PDA

Zobacz pełną wersję : Przyznawanie Tytułów w nowy sposób



pietrekzbronami
20-02-2010, 06:46
Witam!

Moim pomysłem jest przyznawanie Tytułów, dla Forumowiczów aspirujących do Tytułu (Starych nie da się ruszyć, tak jak jest to w PZPN :) ), na podstawie ilości kliknięć w ikonkę "Pomagam", która mogła by się znaleźć gdzieś na profilu Użytkownika. W prosty sposób Moderatorzy zobaczyliby kto rzeczywiście pomaga na FM.

Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie i komentarze.

Dropsiak
20-02-2010, 10:47
Myślę, ze to bardzo dobry pomysł.
Na FM jest wielu życzliwych, pomagających bezinteresownie ludzi.Tym sposobem każdy, który z pomocy skorzystał miałby możliwość zasygnalizowania tego w prosty i szybki sposób.
Często na forach spotyka się takie rozwiązania.

Gosiek33
20-02-2010, 10:59
Samo klikanie o niczym nie świadczy. Wystarczy codziennie kliknąć i co po roku już jestem przydatna :roll: do czego?

Merytoryczna pomoc w jakimś temacie (albo w wielu 8) ) powinna się liczyć :lol:

Dropsiak
20-02-2010, 11:10
Tak właśnie rozumiem to rozwiązanie. Ktoś otrzymał merytoryczną pomoc - klika w ikonkę pomagam w profilu pomagającego.
Oczywiście,że żaden system nie jest doskonały...

boratom
20-02-2010, 11:58
Uważam, że ten pomysł nie jest trafiony. Myślę, że zbyt dużą wagę przywiązuje się do tytułowania.
Zasada zanim zapytasz poszukaj - nie jest jedyną dobrą radą dla forumowiczów. Poczytaj, posłuchaj, zapytaj, ale przede wszystkim myśl co robisz - i tytuły nie mają tu nic do rzeczy :wink:

Nefer
20-02-2010, 13:11
Dokładnie. Tytuły nie mają nic do rzeczy.
A takie formy klikania w ocenie kogoś bardzo często są używane w formie ironicznej. NIe róbmy z FM żadnej NK grona czy innego...

pietrekzbronami
21-02-2010, 07:29
Dokładnie. Tytuły nie mają nic do rzeczy.
A takie formy klikania w ocenie kogoś bardzo często są używane w formie ironicznej. NIe róbmy z FM żadnej NK grona czy innego...

Tytuły nie mają nic do rzeczy, a jednak FM przyznaje tytuły Forumowiczom. Jak dla mnie Tytuł powinien być nadany za jakieś "zasługi", a nie wypisywanie bzdurnych komentarzy w wielu postach.

Redakcja
21-02-2010, 12:18
Świetny pomysł. Postaramy się uwzględnić go przy nowej odsłonie forum.

Nefer
21-02-2010, 12:45
Dokładnie. Tytuły nie mają nic do rzeczy.
A takie formy klikania w ocenie kogoś bardzo często są używane w formie ironicznej. NIe róbmy z FM żadnej NK grona czy innego...

Tytuły nie mają nic do rzeczy, a jednak FM przyznaje tytuły Forumowiczom. Jak dla mnie Tytuł powinien być nadany za jakieś "zasługi", a nie wypisywanie bzdurnych komentarzy w wielu postach.

Widocznie komuś jednak pomogli ci ludzie. To,że Tobie się to wydaje bez sensu to zupełnie inna historia. Może jeszcze niewiele wiesz na temat tego forum. I życie nie toczy się tylko tu, ale również w realu. I tam jest najwięcej pomocy. Ale istnieje ryzyko, że tegonie doświadczysz.

