PDA

Zobacz pełną wersję : grzejniki stalowe czy aluminiowe



tomek123
05-02-2004, 08:43
Mam pytanie do bardziej doświadczonych inwestorów, stoję przed wyborem rodzaju grzejników. Proszę o poradę wybrać aluminiowe czy stalowe nadmienię że system będzie ogrzewał piec miałowy. Czekam na porady. Pozdrawiam. Tomek123

niezły
05-02-2004, 09:12
Raczej chyba stalowe
Piec miałowy to piec na opał stały a jak opał stały to rury miedziane a jak rury miedziane to grzejniki stalowe

pchlistosc
05-02-2004, 09:33
Mam pytanie do bardziej doświadczonych inwestorów, stoję przed wyborem rodzaju grzejników. Proszę o poradę wybrać aluminiowe czy stalowe nadmienię że system będzie ogrzewał piec miałowy. Czekam na porady. Pozdrawiam. Tomek123
na piec mialowy to kup za grosze zeliwne piec jest stalopalny wiec ilosc wody mu nie zaszkodzi a grzejnik duzo dluzej trzyma i masz grzejniki prawie za darmoche ja takie mam po piaskowaniu i sa super

05-02-2004, 11:09
Ze względu na piec miałowy wybrałbym stalowe

ADAMOS48
05-02-2004, 18:44
Niezły ,gdzieś ty sie naczytał i to jako fachowiec że grzejników aluminiowych nie wolno łączyć z instalacją miedzianą . Myślę ,żę zaczałeś czytać tylko przerwałeś w 1/8 czytania .Ty jako osoba ,która jest fachowcem ,powinieneś być kompetentny a nie wygadywać slotów reklamowych

ADAMOS48
05-02-2004, 18:50
pchlistosc masz całkowitą rację .Na zachodzie specjalnie robi się bufory 500 lub 1000l wody żeby instalacja była sprawniejsza.Unas króluje natomiast powiedzenie że czym mniej to lepiej choć założenie jest błędne ,ale przynosi kasę.Żeliwne grzejniki ,już nie długo powrócą do łask i to szybciej niż myślimy. Gdybym miał żeliwne to był zostawił a jedynie zwiększył ich ilośc.

05-02-2004, 21:06
Do Adamos

Cześć. Mam do Ciebie prośbę chodzi o grzejniki aluminiowe.
Problem jest u klienta i to od pięciu lat to samo. Otóż ma zamontowane grzejniki aluminiowe Termico (http://www.marel.pl/th1.html) które mogą współpracować z instalacją miedzianą. Problem dotyczy rozszczelniania się na połączeniach skręcanych żeberek co może być tego powodem. Grzejniki skręcone fabrycznie. Dystrybutor u którego klient kupił te grzejniki nie chciał przyjąć reklamacji choć na grzejniki producent udziela 5-letniej gwaran.

ADAMOS48
05-02-2004, 21:54
Jestem na rynku dośc długo i powiem że pierwszy raz słyszę o grzejnikach al. TERMIKO.Po pierwsze wszystkie markowe grzejniki posiadają 10 lub 15 letnia gwarancję i to na piśmie ,a nie na "gębę"Po drugie nieliczne mają w stopie miedz ,która zabezpiecza przed korozją eletrolityczną ,a te które nie maja muszą byc zalewane dodatkami w postaci roztworu do wody kotłowej np.copal.Po trzecie patrzeć co się kupuje a nie tylko pytać o rabat.W twoim przypadku podejrzewam złą jakośc stopu ,który bedzie się utleniał tworząc wodór .W przypadku zlego odpowietrzania powstawać bedzie ciśnienie w grzejnikach a nasilać się będzie w układach zamkniętych.Proszę nie zakrecac bez odpowietrznika zaworów góra dół ponieważ może rozerwać grzejnik.

ADAMOS48
05-02-2004, 22:01
Jeżeli Pan nie ma gwaracji na piśmie tz karcie gwarancyjnej to pozostaje panu jedna droga i to sądowa udowodnienia firmie ,że został pan wrowadzony w błąd co jest niewykonalne.Widziałem na stronce te grzejniki i muszę powiedzieć obraz nedzy i rozpaczy.

