kaati - tak, tak dobrze to wygląda. Tyle, że my zrezygnowalismy z tej ścianki (pralka bedzie na dole w kotłowni). No i naprawde był problem. mam nadzieje że to nasze rozwiązanie będzie dobre :)
U nas juz rozłożone ogrzewanie podłogowe w całym domu i wylana podłoga!!! :)

kaati
04-07-2011, 20:08
no to my a pracami jestesmy duzo dalej :)
aktualnie juz malujemy ściany kolorami i kładziemy płytki podłogowe na dole :)
najciekawszy etap - wybieranie kuchni i lazienki :) no i całej reszty
a z zewnątrz jest już elewacja

http://img191.imageshack.us/img191/3115/elewacja1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/elewacja1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img15.imageshack.us/img15/7844/elewacja2k.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/15/elewacja2k.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

DaJa
04-07-2011, 20:21
Kaati - Tak, tak widziałam. Super. Gratuluję!!! :))) Ślicznie prezentuje się Wasza Amaltea:)))
My kuchnię mamy już wybraną i zaliczkowaną. Gorzej z łazienkami...Tu jeszcze nic nie zrobilismy...
Na ten moment negocjujemy cenę schodów i drzwi. Ech!

dorota&marcin
26-07-2011, 17:25
Czy mogę prosić o informację ile wyniosły Was okna?

kejtikris
03-08-2011, 18:04
Witam !

Czy ktoś buduje domek w okolicach Zielonej góry ???
Ja zaczynam we wrześniu i chciałabym zobaczyc jak Amaltea wygląda od środka nawet jesli nie jest jeszcze skończona:D
p.s Kaati - Wasza Amaltea wygląda pięknie !!! jak prawdziwy dworek :D

DaJa
03-08-2011, 22:12
Dorota&Marcin - nie ma jednoznaczej odpowiedzi na twoje pytanie o okna. Zalezy od rodzaju materiału (plastik,drewno), koloru (białe, drewnopodobne, jesli drewniane to z jakiego drerwna), profilu, ze szprosami czy bez. Wiele jest punktow do podniesienia /obniżenia ceny. Słyszalam, ze najtansze okna do Amalteii wyniosły nawet ok 9.000 (choc osobiście w to watpię), średnio ok 14-16 tys. Drewniane okna to koszt ok 22-24 tyś. Bez rolet rzecz jasna.

Kejtkris - rozumiem waszą potrzebe zobaczenia domku:) Sama jeździłam po swojej okolicy i mnie sie udało zaglądnąc do Amalteii budowanej 10 km od nas :) My budujemy pod Lubinem. Od Zielonej G to kawałek.

monmiron84
08-08-2011, 21:06
Witam
Zgadzam sie z DaJa, cena okien zalezy naprawde od wielu czynnikow, nas wszystkie okna wyniosly 14,5 tys zl.
Pozdrawiam

DaJa
08-08-2011, 21:49
Monmiron - jak tam u was z postępami? U nas walczą z zewnętzrnym ocieplaniem domku przy jednoczesnym otynkowywaniu ścian wewnatrz. Ale wolniutko to sie wszystko wlecze... Wyceniamy tez schody i drzwi do całego domu. Głowa mała!

monmiron84
11-08-2011, 22:46
AA u nas wszystkiego po troche, elektryka, posadzki i wszystkie podlaczenia. Na szczescie juz mamy skonczone wszelkie media i ich podlaczenia, elektryk zrobil swoje a wczoraj skonczyli wylewac posadzki. Chwilke poczekamy az przeschna i biezemy sie za tynki wewnetrzne, Zalacze kilka zdjec jak nam idzie do tej pory.
Pozdrawiam

monmiron84
11-08-2011, 22:52
Ciag dalszy

{*Sikorka*}
02-09-2011, 18:11
Witam,
bardzo, bardzo chciałabym obejrzeć dom / budowę w realu. Jeśli ktoś buduje Amalteę we Wrocławiu lub okolicy i wpuści Sikorkę :) na swoje włości to proszę o kontakt.

Z góry dziekuję

monmiron84
13-10-2011, 20:52
U nas nareszcie tynki wewnętrzne. Nareszcie !!!!!!!

