PDA

Zobacz pełną wersję : Nasz Jaspis



kamilad38
05-02-2010, 15:40
Witam wszystkich forumowiczów Muratora :) Wraz z mężem i dwoma synami mamy zamiar wybudować domek. Bedzie to projekt Jaspis z Mtm styl.Jest to bardzo ładny,energooszczędny a zarazem nowoczesny projekt :) Mam nadzieje ze wspólnie z nami bedziecie uczestniczyć w kolejnych etapach budowy naszego wymarzonego domku.


Działke mamy juz zakupioną :) W ładnej małej wiosce otoczonej pięknymi górami Sowimi !Jest to działka o powierzchni 1500 m.jutro dodam zdjęcia tej działki a narazie to tyle :) Do zobaczenia ! http://images46.fotosik.pl/256/da2f631968d1b1ccm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=da2f631968d1b1cc)

kamilad38
08-02-2010, 12:55
Witam ponownie dzisiaj chciałam tylko dopisać że mamy już projekt ale nie jest jeszcze całkiem gotowy ponieważ chcemy wprowadzic pewne zmiany i narazie się zastanawiamy. :)

aggie
11-02-2010, 14:35
witam serdecznie
fajnie, że znalazłam kogoś komu ten domek również przypadł do gustu :)
Jesteśmy wprawdzie na etapie wyboru projektu, ale Jaspis jest póki co naszym nr jeden :D
życzę powodzenia i radości w budowie własnego gniazdka

kamilad38
22-02-2010, 09:28
dzisiaj zapadła ostateczna decyzja co do projektu a mianowicie budujemy jaspis3 ponieważ jest wiekszy ma dwa stanowiska garażowe i gabinet na dole.własnie takiego domku potrzebujemy :D .jest tylko mały problem bo znowu musimy czekać aż miłe panie w urzędzie zaakceptują nasz nowy projekt,ale mowi się trudno. :(

kamilka8383
23-02-2010, 18:05
Bardzo sie cieszę ze jest ktoś kto będzie budował Jaspis 3. Jest to mój wymarzony domek tylko zastanawiam się jakie realne koszty budowy tego cuda.
Będę śledzić z przyjemnością wasze poczynania w budowie. :lol:

kamilad38
25-02-2010, 13:24
Dzisiaj został złożony wniosek w Gminie o zmianę szerokości domu jaka jest nam potrzebna do jaspis3.teraz czekamy na odpowiedż. :-? Jesteśmy ciekawi ile to potrwa :roll:

Dudi1978
28-02-2010, 18:08
Wlasnie zdecydowalismy sie na jaspisa 4 bez ogrodu zimowego. Chcialem Was zapytac o okna. Czy cos zmainialiscie w wilkosciach okien i o jakich myslicie, z goey dziekuje za odpoiwedz.

fuxszyk
02-03-2010, 06:43
Witam!
My rowniez zakupilismy projekt JASPIS 3 z Mtm Styl. Zastanawiam sie tylko nad ewentualna rezygnacja z ogrodu zimowego.
Tak jak wspomnial Kolega wczesniej - jestesmy zainteresowani poznaniem realnych kosztow wybudowania tego cuda. W kosztorysie roboty ziemne i fundamentowe wyceniono na prawie 90k pln!!! Jak dla mnie to cena z kosmosu.
Bedziemy sledzic Wasze poczynania.

P.S. Dudi1978 - gdzie Ty znalazles Jaspisa 4? Na stronie MTM sa tylko wersje 1, 2 oraz 3.

Dudi1978
02-03-2010, 20:52
Witam
Jescze nie ma Jaspisa 4 w ofercie ale mysle ze w najblizszym czasie bedzie. Rozmawialem z autorem projektu o zmianach jakie chcemy dokonac, tzn rezygnacja z ogrodu zimowego i wlasnie wtedy zaproponowano nam nowa wersje. Jaspis 4. Przeanalizowalismy to z naszym architektem po wczesniejszym uzyskanu rzutow ze mniej mieszania bedzie jak zamowimy 4. Treaz mamy chwlke czasu na przemyslenie zmian gdyz czekamy na mapke docelow projektowych z uwagi na snieg geodeta mial problem z wejsciem na dzialke. Jesli chcecie moge Wam przeslac rzuty lub zdjecia, zmiany jakie sa to okna zamiast ogrodu zimowego, oraz okno zamist drzwi tarasowych w jadalni i oczywiscie brak malego tarasu. Zastanawiamy sie tylko nad wielkoscia okien w salonie, myslimy o duzych oknach???? w projekcie Jaspis 4 sa male 150x360 my myslimy o 250x270 z podzialem na 90, ale sami jzu nie wiemy. Moze cos doradzicie. Za domkiem od strony tarasu mamy zachod. a od strony ogrodu zimowego poludnie, tak wiec bedziemymieli duzo slonca, ale zastanawiam sie tez czy nie za duzo, co sadzicie mieliscie wiecej czasu na przemyslenie niz my od czasu kupna projektu wiec jak wy chcecie rozwiazac ta zminae jesli zrezygnujecie z ogrodu zimowego. Jakie jeszcze zmiany chcecie dokonac? A co do kosztow to faktycznie przesadzili, my myslimy ze w 180tys zmiescimy sie ze stanem surowym zamknietym. KOszty sa zalezne od materialow jak rowniez kosztow robocizny, my mieszkamy w Kielcach wiec te koszty napewno sa mniejsze niz np. w Warszawie. Jesli bede mial projekt w reku to wysle zestawienie do kiliku ekip o wycene stanu surowego zamknietego. Projekt dopiero zamowilismy w piatek tak wiec czekamy z niecierpliwoscia.

