PDA

Zobacz pełną wersję : Paciorecznik w doniczce



Kasiorek
04-02-2004, 14:44
Z braku ogrodu chcę posadzić tę piękność w doniczce.Czy już ktoś to robił ?Jakie były efekty?

mad
05-02-2004, 15:00
hi! mozesz smialo sadzic paciorecznik w pojemniku, ale musi on byc dosc duzy i bulwy wkopac dostatecznie gleboko. warto go podsadzic inna roslina, np. lobelia, werbena, wg gustu. ziemia nie jest lysa i nie wysycha. pamietaj, ze na zime trzeba wygrzebac bulwy. pozdrawiam. m

mad
05-02-2004, 15:02
wejdz na te strone, znajdziesz informacje dotyczace uprawy paciorecznika, takze w pojemniku.

mad
05-02-2004, 15:02
uuuuuuups! zapomnialam wkleic link. to ta strona http://www.canna.pl/index-pol.php?page=pytania

Kasiorek
16-02-2004, 10:21
Po obejżeniu tej stronki zupełnie się w nich zakochałam.Teraz pytanie gdzie je można kupić?Bo chyba nie są łatwo dostępne.Przeszukałam już internet :cry:

mad
16-02-2004, 12:11
hi, kasiorek,
w kazdym wiekszym sklepie ogrodniczym kupisz zapakowane bulwy, wg instrukcji do ziemi i czekasz na efekty. :D

bilbo
20-02-2004, 19:27
Paciorecznik mieliśmy przepiękny, niestety w mieszkaniu zmarniał dosyć szybko :cry: i odżył dopiero na balkonie!
Justa

mad
20-02-2004, 19:59
do mieszkania on sie nie nadaje, piszac o pojemniku mialam na mysli oczywiscie pojemnik na zewnatrz, np. na balkonie lub tarasie, jesli nie w samym ogrodzie (o ile to mozliwe z uwagi na fakt jego posiadania ;-)). w mieszkaniu mozna go podpedzic, teraz trzeba juz wysadzac bulwy do doniczek, a wystawic na powietrze w maju. m

bilbo
22-02-2004, 13:26
Tak Mad, teraz już to wiem. Sprzedawca w prowadził mnie w błąd.
Justa

Luśka
24-02-2004, 16:48
Jejku, jakie one są piękne te pacioreczniki! :o :o Zachorowałam!!!!!!! A Canna Indica rewelacyjna...... Ciekawe, czy mi się uda :roll: :roll: :roll:

Luśka
27-02-2004, 19:31
Kasiorku, jeśli nadal masz ochotę na pacioreczniki, to można zamówić mailem ze strony, którą podała Mad. Zamówiłam kilka sztuk (z tych co są jeszcze aktualnie do nabycia) i ponoć w poniedziałek mają mi wysłać. Wezmę głęboki wdech i zaczynam hodowlę :lol:
Pozdrowienia

Luśka
28-02-2005, 18:48
Podciągam temat, bo to niebawem trzeba zajrzeć, jak tam bulwy przezimowały......

Kasia385
03-03-2005, 19:46
Witam
Tak, moje też śpią w piwniczce, nie mogę się doczekać żeby je wybudzić.
Kiedy ta wiosna przyjdzie??? :wink:

04-03-2005, 10:13
Pacioreczniki- śliczne są i też się w nich zakochałam- kupiłam już parę bulw ze strony podanej w innym wątku- jednak sporo przepłaciłam. Kupiłam po 15zł/szt, podczas gdy wczoraj byłam w sklepie ogrodniczym i te same okazy kosztowały 5zł/szt- nieźle się wkurzyłam- ale trudno, nieraz człowiek przepłaci, mam nadzieję chociaż, że było warto. Tak więc uważajcie kochani Forumowicze.
Moje kany posadziłam już w pojemnikach, jedną bulwę wykopałam zobaczyć czy zyją czy nie- bo coś długo nie dawały znaku życia i jest- zaczynają powolutku kiełkować, ale jeszcze się nie pokazują spod ziemi. Kasiorku- kany można jak najbardziej hodować w donicach, niekoniecznie w gruncie, na zimę ściąć i bulwy dać do ciemnicy, żeby odpoczęły i nabrały sił na wiosnę, a pod koniec lutego dać je znowu do ziemi (ok.4 cm ziemi, potem dosypać jak zakiełkują) no i w maju do donic i np w twoim przypadku jak masz balkon to na balkon a jak nie masz to chyba przy oknie. Zresztą masz tak cudnie wielki salon, że będą się tam te kany czuły jak w palmiarni :lol:
A swoją drogą napiszcie czy wam też tak "odbiło" jak mi na punkcie ogrodu? Mam starszna ochotę, żeby mój nowy ogród był bardzo kolorowy. Wszelkie iglaki są fajne- ale mam już ich sporo więc teraz tylko kwiaty i jeszcze raz wszystko co pięknie kwitnie. :lol:
Och gdzie ta wiosna :evil:

ewa
07-03-2005, 08:03
Kanny mam juz w ogrodzie kilka lat ale dopiero teraz dowiedziałam sie, że można je wcześniej posadzić w doniczce. Oj przydaje się to forum :)
W zeszłym roku wiosna była tak zimna, ze moje kanny zakwitły dopiero we wrześniu (a niektóe wcale) a potem przymroziło jednej nocy i kanny i dalie padły. Tyle się nacieszyłam. Za to mam teraz pół garażu bulw do posadzenia.
Pytanko - czy to samo można zrobić z daliami? Chociaż z tymi miniaturowymi.

mag
11-03-2005, 08:00
Pytanko - czy to samo można zrobić z daliami?
:-) Tak.

Matizka
28-03-2005, 09:40
W jednej z doniczek z kannami wychodzi juz czwarta łodyżka (z jednej bulwy)? Czy ja to będę miała jakoś podziewlić?

Ale fajnie, że cos już wyłazi z ziemi:)!

M.

Elfir
26-02-2017, 12:53
Bosz... Jak już producent tego czegoś najmuje spamerów, to niech mają jakieś podstawowe pojęcie o roślinach. Bo tylko się wygłupiają polecając taką doniczkę do uprawy paciorecznika :D
Podejrzewam, że doniczka jest inteligentniejsza od spamera...