Dropsiak
21-02-2010, 13:26
Tytuły nie mają nic do rzeczy, a jednak FM przyznaje tytuły Forumowiczom. Jak dla mnie Tytuł powinien być nadany za jakieś "zasługi", a nie wypisywanie bzdurnych komentarzy w wielu postach.
Czy nie mylisz przypadkiem tytułów przyznawanych z automatu za przekroczenie określonego progu postowego :D z tytułami nadawanymi przez Redakcję na wniosek forumowiczów? Wydaje mi się, ze mylisz.
Jestem za twoim pomysłem, ponieważ wiem, ze wielu ,szczególnie nowych zalatanych, budujących forumowiczów nawet nie wie o takiej możliwości /zgłoszenia pomocnej osoby w specjalnym wątku/.

labas1
21-02-2010, 14:56
Świetny pomysł. Postaramy się uwzględnić go przy nowej odsłonie forum.

O tak, zróbmy Elektrodę :lol:

daggulka
21-02-2010, 21:19
Witam!

Moim pomysłem jest przyznawanie Tytułów, dla Forumowiczów aspirujących do Tytułu (Starych nie da się ruszyć, tak jak jest to w PZPN :) )

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .....

braza
21-02-2010, 21:34
Tytuły przyznają Forumowicze, nie Redakcja - za konkretną pomoc innym. Różnie się ta pomoc przejawia, jak napisała Nefer, w realu również.
Jak znam życie, znalazłoby się kilku takich, którzy celem podniesienia własnej wartości klikaliby z dziką radością w ów "magiczny" przycisk.

Jak dla mnie - pomysł nie trafiony.

P.S. Bardzo dużą wagę przywiązujesz Piotrzezbronami do tytułów ...czyżby kompleks niższości... :roll:

pietrekzbronami
22-02-2010, 06:54
Świetny pomysł. Postaramy się uwzględnić go przy nowej odsłonie forum.

Dziękuje bardzo :)



Tytuły przyznają Forumowicze, nie Redakcja...

Tytuły przyznaje Redakcja na wniosek Forumowiczów.


Jak znam życie, znalazłoby się kilku takich, którzy celem podniesienia własnej wartości klikaliby z dziką radością w ów "magiczny" przycisk.

Myślę, że w prosty sposób można ustawić "limit" kliknięć, np. Forumowicz może kliknąć Pomogłem dla danego Forumowicza tylko raz w tygodniu i tylko w jednym Temacie.


Czy nie mylisz przypadkiem tytułów przyznawanych z automatu za przekroczenie określonego progu postowego z tytułami nadawanymi przez Redakcję na wniosek forumowiczów? Wydaje mi się, ze mylisz.

Nie, nie mylę. Chodzi mi o to, że powiedzmy pewna grupka ludzi tworzy Kółko Wzajemnej Adoracji i nawzajem wnosi do Moderatorów o przyznanie tytułów.
Kolejny raz piszę: dla mnie tytuł powinien być nadany za POMOC udzielaną innym. Uwielbiam to Forum, jednak od samego początku drażni mnie zachowanie części Forumowiczów, którzy niby są Naj... i zachowują się jak gdyby byli Władcami FM. Jak skrytykujesz takiego jednego to od razu zostajesz napastowany przez wszystkich z Kółka Wzajemnej Adoracji.
Barbossa napisał, że nie ma żadnych pisemnych zasad jak Naj... powinien się zachowywać na FM, jednak tytuł do Czegoś zobowiązuje, taka osoba powinna być przykładem dla innych.

Nefer
22-02-2010, 10:18
Zauważ pewną prawidłowość : żeby komuś pomóc trzeba byćna forum. Trochę tak to jest, że ludzie "utytułowani" przez innych użytkowników bywają na forum częsciej niż inni. Dlaczego ? Bo chętnie dzielą się wiedzą. Jeśli nie byliby na forum nie pomagaliby , bo niby jak.
Dodatkowo ludzie Ci na ogół znają się prywatnie - poznają się przez lata na zlotach. Są zaangażowani w forum, dużo na nim siedzą, bywają na zlotach, ba - często zapraszają innych forumowiczów do swoich domów, uczestniczą lub organizują spotkania - bo lubią gadać o budowaniu.
Nie jest to więc Kółko Wzajemnej Adporacji, bo nie wnoszą o tytuły dla siebie nawzajem, to nieprawda i w zyciu nie wpadłabym na taką teorię spiskową.

