PDA

Zobacz pełną wersję : korlor dachu



kaloszki
03-02-2010, 22:27
Witajcie.
Czy moglby mi ktos z Was doradzic??Czy bedzie to ze soba pasowalo-okna zloty dab+dachowka czerwona( http://www.monier.pl/katalog-braas/dachowki/celtycka-lumino.html).Mam juz taki metlik w glowie,ze nie wiem juz co i z czym .Dodam ,iz fundament naokolo domu jest wylozony plytka klinkierowa.przepraszam,ze pisze bez polskich znakow,ale nie posiadam ich na woim kompie. :o

ma
04-02-2010, 08:24
Pewnie ceglany byłby lepszy (według tego, co prezentuje się na monitorze - lepiej sprawdzić w naturze), ale to trochę zależy od całej reszty. Mój sąsiad zrobił właśnie ciemnoczerwony dach, podobną podmurówkę i złote okna. Patrzę na to co dzień od paru lat. Najpierw się zastanawiałam, że to pomyłka, potem się chyba przyzwyczaiłam, a ostatnio doszłam do wniosku, że... okna zmieniły kolor. Bardzo ściemniały.
Z tego wniosek jeden: nawet jeśli spasujesz wszystko idealnie, to po jakimś czasie może się rozjechać.
Jak budowałam, przyjęłam w sprawie kolorów zasadę, że wszystko musi mieć swoją parę: kolor podmurówki + kolor dachu, kolor okien + drzwi, na jednej ścianie czy w jednym pokoju ten sam rodzaj zasłon/firanek. Nie zawsze to jednak wychodzi i... nie jest źle.
Pamiętaj też, że kolor tynku może albo dodać kontrastu całości, albo zespolić.

kaloszki
10-02-2010, 14:47
no wlasnie teraz sie zastanawiamy nad ceglasta dachowka Braas(celtycka lumino ceglasta).czy ma moze ktos zdjecia takich daszkow,lub ewentualnie link pod ktorym mozna podejzec jak to wyglada??Od myslenia na temat koloru dachowki juz mi sie w glowie kreci!!Tkwie caly czas w martwym punkcie,bo juz czas zamawac pokrycie ,a ja ciagle nie mam pomyslu jaki kolor :oops:

grizzli
10-02-2010, 14:57
jeśi masz klinkierowe obłożenie na dole, to czemu dajesz cementową dachowkę? nie lepiej glina? roben będziesz mieć w podobnej cenie. przemyśl.