PDA

Zobacz pełną wersję : cena propanu



tomek1234565
12-02-2010, 13:22
Witam.Ile płacicie za metr propanu(około 4 litry inaczej).Ja w Progas płacę 11.26 brutto za metr.Ciekaw jestem czy inne firmy też karzą sobie tak słono płacić?Jak się wprowadzałem 3 lata temu cena była 6.40.

Lopesjus
13-02-2010, 22:07
Gaspol, 9,03 brutto

tomek1234565
14-02-2010, 14:04
Ta cena w Gaspolu to przy tankowaniu za gotówkę czy przy rozliczeniu według licznika-telemetria lub podawanie stanu telefonicznie tak jak w Progas?

revalidon
14-02-2010, 14:13
5,40 złotego, ale kupowane w maju ubiegłego roku...

Lopesjus
14-02-2010, 16:06
Ta cena w Gaspolu to przy tankowaniu za gotówkę czy przy rozliczeniu według licznika-telemetria lub podawanie stanu telefonicznie tak jak w Progas?

telemetria. Po okresie promocyjnym (było 7,03 brutto)

REVALIDON - na pewno propan? W jakiej firmie?

revalidon
14-02-2010, 16:48
Tak za propan techniczny /95% propanu/... Oczywiscie nie w telemetrii tylko kupione w maju 2009 r. po 1,35 zł brutto za litr...
Zakup na wolnym rynku, nie od monopolistó oRlenów, Faspolów czy innej swołoczy...

Lopesjus
14-02-2010, 17:38
...



REVALIDON - W jakiej firmie?

revalidon
14-02-2010, 17:45
A skąd jesteś, to coś podpowiem odnośnie taniego zakupu gazu...

tomek1234565
15-02-2010, 08:43
Hmmm.Tani zakup gazu?-ale co można zrobić jak jestem związany jeszcvze na parę lat umową z Progas?

Lopesjus
15-02-2010, 11:30
5,40 złotego, ale kupowane w maju ubiegłego roku...

może podałeś cenę netto? Firma z Pruszkowa, której nazwę podesłałeś podała cenę 1,98 zł za 1 litr brutto.

pierwek
15-02-2010, 11:39
kupione w maju 2009 r. po 1,35 zł brutto za litr...

Lopesjus mamy luty 2010 dlatego Ci się pewnie nie zgadza

revalidon
15-02-2010, 12:13
Nie nie podałem ceny netto... Tak to już jest, że najtańszy gaz jest na wiosnę, a najdroższy zimą, zwłaszcza taką jak teraz....

Ale to i tak chyba lepiej niż Gaspol... 2,77 zł/l to spora różnica...

Lopesjus
15-02-2010, 12:39
1m3 gazu to 3,937 litra. W moim nieszczęsnym przypadku koszt 1 litra to 9,03/3,937 = 2,29 zł brutto. Jest to cena w telemetrii (płacę tylko za zużyty gaz), oferta 1,98 zł firmy H. dotyczy zakupu 2700l i nie uwzględnia kosztu transportu.
Różnica przy zakupie 2700 l to 837 zł. Koszt transportu z Pruszkowa do mnie, to licząc kilometrówkę 1,50zł x 300km = 450 zł, czyli 837 - 450 = 387zł.

I dalej 387zł / (2700l x 1,98zł) = 7,23%
Sądzę, że obie oferty są porównywalne, te 7,23% można potraktować jako odsetki
Zgadzam się tylko, że cena Progas to przegięcie. W zakup po 5,40 raczej nie uwierzę, nawet jeśli było to w zeszłym roku

revalidon
15-02-2010, 12:47
W zakup po 5,40 raczej nie uwierzę, nawet jeśli było to w zeszłym roku

O co zakład..?

Lopesjus
16-02-2010, 06:48
hmmmm... to wygląda jak "wiem, ale nie powiem". Z piaskownicy wyrosłem.

revalidon
16-02-2010, 07:24
hmmmm... to wygląda jak "wiem, ale nie powiem". Z piaskownicy wyrosłem.