Przejrzyj dokładnie wątek z tytułami. Zdarzają się Forumowicze z niewielką liczbą postów a jednak z tytułem. Ciekawe ? No właśnie.

Myślę, że na siłę starasz się uzasadnić jakąś teorię - a jej źródło to fakt, że ktoś CIę personalnie wkurzył. Szkoda, że przy okazji deprecjonujesz pomoc wielu ludzi, ktorzy na to nie zasłużyli.

Nefer
22-02-2010, 10:21
Myślę, że w prosty sposób można ustawić "limit" kliknięć, np. Forumowicz może kliknąć Pomogłem dla danego Forumowicza tylko raz w tygodniu i tylko w jednym Temacie.

A to już totalna bzdura.
Jako analityk stwierdzam, że takie zasady to manipulacja danymi, ktora spowoduje całkowitą niewiarygodność ocen.

daggulka
22-02-2010, 10:41
Myślę, że na siłę starasz się uzasadnić jakąś teorię - a jej źródło to fakt, że ktoś CIę personalnie wkurzył.

żeby nie było niedomówień i straty czasu na szukanie .... Ja i Barbossa....
Boli naszego Pietrka granatem od tych bron oderwanego ilość postów oraz czasem nietematyczne wypowiedzi .... oraz takie, których zrozumieć nie potrafi ....a ponoć myślenie nie boli ... :roll:
cóż .... nie można mieć wszystkiego .....

akte
22-02-2010, 10:48
Przycisk "Pomogłem" nie jest niczym nowym i sprawdza się na innych forach (oczywiście nie jest całkowicie wolny od wad).
Najczęściej realizowane jest to w ten sposób, że prawo kliknąć "Pomogłem" może tylko raz założyciel tematu. "Pomogłem" dostaje użytkownik, który najbardziej przysłużył się mu w rozwiązaniu określonego zagadnienia.

Przycisk może funkcjonować obok lub zamiast nadawanych tytułów.

pietrekzbronami
22-02-2010, 11:47
Myślę, że na siłę starasz się uzasadnić jakąś teorię - a jej źródło to fakt, że ktoś CIę personalnie wkurzył.

żeby nie było niedomówień i straty czasu na szukanie .... Ja i Barbossa....
Boli naszego Pietrka granatem od tych bron oderwanego ilość postów oraz czasem nietematyczne wypowiedzi .... oraz takie, których zrozumieć nie potrafi ....a ponoć myślenie nie boli ... :roll:
cóż .... nie można mieć wszystkiego .....

Podaj posta, w którym coś na Ciebie napisłaem i proszę nie obrażaj mnie głupimi komentarzami ( w sumie takie teksty świadczą dużo o kulturze osoby).

daggulka
22-02-2010, 11:50
Podaj posta, w którym coś na Ciebie napisłaem.

kto chce ten znajdzie ..... dużo do szukania nie ma - raptem sto wpisów .... z czego duża część to przytyki do wielopostowców .... faktycznie kompleks jakiś cy cuś .... :roll:

pietrekzbronami
22-02-2010, 11:54
Zauważ pewną prawidłowość : żeby komuś pomóc trzeba byćna forum. Trochę tak to jest, że ludzie "utytułowani" przez innych użytkowników bywają na forum częsciej niż inni. Dlaczego ? Bo chętnie dzielą się wiedzą. Jeśli nie byliby na forum nie pomagaliby , bo niby jak.

W 100% się zgadzam - żeby pomagać trzeba być na FM.


Dodatkowo ludzie Ci na ogół znają się prywatnie - poznają się przez lata na zlotach. Są zaangażowani w forum, dużo na nim siedzą, bywają na zlotach, ba - często zapraszają innych forumowiczów do swoich domów, uczestniczą lub organizują spotkania - bo lubią gadać o budowaniu.

Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.



Przejrzyj dokładnie wątek z tytułami. Zdarzają się Forumowicze z niewielką liczbą postów a jednak z tytułem. Ciekawe ? No właśnie.

