PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja z rurek pp problem !!!



grzegorz0812
09-02-2010, 19:07
witam
proszę o pomoc zrobiłem chyba bardzo głupi błąd przy robieniu instalacji wodnej w łazience mianowicie robiłem instalacje z rur pp do zimnej i ciepłej wody z tym ze do ciepłej zrobiłem z rur jednowarstwowych nie stabi...czy mogę to zostawić ?czy konieczna jest wymiana na stabilizowane?
proszę o odpowiedz ?

Jarek.P
09-02-2010, 19:20
Nie zrobiłeś żadnego błędu, rury niestabilizowane spokojnie się nadają do ciepłej wody.
Jeśli one gdzieś idą po wierzchu ściany, jedynie z rzadka mocowane, to może się okazać, że się podeformują i trzeba je gęsto pomocować, jeśli są w podłodze bądź w bruzdach, to nie ma o czym mówić.

J.

grzegorz0812
09-02-2010, 19:31
dzięki za szybką odpowiedz idą po ścianie i suficie ale beda pod płytami gk i płytki więc nie uśmiechało by mi się tego rwać w niedalekiej przyszłości,troche mnie uspokoiłeś :) a jak gęsto mocować uchwytami ?

Jarek.P
09-02-2010, 20:26
Jeśli mają na tych uchwytach wisieć, to dość gęsto. Co ile - nie wiem, to zależy od średnicy rury. W necie mozna znaleźć instrukcję Wavina montażu rur PP, tam o ile dobrze pamiętam były tabele z odległościami między podporami.

J.