PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto kupić gres szkliwiony w drugim gatunku?



LYRECO7
11-02-2010, 11:11
Przeznaczenie - garaż - cena: z 70zł na 25...Ma ktoś doświadczenie z drugim gatunkiem? Ja szczerze powiem, że wydaje mi się, że warto, bo to tylko garaż, ale zielona jestem w tym. Czekam na opinię doświadczonych

Etiuda
11-02-2010, 13:17
Hej. Nie wiem co masz na mysli pisząc szkliwony?

Ja odradzam gres polerowany do garazu. Gres polerowany chlonie każda ciecz która na niego rozlejesz. I oczywiście pozostaja na wieki plamy. Możesz go zaimpregnowac specjalnymi srodkami ale to kosztuje b. drogo i nie wiem jak dlugo działa.
Podam Ci moj przyklad kupilam gres polerowany do lazienki za 600 zł (70zl/m2). Środek do wyczyszczenia go (on jest pokryty jakąś parafiną czy czymś takim i nastepnie drugi do podwójnej impregnacji ok 300zł). Oczywiście tych środków mi zostało ale czy ja wiem po co.
I wykonawca powiedział mi że nie wiadomo czy mi nie będzie chłonął dalej. Żebym go co jakiś czas impregnowała tym środkiem. :evil: :evil:
Gdybym to wiedziała to w życiu bym sobie nie kupiła.

Natomiast jeśli jest to gres szkliwiony w piecu - tzn zrobiony z szarego gresu pokryty szkliwem w kolorze i wypalony - to grozi Ci tylko że od upadku ciężkiego np klucza do opon uszczerbie Ci się płytka i pozostanie inny kolor gresu. Ale to nie takie wielkie zmartwienie. :D

zbigmor
11-02-2010, 13:40
Czy drugi gatunek odpowiada Tobie to tylko od Ciebie zależy. Najpierw trzeba się dowiedzieć czym się charakteryzuje.
A poza tym cokolwiek śliskiego w garażu zimą się nie sprawdzi. Można się zatrzymać samochodem na końcowej ścianie, albo kozła wywinąć przy małej ilosci śniegu.

LYRECO7
11-02-2010, 13:40
Dzięki za odpowiedz. Mówisz, że gres polerowany chłonie? Bo ja chciałam wyłożyć nim cały korytarz i jadalnie i kuchnię... To który gres nie będzie wsiąkał cieczy?

fighter1983
11-02-2010, 13:48
1 - gres techniczny (wzor sól i pieprz w kilku odcieniach) najtanszy, najtrwalszy, chlonie brud.
2 - gres szkliwiony: plytka gresu technicznego z warstwa szkliwa, nie chlonie brudu,
3 - gres polerowany: jeden z powyzszych, poprzez polerowanie najbardziej narazony na wnikanie brudu

LYRECO7
11-02-2010, 14:28
Zbigmor - nie przemyślałam tego faktu! dzięki
Fighter - czyli najlepszy szkliwiony tak?

fighter1983
12-02-2010, 11:25
Z gresów do garażu:
Albo techniczny i go porzadnie zaimpregnowac albo od razu szkliwiony.
Alternatywa: Poszadzka epoksydowa np. Sika Sikafloor 2530 W, a zeby zwiększyc jej porowatość i zmniejszyć możliwość poślizgu: po 1 malowaniu posypać piaskiem i jeszcze raz pomalować Sikafloorem. W ten sposob malowane sa np. pasy w centrach handlowych na parkingach podziemnych.
Co do 2 gat. plytki: najczesciej jest to możliwe niedoskonałosci w szkliwieniu lub/oraz kalibracja płytki.

Etiuda
12-02-2010, 21:47
Do wnętrza możesz użyć gres polerwany ale już zaimpregnowany fabrycznie. ja mam gres Bernina z V&B tzw lappato (pólpoler). Blyszczy się "centkami" zwłaszcza w sztucznym świetle. Uwazam ze efekt swietny. Jest zaimpregnowany fabrycznie i sprawdziłam że nie chłonie. Pewnie jest wiele innych takich gresów. :D