Przecież nie napisałem, że patologia jest we wszystkich przypadkach. Ktoś kto napisze 100 postów z trafnymi poradami może zyskać odpowiedni Tytuł i za tym jestem.


Myślę, że na siłę starasz się uzasadnić jakąś teorię - a jej źródło to fakt, że ktoś CIę personalnie wkurzył. Szkoda, że przy okazji deprecjonujesz pomoc wielu ludzi, ktorzy na to nie zasłużyli.

A tu już jakaś teoria spiskowa :).

coolibeer
22-02-2010, 12:09
ja poproszę o tytuł Ciamajda roku :d

retrofood
22-02-2010, 12:09
Podaj posta, w którym coś na Ciebie napisłaem.

kto chce ten znajdzie ..... dużo do szukania nie ma - raptem sto wpisów .... z czego duża część to przytyki do wielopostowców .... faktycznie kompleks jakiś cy cuś .... :roll:

całość nadaje się do wątku "jak se robić reklamę?". Źle piszą? Nieistotne, ważne żeby pisali. A po co?

Forum: Wymiana doświadczeń Wysłany: Pią, 21 Sierpień 2009 07:17 Temat: blachotrapez z Rabki

Jestem Przedstawicielem tej firmy i mogę odpowiedzieć na pytania. Można również zajrzeć na moją stronę www.najlepszablacha.pl
autor? --> pietrekzbronami
i nastepne:

Wklejam gwarancję producenta blach:
- http://www.blachotrapez.eu/images/stories/do_pobrania/gwarancja.pdf

Jest tutaj zawarta informacja o pokryciu ciętych krawędzi farbą zaprawkową. Inni producenci dopiero kiedy pojawia się problem informują, że trzeba było zamalować krawędzie i odrzucają reklamację.

A jak, innych trzeba zgnoić.


Proszę sprawdzić zalecenia innych firm (Bratex, BlachStal, Pruszyński). Ja podałem tylko jedną kartę gwarancyjną. Oczywiście przy cięciu ocynk zostaje zaciągnięty na ciętą powierzchnię. Farba ma stanowić ochronę powierzchni ciętej. "Blachotrapez" jako jedna z niewielu firm w Polsce produkuje pokrycia z blach z gramaturą cynku nie mniejszą niż 275g/m2 (Polska Norma wymaga właśnie takiej gramatury). Wiele firm sprzedaje blachy z gramaturą cynku nawet 125g/m2 (i wtedy cena niska). Jeśli chodzi o wkręty to mają one uszczelkę samowulkanizującą się co sprawia, że powstały otwór nie ma dostępu wilgoci z zewnątrz.

I potem:
Forum: Wymiana doświadczeń Wysłany: Sro, 9 Wrzesień 2009 06:28 Temat: ThyssenKrupp - Wasze opinie o blachach tej firmy


Jestem przedstawicielem firmy sprzedającej pokrycia dachowe z blachy ThyssenKrupp. Jest to jedna z najlepszych blach sprzedawanych na rynku. Szczególnie polecam blachę Pladur IceCrystal z powłoką stopu ZMg (cynkowo-magnezowy) z 15-letnią gwarancją.


Każdy może napisać, że ma 30 lat gwarancji, ale co obejmuje gwarancja? Trwałość powłoki, nieprzeciekalność pokrycia dachowego, powłok lakierniczych? O to nikt nie pyta tylko się chwali, że ma 50 albo i więcej lat gwarancji w zakupionym pokryciu. Huta ThyssenKrupp udziela 15 lat gwarancji na blachę.

Wystarczy??? Nie? To jeszcze cuś:


Chcemy im utrzeć nosa i wymyśliliśmy ,że ogrodzimy część naszej działki i na drodze postawimy bramę wjazdową(kolor żółty), a klucze damy drugim sąsiadom. W ten sposób nr 137 będą musiały docierać do domu inna drogą?

