PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość poziomu 0



mirma
11-02-2010, 16:08
Obecnie jest wyprowadzona ściana fundamentowa, po zmierzeniu wysokości zauważyłem różnice w wysokości. Czy wg was różnica wysokości 3,5 cm wyprowadzenia ściany fundamentowej jest mało istotna czy też lepiej to poprawić.
Różnica jest pomiędzy przednią a tylną ścianą stawianego budynku.

pozdrawiam,
M.

beton44
11-02-2010, 16:43
lepiej to poprawić...

tylko pytanie teraz - jak - lepiej....

Barbossa
11-02-2010, 16:46
łe tam
na 3-4 pierwszych warstwach to murarz zgubi
(lub dołoży swoje :D, kwestia co potrafi, robić czy spe... )

Mariuszw180
11-02-2010, 16:49
nie jest to taka duża różnica.Można to zgubić przy murach parteru

beton44
11-02-2010, 16:49
i już jest odpowiedź na pytanie jak...

wick
11-02-2010, 17:43
a co z izolacją poziomą/podłogi
na jakiej wysokości będzie chudziak,względem fundamentu

Barbossa
11-02-2010, 18:00
a co ma być?

mirma
11-02-2010, 18:30
łe tam
na 3-4 pierwszych warstwach to murarz zgubi
(lub dołoży swoje :D, kwestia co potrafi, robić czy spe... )
Przymierzam się do gazobetonu na klej - a w tym przypadku chyba będzie ciężko zgubić


a co z izolacją poziomą/podłogi
na jakiej wysokości będzie chudziak,względem fundamentu

Chudziak będzie wylany równo z bloczkami. I jeżeli zostanie wylany równo z bloczkami to cała ta różnica będzie w jednym pomieszczeniu - salon połączony z aneksem.

P.p będzie jeszcze dołożona 1 warstwa bloczków ale na 1 warstwie nie zgubie tej różnicy. Można chyba wylać coś w rodzaju wienca ale to jest chyba bardziej pracochłonne?

Zastanawiam się czy to jest błąd wykonawcy który powinien poprawić? Czy należy sobie to odpuścić.

wick
11-02-2010, 18:54
góra chudziaka będzie na równi z bloczkami obecnie wymurowanymi czy na równi z tym dodatkowym

jesli na równi z obecnymi to bloczki są niżej/wyżej 3,5 cm od chudziaka

Barbossa
11-02-2010, 19:01
weź końce palców kciuka i wskazującego rozstaw na 3,5 centa od siebie, przyjrzyj się temu i przestań filozofować

PeZet
11-02-2010, 19:09
Skoro chodzi o izolację poziomą, to radziłbym
wymurować jedną warstwę cegieł,
na niej wyprowadzić poziom "0",
a na koniec te cegły zasmarować dysperbitem tak, jak całą ścianę fundamentową.

Pozostawione 3,5cm nierówności według moich doświadczeń budowlanych odbiją ci się czkawką przy wylewaniu chudziaka.

Ale jeśli wiesz, że się nie odbiją czkawką, to daj se spokój. 8)

Tyle, że jeśli planujesz murować na klej,
to przy wieńcu będziesz szukał poziomu dla stropu
i pewnie tam będziesz kombinował.

Tak więc w którymś momencie musisz to zniwelować, a w którym, twój wybór.

Poza tym łatwiej jest murować, gdy wiadomo, że się ma poziom.
Jeśli masz od początku krzywo, to nie będzie prosto... ani łatwo.

PS. wyszła mi wypowiedź typu 'skończyłem 7klas i wystarczy", ale mam nadzieję, że cokolwiek wniesie :D

wick
11-02-2010, 19:18
weź końce palców kciuka i wskazującego rozstaw na 3,5 centa od siebie, przyjrzyj się temu i przestań filozofowaća co z gwarancją

Barbossa
11-02-2010, 19:20
na palce czy filozofowanie?

wick
11-02-2010, 19:23
na izolacje

mirma
11-02-2010, 19:31
weź końce palców kciuka i wskazującego rozstaw na 3,5 centa od siebie, przyjrzyj się temu i przestań filozofować
Jakoś przystawiam i nie powiem że mi się to podoba. Jeżeli twierdzisz że to nie jest problem to takie jest Twoje zdanie.

mirma
11-02-2010, 19:36
góra chudziaka będzie na równi z bloczkami obecnie wymurowanymi czy na równi z tym dodatkowym

jesli na równi z obecnymi to bloczki są niżej/wyżej 3,5 cm od chudziaka

Góra chudziaka będzie na równi z bloczkami betonowymi.

Barbossa
11-02-2010, 19:37
a czy ja gdziekolwiek piszę o czyimś zdaniu, a raczej w czyimś imieniu?

mirma
11-02-2010, 19:44
Skoro chodzi o izolację poziomą, to radziłbym
wymurować jedną warstwę cegieł,
na niej wyprowadzić poziom "0",
a na koniec te cegły zasmarować dysperbitem tak, jak całą ścianę fundamentową.

Pozostawione 3,5cm nierówności według moich doświadczeń budowlanych odbiją ci się czkawką przy wylewaniu chudziaka.

Ale jeśli wiesz, że się nie odbiją czkawką, to daj se spokój. 8)

Tyle, że jeśli planujesz murować na klej,
to przy wieńcu będziesz szukał poziomu dla stropu
i pewnie tam będziesz kombinował.

Tak więc w którymś momencie musisz to zniwelować, a w którym, twój wybór.

Poza tym łatwiej jest murować, gdy wiadomo, że się ma poziom.
Jeśli masz od początku krzywo, to nie będzie prosto... ani łatwo.