Słusznie piszesz przy swoim nicku "ze wsi", przy czym jak to ktos ładnie okreslił to stan umysłu nie miejsce zamieszkania...
Odszukać fajkturę, zeskanować, tylko żeby przekonać jakiegoś niedowiarka...

Ale jestem gotów to zrobić, byleś tylko już tu nie irytował ludzi...

Lopesjus
17-02-2010, 11:40
Odszukać fajkturę, zeskanować, tylko żeby przekonać jakiegoś niedowiarka...

Prosimy, łaskawco... u nas na wsi same niedowiarki

Ogólne zestawienie cen: http://cenapropanu.pl/ (cena za 1 litr)
Ceny na granicy: http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/cenygranica.html (cena za 1 kilogram). I tutaj drobna dygresja, wygląda na to, że taki głupek ze wsi jak ja, daje się nabić w"butlę". Jak obliczyłem, a cała wieś mi pomagała średnia cena 1 tony - 2300 netto, czyli 1,46 brutto nie licząc akcyzy, czyli 5,75 brutto za 1 m3 nie licząc akcyzy - przypominam, cena na granicy, samo do butli przy domu nie naleci. Miastowy cwaniak kupuje taniej niż hurtownicy, tylko pogratulować, świetny pomysł na biznes

A tutaj ceny dla przemysłu: http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/notowania/przemysl ceny netto przy zakupie 5-10 000 litrów :-)

Kolego REVALIDON - moja niewiara ma bardzo realne podstawy, w odróżnieniu od zwykłych infantylnych (słowo od sołtysa, najbardziej uczony człek we wsi) przechwałek

Lopesjus
24-02-2010, 07:37
..
Odszukać fajkturę, zeskanować, tylko żeby przekonać jakiegoś niedowiarka...
Ale jestem gotów to zrobić, byleś tylko już tu nie irytował ludzi...

Niech zgadnę:
a) zepsuł ci się skaner
b) nie masz fona z aparatem żeby pstryknąć fotę tej fakturce
c) nie możesz znaleźć fakturki
d) nie masz czasu jej odszukać
Ja stawiam na e) czyli nakłamałeś i teraz chowasz głowę w piasek
Następnym razem, gdy będziesz chciał kogoś obrażać, wejdź na forum Onetu i popatrz jak to robią profesjonaliści

Monsiu
24-02-2010, 09:38
właśnie dzisiaj tankuję z Progazu (teraz Flaga Gaz) 1000l, za gotówkę i po wyżebranych rabatach wyszło 2,68 brutto za litr, czyli 10,55 zł brutto/m3.

BTW-ktoś wyzej napisał,że jest związany umową z Progasem-owszem, ale na zatankowanie w czasie nieokreślonym 15 tyś. litrów, co daje około 6-7 lat (w moim przypadku). Równolegle można tankować z innych źródeł, ponieważ umowa nie precyzuje czasu, w jakim te 15 tyś. litrów trzeba od nich zakupić.

Monsiu
24-02-2010, 09:42
Lopesjus,czy możesz mi wysłać info +namiary na tę firmę z Pruszkowa?Mieszkam 13 km od Pruszkowa,jeśli mają tańszy gaz,chętnie to sprawdzę.
dzięki z góry.

krzycha16a
24-02-2010, 14:14
Płacimy 6,70 PLN (brutto) za m3, i tak będzie jeszcze przez najbliższe półtora roku (mamy to na piśmie! :wink: ) Niestety po okresie promocyjnym cena będzie wyższa :-?

lpg
25-02-2010, 11:57
hmm w Michałowicach jest firma Gaztank GT,

może być jeszcze w Pruszkowie Halgaz (Halina Flis)

w Żyrardowie Gazgrod

tak mi na szybko przyszło do głowy,

jakby co to służę pomocą

pzdrv

M

kgolebiowski
17-05-2010, 21:18
Jakie są w tej chwili ceny gazu na wolnym rynku?