No i nie wiem, czy pietrka zwolnili, cy cuś, bo potem zamiast blachą i obrzydzaniem nie swoich firm, oraz zagradzaniem drogi sąsiadom, to zajął się tytułami.

pietrekzbronami
22-02-2010, 12:15
Podaj posta, w którym coś na Ciebie napisłaem.

kto chce ten znajdzie ..... dużo do szukania nie ma - raptem sto wpisów .... z czego duża część to przytyki do wielopostowców .... faktycznie kompleks jakiś cy cuś .... :roll:

całość nadaje się do wątku "jak se robić reklamę?". Źle piszą? Nieistotne, ważne żeby pisali. A po co?

Forum: Wymiana doświadczeń Wysłany: Pią, 21 Sierpień 2009 07:17 Temat: blachotrapez z Rabki

Jestem Przedstawicielem tej firmy i mogę odpowiedzieć na pytania. Można również zajrzeć na moją stronę www.najlepszablacha.pl
autor? --> pietrekzbronami
i nastepne:

Wklejam gwarancję producenta blach:
- http://www.blachotrapez.eu/images/stories/do_pobrania/gwarancja.pdf

Jest tutaj zawarta informacja o pokryciu ciętych krawędzi farbą zaprawkową. Inni producenci dopiero kiedy pojawia się problem informują, że trzeba było zamalować krawędzie i odrzucają reklamację.

A jak, innych trzeba zgnoić.


Proszę sprawdzić zalecenia innych firm (Bratex, BlachStal, Pruszyński). Ja podałem tylko jedną kartę gwarancyjną. Oczywiście przy cięciu ocynk zostaje zaciągnięty na ciętą powierzchnię. Farba ma stanowić ochronę powierzchni ciętej. "Blachotrapez" jako jedna z niewielu firm w Polsce produkuje pokrycia z blach z gramaturą cynku nie mniejszą niż 275g/m2 (Polska Norma wymaga właśnie takiej gramatury). Wiele firm sprzedaje blachy z gramaturą cynku nawet 125g/m2 (i wtedy cena niska). Jeśli chodzi o wkręty to mają one uszczelkę samowulkanizującą się co sprawia, że powstały otwór nie ma dostępu wilgoci z zewnątrz.

I potem:
Forum: Wymiana doświadczeń Wysłany: Sro, 9 Wrzesień 2009 06:28 Temat: ThyssenKrupp - Wasze opinie o blachach tej firmy


Jestem przedstawicielem firmy sprzedającej pokrycia dachowe z blachy ThyssenKrupp. Jest to jedna z najlepszych blach sprzedawanych na rynku. Szczególnie polecam blachę Pladur IceCrystal z powłoką stopu ZMg (cynkowo-magnezowy) z 15-letnią gwarancją.


Każdy może napisać, że ma 30 lat gwarancji, ale co obejmuje gwarancja? Trwałość powłoki, nieprzeciekalność pokrycia dachowego, powłok lakierniczych? O to nikt nie pyta tylko się chwali, że ma 50 albo i więcej lat gwarancji w zakupionym pokryciu. Huta ThyssenKrupp udziela 15 lat gwarancji na blachę.

Wystarczy??? Nie? To jeszcze cuś:


Chcemy im utrzeć nosa i wymyśliliśmy ,że ogrodzimy część naszej działki i na drodze postawimy bramę wjazdową(kolor żółty), a klucze damy drugim sąsiadom. W ten sposób nr 137 będą musiały docierać do domu inna drogą?

No i o co Ci chodzi? Daruj sobie. Czy w którymś z tych postów napisałem coś czego mam się wstydzić? Nie wiem czemu to miało służyć.

Napisałem coś tam o Tobie, albo innych z Forum?

Mam wyszukać to co Ty kiedyś napisałeś?

Żal mi takich jak Ty. Kultura to Ci słomą z butów wychodzi Najlepszy...

Ktoś kto czyta ten post od razu może odpowiedzieć na pytanie czy na FM są Kółka Wzajemnej Adoracji :lol:

Do Moderatora: Czy ja tu zaczynam kłótnie, czy kogoś obrażam?

retrofood
22-02-2010, 12:19
No i o co Ci chodzi? Daruj sobie.

