PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczny pastuch na sarny



bażant
05-02-2010, 21:13
Czy macie doświdczenie z takim ogrodzeniem, czy elektryczny pastuch jest dobrym rozwiązaniem do odstraszania dzikich zwierząt. Wiem że zima to ciężki okres dla saren, jeleni i dzików ale czy moża się pogodzić że przez tydzień zniszczyły mi praktycznie wszystkie młode drzewka.

Domaracuch
05-02-2010, 21:21
Może lepszym sposobem będzie dokarmienie tych zwierząt. Można kupić trochę siana u rolnika. Natomiast nie wiem co jadają dziki ;)

Mały Mariusz
06-02-2010, 11:27
W lesie widziałem pozakładane takie plastikowe siatki na drzewka , po to żeby zwierzęta ich nie obgryzały.

retrofood
06-02-2010, 11:37
Czy macie doświdczenie z takim ogrodzeniem, czy elektryczny pastuch jest dobrym rozwiązaniem do odstraszania dzikich zwierząt. Wiem że zima to ciężki okres dla saren, jeleni i dzików ale czy moża się pogodzić że przez tydzień zniszczyły mi praktycznie wszystkie młode drzewka.

bażant a nie potrafi z sarnami współżyć...

adam_mk
06-02-2010, 12:48
Jak zjadły te drzewka to wydatek jest bez sensu...
I tak masz robotę od nowa.
Chciałeś być bliżej natury...
Tyle, ze nie aż tak blisko?! :o :o :o :lol:

Nie każda zima taka jak obecna. A drzewka rosną...

Adam M.

marcin714
06-02-2010, 13:24
Co do meritum to z pewnością taki pastuch to najlepsza ochrona dla twoich drzewek. W górach nawet przed niedźwiedziami tak się bronią.

MarekBR
20-08-2012, 13:15
Czy macie doświdczenie z takim ogrodzeniem, czy elektryczny pastuch jest dobrym rozwiązaniem do odstraszania dzikich zwierząt. Wiem że zima to ciężki okres dla saren, jeleni i dzików ale czy moża się pogodzić że przez tydzień zniszczyły mi praktycznie wszystkie młode drzewka.

Niestety czasami nie ma innego wyjścia, jak tylko bronić sie przed dzikimi zwierzętami za pomocą pastuchów. Trzeba jednak pamiętać, że niezwykle ważne jest prawidłowe rozmieszczenie siatki czy druta oraz dobór odpowiedniego elektryzatora. W przypadku saren czy jeleni energia impulsu musi wynosić minimum 3 Jule, a w przypadku dzików minimum 4 Jule, ale to naprawdę minimum. Ja mam od niedawna taki i jest wystarczający nawet na dziki: http://www.panfarmerek.pl/product-pol-401-Bardzo-silny-pastuch-akumulatorowy-na-dziki-Koral-A60-5-5-Jula-.html