amber
23-08-2010, 22:45
Trochę odświeżam temat cena na wolnym rynku 1,60 za litr gaspol 10,41 za m3
Gaspolowi już dziękuję za butlę

szczepan68
08-09-2010, 08:11
06-09-2010 zamawiałem gaz w Gaspolu - łącznie 1700 L. Cena 2,50 zł/litr (brutto). Cena jest dokładnie taka sama jaka była w styczniu.
Wcześniej byłem w BP i nigdy nie miałem takiego numeru (niestety sprzedali mnie do gaspolu).
Widać Gaspol poczuł się jak monopolista i chce wszystkich zmusić do telemetrii - przynajmniej tych, co nie wykorzystali jeszcze limitu gazu wpisanego w umowie.

amber
08-09-2010, 08:24
Ja mam cenę za gaz propan dokładnie 1,48 zł/l a gaspol proponował mi 2,04 zł/l w obydwu przypadkach jako nowy klient i tankowanie min. 1500 l.
Jeżeli możesz to rozwiązuj z nimi umowę kup zbiornik i tankuj gdzie chcesz różnice są sporea jak widać tylko przy tym tankowaniu masz 1700 zł. w kieszeni

szczepan68
08-09-2010, 11:06
Ja mam cenę za gaz propan dokładnie 1,48 zł/l a gaspol proponował mi 2,04 zł/l w obydwu przypadkach jako nowy klient i tankowanie min. 1500 l.
Jeżeli możesz to rozwiązuj z nimi umowę kup zbiornik i tankuj gdzie chcesz różnice są sporea jak widać tylko przy tym tankowaniu masz 1700 zł. w kieszeni

dla uściślenia - chodzi o ceny netto

To by było najprostsze rozwiązanie, niestety mam w umowie zobowiązanie na 25 tys. litrów (podziemny zbiornik) i jeszcze mi trochę zostało. Oczywiście przeanalizuję jeszcze dokładnie umowę i zobaczę jak mogę z tego wyjść. Na razie piszę reklamację z żądaniem obniżenia ceny.

Jeżeli będzie więcej osób, którzy czują się pokrzywdzeni praktykami Gazpolu jest jeszcze możliwość pozwu zbiorowego. Dla przykładu podaję link do przedsięwzięcia, w którym uczestniczę - być może komuś się przyda: http://grupanabank.pl/

amber
08-09-2010, 15:55
Cena 1,48 zł.jest ceną brutto a co zaś tyczy się gaspolu to przedstawiłem się jako nowy klient zainteresowany ich gazem i może dlatego dostałem taką cenę , shell proponował mi cenę 2 zł/l również brutto . Ja zanim złożyłem wypowiedzenie umowy rozmawiałem z gaspolem i pani szczerze przyznała się że wzrosły im koszty i dlatego podnieśli opłaty za dzierżawę butli , podwyżki ceny gazu spodziewałem się ale wzrostu kosztów dzierżawy nie i może bym zaakceptował podwyżkę w wysokości 10% ale nie z 67,10 na 119 zł. po za tym jak zacząłem liczyć cenę gazu rzeczywistą ( razem z opłatą za zbiornik ) to wychodzi mi po 4 zł. oczywiście przy większym zużyciu cena jednostkowa będzie niższa . Jeżeli ktoś chce utrzymywać nieporadnego monpolistę to jego sprawa ja pod koniec miesiąca stawiam nowy zbiornik i tankuję tańszy gaz .

szczepan68
08-09-2010, 21:35
Czy ktoś dysponuje "Ogólnymi warunkami umowy" pomiędzy BP a użytkownikiem zbiornika (najlepiej obowiązującymi w 2006 roku?
Ja niestety gdzieś posiałem.:bash:

jayzet71
14-09-2010, 20:45
jeśli BP "sprzedało Cię" do Gaspolu to najpewniej kopia umowy powinna być w Twojego nowego dostawcy gazu. Ja widzę, że gaspol uzależnia ceny gazu i opłaty za zbiornik od zakupów. Porównałem ceny moje i sąsiada. Ja mam taniej, ale ogrzewam tylko gazem.