Napisałem coś tam o Tobie, albo innych z Forum?

Mam wyszukać to co Ty kiedyś napisałeś?

Żal mi takich jak Ty.

Do Moderatora: Czy ja tu zaczynam kłótnie, czy kogoś obrażam?

Ty zajrzyj tutaj: http://forum.muratordom.pl/kto-na-forum-jest-nietykalny,t176138.htm
Masz pomocników.

labas1
22-02-2010, 12:19
ja poproszę o tytuł Ciamajda roku :d

Nadaję, choć nie wiem za co :lol:

labas1
22-02-2010, 12:27
Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.


:).

Trza było ruszyć dupę i przyjechać w sobotę do Szczawnicy, przecież to za miedzą.

Posiedziałbyś z Elytą, może coś byś łyknął i przestałbyś pieprzyć głupoty -
nie rób mi wstydu góralu z Podhala :evil:

pietrekzbronami
22-02-2010, 12:37
Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.


:).

Trza było ruszyć dupę i przyjechać w sobotę do Szczawnicy, przecież to za miedzą.

Posiedziałbyś z Elytą, może coś byś łyknął i przestałbyś pieprzyć głupoty -
nie rób mi wstydu góralu z Podhala :evil:

Żem z Podhala to nie od razu Góral (nie mówię gwarą i znajomych w hAmeryce nie mam) :)

daggulka
22-02-2010, 12:44
No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

pietrekzbronami
22-02-2010, 12:49
No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

dagugulkaaaaaaa co ja Ci zrobiłem?

labas1
22-02-2010, 12:50
Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.


:).

Trza było ruszyć dupę i przyjechać w sobotę do Szczawnicy, przecież to za miedzą.

Posiedziałbyś z Elytą, może coś byś łyknął i przestałbyś pieprzyć głupoty -
nie rób mi wstydu góralu z Podhala :evil:

Żem z Podhala to nie od razu Góral (nie mówię gwarą i znajomych w hAmeryce nie mam) :)

Czułem żeś ceper :lol:

labas1
22-02-2010, 12:51
No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

to jo jes ludź :o :lol:

pietrekzbronami
22-02-2010, 12:51
Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.


.

Trza było ruszyć dupę i przyjechać w sobotę do Szczawnicy, przecież to za miedzą.

Posiedziałbyś z Elytą, może coś byś łyknął i przestałbyś pieprzyć głupoty -
nie rób mi wstydu góralu z Podhala :evil:

Żem z Podhala to nie od razu Góral (nie mówię gwarą i znajomych w hAmeryce nie mam) :)

Czułem żeś ceper :lol:


:lol:

coolibeer
22-02-2010, 12:59
No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

Zgadzam się z tobą :)

labas co do ciamajdy roku to już taka ciamajda ze mnie jest od urodzenia więc nie kryje tego :)

Nefer
22-02-2010, 12:59
Zauważ pewną prawidłowość : żeby komuś pomóc trzeba byćna forum. Trochę tak to jest, że ludzie "utytułowani" przez innych użytkowników bywają na forum częsciej niż inni. Dlaczego ? Bo chętnie dzielą się wiedzą. Jeśli nie byliby na forum nie pomagaliby , bo niby jak.

W 100% się zgadzam - żeby pomagać trzeba być na FM.


Dodatkowo ludzie Ci na ogół znają się prywatnie - poznają się przez lata na zlotach. Są zaangażowani w forum, dużo na nim siedzą, bywają na zlotach, ba - często zapraszają innych forumowiczów do swoich domów, uczestniczą lub organizują spotkania - bo lubią gadać o budowaniu.

Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.



Nawet bardzo CIę interesuje - bo snujesz teorię, że jak ktoś się gdzieś spotyka to zaraz musi się robić Towarzystwo Wzajemnej Adoracji . Wybacz, ale to Ty o tym piszesz, że tak jest, nie ja. Zdecyduj się.

