PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie płyt osb



misiu77
08-02-2010, 11:10
Znalazłem informacje na temat wykończenia poddasza płytami osb.
Nie podaję się nigdzie jednak informacji . Czy można je np. malować, czy sa one tylko materiałem wyjściowym do położenia boazerii itp. ?
Drugie pytanie czy panele pcv w pokoju na poddaszu- na skosie mają sens?
Dzięki pozdrawiam. :lol: 8) :wink:

Trociu
08-02-2010, 15:19
raczej jak pomalujesz surowe OSB, to będziesz miał widoczną strukturę.
Na OSB możesz chyba praktycznie położyć wszystko, co chcesz - tapety, płyty g-k, panele.

I ja nie widzę przeciwwskazań do kładzenia paneli ściennych na skosach.
Sam się zastanawiam, czy w drugim domku nie położyć paneli między odsłonięte krokwie i jętki - dla efektu wizualnego.

Darcy
08-02-2010, 15:40
Ja robię z tego podbitkę. Na OSB styropian, siatka, tynk etc. Mam tylko nadzieję, że ekipa sobie poradzi, bo tynkowaną podbitkę będą robić po raz pierwszy. :-?

misiu77
08-02-2010, 16:51
Dziękuję za odpowiedzi 8) :lol:
Czekam na dalsze uwagi forumowiczów :lol:

splinka
09-02-2010, 07:30
też miałam takie problemy. tu wątek http://forum.muratordom.pl/plyta-osb-jak-wykonczyc,t156079.htm , zastosowaliśmy ostatecznie jedną z zapraw tynkowych atlasa , sprawdze wieczorem. Powierzchnia nie bedzie gladka jak po zwyklej gladzi, ale nam to nie przeszkadza. Ostatnio w Leroy-u widziałam rozrysowane krok po kroku jak wykańczać trudne powierzchnie takie jak OSB, było na przykładzie produktów atlasa. Oczywiscie przed zastosowaniem czegokolwiek trzeba płytę zeszlifować lekko , żeby usunąć wierzchnią gladką warstwę.