GregGreg
05-02-2004, 22:09
Może przestańcie sobie udowadniać racje i odpowiedzcie rzeczowo na pytanie. Jakie grzejniki i dlaczego. Ja mam ten sam problem, z jednym tylko wyjątkiem - planuję piec gazowy i kominek z płaszczem wodnym. Jakie wybrać grzejniki i dlaczego??????/

ADAMOS48
05-02-2004, 22:24
Jeżeli wybierzesz stalowe to wszystkie jakie ci sie spodobają bo mają tą samą jakośc choć nie tą samą cenę ,oprócz grzejnika z idmaru.Grzejniki aluminiowe to tylko seriir calidor ,solar ,które jako jedyne mają w stopie miedż .Sa to grzejniki z firmy fondital a w polsce dystrybutorem do tamtego roku była firma ferro ze skawiny a teraz fondital polska.Innych grzejników nie polecam.Co do kotła to tak samo jak z grzejnikami panelowymi co sie podoba bo tak kupisz pan tę samą jakość .Pominę w tych wyliczeniach 3 firmy taurus ,oceano i upadającą berette reszta bez zarzutu.Jestem zwolennikiem miedzi więc polęcę miedz zawsze i prawie wszędzie.

pchlistosc
06-02-2004, 06:34
Może przestańcie sobie udowadniać racje i odpowiedzcie rzeczowo na pytanie. Jakie grzejniki i dlaczego. Ja mam ten sam problem, z jednym tylko wyjątkiem - planuję piec gazowy i kominek z płaszczem wodnym. Jakie wybrać grzejniki i dlaczego??????/

Greg zdecydowanie biez zeliwne.
jak czytam informacje ze grzejniki stalowe mozna laczyc z miedzia itp.
Przypominam wszystkie grzejniki mozna laczyc z miedzia czy plastikiem to nie ma nic do rzeczy

MZ
06-02-2004, 12:23
No właśnie jak to jest z tą korozją.
Kupiłem dom gdzie instalacja jest miedziana a grzejniki aluminiowe i narazie wszysto OK. Zamierzam ją przerobić na otwartą. Czy wtedy nie przyśpieszę procesu korozji?
:cry:

pchlistosc
06-02-2004, 13:33
No właśnie jak to jest z tą korozją.
Kupiłem dom gdzie instalacja jest miedziana a grzejniki aluminiowe i narazie wszysto OK. Zamierzam ją przerobić na otwartą. Czy wtedy nie przyśpieszę procesu korozji?
:cry:

miedz i aluminium nie koroduja

06-02-2004, 19:56
A co możecie powiedzieć na temat grzejników aluminiowych włoskich typu MONDIAL Undustrie Pasotti. Czy są to dobre grzejniki?
Może ktoś je posiada i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem z tymi grzejnikami?

ADAMOS48
06-02-2004, 20:02
Czytaj powyżej .

06-02-2004, 20:12
Czyli co nie polecacie tych grzejników? A dlaczego?

ADAMOS48
06-02-2004, 20:22
Nie

ADAMOS48
06-02-2004, 20:24
Poczytaj moje posty i wnioski wysnuj z tego co pisałem

niezły
08-02-2004, 21:36
ADAMOS 48
Ty też czytaj uważnie wcale nie powiedziałem że grzejników aluminiowych nie można łączyć z rurami miedzianymi Sam robię instalacje miedziane z grzejnikami aluminiowymi ale jak sam piszesz tylko jeden rodzaj grzejników aluminiowych nadaje się do miedzi to napisz jeszcze o ile są one droższe od popularnych krakowskich lub wszelkiej maści włoskich

tomek123
09-02-2004, 11:08
Jak dotej pory po lekturze tego wątku nie mogę się zdecydować na wybur.
Instalator radzi wybrać grzejniki stalowe firmy KERMI, jestem zaniepokojony jego sugestią bowiem moja instalacja będzie zasilana piecem miałowym tak więc musi mieć naczynie wyrównawcze, czyli nie będzie to w pełni instalacja zamknięta. Na stronach producenta przeczytałem że nieudzielają gwarancji na grzejniki jeżeli pracują w instalacji otwartej. Firmy Purmo czy Burgman takowej w takiej sytuacji udzelają ; proszę o radę bardziej zorientowanych użytkowników sądząc po ruchu na forum w dniu dzisiejszym liczę na liczne odpowiedzi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Tomek123