amber
14-09-2010, 21:42
A możesz zdradzić ile płacisz za dzierżawę i za gaz znajomy który ogrzewa dom też tylko gazem prawie 300 m2 również dostał podwyżkę na 119 za butlę

szczepan68
15-09-2010, 14:17
Ja podpisując umowę z BP (o ile pamiętam - gaspol takiej możliwości nie dawał) uzgodniłem, że więcej płacę na wstępie za montaż butli, ale jestem zwolniony z opłaty za dzierżawę. Z kolei znajomy, który ma dom 5 km ode mnie ma rozliczenie telemetryczne i twierdzi, że płaci (po negocjacjach) 42 zł/m-c - prawdopodobnie to cena netto, w tej chwili nie mogę sprawdzić. Popytam jeszcze sąsiadów ile płacą.

PS: niezadowolony z praktyk (moim zdaniem monopolistycznych) gaspolu - wszak mają oni dominującą pozycję na rynku odbiorców indywidualnych - wysłałem skargę do Urzędu Regulacji Energetyki (mailem) http://www.uokik.gov.pl/problemy.php?problem=69&wojewodztwo=28&miasto=29&x=44&y=10. W ciągu 2 dni otrzymałem oficjalną 3 stronicową odpowiedź, że przekazują sprawę do UOKiK. Polecam zrobić to samo, może wspólne działanie odniesie lepszy efekt.

jayzet71
16-09-2010, 22:30
A możesz zdradzić ile płacisz za dzierżawę i za gaz znajomy który ogrzewa dom też tylko gazem prawie 300 m2 również dostał podwyżkę na 119 za butlę

płacę ok 48 zł /miesiąc, podwyżka wyniosła ok. 5 zł. /m ale korzystam z faktury elektronicznej i dostałem rabat w wysokości 5 zł. Czyli po rabacie płacę tyle co przed podwyżką.

amber
16-09-2010, 23:10
Ja w 2004 r. jak podpisywałem umowę nie miałem takiej ceny za dzierżawę butli

Dave
21-09-2010, 13:30
Ja podpisując umowę z BP (o ile pamiętam - gaspol takiej możliwości nie dawał) uzgodniłem, że więcej płacę na wstępie za montaż butli, ale jestem zwolniony z opłaty za dzierżawę. Z kolei znajomy, który ma dom 5 km ode mnie ma rozliczenie telemetryczne i twierdzi, że płaci (po negocjacjach) 42 zł/m-c - prawdopodobnie to cena netto, w tej chwili nie mogę sprawdzić. Popytam jeszcze sąsiadów ile płacą.

PS: niezadowolony z praktyk (moim zdaniem monopolistycznych) gaspolu - wszak mają oni dominującą pozycję na rynku odbiorców indywidualnych - wysłałem skargę do Urzędu Regulacji Energetyki (mailem) http://www.uokik.gov.pl/problemy.php?problem=69&wojewodztwo=28&miasto=29&x=44&y=10. W ciągu 2 dni otrzymałem oficjalną 3 stronicową odpowiedź, że przekazują sprawę do UOKiK. Polecam zrobić to samo, może wspólne działanie odniesie lepszy efekt.

ja wysłałem dziś skargę na monopolistyczne praktyki Gaspolu do UOKIK, podnoszą mi cenę gazu do 2,82zł za litr gdy na rynku mogę kupić propoan za ok. 2zł... Mam nadzieję że UOKIK zajmie się Gaspolem bp problem będzie narastał...Przy okazji czy ktoś próbował skutecznie odkupić zbiornik od Gaspolu bo mi mówią że nie ma takiej opcji?

amber
21-09-2010, 15:59
Próbowałem ale nie udało się . Został mi jeszcze tydzień z gaspolem i podzielę się uwagami n/t rozwiązania umowy

Rumcajs
25-09-2010, 20:14
Amber możesz powiedzieć gdzie można kupić propan za 1,48 zł/brutto?

amber
25-09-2010, 20:49
Z jakich oklic jesteś ?

