PDA

Zobacz pełną wersję : jaką farbę do takiej fotoapety?



ana-76
19-02-2010, 14:40
mój 13 letni syn wybrał sobie czarna fototapetę w kwiaty nr 8898 jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/item919947621_368x254cm_tapety_fototapety_tapeta_f ototapeta_klej.html
jaki kolor dać na trzy pozostałe ściany? pokój ma wymiary 220x435, podwójne drzwi baloknowe. fototapeta ma być na krótszej ścianie wzdłuż której będzie stało łóżko na drugiej krótszej ścianie będzie biurko. Jaki kolor ścian do tego dobrać? czy dać fototapete tylko na tę krótszą ścianę czy dać też tyle ile wyjdzie na ścianę obok tą dluższą?

monikaa13
19-02-2010, 14:42
Zależy w jakich kolorach dodatki będą. Ja bym dała białe ściany.

ana-76
19-02-2010, 14:47
podłoga wodentic brown lub ochra jeszcze niezdecydowaliśmy , meble łóżko i biurko w podobnym kolorze jak podłoga.

iva_marti
19-02-2010, 16:01
tak jak na zdjęciu, z wizualizacją tapety we wnętrzu, szaro-perłowe ściany.

iva_marti
19-02-2010, 16:08
Ja bym dała meble i dodatki takie jak na zdjęciu z aukcji: szarości,biele ,trochę szkła(może blat od stołu np. Ikea ma fajne blaty i różne nogi do nich), nierdzewki/aluminium, czarnego i do tego tylko jeden jakiś żywszy kolor (pewnie zielony ,bo taki jest miejscami na tapecie)
Ile syn ma lat?

ana-76
19-02-2010, 16:45
13 ;)

ana-76
19-02-2010, 16:48
szczerze to bałabym się szkalnego blatu do biurka znając możliwości moich dzieci. Chcialabym na tej drugiej ścianie 2,2 zrobic biurko na calej dlugości, albo biurko w połączeniu z jakąś wąską komodą na ksiązki i różne 'niezbednę; rzeczy.

Etiuda
19-02-2010, 17:54
Popieram - też bym dała szarości i biele dla siebie. Dla syna może zgaszoną pistację -chłopcy lubią taki kolor.

dg21
19-02-2010, 17:57
ja ta samą fototapetę chce dać do sypialni Na razie z całej sypialni mam wizję tylko tej fototapety nie mam wybranych mebli ani podłogi ale bardzo mi się ta fototapeta podoba! Myślę o reszcie ścian w jasnych kolorach coś ale złamana biel Jestem ciekawa tylko czy fototapeta nie jest za cienka i nie wiem czy te fototapety dobrze wyglądają na żywo ;)

ana-76
19-02-2010, 19:04
widziałm te tapetę tzn z tej firmy kwiaty jabłoni u kogoś w wątku chyba o schodach bądż klatce schodowej i wyglądala ładnie, muszę poszukać i zadam pytanie jak się sprawuje.

gabi_ka
19-02-2010, 20:38
Ja bym dała beżowy na ściany... ociepli zdecydowanie pokój i bedzie dobrze grał z tymi brązami - tzn. trzeba dobrać odpowiedni odcień. Ale jak tak myślę o wieku Twojego syna to może lepiej jakiś żółty albo pomarańczowy, żeby nie było za poważnie...
Szarość chyba też bedzie fajna, ale zdecydowanie chłodniejsza, warto wpuszczać światło do pokoju! ;)
Biały bym zdecydowanie odradzała - zwłaszcza przy tych brązach.
A jeśli chodzi o sposób przyklejenia to zależy wszystko od rozmiaru fototapety... na pewno fajnie by było gdyby trochę się zawijała - ale nie może być za mało... np. gdyby wyszło, że 2/3 fototapety wchodzą na całość tej ściany przy łóżku a 1/3 na ścianie obok to byłoby chyba fajnie. Tylko trudno to przewidzieć. Trzeba zapytać o wymiary przed kupnem.

ana-76
19-02-2010, 21:07
żółty ma teraz więc odpada, chcial szary ale taki ciemny i mi to trochę nie leży ;) muszę poszukać czegoś jasno szarego. Fototapeta ma 364cm szerokości a sciana 220 czyli zostaje 144 do 'zalozenia' na dłuższą ścianę. Mebli jeszcze docelowych nie mam więc to jest jeszcze na etapie ustaleń, chociaż na początku będzie miał chyba swoje stare łóżko.

klaczek2004
20-02-2010, 16:46
Ja tak w ramach ostrzeżenia-kupiła fototapetę firmy Komar, tle że kwiat wiśni. Zaskoczył nie fakt że jest w 8 kawałkach, ale może to jest logiczne biorąc pod uwage rozmiar.Wykonana z cienkiego papieru. Poza tym klej dołączony do fototapety fatalny - bardzo mała ilość, powoduje marszczenie a następnie rozciągnięcie papieru. U mnie na ścianie wyszło fatalnie, i to bynajmniej nie z winy osoby kładące. Jednym słowem, musze wszystko zerwać i rozejrzec się za czymś innym.

Wiem, że jest tez mozliwośc wydrukowania takiej tapety na papierze samoprzylepnym, ale nie wiem, cz to w ogóle nadaje się na ścianę. Macie może jakieś doświadczenia?