PDA

Zobacz pełną wersję : WYNAJEM sprzętu budowlanego? Mało ofert - gdzie szukać?



suleakim
08-02-2010, 14:10
Zbieram informacje na temat rynku wynajmu sprzętu budowlanego (ciężkiego, lekkiego etc.) i z zaskoczeniem stwierdziłem, że bardzo ciężko coś takiego znaleźć.
O ile giełdy sprzedaży maszyn w internecie istnieją, o tyle w przypadku wynajmu trafiłem na jakąś pustynię - garstka ofert, rozrzuconych po różnych miejscach.

Dziwi mnie to, bo z tego co wiem wynajem jest dominującą formą użytkowania maszyn budowlanych w krajach rozwiniętych. Tymczasem u nas można doszukać się co najwyżej sieciowych wypożyczalni i stosunkowo niewielkiej liczby firm ogłaszających się w Internecie.
Czy nie istnieje żadne miejsce, gdzie takie oferty można by było znaleźć? Pozostaje tylko grzebanie w Google, w poszukiwaniu dobrej oferty? Zastanawiam się jak (i jak efektywnie) firmy wynajmujące kontaktują się z kontrahentami. Duże sieci - ok, ale co z innymi?

suleakim
09-02-2010, 13:43
Nikt, nic nie wie? Firmy wynajmujace sprzet sie nie reklamuja w internecie? Pomijam duze sieci.

Każda opinia jest cenna.

daszaA
09-02-2010, 13:54
A próbowałeś w ramirencie?
Sieć na terenie całej Polski

Jarek.P
09-02-2010, 14:00
Zbieram informacje na temat rynku wynajmu sprzętu budowlanego (ciężkiego, lekkiego etc.) i z zaskoczeniem stwierdziłem, że bardzo ciężko coś takiego znaleźć.


A w jakim rejonie ten wynajem Ci jest potrzebny, napisać nie łaska?

Ze znalezieniem wypożyczalni u siebie nie miałem najmniejszego problemu, był nawet wybór, można było zdecydować się na tańszą i bardziej frontem do klienta stojącą.

J.

edde
09-02-2010, 14:02
a ja mam wrażenie że kolega zawodowo jakaś bazę sobie che stworzyć kosztem pracy forumowiczów, tudzież dlatego może być milcząco na forum pomijany...

suleakim
09-02-2010, 14:20
Nie nie nie, nic z tych rzeczy. Pozwólcie wyjaśnić mi raz jeszcze.

Nie szukam ani konkretnych firm, ani wynajmu czegokolwiek. Ramirenty i inne duże sieci zlokalizowałem za pomocą kilku kliknięć.

Jak napisałem - zbieram informacje na temat wynajmu maszyn, a dokładnie na temat tego jak firmy wynajmujące sprzęt kontaktują się z klientami za pomocą internetu. Sam działam w komunikacji marketingowej - reklama, projektowanie, www itd.

Mój cel - poznać potrzeby komunikacyjne takich firm, żeby zaoferować im pomoc w dotarciu do klienta ostatecznego (poprzez www, targetowany e-mail marketing, promocję kontekstową w wyszukiwarkach, pozycjonowanie etc.).

Ze wstępnej analizy wynika, że w sieci działają praktycznie tylko giełdy sprzętu - czyli oferujące sprzedaż i zakup maszyn. Nie widzę natomiast praktycznie nic dotyczacego wynajmu. A nie wiem dlaczego.

Pytanie jest takie - czy firmy nie ogłaszaja się w Internecie, bo:
- załatwiaja to w inny sposób (duże sieci mają swoją renomę i być może nie muszą, a małym firmom wystarczy rynek lokalny)
- nie mają jak, bo nikt o tym nie informuje, ani tego nie promuje, wiec działają doraźnie
- nie mają takiej potrzeby, bo mają wystarczający popyt

Z kolei znalazłem już kilka tematów w sieci, gdzie ludzie pytają się np. "za ile wynajmę spychacz w takim a takim mieście" tudzież "chce niedrogo wypozyczyc glebogryzarke" itd.

Jak to jest w koncu? Czy po prostu wynajem w PL jest malo popularny?

irreality
09-02-2010, 16:35
O to musisz zapytać prowadzących te wypożyczalnie.

Dla mnie ogólnie wykorzystanie internetu w branży budowlanej jako takiej to ugór.

Wirecki
09-02-2010, 19:00
Nie szukam ani konkretnych firm, ani wynajmu czegokolwiek. (....)Jak napisałem - zbieram informacje na temat wynajmu maszyn, a dokładnie na temat tego jak firmy wynajmujące sprzęt kontaktują się z klientami za pomocą internetu. Wg mnie wynajmem maszyn zajmują się konkretne firmy. Np w mojej okolicy:
http://www.wynajem-maszyn.pl/
http://www.axor-rentals.pl/
http://www.cramo.pl/Web/Core/Pages/StartPageCountry.aspx?id=12680&epslanguage=PL

Mój cel - poznać potrzeby komunikacyjne takich firm, żeby zaoferować im pomoc w dotarciu do klienta ostatecznego (poprzez www, targetowany e-mail marketing, promocję kontekstową w wyszukiwarkach, pozycjonowanie etc.). To może zapytaj...

Ze wstępnej analizy wynika, że w sieci działają praktycznie tylko giełdy sprzętu - czyli oferujące sprzedaż i zakup maszyn. Nie widzę natomiast praktycznie nic dotyczacego wynajmu. A nie wiem dlaczego.