mik-u
28-09-2010, 20:35
Ja również jestem zdecydowany rozstać się z Gaspolem (po 12 latach)
W poniedziałek dostałem info o nowych cenach: proponują 2,43 netto (czyli prawie 3 brutto). A korzystam z "najtańszej" opcji czyli rozliczenie w litrach z jednorazową płatnością za zatankowanie...
Za dzierżawę (2700l) płacę teraz trochę > 200pln/kwartał/brutto

Wczoraj zrobiłem szybki przegląd potencjalnych dostawców docierających na Warmię i Mazury (puściłem maile do kilku firm). Na dziś mam 3 kontakty zwrotne:
z DragonGazu nie mam jeszcze oferty cenowej (chcą pogadać telefonicznie),
Shell ma stosunkowo niską dzierżawę (ok. 360PLN/rok/brutto) ale cena gazu na poziomie Gaspolu (tylko pierwsze tankowanie "na wabia" po ok. 1,9pln netto)
Petrolinvest: proponują teraz dostawę po 1,4 netto/l w lecie mieli nawet 1,2. Oferują co prawda dzierżawę zbiornika, ale po 45pln/mc/netto a do tego dozór płatny oddzielnie i dowóz i montaż zbiornika też płatne extra. Więc dzierżawa raczej bez sensu. Ale sami przyznają się, że tankuja głównie do zbiorników "własnych" klienta a oferta dzierżawy jest, żeby oferta ładniej wyglądała...

Moje pytanie do forumowiczów którzy rozwiązują / rozwiązali umowę z Gaspolem: ile zaśpiewali sobie za demontaż zbiornika?

Jak rozumiem, na razie nie ma tu nikogo, komu udało się "odkupić" zbiornik od nich. Ja będę próbował, bo zbiornik z 1997, więc może im się nie będzie opłacało tego zabierać...

amber
28-09-2010, 21:08
Demontaż zbiornika plus licznik i urządzenie telemetryczne to koszt 732 pln. Ponieważ sam będę demontował zbiornik zaproponowali mi że zapłacę połowę tej kwoty , ale tej informacji nie mam na piśmie . Dodam że zbiornik naziemny .

mik-u
28-09-2010, 22:35
Dzięki @amber
Ja nie mam telemetrii, więc powinno być taniej... jutro dzwonię

mik-u
29-09-2010, 19:13
Wstępnie Gaspol podał koszt demontażu - zbiornik naziemny, 2700l bez telemetrii, bez dodatkowych "kar" za wcześniejsze zerwanie umowy itp.:
- odłączenie od instalacji: 300pln/netto (można dokonać odłączenia siłami własnymi)
- wytankowanie pozostałego gazu: 300pln/netto
- załadunek + transport: 300pln/netto

Konkretna cena końcowa padnie jednak po dostarczeniu pisemnego wymówienia umowy.

Otrzymałem także info, że ogólnie "nie praktykują" odsprzedaży zbiornika, ALE można zawnioskować na piśmie, bo każdą sprawę rozważają indywidualnie.

piotrmak
04-10-2010, 12:51
mik-u: Odsprzedaży to raczej nie praktykuje żadna firma. Trudno to logicznie wyjaśnić ale chyba jest niepisane porozumienie między firmami. Wolą zabrać zbiornik poniżej kosztów, to znaczy dopłacić do zabrania, potem dać go do malowania, ew. rewizji wewnętrznej, bo przecież nie postawią komuś jak za 2-3 lata się kończy termin niż sprzedać po rozsądnych pieniądzach. Znam osobiście tylko jeden przypadek, że BP sprzedało ośmio letni zbiornik w cenie nowego!!! zdaje się ok. 4000 PLN-ów zapłacił klient, ale przypadek był szczególny. Na pisma odpowiadali, że nie sprzedadzą, więc kazał im zabierać i spier....ć. Jak przyjechał HDS i kierowca zobaczył gdzie stoi zbiornik to zaczęły się dopiero negocjacje telefoniczne. Zdaje się że startowali od 6 tyś. Ale był twardy i kazał zabierać!!! Na koniec wolał dać tyle co za nowy bo uniknął przełączania instalacji (20 minut pracy) i przede wszystkim targania nowego zbiornika za budynek bez możliwości dojazdu. Dodam Ci tylko tyle, że tankowania też odbywają się na "przedłużki" bo cysterna nie może dojechać i każde węże są za krutkie. Ale to był jeden jedyny specyficzny przypadek:) Innych nie znam. Jak Ci się uda odkupić to napisz ale ja osobiście w to nie wierzę

piotrmak
04-10-2010, 12:53
Oczywiście te 4 i 6 kilo zł to netto!

