PDA

Zobacz pełną wersję : Mam prosbe do znawcow regipsow



Alfzmelmack
06-02-2010, 21:39
Zaczynam tworzyc konstrukcje. Nasuwaja mi sie nastepujace pytania:
1. W miejscu gdzie schodzi sie sufit ze skosem sciany - czy profile powinny byc bardzo blisko siebie, czy moze ten na scianie byc nizej o jakies 20 cm (tylko wtedy koniec plyty bedzie "wisial" w powietrzu do sufitu. Chodzi o to ze laczac profile na esy nie dojde wkretarka
2. Jak przygotowac miejsce na drzwi w sciance (wiemze sa specjalne profile ale sa drogie)czy wystarczy ze polacze ze soba dwa zwykle profile
3. Jak najszybciej wypoziomowac profile wieszane na esach. Czy dobry bedzie nastepujacy sposob: Poziomuje (na skosie) gorny i dolny profil za pomoca sznurka, nastepnie przykrecam do nich na sztorc profil tak zeby sie nie poddal i do niego rownam pozostale profile i skrecam esy (oczywiscie ten profil na sztorc pojdzie przez srodek tworzonej sciany

Prosze zerknac na zdjecia i poradzic czy dokonac jakies zmianyna razie profile sa jeszcze nie skrecone

http://picasaweb.google.com/rafal.glowinski/Regipsy#

Alfzmelmack
07-02-2010, 10:06
Scianka ma wielkosc 4m dlugosci i 2,56 wysokosci. Drzwi nie beda ciezkie to ma byc garderoba
Martwi mnie duza odleglosc ostatniego profila CD na skosie od profila cd na suficie (pk. 20 cm) wtedy koncowka plyty ze skosu te 20 cm bedzie w powietrzu dochodzilo do plyty na suficie czy bedzie to mialo wplyw na pekniecia. czy koncowka plyty powinna byc oparta na profilu?. Tak samo przy scianie kolankowej, niektorzy przykrecaja do niej profil ud 30 i podginaja go do skosu a nastepnie koniec plyty przykrecaja.Jak zrobic by nie pekalo
Czy profile cd w sciance dzialowej przykrecac do dolnego ud, jezeli kupie ten profil do osciezy zdaje sie ad to go sie przykreca do dolnego i gornego ud czy moze tnie sie na odpowiednie wymiary (wysokosc oscieznicy) i przykreca do cd?

Rom-Kon
07-02-2010, 10:27
odwiedź ten temat:
http://forum.muratordom.pl/ocieplam-poddasze-krotkie-pytania,t98340-2520.htm

...wiem aż 43 strony ale fajne fotki są i praktycznie cały zasób naszej wiedzy...

Alfzmelmack
07-02-2010, 20:48
Rom-kon - przeczytalem wczesniej temat niestety nie nawszystkie pytania znalazlem odpowiedzi. Zwlaszcza jezeli chodzi o postawienie scianki dzialowej w ktorej beda mocowane drzwi, nie znalazlem rowniez zdjecia jak powinno sie wykonac wzmocnienie profilow do ktorych przymocowana zostanie oscieznica.Sprzedawca w casto mowil tylko ze musze zlozyc dwa profile CW zeby to zrobic to trzeba sciac rant w jednym z nich
Druga sprawa dotyczy poziomowania plaszczyzny sciany (profilow) Pokazane jest jedynie wykorzystanie grzybkow nie znalazlem pomocy dot. esow. Ja wykonuje to tak:
- trasuje pomieszczenie
-docinam profile i rozmieszczam je w profilach ud
- przyklejam tasma profile zeby sie nie przesuwaly zakladam esy i dokrecam je do krokwi
- poziomuje skrajne profile za pomoca sznurka dokrecam do nich prostopadle na sztorc profil do ktorego poziomuje pozostale profile i skrecam do esow

Nie wiem czy to jest poprawnie, czy uzyskuje lepszy efekt niz gdybym kazdy oddzielnie profil za pomoca sznurka poziomowal ale jest to dosyc szybki sposob.

Jeszce tylko prosze o odpowiedz czy do sciany kolankowej przykrecac profil ud, podginac go i do niego skrecac plyte?
Czy istnieje jakas roznica, czy lepiej jak plyta ze skosu zachodzi na plyte scianki dzialowej czy odwrotnie czy jest to bez znaczenia?
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Rom-kon czy Ty hodujesz węże?

JPawka
07-02-2010, 23:05
ściankę kolankową zamknij na końcu i nie martw się potem

jakoxxs
08-02-2010, 09:22
jako że mam giętarkę do obróbek blacharskich to w miejscach takich jak
skos - sufit
skos - ścianka
robię swój profil doginam blachę 0.8 mm do kąta jaki powstaję na połączeniu ww płaszczyzn
a jeśli chodzi o montowanie uchwytów to zmieniłbym na grzybki jest szybciej i łatwiej a w szczególności tam gdzie nie dojdzie się wkrętarką żeby dokręcić teksa do zwykłego wieszaka

gin
01-02-2011, 14:50
kolankowa na końcu to wyższa szkoła jazdy można sie pomylić , a moze tu cos znajdziesz www.profiltech.com.pl