PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup domu w stanie surowym zamkniętym



m&d.b
19-02-2010, 14:53
Witam,
prosimy o poradę w sprawie kupna nowego domu. Poniżej podajemy informacje na jego temat:

- Stan surowy-zamkniety: okna (oknoplast),drzwi zewnetrzne, brama garazowa,
- Dom zbudowany bedzie z pustaka Maxa,
- pokryty dachowka ceramiczna/betonowa - prosimy o radę, która lepsza, bo czym się różnią to wiemy :)
- Wszystkie media zostana doprowadzone do sciany budynku,
- Kwestia podmurówki do uzgodnienia - jaki może być koszt takiej podmurówki?
- dom będzie posiadać szambo, choć do końca roku w miejscowości, gdzie powstaje dom ma już być kanalizacja.

Stan developerski obejmuje(doprowadzenie do tego stanu podobno kosztuje 100 zł):
-tynki zewnetrzne, ocieplenie budynku styropianem,elewacja
-CO,
-tynki wewnetrzne, ocieplenie dachu welna o grubosci 30 cm plus wykonczenie regipsem lub drewnem( co lepsze?)
- wszystkie instalacje beda rozprowadzone, z kontaktami, CO, piecem gazowym wlacznie.
-wylewka
-parapety


Dom razem z działką kosztuje niecałe 300 tys. zł. Chcielibyśmy wiedzieć czy są to dogodne warunki
i co jeszcze powinniśmy wiedzieć / o co pytać przed kupnem i nie ponosić kosztów
na które nie będziemy przygotowani.

joaniko
19-02-2010, 22:01
m&d.b proponuje przeniesc temat do innego działu. Pewnie tam ktos Wam odpowie.

Nefer
19-02-2010, 22:04
Witam,
prosimy o poradę w sprawie kupna nowego domu. Poniżej podajemy informacje na jego temat:

- Stan surowy-zamkniety: okna (oknoplast),drzwi zewnetrzne, brama garazowa,
- Dom zbudowany bedzie z pustaka Maxa,
- pokryty dachowka ceramiczna/betonowa - prosimy o radę, która lepsza, bo czym się różnią to wiemy :)
- Wszystkie media zostana doprowadzone do sciany budynku,
- Kwestia podmurówki do uzgodnienia - jaki może być koszt takiej podmurówki?
- dom będzie posiadać szambo, choć do końca roku w miejscowości, gdzie powstaje dom ma już być kanalizacja.

Stan developerski obejmuje(doprowadzenie do tego stanu podobno kosztuje 100 zł):
-tynki zewnetrzne, ocieplenie budynku styropianem,elewacja
-CO,
-tynki wewnetrzne, ocieplenie dachu welna o grubosci 30 cm plus wykonczenie regipsem lub drewnem( co lepsze?)
- wszystkie instalacje beda rozprowadzone, z kontaktami, CO, piecem gazowym wlacznie.
-wylewka
-parapety


Dom razem z działką kosztuje niecałe 300 tys. zł. Chcielibyśmy wiedzieć czy są to dogodne warunki
i co jeszcze powinniśmy wiedzieć / o co pytać przed kupnem i nie ponosić kosztów
na które nie będziemy przygotowani.

Ale za co ?
Jaki dom ?
Jaka powierzchnia ?
Jak duża działka ?

EZS
19-02-2010, 22:32
I gdzie? Jak w Wawie to gratuluję :lol:

Poza tym te 300 to SSZ a 400 developerski?



Trza wziąć się do czytania forum. Bo na razie ten temat bardziej do psychiatryka pasuje

m&d.b
20-02-2010, 08:34
Witam,
przepraszam zapomniałem uściślić :)

dom będzie pod krakowem. Działka ma powierzchnię 9ar.

Powierzchnia domu to 160m2 natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 140m2

adi_
20-02-2010, 16:16
jakos na miejscowosci nawet pod krakowem cosik tanio ?

Nefer
20-02-2010, 17:02
Dom 160 całkowita, 140 użytkowa.
POd Krakowem
Stan developerski.
Cena niecałe 300k.

Tanio - nie wiem czy nie zbyt tanio. Pytanie : dlaczego ?

Cena metra całkowitej w SSO to ok. 900 pln za metr (materiał + robocizna) - można i taniej ale nikt za darmo nie buduje.