szolesz
03-05-2010, 09:18
Witam, my tez silnie zastanawiamy sie nad jaspisem 4, czy macie moze juz wycene z firmy budowlanej, ciekawi jestesmy tez co postanowiliscie w sprawie okien(mamy bardzo podobny uklad dzialki) pozdr i powodzenia

kamilad38
06-05-2010, 23:23
nie zmienialismy wielkosci okien poniewaz nam sie podoba ten ogrod zimowy...mamy obawy tylko co do energooszczednosci..czyli zeby cieplo nie uciekalo przez te okna.

kamilad38
06-05-2010, 23:27
koszty zaleza od tego gdzie jest usytuowana wasza dzialka ...np; w duzej miejcowosci jest drozej niz na wsi...:) my otrzymalismy kilka ciekawych ofert i przedzial cenowy wacha sie w granicach od 50 tys, do 60tys. pozdrawiamy !

kamilad38
06-05-2010, 23:41
dawno nas tu nie bylo poniewaz wciaz czekamy na pozwolenie na budowe. :) otrzymalismy natomiast zgode na nowe warunki zabudowy...juz niedlugo otrzymamy gotowa mapke z naszym domem usytuowionym na naszej dzialce...mamy nadzieje ze w koncu przyjdzie nasze pozwolenie na budowe i rozpoczniemy budowe..bedziemy was informowac o pracach ktore dokonamy i mamy nadzieje ze bedziecie sie z nami dzielic swoimi spostrzezeniami na ten temat..do zobaczenia ! :D

Dudi1978
30-05-2010, 00:27
Witam,

Nasze wyceny tez wachały sie miedzy 50-58 tys. Zdecydowalismy sie na drozsza ekipe, gdyz wydała nam sie pewniejsza i lepiej zorganizowana, bynajmniej mamy nadzieje ze taka bedzie. Planujemy zaczac budowe w połowie lipca. Zastanawiamy sie nad wentylacja mechaniczna ale nie jestem pewny tej decyzji. Pomimo iz opinie sa tylko pozytywne na jej temat to i tak mało ludzi decyduje sie na takie rozwiazanie. Jesli macie jakas wiedze na ten temat to prosze o informacje. Pozdrawiam Dominik

szolesz
02-07-2010, 14:37
witam ponownie, zastanawialiscie sie moze nad kwestia garazu(w projekcie poziom garazu jest az o90cm nizej niz poziom zero(np. kuchnia) jaka macie dzialke plaska czy ze spadem) i czy ewentualnie wprowadzaliscie jakies zmiany w tym zakresie?

iddt
30-08-2010, 20:22
Ja mam działkę pochyłą dokładnie w przeciwnym kierunku i nie wiem czy wybrać kopanie przy garażu czy może szukać dalej innego projektu. Odbicie lustrzane nie wchodzi w grę.

aggie
16-03-2011, 18:04
witam wszystkich entuzjastów Jaspisa :)
Mam do odsprzedania projekt Jaspis 1 z pojedynczym garażem.
Zainteresowanych zapraszam na priva.

manika
18-06-2011, 14:45
Witam!
Po długich dyskusjach z moim mężem i architektem zdecydowałam się na projekt Jaspis. Najpierw miał być Krzyś z Horyzontu, bo bardzo podobają mi się domy z antresolą. Ale ze względu na działkę, gdzie szer. wynosi 22m musiałam zrezygnować. I w końcu znalazłam projekt Jaspis, który zostanie przerobiony na dom z antresolą. Co sądzicie o takiej zmianie ?;)

Marshi
25-01-2016, 10:51
Witam, wszystkich!
Też wybraliśmy Jaspis który został przerobiony pod naszą działkę względem stron południe/północ oraz możliwości dojazdu tylko z jednej strony. Wejście do domu musieliśmy zrobić od strony tarasu żeby ustawić ogród zimowy do strony południowej. Także poszerzyliśmy garaż na 2 stanowiska. Wciąż budujemy się, idzie wolno bo bez kredytu, budowa została rozpoczęta w 2010, obecnie jesteśmy na etapie wyceny ogrodu zimowego. Zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną gdyż dachówka, kiedy pada deszcz strasznie hałasuje (mieliśmy okazję spać na poddaszu u znajomych - pół nocy nieprzespanej), drewna poszło sporo na dach, więc dach jest najdroższą częścią w całym domu.344488