tomekps
13-10-2010, 17:50
Dla osób posiadających zbiorniki przydomowe z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego proponuję sprawdzić firmę DzwonnikGaz, www.dzwonnik.pl. Bardzo konkurencyjne ceny.

piotrmak
13-10-2010, 19:54
Dla osób posiadających zbiorniki przydomowe z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego proponuję sprawdzić firmę DzwonnikGaz, www.dzwonnik.pl. Bardzo konkurencyjne ceny.

Jeżeli to ma być reklama to nie serwis reklamowy. Jeśli chcesz pomóc i być obiektywny to napisz, że są jeszcze dwie inne firmy na tym terenie a w zasadzie trzy:)

amber
13-10-2010, 21:12
Ale przynajmniej podał namiary dla leniwych

tomekps
14-10-2010, 06:45
Jeżeli to ma być reklama to nie serwis reklamowy. Jeśli chcesz pomóc i być obiektywny to napisz, że są jeszcze dwie inne firmy na tym terenie a w zasadzie trzy:)

Kolego jeśli możesz na priv napisać co to za firmy będę wdzięczny ;)

piotrmak
15-10-2010, 07:27
amber, masz rację. Podaję dla leniwych www.makarewiczgaz.pl www.oilgaz.pl województwo kujawsko-pomorskie

mik-u
31-10-2010, 14:10
No to przesiadłem się na "własny zbiornik". Całość kosztowała 6060PLN brutto. W cenie było:
- zbiornik nowiutki (2700l naziemny Chemet),
- dowóz zbiornika,
- odłączenie od instalacji obecnego zbiornika,
- przetankowanie pozostałego gazu do nowego zbiornika,
- posadowienie, podłączenie do instalacji i uziomu nowego zbiornika
- pomiary i protokoły uziomu i szczelności instalacji
- 2x paszport zbiornika

Asia33
31-10-2010, 18:47
Gaspol zbiornik podziemny duży, dzierżawa ok 40 zł , telemetria 9,86 brutto
chyba nienajgorzej, co najmniej czynsz przyzwoity

piotrmak
01-11-2010, 09:30
Gaspol zbiornik podziemny duży, dzierżawa ok 40 zł , telemetria 9,86 brutto
chyba nienajgorzej, co najmniej czynsz przyzwoity

Przynajmniej 30% drożej za sam gaz + koszty dzierżawy niż mik-u ale "nienajgorzej" . No pewnie. Mogło by być jeszcze gorzej. Powala mnie dobre samopoczucie co niektórych:) I jeszcze wmawiają sobie, że nienajgorzej:)

amber
01-11-2010, 10:51
Cena za gaz stała a mik-u na wiosnę kupi znacznie taniej i różnica będzie jeszcze większa ,a z dzierżawą to daj gaspolowi trochę czasu oni się dopiero rozkręcają .

Asia33
01-11-2010, 19:56
Jeżeli czytam, że czynsz za mój zbiornik moze wynosić ponad 100 zł miesięcznie to uważam, że moje 39 zł wygląda przyzwoicie. Co to jest "mik" ??
Wszyscy zawsze piszą, że coś może być taniej, ale jak się temu bliżej przyjglądam to okazuje się, że wcale nie jest tak różowo. Dużo zależy np od tego gdzie się mieszka, ja np tam gdzie jest węgiel i u mnie nie ma dostawców taniego gazu, a w ciemne interesy nie mam zamiaru się wplątywać.