Warto zainteresować sie jakością użytych materiałów ( i jakie to marki) : np. jakie okna (profile, szyby, okucia) , drzwi, brama garażowa, jaka dachówka jest w wycenia (bo cena betonowej nie jest równa ceramicznej) jaki kocioł , jaka elektryka (jakie instalacje i ile punktów i jaka firma) etc...
Obawiam się , że diabeł tkwi w szczegółach.

Mymyk_KSK
20-02-2010, 20:02
dom będzie pod krakowem. Działka ma powierzchnię 9ar.

Powierzchnia domu to 160m2 natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 140m2

Pytanie, hmmm... gdzie pod Krakowem? ;-)

bo jeśli to Zabierzów, Kryspinów, Zielonki - to bardzo podejrzanie tanio, a jeśli Kokotów albo Skała to już bliżej cen realnych ;-)

Ale dodatkowa opłata 100tys. za "deweloperski" to coś mało - sama elewacja będzie kosztować koło 30 tys., a gdzie reszta? A może ja źle rozumiem i nie ma to być dopłata lecz na tę kwotę szacuje deweloper Twoje koszty dodatkowe - a oszacował tak nisko, by zachęcić Cię do kupna?

Łukasz789
21-02-2010, 11:01
Często przeglądam oferty sprzedaży domów i coś kojarzę taka ofertę ale nie pamiętam gdzie i pamiętam jedno ,ze to chyba nie był żaden rarytas. Poza tym ja rozumiem ,że ktoś wykonał za Nas część pracy ale ja mam jedna zasadę:
albo kupuje dom który jest w 100% wykończony albo sam buduje dom. Wiem jak budują ludzie domy na sprzedaż , używa się najtańszych materiałów , najtańszych ekip , ogólnie wszystko najtańsze , działki zwykle tez nie jakieś cudowne. domy te są zwykle budowane w jak najszybszym czasie przez tak jak już pisałem zwykle bardzo tanie ekipy budowlane a co za tym idzie niezbyt obeznanych ze sztuka budowania. Dlatego te domy maja zwykle wile błędów. Mam kilku znajomych którzy zajmowali się tym przez wiele , wiele lat i wiem jak to wszystko się odbywało.Przy takim kupowaniu trzeba by było wsiąść na wycenę i ocenę domu specjalistów bo z tego co wiem jeden nawet najlepszy kierbud. nie starczy a i tak wszystkiego o domu się nie dowiesz. Przez ostatni rok spotkałem się tylko z jednym domem , nad którym można było się zastanawiać ale tez miał wady w postaci kształtu działki. Dom był wykonany ze średniej jakości materiałów przez dobra ekipę , był do sprzedania w stanie surowym otwartym z powodu tego ,że ludzie budujący dom wzięli kredyt 200czy 250k i już wtopili w ten dom te pieniądze a większego kredytu nie mogli dostać. Niestety dom poszedł bardzo szybko. Takie domy należą do zdecydowanej rzadkości i ciężko dorwać się do takiej oferty.

m&d.b
21-02-2010, 19:26
Dom 160 całkowita, 140 użytkowa.
Warto zainteresować sie jakością użytych materiałów ( i jakie to marki) : np. jakie okna (profile, szyby, okucia) , drzwi, brama garażowa, jaka dachówka jest w wycenia (bo cena betonowej nie jest równa ceramicznej) jaki kocioł , jaka elektryka (jakie instalacje i ile punktów i jaka firma) etc...
Obawiam się , że diabeł tkwi w szczegółach.

dachówka betonowa w cenie, kocioł do CO to dodatkowy koszt nie ujęty w tej cenie. Okna są oknoplastu


Pytanie, hmmm... gdzie pod Krakowem?

Wola Batorska

Nefer
21-02-2010, 19:56
Pytaj o szczgóły, producentów, markę, właściwości. Wszystkie szczegóły są ważne. Sprawdż własność ziemi i KONIECZNIE plan zagospodarowania.

Mymyk_KSK
22-02-2010, 08:37
Wola Batorska

z ciekawości sprawdziłam dostępne oferty w Woli Batorskiej - średnia cena za podobnej wielkości dom, na podobnej działce, stan surowy otwarty waha się między 270 a 350 tys. zł. Większość tych domów sprzedają mini-"deweloperzy" ;-)

Czyli cena w miarę odpowiednia. Czynnikiem wpływającym na teoretycznie niską cenę jest z pewnościa położenie działki - jednak w sporej odległości od Krakowa.