PDA

Zobacz pełną wersję : Kondesat Ferroli kontra Junkers Cerapur Smart



krzyk123
11-02-2010, 15:59
Witam,

Szukam opinii o piecu:
Ferroli Econcept-Tech 18A
http://ferroli.com.pl/product,256,ECONCEPT_TECH_18_25_35A.html

Dostałem ofertę na w/w. Do tej pory brałem pod uwagę Junkersa: CerapurSmart_ZSB14-3.
http://www.junkers.com/pl/pl/produkte_1/urzdzeniakondensacyjne/cerapursmart/cerapursmart_1.aspx?detail=true

O tym Ferroli nic nie wiem. Ale na papierze wygląda lepiej od Junkersa. Ma modulację w zakresie: 3,2-19 kW (Junkers: 3,3-14kW).

Jeśli chodzi o moc na potrzeby CO to 14kW wystarczy z nawiązką, ale w sumie może warto mieć zapas mocy na cele CWU ???

Poproszę o wszelkie uwagi.

Pzdr
Krzych

aadamuss24
11-02-2010, 21:54
Ferolii - Mało popularny kocioł i w związku z tym możesz mieć problem z serwisem. Chyba, że w Twojej okolicy jest ktoś kto zakłada te kotły od lat dziesięciu i już ma serwis opanowany. Jeśli brak kogoś takiego to wpakujesz się w coś awangardowego :) pozdr adam

krzyk123
12-02-2010, 08:32
Ferolii - Mało popularny kocioł i w związku z tym możesz mieć problem z serwisem. Chyba, że w Twojej okolicy jest ktoś kto zakłada te kotły od lat dziesięciu i już ma serwis opanowany. Jeśli brak kogoś takiego to wpakujesz się w coś awangardowego :) pozdr adam

Tego się trochę boję. Chociaż instalator, który by go zakładał ma firmę w miarę niedaleko mojego domu...

Martwi mnie to, że nie potrafię znaleźć żadnego użytkownika tego kotła.
Na papierze parametry kotła wyglądają bardzo fajnie, ale nie bardzo odpowiada mi rola testera praktycznego :-?

Pzdr

aadamuss24
13-02-2010, 22:36
znam kilku użytkowników ale raczej bujają się z problemami i szukają serwisu bo ciężko kogoś zaprosić do naprawy. Jeśli instalator zajmuje sie na dobre serwisem to można brać choć nie za bardzo wierzę w serwis robiony przez instalatora który dużo większą kasę zarabia na robieniu instalacji i sprzedaży kotłów niż na naprawach za stówkę czy dwie. pozdr adam

groomek
11-03-2010, 13:55
sąsiad ma piec Ferroli od 2 lat
ma jakieś 2 funkcyjny z niższej półki

chwali sobie bezawaryjność i jak do tej pory wzywał serwis 2 razy
raz na regulacje a 2 chyba tez mial jakis problem z ustawieniami
w kazdym razie twierdzi ze z rzyjazdem nie bylo problemu i jakoscia usługi tez

mieszkamy 30 km od centrum warszawy w kierunku na kraków

Barthelemy
22-03-2010, 12:29
Rowniez mam dylemat, bo jestem zainteresownay jednym w/w piecow i chetnie uslyszalbym wszelkie opinie na temat pieca Ferroli.

ginter2
25-07-2011, 11:34
Witam,
Czy ktoś wybrał ten piec Ferroli?
Właśnie jestem przed zakupem. Proszę o opinie jak sprawuje się.