amber
02-11-2010, 07:46
mik-u 5 postów wyżej . Jak na razie masz bardzo dobrą cenę za dzierżawę i niech tak pozostanie jak najdłużej ale jest przypadek gdzie gaspol zafundował podwyżkę z ok 40 zł na 120

piotrmak
02-11-2010, 08:36
Nie mik a mik-u. O jakich ciemnych interesach Ty piszesz? To że ktoś ma własny zbiornik a nie dzierżawiony to dla Ciebie są "ciemne interesy". Że ktoś kupuje na dzisiaj 30 % taniej a na wiosnę czy latem jak zauważył amber jeszcze taniej to jest to szemrane? Ta Twoja cena 9,86 za m3 to nie jest jeszcze "szczyt" koncernowy. Bądź cierpliwa i daj im jeszcze trochę czasu. Odezwą się:) Przepraszam, jeśli byłem złośliwy ale nie mogłem się powstrzymać:) A na śląsku to tych niezależnych dostawców jak znam życie jest co niemiara. Wystarczy trochę poszukać, tylko po co? Jak ktoś płaci prawie 10 zł za metr 3 i jest zadowolony to po co to zmieniać:)

Asia33
13-11-2010, 20:12
ok, zrozumiałam co to mik. Mnie zbiornik zakładał NEN, więc kiedy został połknięty przez GASPOL to robiłam rozeznanie i wtedy przekonałam się, że z tymi dostawcami to wcale nie tak różowo. A co do własnego zbiornika. To właśnie 10.11.2010 był u mnie pan z urzedu dozoru technicznego. Mój zbiornik mogę użytkować tylko do 31.12.2011. Aby go uzywać dłużej to przed tą datą musi być zrobiona inspekcja wewnętrzna. W przypadku zbiornika z włazem pracownik wchodzi do zbiornika, a gdy nie ma włazu to wpuszcza się do środka endoskop. Całość gazu musi być oczywiście wypompowana. Do mnie ma przyjechać ekipa z Krakowa z dwoma dużumi zbiornikami jednym na gaz a drugim na wodę. UFFF całe szczęście, że to nie ja jestem właścicielem tego zbiornika.
Na Śląsku tych niezależnych dostawców nie jest tak wielu. Pracuję w takim miejscu, że nie mogę sobie pozwolić na przepytywanie przez policję z przestępczości - a z kąd miała pani gaz?? - i to są te ciemne interesy w które mogłabym wdepnąć i których się boję.
Ja zresztą od 3 lat palę głównie drewnem, traktując gaz jako dodatek

piotrmak
14-11-2010, 13:15
Dlaczego Uff? Nie siej paniki na forum. Rewizja wewnętrzna, próba wodna + odessanie gazu to nax. 1000 zł. Twój lokalny niezależny dostawca pewnie dla stałego klienta zrobiłby to za 600 zł. Robi się to raz na 6 lat dla zbiornika podziemnego i 10 lat dla naziemnego. I czy masz to za darmo? Policz ile przepłacasz w dzierżawie. Ale jak lubisz, to nic mi do tego. Jakie znaczenie ma gdzie pracujesz? Gaz kupujesz na "dokumencie dostawy" + paragon. Co Cię więcej obchodzi? Masz dokumenty zakupu i kropka. Twoja praca nie ma nic do tego. Nie wiem po co chłopaki ciągna 3000 litrów wody? Pewnie są niezależnymi podwykonawcami i chcą obciążyć Twojego dostawcę gazu dodatkowyki kosztami ciężarówki. No chyba, że Twój wodociąg nie jest w stanie im dać 2700 litrów wody za 10 zł max. ?