09-02-2004, 11:43
Cisza w temacie!!!!! Tomek123

minuszka
09-02-2004, 12:37
Niezły ,gdzieś ty sie naczytał i to jako fachowiec że grzejników aluminiowych nie wolno łączyć z instalacją miedzianą . Myślę ,żę zaczałeś czytać tylko przerwałeś w 1/8 czytania .Ty jako osoba ,która jest fachowcem ,powinieneś być kompetentny a nie wygadywać slotów reklamowych

ADAMOS, ale ja ostatnio jak bylam w hurtowni orientowac sie w cenach grzejnikow, to też mi powiedzieli, ze nie mozna laczyc instalacji aluminiowej np. z piecem, ktory ma rury miedziane. Nie wiem ile jest w tym prawdy, bo jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, ale opinia niezlego sie potwierdza

minuszka
09-02-2004, 12:43
To znów ja, ciekawska baba :)
Powiedzcie mi cos na temat grzejnikow krakowskich, jak one sie sprawują. Zatanawialam się równiez nad panelowymi PURMO, ale nie mam do końca przekonania /opinie znajomych negatywne/

pyrka
09-02-2004, 15:01
Poszukajcie w starych wątkach, tam było wszystko dokładnie wytłumaczone co i dlaczego.

ADAMOS48
09-02-2004, 18:10
Bedąc pazerny na pięniądze i największy zarobek mogę również reklamować i sprzedawać towary kupowane za grosze a sprzedawać za eksluzywne .Towar ,który dla mnie nie będzie dostepny lub będzie przynosił mały zysk jako towar niegodny i zarazem bardzo zły.To jest filozofia co niektórych handlowców i trzeba umieć sprawdzić i ocenić samemu.Jestem z branży to wiem dużo na temat chwytów handlowych.Nawiązując do grzejnika al polskiej produkcji to jest on najlepszy z wszystkich włoskich ,tureckich i hiszpańskich podrób. Niesprzedaje się tylko dlatego że firma napisała że udziela gwarancji 15 latniej ,ale w zestawach wykonanych f.a.k. oraz o zastosowaniu inhibitatora korozji elektrolitycznej .To stało sie barierą ponieważ zachodnie firmy (zapomniały ) umieścić tej informacji. Prawda jest natomiast taka ,że jeżeli w stopie jest 2.5% miedzi to można stosować miedż w instalacjach. To potwierdziły badania przeprowadzone na A.G.H. w Krakowie.

GregGreg
09-02-2004, 20:29
Kupuje wiec grzejniki aluminiowe z KFA. Beda grzaly pokoj, a nie parapety. Czy ktos moze mnie jeszcze powstrzymac??

ADAMOS48
09-02-2004, 20:33
Lepszym pomysłem będa grzejniki firmy ferro o nazwach solar serrir,lub calidor wytłumaczę na priva

10-02-2004, 12:01
Zima w pełni, a na forum cisza ja wybrałem Brugmana. Jest OK.

10-02-2004, 12:16
A ja RADSONA 2000/2001 rok.
Instalacja otwarta, piec miałowy.
Rury stalowe (czarna stal)
Grzejniki są o.k. A za grzejnik typu 11 900x600 mmm płaciłem 115 zł. Moc przy 90/70/20 to ok. 1100 W.

mariowu
10-02-2004, 15:24
A ja wybrałem DeLonghi
Podobno są najlepsze
Tak przynajmniej mówił sprzedawca ale wiadomo że oni to potrafią posłodzić :D

ADAMOS48
10-02-2004, 21:10
Jeżeli nie przepłacone to super są te dwa typy.

11-02-2004, 06:45
Znajomy przedstawiciel RADSONA daje na te grzejniki (znajomym) rabaty od cen katalogowwych nawet do 40%. Podobnie inny znajomy "z branży" na BRUGMANA. A wiadomo, ze jeszcze trochę na tym zarabiają.