Sapejka
11-11-2011, 21:00
Witam wszystkich,

właśnie zakupiłam projekt Amaltea 1 i jestem w trakcie prac adaptacyjnych, forum bardzo mi pomaga w zdobywaniu informacji i porad dotyczących ulepszenia projektu. Bardzo zaciekawił mnie wątek
monmiron84
dotyczący schodów mam prośbę czy mogłabyś wrzucić aktualne zdjęcie.. widziałam już te, które już tu widnieją ale nie mogę sobie przełożyć na swoje. Być może dlatego, że mam lustrzane odbicie. Bardzo mi to ułatwi.
Super, że tyle się buduje domow ALAMTEA, szkoda tylko, że w świętokrzyskim nikt nie buduje. Marzy mi się w rzeczywistości zobaczyć domek.
Zastanawiam się także nad likwidacją okna na górze w części do prania, tylko obawiam się, że może być tam za ciemno z jednym oknem, chyba, że przesunę okno na środek łazienki. Podobnie z oknem nad poddaszem zostawiłabym tylko jedno, zawsze to zmniejszy trochę koszty, tylko czy nie kosztem światła. Do osób, które zamieszkują już Almatee, nie wieję przez te okna połaciowe??

monmiron84
15-11-2011, 10:52
Witaj Sapejka
Ciesze sie, ze moge pomoc w jakis sposob. Nasze schody wygladaja mniej wiecej tak samo jak na poprzednich zdjeciach zamieszczonych przezemnie chyba na stronie trzeciej. Jezeli szukasz zdjec z odbiciem lustrzanym do mojego to kliknij na link do strony :http://http://www.amaltea2.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=11&rok=2010 MOJA BUDOWA i tam buduja sie osoby wlasnie z odbiciem lustrzanym i bardzo fajnie to u nich wszystko wyglada. Jezeli pomimo tego chcesz abym zamiescila nasze schody to daj znac to z przyjemnoscia to zrobie. Pozdrowienia.

monmiron84
13-12-2011, 17:17
U nas powoli zamykamy budowe na zime a od marca ruszamy z wykonczeniem. Jeszcze pare drobnych robótek i koniec w tym roku.

amaltea II
20-02-2012, 19:49
Witam wszystkich,
Mam do odsprzedania nowy nie używany projekt Amaltea I z katalogu dobre domy projekt amaltei I jest z cały z pełną dokumentacja jaka przyszła z siedzsiby dobre domy. Decydujemy sie z meżem na sprzedanie tego projektu pniewaz to jednak nie jest dom naszych marzeń, mieliśmy przyjemność oglądnąć go w stanie surowym i nie podobało nam sie kilka rzeczy takich jak kuchnia otwarta, mężowi strasznie to przeszkadza, mała kotłownia, to właśnei ona nam pokrzyżowała plany ;/,a przeróbki wyszły by drożej niz zakup nowego projektu wiec z tąd ta zmiana Chcieliśmy aby nasz dom był ten wymarzony a nie potem byśmy sie denerwowali że jednak moglismy zmienić projekt, więc to zrobiliśmy. W tym momencie mamy juz stan surowy zamkniety naszego wymarzonego domku. I w związku z tym mam do sprzedania nasz pierwszy projekt ktorym jest amaltea 1 kosztuje ona w granicach 2135zł jednak cena do uzgodnienia po co masz przepłacać zadzwoń :] Pozdrawia Janina Grycz woj dolnośląskie 693254437

Szanta
29-04-2012, 07:56
Witam wszystkich budujących Amalteę :)
Jesteśmy na etapie wyboru projektu. Bardzo nam zależy na obejrzeniu domku w realu. Czy jest ktoś, kto buduje ten dom w pomorskim?
Bardzo proszę o informację :) Ma to być dom naszych marzeń, więc chcę być pewna, że wybór jest właściwy :)

eve&jarek
07-05-2012, 06:43
Budujemy w okolicach Czluchowa. Pozdrawiam:)

03-02-2015, 19:56
Witam czy mógł bym prosić o kosztorys amaltea 1 z góry dzięki i pozdrawiam