Pytanie jest takie - czy firmy nie ogłaszaja się w Internecie, bo:
- załatwiaja to w inny sposób (duże sieci mają swoją renomę i być może nie muszą, a małym firmom wystarczy rynek lokalny)
- nie mają jak, bo nikt o tym nie informuje, ani tego nie promuje, wiec działają doraźnie
- nie mają takiej potrzeby, bo mają wystarczający popyt

Z kolei znalazłem już kilka tematów w sieci, gdzie ludzie pytają się np. "za ile wynajmę spychacz w takim a takim mieście" tudzież "chce niedrogo wypozyczyc glebogryzarke" itd.

Jak to jest w koncu? Czy po prostu wynajem w PL jest malo popularny? Czy ja wiem czy się nie ogłaszają.... Maja swoje strony www i już. Są skatalogowane w bazach www. Trudno będzie udowodnić tezę, która nie do końca jest słuszna.
Co do zapytań w sieci - to normalne, że ludzie pytają, szukają i chcą tanio.
Pozdr.

gips
20-01-2014, 16:07
Powstaje duży portal www.superbudowlani.pl (http://superbudowlani.pl/) wynajem, sprzedaż itp

tyczusia
12-05-2014, 07:03
Wynajem maszyn/sprzętu budowlanego możesz znaleźć tu http://www.pl-kraz.pl/ solidni, terminowi – nie miałam zastrzeżeń co do realizacji usługi.

bena78
12-05-2014, 07:41
Wynajmujący sprzęt przecież się ogłaszają!
Wystarczy wpisać w wyszukiwarką np. koparka ....... i wyskakują ogłoszenia firm wynajmujących koparki. np
http://ogloszenia.wp.pl/Maszyny_budowlane_9128,tel-601-701-004-KOPARKA-SIEMIANOWICE-SLASKIE-WYNAJEM-KOPARKI-W-SIEMIANOWICACH-SLASKICH-USLUGI-KOPARKA-SIEMIANOWICE-SLASKIE-KOPARKO-LADOWARKA-SIEMIANOWICE-SLASKIE-KOPARKA-W-SIEMIANOWICACHJ-SLASKICH-USLUGI-WYNAJEM-KOPAREK-W-SIEMIANOWICACH-SLASKICH-TRANSPORT-SIEMIANOWICE-SLASKIE,35051718.html?ticaid=112b60 (Jeżeli to reklama, to proszę o usunięcie linku). Takich ogłoszeń jest bardzo dużo w internecie zarówno na darmowych portalach jak i płatnych. Jeżeli ktoś chce znaleźć sprzęt budowlany, to naprawdę nie będzie miał z tym żadnego problemu.

marek_czeczot
20-05-2014, 15:49
Zależy co ci potrzeba - firm wynajmujących jest sporo. W dużych miastach nie powinno być z tym żadnego problemu. Jedyny znany mi wykaz wypożyczalni jest tutaj: http://www.wienerberger.pl/%C5%9Bciany-i-stropy/wypo%C5%BCyczalnie-narz%C4%99dzi ja byłem we Wrocławiu i mają nie tylko narzędzia do murowania z porothermu, ale dla wszystkich technologii + plus minikoparki, ubijaczki, etc...

golfgolf
13-08-2015, 14:30
znacie jakieś wypożyczalnie godne polecenia w rejonie Radomia?

Jakieś portale gdzie wynajmują osoby prywatne, oprócz najemwynajem.pl?

lskw
31-10-2016, 11:04
Dorzucę jeszcze od siebie wypożyczalnię Boels Rental.
Aktualnie mają 8 oddziałów na terenie Polski. 3 w Warszawie, 1 w Poznaniu, 1 w Szczecinie i 3 na Śląsku. W Aglomeracji Śląskiej.
Nie będę wymieniał tego co mają, bo łatwiej by mi było wymienić to czego nie mają. Generalnie sprzęt remontowo - budowlany. Od skomplikowanych urządzeń typu: podnośniki, agregaty, koparki, oświetlenie, piły łańcuchowe, glebogryziarki, rusztowania schody - po proste narzędzia jak młotki czy siekiery. To co jest moim zdaniem wygodne, to brak kaucji - a przez to mniej formalności związanych z wynajęciem. Telefon do centrali Boels Rental: (22) 736 76 44

Deroniusz
08-03-2017, 23:57
Już trochę czasu minęło, i autorowi nie pomgę, ale może komuś innemu?
Sam szukałem wcześniej takich firm i była posucha, ale teraz jest już parę w Polsce. Korzystałem z dwóch, jednej nie polecę bo były problemy przy zwrocie, w drugiej wszystko bezproblemowo i ich polecam sprawdzić - :spam:
(mają oddziały w Warszawie ale tez chyba w innych miastach).

jacob952
17-11-2017, 14:26
Na szczęście od tego czasu sporo minęło - teraz, nie brak firm, w których wypożyczyć można sprzęt budowlany. Jedną z nich jest [moderowano] :-). Uważam, że jeśli dopiero zaczynamy działać w branży budowlanej, wynajem jest o wiele bardziej opłacalny niż zakup (tym bardziej, że maszyny budowlane są mega drogie).

Maarink
30-12-2017, 10:57
Dokładnie teraz jest o wiele więcej takiego typu wypożyczalni. Sa tez sklepy z narzędziami, które jednocześnie mogą wypożyczyć dany sprzęt. Ostatnio korzystałem z ich agregatów [moderowano]
Nigdy nie pracowałem z ***, ale całkiem porządny sprzęt.