PDA

Zobacz pełną wersję : Folia tyvek pro



grusek
19-02-2010, 21:09
Jestem na etapie zakupienia folii tyvek pro, zastanawiam się nad potrzebą sklejenia takiej foli( Folia tyvek pro można zakupić z dwustroną taśmą klejącą lub ewentualnie widziałem, że firma DuPont jak wiele innych firm sprzedaję taśmę do sklejania oraz reperacji membran), zamierzam kupić lepszą folię ponieważ raczej nie będę deskował ani nie dawał papy która zaczymywała by mi wilgoć na podaszu. Co do samego deskowania może bym się nawet zdecydował. DuPont producent foli tyvek pro daje pisemną gwarancję na okres 30 lat i to mnnie jakoś przekonuję. Bardzo proszę o swoje sugestię.

muchrem
19-02-2010, 22:27
Potrzeba sklejania membran jest przy małym kącie pochylenia dachu. Przeczytaj na stronie producenta, powinno pisać o jakie pochylenie chodzi.
Przy standardowym dachu nie ma potrzeby sklejania membran.

WanKon
20-02-2010, 14:16
Z tymi ich gwarancjami to jak z napisem na płocie "DU.A" Niby można pogłaskać, ale wejdzie drzazga.
Deskuj i kładż papę, potem tylko odpowiednia wentylacja między wełną i deską (OSB) oraz pod dachówkami
Gdybym miał szanse robić swój dach jeszcze raz.........

questa
06-11-2015, 20:20
Ja skleilam.

MWer
06-11-2015, 22:58
Ja też zawsze kleję. Najlepszy klej to poliuretanowy, szary, do rynien. Dokladnie lepsze za żadnę tasmę.