PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanko :)



katarzynam11
04-02-2010, 14:34
Po kilku miesiącach zbierania się do urządzania pierwszego własnego mieszkanka, nadszedł czas na założenie tematu o moim przyszłym lokum.
Nie jest to dziennik budowy - bo ja nie budowałam, tylko wynajęłam i próbuję zaadoptować to na małe mieszkanko - od stanu surowego do mieszkalnego ;)
Zamierzam wrzucać tu zdjęcia zarówno mojego mieszkanka jak i wymarzone pomysły, inspiracje, a takich jest dużo, których pewnie nie uda mi się póki co zrealizować. Wszystko to, co mi się spodobało i co wywarło na mnie wrażenie.

Plan jest taki, żeby wszystko było gotowe na Wielkanoc, tj. najdalej 4.04.2010, ale nie wiem czy się to uda.

katarzynam11
04-02-2010, 22:12
Może być jednak ciężko, żeby wyrobić się do wielkanocy ;/
Remont miał się zamknąć w 20 000 zł, będzie po wstępnych wyliczeniach prawie 2 razy więcej.
Pomieszczenia jakie są zaplanowane i sprzęty do nich ze wstępnym kosztorysem poniżej.
Sypialnia:
gładzie na ściany + kolor
panele
łóżko
meble + toaletka
karnisz z firankami
lampy
odkurzacz
deska do prasowania
żelazko
Koszt - około 2 300 zł (chyba najmniejszy w całym mieszkanku)
Łazienka
niestety okno + żaluzje (bambusowe lub drewniane)
płytki
wanna + bateria
muszla
umywalka z szafeczką + bateria
lustro
lampa
pralka (chyba jedyna rzecz jaką mam)
kosz na bieliznę
wieszak na ręczniki
bojler trzeba gdzieś zainstalować
Koszt - około 8 000 zł
Kuchnia
ściany gładzie
płytki na podłogę
meble
zlew+ bateria
oświetlenie
karnisz + firanki
stół + 4 krzesła
wyposażenie (raczej z niższej półki, zapomniałam napisać, że mieszkanie to będę użytkowała przez około 4 lata, więc nie muszą to być rzeczy wyjątkowo drogie, ale takie które będą mi się podobały i które przez ten okres wytrzymają), więc w skład wyposażenia zamierzam zaliczyć:
mikrofalówkę
piekarnik + płyta
okap
lodówka
ekspres do kawy
czajnik
blender
mikser
garki
sztućce
zastawa
szklanki + kieliszki
Razem - około 8 000 zł
Salon
gładzie na ścianach
panele
kominek
telewizor
narożnik
karnisze + firany
lampy
meble
stół + 8 krzeseł
Razem - około 8 500 zł
Przedpokój + korytarz:
lampy
meble
wieszaki
lustro
panele
Koszt - 3 000 zł
Przewidywany koszt całości - 29 800 zł
Nie wiedziałam, że aż tyle ;) Jutro dokładnie pomierzę i wyrysuję układ pomieszczeń.[/u]

katarzynam11
25-02-2010, 14:07
Dawno mnie tu nie było. Na usprawiedliwienie, mogę powiedzieć tyle, że dawno nic się nie działo na mieszkanku. No ale teraz prace ruszyły pełną parą. I mogę zdawać relacje.
Na początek mini kosztorys. Pierwsze wydatki:
Drzwi:
Porta Fit, ościeżnice regulowane, kolor Wenge.
(4 skrzydła) – 1 x wejściowe - normalne pełne
1 x do łazienki - wzórA.2
2 x pokojowe - wzór A.6
Razem : 2700 zł
Kolejny wydatek:
Cement – 40,94 zł
Wapno – 27,91 zł
Bloczek 12x24x59 – 938,72 zł
Razem: 1007,57 zł
Kupiliśmy za dużo bloczków, bo zmieniła się koncepcja jednej ściany. Ale nie ma tego złego, postawi się z tego przedpokój. Problem będzie tylko z ościeżnicą, miała być wąska, bo przedpokój miał być z płyt kartonowo – gipsowych. Więc trzeba kupić węższe bloczki. Następna kasa:
Bloczek 8x24x59 – 15 szt. – 55,82 zł
Plastyfikator do betonu – 10 szt. – 13,91 zł
Razem: 69,72 zł
Malych bloczków brakło, murarz źle pomierzył, zatem:
Bloczek 8x24x59 – 15 szt. – 52,89 zł (inna cena, bo brakło białych na składzie ;D)
Gwoździe budowlane – 2,39 zł
Kastra budowlana 40litr. – 17,47 zł
Razem: 72,75 zł
Kolejny spory wydatek to kominek. Wybór padł na wkład z Castoramy. I doszła następna spora faktura.
Uszczelka do pieców – 18,94 zł
Rura żebrowana 180 0,5m – 90,44 zł
Wkład Atina 14KW – 1297 zł
Rura 1m śr 180mm – 2 szt. – 282 zł
Kolano 180 czarne – 80,92 zł
Rura 180 1m czarna – 166,62 zł
Wełna 30mm firerock – 179 zł
Razem :2114,92 + doliczyć do tego trzeba koszt wypożyczenia urządzenia, którym przebijaliśmy się do komina, tj. 40 zł.
Razem: 2154,92 zł
Na mieszkaniu sporo jest miejsc, gdzie trzeba wymienić puszki, kontakty, kable. Dlatego też, kupiliśmy już część tych rzeczy, dokładniej:
Przewód 3x1,5 10mb – 18,24 zł
Puszka – 0,39 zł
Końcówka puszki 4 szt. – 0,88 zł
Razem: 19,51 zł
Każda z osobna faktura wydaje się nieduża, jednak patrząc od początku, uzbierała się spora sumka. Chyba będę musiała trochę przekroczyć zaplanowany budżet ;/. Póki co razem wydatków wyszło 6024,47 zł. A gdzie do końca.

katarzynam11
02-03-2010, 08:25
Kolejne wydatki się sypnęły.
Hydraulik. Za 5 godzin pracy (przekucie 2 dziur do bojlera i kranu w kuchni, + zalutowanie kilku rurek) wziął 300 zł + trzeba było go przywieźć i odwieźć. Nie wiem jakie są ceny, ale 300 zł to chyba przesada.
Wypożyczaliśmy znowu jakiś młot, koszt 50 zł.
Dokupowaliśmy klej do wełny - 60 zł.
Kominek się robi, murarz się strasznie grzebie. Nad każdym trzeba stać ;/

katarzynam11
03-03-2010, 10:33
zapomniałam napisać o rurkach, kolankach i innych pierdołach dla hydraulika. Koszt 120 zł. Dzisiaj jadę zamówić okno do łazienki. Koszt póki co 750 zł. Zobaczymy czy tyle powie jak przyjedzie.
100 poszła jeszcze na płyty gipsowe do kominka i profile.
Gips 50 zł, chyba, bo siostra kupowała :D