PDA

Zobacz pełną wersję : Przenosić kuchnie i stworzyc KUchnio-Salon czy zostawic???



sauniacz
19-02-2010, 18:21
Witma na początek pozdrowienia od nowego członka forum dla wszystkich, mam mały problem niedługo odbieram mieszkanko i jestem w kropce oto jego plan

http://img192.imageshack.us/img192/4773/miesz.jpg

jak widzicie jest mała kuchnia i 3 nieustawne pokoje, nie wiem czy dobrym pomysłem nie było by rozwalenie sciany pomiedzy duzymi pokojami na dole i przeniesienie tam kuchni z salonem a na miejsce kuchni zrobic sypialnie, wtedy zayskałbym przestrzeń i byłoby wyjscie z salonu na balkon, brak mi koncepcji jak poustawiac wszystko i czy to da rade zrobic...czekam na opinie czy warto dzieki z góry za odp pozdrowienia :)

MonikaC
19-02-2010, 18:41
Ja w kuchni zrobiłabym sypialnię a w pokoju obok salony kuchnię ale nie rozwalałabym ściany tylko wstawiłabym do kuchni stół

ANSEXXX
19-02-2010, 18:43
to w zalęzności jak planujesz wykończyć mieszkanie z jednego względu kuchnia w osobnym miejscu wpływa na wygodę < zaproszeni goście nie widzą bałaganu podczas przyrządzania produktów i zapach z gotowania nie rozprzestrzenia sie na pokoje < lecz w tym projekcie faktycznie układ jest dość nieporęczny i powiązanie salonu z kuchnią moze mieć lepsze rozwiązanie ten pokoik 11,72 m2 http://img192.imageshack.us/img192/4773/miesz.jpg

aha26
19-02-2010, 18:43
Ja rozwaliłabym scianę miedzy salonem a tym drugim pokojem i połączyła to razem w kuchnio salon będziesz miala optycznie wiekszą przestrzen a tak to będą dwie klity.

zott36
19-02-2010, 18:52
Nic nie napisałaś ile osób ma mieszkać w mieszkaniu , a to dosyć istotna informacja.
Dodatkowo napisz jakie pomieszczenia planujesz, sypialnia , gabinet itp.?
Przenoszenie kuchni wybij sobie z głowy ,ja raz przenosiłam , koszta nas zjadły .
Nie dość , ze ekipy biorą kosmiczne pieniądze to jeszcze materiały kosztują , chyba , ze cena nie gra roli.

Annja
19-02-2010, 18:55
Jeżeli chciałbyś coś zmieniać, to kuchnię możesz zrobić tylko w obecnym salonie, bo tylko tu masz dostęp do komina, a i tu nie wiadomo, czy będziesz miał wolny kanał wentylacyjny. Poza tym może być problem z pociągnięciem wody. Ja bym nic nie ruszała. Ponad 9 metrowa kuchnia w mieszkaniu wcale nie jest mała, natomiast taka powierzchnia na sypialnię to moim zdaniem zdecydowanie za mało.

sauniacz
19-02-2010, 22:24
w mieszkaniu bedzie mieszkac jeszcze jeden osobnik :) i nasza mala pociecha, zalozylismy ze chcemy miec salon z aneksem, sypialnie i pokoj dla dziecka, mialam w planie rozbic sciane miedzy duzymi pokojami i ten sposob stworzyc optycznie wielki salon z mala kuchnia(po przeniesieniu), w miejscu starej kuchni zrobic sypialnie a w pozostałym pokoju pokoj dla malego, jak zrobiłam projekt 3d w sytuacji gdy nie ma sciany miedzy obecna kuchnia a pokojem 11m to nie ma miejsca na wstawienie stołu dla gosci i jednoczenie mam 2 duze ale długie i nieustawne pokoje co mie sie za bardzo nie podoba..dlatego jestem w kropce...

joliska
20-02-2010, 07:38
Jeśli tylko macie szansę - przenoście. Nie zastanawiałabym się na Waszym miejscu :)
Macie u mnie wielkiego plusa za plan zrobienia sypialni w mniejszym pokoju, a oddanie większego dziecku!

monikaa13
20-02-2010, 14:36
Ja w kuchni zrobiłabym sypialnię a w pokoju obok salony kuchnię ale nie rozwalałabym ściany tylko wstawiłabym do kuchni stół

Zrobiłabym dokładnie tak samo. Po trzech latach mieszkania w salonie z kuchnią mówię - NIGDY WIĘCEJ! Osobna kuchnia obok salonu, a w miejscu starej kuchni przytulna sypialnia i gicio. Niestety problemem jest tu mały salon ale trudno. Ja już kuchni w salonie mieć nie chcę. Kto nigdy nie miał nie wie, że to wcale nie takie fajne.