PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa szamba/oczyszcalni na powierzchniowo malej działce



Kadziolek
17-02-2010, 17:43
Witam

Mam pytanie dotyczace budowy szamba, ewentualnie przydomowej oczyszcalni.
Jestem posiadaczem takowej dzaiłeczki na której stoi domek jednorodzinny. Domek jest dość stary ale cały czas w dobrym stanie technicznym . Do niedawna mieszkali tam dziadkowie obecnie przypadl w udziale mnie.
No i zaczeły sie problemy - mamy 21 wiek i wypada domek troszeczke podremontowac, odmłodzić być może rozbudować. Problem jednak polega na tym że działka na której stoi budynek jest bardzo małą. (ok. 10 x 10 metrow). Tak generalnie wygladaja wszystkie dzialki na mojej ulicy a budynki sa stare i przylegaja do siebie bezposrednio. Najwiekszym problemem jaki mam obecnie jest budowa szamba a raczej uzyskanie pozwolenia na nią. W planie zagospodarowania przestrzeni nie ma mozliwosci budowy kanalizacji w drodze gdyz jest tam za duzy spadek poziomu i wymagala by budowy przepompowni. Wiec pozostaje szambo ale moja dzialka jest tak mala ze budowa szamba zgodnie z obowiązującymi przepisami jest niewykonalna. Czy istnieją jakiekolwiek regulacje prawne które naciągają te przepisy w takich rzypadkach czy poprostu pozostaje jak w średnioweczu wiaderko.

Jesli ktoś posiada taką wiedze prosze o info.

Pozdrawiam

trafyc
04-05-2010, 11:16
no i jak kolega rozwiazal problem z szambem? ja ez kombinuje i cos mi ciezko wychodzi zeby zachowac 5m od linii okien (no chyba ze po skosie, ale nie wiem czy tak moze byc) i 2m od granicy dzialki. Po za tym od czego maja byc te odleglosci od odpowietrzenia szamba?