PDA

Zobacz pełną wersję : Pielęgnacja winobluszczu?



agagaw
18-02-2010, 21:03
Witam,
w ubiegłym roku posadziłam wzdłuż siatki kilka sadzonek winobluszczu pięcioklapowego. Przez cały poprzedni sezon nieco urósł, ale nie rozkrzewił się. Dodam, że po wsadzeniu nic z nim nie robiłam. Czy teraz powinno się go przyciąć w celu lepszego rozkrzewienia czy też pozostawić jak jest? Jeśli przyciąć to kiedy i ile? Czy trzeba nawozić? Winobluszcz rośnie w miejscu nasłonecznionym przez cały dzień, w glebie V klasy, lekko gliniastej.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
Agnieszka

jaki
19-02-2010, 08:20
Ja wsadziłam i nic z nim nie robiłam.Nie pamiętam jak przyrastał w ciągu sezonów. Obecnie przycinam intensywnie bo chwila i mi siatkę rozerwie

agagaw
19-02-2010, 09:05
A mój jakoś bardzo słabo przyrastał w pierwszym roku :-(

jaki
19-02-2010, 11:26
i tak ma być.zakorzenił się porządnie i w tym roku zobaczysz jaki będzie wielki, jak wielki trudno powiedzieć ale zobaczysz b.duże przyrosty

Mymyk_KSK
19-02-2010, 11:49
Trzeba mu dać trochę czasu.. nasz winobluszcz w pierwszym roku nie urósł nic, w drugim około 1 m a w zeszłym sezonie to chyba 3-4 metry w każdą stronę mu przybyło :)

Jasminum
23-02-2010, 15:22
Witam,
w ubiegłym roku posadziłam wzdłuż siatki kilka sadzonek winobluszczu pięcioklapowego. Przez cały poprzedni sezon nieco urósł, ale nie rozkrzewił się. Dodam, że po wsadzeniu nic z nim nie robiłam. Czy teraz powinno się go przyciąć w celu lepszego rozkrzewienia czy też pozostawić jak jest? Jeśli przyciąć to kiedy i ile? Czy trzeba nawozić? Winobluszcz rośnie w miejscu nasłonecznionym przez cały dzień, w glebie V klasy, lekko gliniastej.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
Agnieszka

Witam!
Gdy tylko stopnieje śnieg podsyp roślinki szybko działającym nawozem azotowym, np. saletrą azotową, Azofofoską itp. powtórz zabieg pod koniec czerwca Pouszczykuj końcówki pędów wiosną i gdy będa pojawiać się nowe pędy. Dzięki temu lepiej się rozkrzewią. Pilnuj aby zawsze miały co jeść i co pić, i częstego uszzykiwania, a za rok czy dwa będziesz mieć zielony płot.
Pozdrawiam ;)

Pinus
23-02-2010, 16:15
Witam!
Gdy tylko stopnieje śnieg podsyp roślinki szybko działającym nawozem azotowym, np. saletrą azotową,
A co to takiego, ta saletra azotowa? :roll:
..

Jasminum
23-02-2010, 17:35
Witam!
Gdy tylko stopnieje śnieg podsyp roślinki szybko działającym nawozem azotowym, np. saletrą azotową,
A co to takiego, ta saletra azotowa? :roll:
..

Saletra azotowa, lub amonowa to podstawowy nawóz dostępny w każdym sklepie ogrodniczym.

Pinus
23-02-2010, 18:30
Witam!
Gdy tylko stopnieje śnieg podsyp roślinki szybko działającym nawozem azotowym, np. saletrą azotową,
A co to takiego, ta saletra azotowa? :roll:
..

Saletra azotowa, lub amonowa to podstawowy nawóz dostępny w każdym sklepie ogrodniczym.
Ogrodniczko praktyczko :) .
Saletra amonowa - TAK , ale nie ma czegoś takiego jak saletra azotowa. Skąd taka nazwa? :roll: (po prostu niema azotanu azotu :roll: ).

Proszę zmniejsz ten swój obrazek w profilu (335x335 pikseli :lol:). Dopuszczalne jest 150x150 pikseli i swoim awatarem rozwalasz stronę :(
..