PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie styropianem domu



Buschido
19-02-2010, 21:12
Na wiosnę zamierzam ocieplić dom wybudowany z pustaka MAX wpust-wypust. Grubość styropianu -15 cm.
Poradźcie jaki system ocieplenia wybrać? Chciałbym, aby był on trwały i ze średniej półki cenowej. Czy można mieszać materiały kilku systemów (np. inny klej pod styro, inny na siatkę a jeszcze innej firmy tynk)?
Jaki tynk zewnetrzny: mineralny, silikatowy lub inny?
Styropian będzie albo z Termoorganiki, albo z Austrothermu albo ze Swisspora. Przeczytałem wątek o kiepskiej jakości styro z Termoorganiki.
Czy wybierając styro na felc lub na zakładkę uniknę problemów z krzywymi krawędziami i ew. mostkami cieplnymi?

Dzięki za wszystkie rady.

Sławek...
19-02-2010, 21:29
...żeby zachować gwarancję producenta na materiały powinieneś zastosować kompletny system (poza styro i siatką oczywiście, z tym że siatka o większej gęstości)...
jeżeli nie zależy Ci na gwarancji to możesz zastosować klej do styro jaki chcesz, klej do siatki też.... ważne żeby grunt pod tynk był tego samego producenta co tynk i oczywiście przeznaczony do tego tynku który masz zamiar użyć.....
Styro z felcem może pomóc przy ograniczeniu mostków....
co do producentów ze średniej półki to myślę, że Ceresit, Caparol są dość przyzwoite....
rodzaj tynku silikat lub silikatowo-silikonowy....

Buschido
20-02-2010, 10:00
Jaką siatkę zastosować, jakiej firmy i o jakiej gęstości? Nie wystarczy zwykła 145 g?

Jeszcze jedno - sklep namawia mnie na listwy z kapinosem zamiast profili startowych z aluminium. Czy jest to dobre rozwiązanie? Część domu będzie miała cokół ze styro 8 cm, na ściany powyżej przyjdzie styro 15 cm, garaż natomiast i część gospodarcza jest niżej ok. 0,5 m i tutaj styro przyjdzie od ziemi. Czy listwa z kapinosem nie jest zbyt słabym zabezpieczeniem dla gryzoni?

Pozdrawiam

WaldiM
20-02-2010, 10:53
Nie żałuj daj 20 cm sporo zyskasz
przy 15 cm U=0,25
przy 20 cm U=0,19
Ten zjazd się opłaca to są groszowe historie przy obliczeniach uwzględniłem opory przejmowania nie uwzględniłem mostków termicznych.

Sławek...
20-02-2010, 18:44
wystarczy ;) .... chociaż teoria mówi że im bardziej gęsta tym mocniejsza i lepiej spełni swoje zadanie (są nawet 330)....
ja mówiłem, że producenci mogą wymagać odpowiednich siatek aby udzielić gwarancji na cały system.... siatki te powinny być zgodne z odpowiednimi aprobatami technicznymi dopuszczonymi przez danego producenta....
jeżeli chcesz zabezpieczyć warstwę docieplenia przed ingerencją gryzoni to oczywiście listwy startowe są lepszym rozwiązaniem niż narożnik z kapinosem... to jest dość logiczne już na "chłopski rozum"...
opinia sklepu bierze się prawdopodobnie stąd, że nie chce im się zamówić listwy startowej na Twój budynek bo pewnie nie mają jej w ciągłej sprzedaży (szczerze mówiąc większość firm listw startowych nie stosuje, a są i takie, które nawet nie wiedzą że coś takiego istnieje ;) )

Wirecki
20-02-2010, 22:19
Nie żałuj daj 20 cm .... a co ma piernik do wiatraka? W tym zakresie decyzja zapadła, nie ma pytań. Pozdr.

Sławek...
20-02-2010, 23:42
Nie żałuj daj 20 cm .... a co ma piernik do wiatraka? W tym zakresie decyzja zapadła, nie ma pytań. Pozdr.
...może ktoś tu handluje styropianem i nagania... ;)

langerob25
21-02-2010, 11:27
Nie żałuj daj 20 cm .... a co ma piernik do wiatraka? W tym zakresie decyzja zapadła, nie ma pytań. Pozdr.

Tak samo ,że wybuduje z maxa P+W.Ciekawe z jakiej cegielni?

Buschido
21-02-2010, 13:40
@langerob25
Cegielnia Bielowice.
Jakość znośna. Pustaki bardzo ciężkie i wytrzymałe (oczywiście jest to ich niezaprzeczalny plus).

Przypilnuj sobie murarzy - u mnie budowali po raz pierwszy takimi pustakami i miejscami szpary pozostawione przez nich były dosyć duże.

Dzięki Wszystkim za dyskusję :) .

Pozdrawiam

langerob25
21-02-2010, 13:48
Ja już mam wybudowane tylko zdziwił mnie ten max.Myślałem ,że czegoś takiego nie ma,a tu jak widzę jest.Cegła o wymiarach maxa i z piórem i wpustem.Pozdrawiam