PDA

Zobacz pełną wersję : Dlugosc rury do odkurzacza centralnego



czopuch
04-02-2010, 17:45
Dzien dobry,
do uzytkownikow odkurzaczy centralnych:
Czy rura 12 m jes rura poreczna, czy tez troche za dluga.
Jakie sa wasze spostrzezenia, doradzcie prosze.
Dziekuje za pomoc.

robert8888
04-02-2010, 20:13
Dzien dobry,
do uzytkownikow odkurzaczy centralnych:
Czy rura 12 m jes rura poreczna, czy tez troche za dluga.
Jakie sa wasze spostrzezenia, doradzcie prosze.
Dziekuje za pomoc.
też mialem takie dylematy, wybrałem 9 m - w sumie do tej 9 m i tak dochodzi jeszcze szczotka która ma około 1,5 m (regulowane) i jest ok. W sumie też zależy czy taką 9 metrową obsłuzysz pomieszczenia, bo jeśli nie to wybór idzie w kierunki 12 m.

Jarek.P
04-02-2010, 20:46
Dzien dobry,
do uzytkownikow odkurzaczy centralnych:
Czy rura 12 m jes rura poreczna, czy tez troche za dluga.
Jakie sa wasze spostrzezenia, doradzcie prosze.
Dziekuje za pomoc.

12m????? Jeeezu, a ja się zastanawiam czy 9m to nie będzie za duża kobyła i czy nie wystarczy 7m...

J.

barteks31
05-02-2010, 07:12
Też kombinuję jak by tu zrobić żeby wystarczyło 7

minijack
05-02-2010, 07:47
wszystko zależy od liczby i rozkładu gniazdek
jeżeli 9m wystarczy żeby dosiegnąć każde miejsce to ok, a jak nie to rura 12m

kaltam
05-02-2010, 08:18
Mam 9 m i jest nieźle. Popieram przedmówców by dostosować gniazdka do 7 metrowej.

Nikoru
05-02-2010, 12:47
Ja mam wąż 9-metrowy i czasami złoszczę się, że za długi. Potrafi się niesamowicie poplątać (jak ogrodowy). Z 12-metrowym bym sobie chyba nie poradziła...

gourmand
05-02-2010, 12:51
Witam,
Zdecydowanie 7m. Twierdzę tak na podstawie moich doświadczeń (duży dom o trzech kondygnacjach i rura dł. 9m.). Weź pod uwagę to, że trzeba mieć miejsce na przechowanie, a to jak wąż boa, rozwija albo zwija się często nie w tym momencie kiedy chcemy. Jest dosyć uciążliwym, przenoszenie tego kramu np. na piętro. Do tego jeszcze należy zabrać ze sobą resztę osprzętu. Uważam, że lepiej dodać jedno dwa gniazdka niż mocować się z "długą rurą". Koszt prawie żaden a wygoda niewspółmierna.
Powodzenia.

Greg_pu
05-02-2010, 20:00
Popieram przedmówcę. Mam 9 metrowy, ale skorzystałem z zakupu jednostki w pakiecie świątecznym gdzie drugi zestaw (wąż+szczotka) tzw garażowy był gratis. I teraz zamiast w garażu jest na piętrze. Co do plątania i rozwijania - to powiem tak : są tacy co im sie zawsze i węże ogordowe i przedłużacze plączą i rozwijają. Trzeba pamietać o tym że wąż w fabryce po wyprodukowaniu jest zwijany na bęben a materiał z którego jest zrobiony ma tzw. pamięć przekrojową. Ma to zlety i wady. Zaleta: gdy nadepniesz na węża czy najedziesz samochodem - po czasie wróci on do poprzedniego kształtu. Wada: gdy przy zwijaniu nie patrzysz w którą stronę on się "naturalnie" skręca tylko zwijasz go jak chcesz- to po chwili : wróci on do poprzedniego kształtu- czyli zrobi sie z niego sprężyna. Żona długo się z tym męczyła. Dopiero lekcja pokazowa dała rezultaty. Najlepiej zwijać go na podłodze .
Większa ilość gniazdek faktycznie nie zaszkodzi , ale trzeba zwrócić uwagę na to że jednostki centralne są dostosowane do długości instalacji i ilości gniazdek. Może się potem przy zakupie jednostki okazać że musimy kupić jednostkę o 800zł droższą bo obsługuje tylko 4 gniazda a nie 5 jak mamy u siebie. Praktycznie przy tej samej długości instalacji dla jednostki to bez różnicy, ale przy sprawach serwisowych może być potem problem - bo w danych technicznych jednostki jest napisane do 4 gniazd ssących.

Jarek.P
05-02-2010, 21:04
Większa ilość gniazdek faktycznie nie zaszkodzi , ale trzeba zwrócić uwagę na to że jednostki centralne są dostosowane do długości instalacji i ilości gniazdek. Może się potem przy zakupie jednostki okazać że musimy kupić jednostkę o 800zł droższą bo obsługuje tylko 4 gniazda a nie 5 jak mamy u siebie.

na to jest akurat proste lekarstwo: nie zwracać uwagę na marketingowy bełkot, tylko chwilkę się zastanowić. Zwłaszcza nad tematem: ile gniazdek wykorzystujemy naraz?
Istotnym parametrem jednostki centralnej jest i owszem maksymalna długość instalacji do najdalszego punktu. Ilość gniazdek zaś to taki sam wygodny dla sprzedawców i absolutnie bezsensowny dla kupującego parametr jak "fafnaście milionów pixeli" w aparacie fotograficznym typu idiotenkamera. Tudzież zum "razy pincet" :wink:


Praktycznie przy tej samej długości instalacji dla jednostki to bez różnicy, ale przy sprawach serwisowych może być potem problem - bo w danych technicznych jednostki jest napisane do 4 gniazd ssących.

Myślę, że oddając jednostkę centralną do naprawy niekoniecznie się przy tym opisuje wielkość podłączonej do niej instalacji.

J.

BOHO
05-02-2010, 21:17
to ciekawe...... jakiś czas temu rzuciłem myśl, że długi wąż może być problemem....natomiast entuzjaści centralnego odkurzacza twierdzili że w żadnym wypadku i że taka 9 czy 12 metrowa rura jest spoko......

sasq
08-12-2015, 15:38
Pytanie na szybko:

Najtańsze zestawy sprzątające z alledrogo dają radę czy lepiej jednak kupić coś porządniejszego? (a jeśli już to co kupić?)

link2jack
12-12-2015, 16:52
Temat dotyczy długości rury do odkurzacza... sasq - o co Ty pytasz?

sasq
13-12-2015, 23:17
Mój błąd troszkę off topic

chodzi o sam wąż:
brać z allegro najtańszą opcję 250-300pln czy może coś firmowego 500-1200zł