piotrmak
14-11-2010, 13:35
Asia33: Policz dzierżawę przez tyle lat + gaz 30% droższy to czy masz to za darmo jeśli to kosztuje 600-1000 zł max. na wolnym rynku? Co zaś do wałków to krótko po wejściu do UE CBŚ zgarnął całe kierownictwo Shella w Łodzi za lewizny na rozlewni. Poszperaj w internecie. Głośno było o tym:) I co? Wywalili z pracy wszystkich nabywców gazu od koncernu Shell? Bądź poważna.
Nie namawiam Cię do zbiornika na własność tylko próbuję przetłumaczyć Tobie i innym czytającym to forum, że przepłacacie i to strasznie. Ale jak się czujesz z tym dobrze to może ostrzegę trochę innych, że jakaś rewizja raz na 6-10 lat to małe pikuś:)
I dla ciekawośći to ci mali lokalni dostawcy z ceną na dzisiaj ok. 1,90 brutto ( latem tego roku 1,70 brutto ) to bardzo często kupują od Gaspolu. Gaspol jest naprawdę dużym graczem hurtowym w Polsce. Dla ciekawości dodam Ci, że w mieście w którym mieszkam i w promieniu ok. 100 km. jest na dzisiaj tylko jedna!!! cysterna ze sprężarką która może odessać gaz ze zbiornika. I ma ją maleńka firma a nie koncern:)
Odezwij się po rewizji jak im poszło. Sprawna ekipa powinna zrobić w max. 4 godziny. Chociaż I jeszcze na koniec: gdyby to był Twój zbiornik to inspektor Dozoru Technicznego który przyszedł do Ciebie na 100 % dałby Ci namiary na firmę która robi rewizje. Nie zostawił by Cię bez pomocy. A że najprawdopodobniej przyjechała by ta sama firma to już inna bajka. W tej branży wszyscy się znają. Jak widać nie taki diabeł straszny:)
Odezwij się po rewizji jak im poszło. Sprawna ekipa powinna zrobić w max. 4 godziny. Chociaż ciekawe czy odważą się robić jak przyjdzie mróz (woda!) . Pewnie też przestrzelą ci zawór bezpieczeństwa. Dam Ci jedną radę. Po próbie wodnej jak masz zbiornik "włazowy" a zakładam, że 10 latek (naziemny) jest jeszcze włazowy to dopilnuj, żeby chłopacy dobrze usunęli wodę. Można to zrobić jedynie szmatą. Innej technologii jeszcze nie wymyślono. Jak bezwłazowy to niestety wody nie da się w 100 % usunąć. A tak na marginesie to nie wiem po co wymyślono próbę wodną na rozerwanie zbiornika. Jeszcze w praktyce żadnego nie rozerwało a tylko syfi się wodą zbiorniki i dochodzi do szybszej korozji. Przy dzisiejszych technologiach spawy można sprawdzić inaczej i nie trzeba lać wody. Dla ciekawości dodam, że we Francji np. zbiorniki do 5 m3 nie podlegają ich dozorowi. Tak wygląda wspólna Unia:)

Asia33
14-11-2010, 19:38
ok odezwę się, ale to dopiero za rok, zbiornik mam podziemny, bez włazu.

rafs2
04-12-2010, 20:38
Witam, a może orientuje się ktoś gdzie w Krakowie lub okolicach mogę aktualnie zakupić (najlepiej najtaniej) propan?
Pozdrawiam
Rafał

wypas
30-01-2011, 00:13
Witam,
Szukam firmy dzialajacej w oklicach Wroclawia zajmujacej sie sprzedaza i instalacja zbiornikow na gaz. Na razie dostalem jedna oferte na zbiornik podziemny 2700l na kwote 10 ty zl netto. Prosze o kontakty i ewentualne rady jak to zrobic taniej.
Pozdrawiam
T

piotrmak
30-01-2011, 09:22
Jeśli ta cena uwzględnia wszystko tzn. projekt, zgłoszenie budowlane, wykop ( koparka po ich stronie), zbiornik, płyta fundamentowa, reduktory, szafka na reduktor II stopnia, rurociąg do domu, zasypanie wszystkiego, próba szczelności to nie jest to zbyt wygórowana cena. Jeśli brakuje któregoś z elementów to chcą drogo.Pewnie może jeszcze z tego coś urwiesz przed podpisaniem umowy, ale więcej jak 1000 zł nie uda Ci się.
Chyba, że wszystko zrobisz sam. Wtedy mocno zejdziesz z tą kwotą
I jeszcze jedno, zawsze taniej wyjdzie naziemny.

lpg
13-02-2011, 19:40
No to ruszamy ponownie :-)

zapraszam do dyskusji - którego dostawcę gazu propan wybrać

jestem do dyspozycji