PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż obiektów z płyty warstwowej - obornickiej



Jaccek
10-02-2010, 10:21
witam
Zamierzam sam zrobić mały obiekcik z tego materiału
Czy ktoś widział w necie jakieś poradniki montażu tych elementów, drobne przykłady konstrukcji, wydaje mi się, że najpierw należy pospawać ramę z kształtowników stalowych, jak to sie wymierza oblicza?
Z materiałami raczej nie ma problemów, ale najpierw sobie trzeba to wyobrazić, czym to poskręcać. Google świecą pustkami, co najwyżej masa firm to wykonujących, a koszt montażu jest wiekszy niż zużytych materiałów. Byłbym wdzięczny za jakieś porady.
PS. Sprawy budownictwa i wykończeniówki w budownictwie nie są mi obce.

retrofood
10-02-2010, 11:20
Odwiedź strony producentów płyt warstwowych (bo tak się nazywają). A jak nic nie znajdziesz, to napisz do mnie na PW. Kiedyś pisałem poradnik techniczny, to może go odnajdę.
W skrócie: Oczywiście, ze musi być szkielet. Rozstaw podpór pionowych dobiera się do stref naporu wiatru, a rozstaw podpór stropowych do strefy opadów śniegu w Polsce. Mapa Polski ze strefami znajduje się w materiałach reklamowych każdego producenta. Kazdy producent po zakupie płyt udzieli ci bezpłatnych porad w kwestii montażu. Wszyscy dysponują kompletem niezbednych materiałów do mocowań, obróbek blacharskich i innych wszelakich pierdoł.
Aha. Do montazu potrzebne są tylko elektronarzędzia. Żaden sprzęt ciężki nie jest wymagany.

wolo63
24-02-2010, 23:32
Montaż jest bardzo prosty . Kilka lat temu firma montowała mi pawilonik 6x4m.Ścianę stanowi płyta warstw. po krawędziach umieszczona w profil ,,c" .Wymaga to trochę wprawy przy spawaniu profila do blachy płyty .Trzeba tak spawać aby nie uszkodzić styropianu. Ściany łączy się przez zespawanie profili sąsiednich ścian. Przy wykonywaniu dachu płaskiego między poszczególne pasy płyt od zewn. strony wklejano na silkon profil ,,T" wykonany z powlekanej blachy .Budynek był bardzo ciepły.

adi_
25-02-2010, 20:45
prosty jak budowa hali we wroclawiu ktora sie zawalila zle obliczysz napor sniegu i lezysz pod tym wszystkim popytaj producentow napisza doradza i zrobia projekt potem zgodnie z nim zrobisz reszte

retrofood
26-02-2010, 07:17
Montaż jest bardzo prosty . Kilka lat temu firma montowała mi pawilonik 6x4m.Ścianę stanowi płyta warstw. po krawędziach umieszczona w profil ,,c" .Wymaga to trochę wprawy przy spawaniu profila do blachy płyty .Trzeba tak spawać aby nie uszkodzić styropianu. Ściany łączy się przez zespawanie profili sąsiednich ścian. Przy wykonywaniu dachu płaskiego między poszczególne pasy płyt od zewn. strony wklejano na silkon profil ,,T" wykonany z powlekanej blachy .Budynek był bardzo ciepły.

O świety Jacku z pierogami, tego się nie spawa, ani nie daje zwykłego silikonu!!!!!!!!

Wbrew pozorom, tak "z marszu" nie można się brać za montaż, bo się narobi stertę mostków termicznych. Każdy szczegół montażu jest rozpracowany przez producentów i należy się z instrukcją zapoznać PRZED rozpoczęciem prac.
Radzę tak, jak napisałem wyżej.

labas1
26-02-2010, 13:21
O coś takiego chodzi?

http://images46.fotosik.pl/264/9eec12d4bc87e8a6med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Co prawda to jest dużo za duże, ale z płyt.

adi_
26-02-2010, 21:08
to jest styopian epoxydowy nie plyta obornicka
co prawda zawiele sie to nie ruzni poprosty styropian zewnetrzna warstwe ma z aluminium a plyta z blachy zazwyczaj karbowanej czy inaczej ksztaltowanej zeby byla sztywniejsza

yareck
25-05-2010, 18:05
Retrofood, widzę, że się na tym znasz: kupiłem używany pawilon, złożyłem w oryginalne profile zimnogięte C z dołu i góry, natomiast nie mam pomysłu na montaż dachu. Nawet, jeśli przykręcę teraz do górnego profilu- przy mocniejszym podmuchu odleci. Jak to zrobić? Znalazłeś swój "poradnik"?
Pozdrawiam!

perm
25-05-2010, 20:02
Retrofood, widzę, że się na tym znasz: kupiłem używany pawilon, złożyłem w oryginalne profile zimnogięte C z dołu i góry, natomiast nie mam pomysłu na montaż dachu. Nawet, jeśli przykręcę teraz do górnego profilu- przy mocniejszym podmuchu odleci. Jak to zrobić? Znalazłeś swój "poradnik"?
Pozdrawiam!
Retrofood się wyeliminował z tego forum w ramach gorączki protestacyjnej i przeniósł na konkurencyjne. Tam go pewnie złapiesz.