PS. wyszła mi wypowiedź typu 'skończyłem 7klas i wystarczy", ale mam nadzieję, że cokolwiek wniesie :D

Wiem że będzie się ciągnęło więc moje zapytanie czy coś z tym zrobić.
Dodatkowo wylewka w jednym miejscu będzie miała 6cm a w drugi prawie 10
W przypadku ewentualnego zalania woda będzie miała spadek w róg pokoju.

wick
11-02-2010, 20:11
grubość chudziaka to minimum 10 cm na całej powierzchni i w poziomie
nie odpowiedziałaś mi na pytanie wyżej/niżej
ale domyślam się że niżej
chudziakiem zniweluj nierówność wprawdzie pojawi ci się ryska na styku fundament chudziak
ale ta ryska nie będzie/nie powinna być grozna dla izolacj(przecięcie)

Izolacje poziomą najlepiej robic na jednym poziomie bez uskokow,załamań(mniejsze ryzyko przecięcia, przetarcia)

I daj jeszcze izolacje między bloczkiem(ten dodatkowy)betonowym a bloczkiem komórkowym

mirma
11-02-2010, 20:37
...wyżej/niżej..


Co do "wyżej/niżej" to pisałem powyżej - bloczki na równo z chudziakiem, grubość chudziaka 15 cm, czeka na wylanie.

Mariuszw180
11-02-2010, 21:00
chudziaka zrób do poziomu, do tego przyjdzie styropian i wylewka,będzie ok.

__Marek
12-02-2010, 02:42
Skoro chodzi o izolację poziomą, to radziłbym
wymurować jedną warstwę cegieł,
na niej wyprowadzić poziom "0",
a na koniec te cegły zasmarować dysperbitem tak, jak całą ścianę fundamentową.

Pozostawione 3,5cm nierówności według moich doświadczeń budowlanych odbiją ci się czkawką przy wylewaniu chudziaka.

Ale jeśli wiesz, że się nie odbiją czkawką, to daj se spokój. 8)

Tyle, że jeśli planujesz murować na klej,
to przy wieńcu będziesz szukał poziomu dla stropu
i pewnie tam będziesz kombinował.

Tak więc w którymś momencie musisz to zniwelować, a w którym, twój wybór.

Poza tym łatwiej jest murować, gdy wiadomo, że się ma poziom.
Jeśli masz od początku krzywo, to nie będzie prosto... ani łatwo.

PS. wyszła mi wypowiedź typu 'skończyłem 7klas i wystarczy", ale mam nadzieję, że cokolwiek wniesie :D

Wiem że będzie się ciągnęło więc moje zapytanie czy coś z tym zrobić.
Dodatkowo wylewka w jednym miejscu będzie miała 6cm a w drugi prawie 10
W przypadku ewentualnego zalania woda będzie miała spadek w róg pokoju.
Jak byś miał nawet 0,5cm różnicu to woda i tak by Ci się tam zbierała. Ta różnica istotna jest dla osadzenia drzwi wejściowych i tarasowych, lanych schodów na piętro i wysoskości otworu okiennego w kuchni gdy chcesz by blat był również parapetem. Chodzi o tzw. "wysokość posadzki na gotowo" (styropian+posadzka+kafle), o co będą (powinni) pytać fachowcy od drzwi tych wejściowych i tarasowych, ewentualnych schodów wylewanych (pierwszy stopień jest wówczas wyższy o tą "posadzkę na gotowo" od pozostałych stopni).
Musisz przyjąć punkt 0 w najwyższym miejscu i dodawać różnicę poziomów do pozostałych istotnych miejsc i równać grubością posadzki lub ociepleniem - najczęściej równa się grubością posadzki, bo łatwiej.
Jeżeli otwór tarasowy masz niżej o te 3,5cm niż otwór drzwi wejściowych to drzwi tarasowe musisz zamontować o 3,5cm wyżej, itd.
Jeżeli wylejesz chudziaka tak jak masz teraz to częściowo można zgubić tą różnicę na pierwszej warstwie, bo nawet jak robisz na klej to i tak pierwsza warstwa jest robiona na zaprawę. A pozostałą różnicę można wyrównać wieńcem na stropie. Później przed położeniem styropianu na chudziaku niektórzy maskują takie różnic piachem. Czyli wysypujesz na chudziaka w niższych miejscach piach, równasz, na to styropian i ekipa od podłogówki i posadzek ma równiutko. Ma to podobno istotne znaczenie przy ogrzewaniu podłogowym, by warstwa styropianowa była pozioma, a nie pod skosem - chodzi o zapowietrzanie się obwodów, a bardziej późniejsze kłopty z jej ewentualnym odpowietrzaniem.

mirma
12-02-2010, 11:07
...Później przed położeniem styropianu na chudziaku niektórzy maskują takie różnic piachem. Czyli wysypujesz na chudziaka w niższych miejscach piach, równasz, na to styropian i ekipa od podłogówki i posadzek ma równiutko. Ma to podobno istotne znaczenie przy ogrzewaniu podłogowym, by warstwa styropianowa była pozioma, a nie pod skosem - chodzi o zapowietrzanie się obwodów, a bardziej późniejsze kłopty z jej ewentualnym odpowietrzaniem.


To chyba zamiast podsypywać piachem lepiej wypoziomować chudziak.
Tylko pozostanie mały uskok pomiędzy ścianą fundamentu a chudziakiem. I tu chyba dam dylatacje ze styropianu.

Co do ściany to z tym pójdzie prosto. Równanie pod pierwszym gazobetonem ze zwykłej zaprawy, pozostałość wyrównana na stropie. Tu problemu raczej nie widzę.