No i o to chodzi, że zloty są dla wszystkich - nikt Ci nie zabrania przyjeżdżać. Nikt Ci nie broni zaprosić uczestników do siebie . W W-wie co najmniej raz w miesiącu się spotykamy w róznych miejscach i konfiguracjach.
O co kaman Pietrek, o co kaman ? Żal ściska czy jak ? NIkt CIę nie lubi ? Może grilla zrób albo co




Przejrzyj dokładnie wątek z tytułami. Zdarzają się Forumowicze z niewielką liczbą postów a jednak z tytułem. Ciekawe ? No właśnie.

Przecież nie napisałem, że patologia jest we wszystkich przypadkach. Ktoś kto napisze 100 postów z trafnymi poradami może zyskać odpowiedni Tytuł i za tym jestem.

A jak ma 10.000 to już be ? Petrek, wyjaśnij w końcu prostymi słowami o co CI chodzi. Nie masz 10.000 ? Pracuj, pisz, pomagaj... rób coś :):)





Myślę, że na siłę starasz się uzasadnić jakąś teorię - a jej źródło to fakt, że ktoś CIę personalnie wkurzył. Szkoda, że przy okazji deprecjonujesz pomoc wielu ludzi, ktorzy na to nie zasłużyli.

A tu już jakaś teoria spiskowa :).

Nie, to moja prywatna obserwacja. Pociąłeś się, wkurzają Cię ludzie z tytułami, to napisz po prostu otwartym tekstem o co Ci chodzi, bo dla mnie to Ty albo się lansujesz albo coś ściemniasz.

pietrekzbronami
22-02-2010, 13:24
Zauważ pewną prawidłowość : żeby komuś pomóc trzeba byćna forum. Trochę tak to jest, że ludzie "utytułowani" przez innych użytkowników bywają na forum częsciej niż inni. Dlaczego ? Bo chętnie dzielą się wiedzą. Jeśli nie byliby na forum nie pomagaliby , bo niby jak.

W 100% się zgadzam - żeby pomagać trzeba być na FM.


Dodatkowo ludzie Ci na ogół znają się prywatnie - poznają się przez lata na zlotach. Są zaangażowani w forum, dużo na nim siedzą, bywają na zlotach, ba - często zapraszają innych forumowiczów do swoich domów, uczestniczą lub organizują spotkania - bo lubią gadać o budowaniu.

Nie interesuje mnie kto z kim się spotyka, a zloty sa dla Wszystkich Forumowiczów.




Nawet bardzo CIę interesuje - bo snujesz teorię, że jak ktoś się gdzieś spotyka to zaraz musi się robić Towarzystwo Wzajemnej Adoracji . Wybacz, ale to Ty o tym piszesz, że tak jest, nie ja. Zdecyduj się.

Nigdzie nie napisałem, że spotykające się osoby tworzą Kółko Wzajemnej Adoracji. Napisałem, że według mnie część osób tworzy takie Kółko.


No i o to chodzi, że zloty są dla wszystkich - nikt Ci nie zabrania przyjeżdżać. Nikt Ci nie broni zaprosić uczestników do siebie . W W-wie co najmniej raz w miesiącu się spotykamy w róznych miejscach i konfiguracjach.
O co kaman Pietrek, o co kaman ? Żal ściska czy jak ?
NIkt CIę nie lubi ? Może grilla zrób albo co

Na FM nie szukam przyjaciół tylko porad.

A jak zrobię grilla to mnie polubicie? - PARANOJA, no ale jak tak twierdzisz to może zrobię :lol:





Przejrzyj dokładnie wątek z tytułami. Zdarzają się Forumowicze z niewielką liczbą postów a jednak z tytułem. Ciekawe ? No właśnie.

Przecież nie napisałem, że patologia jest we wszystkich przypadkach. Ktoś kto napisze 100 postów z trafnymi poradami może zyskać odpowiedni Tytuł i za tym jestem.


A jak ma 10.000 to już be ? Petrek, wyjaśnij w końcu prostymi słowami o co CI chodzi. Nie masz 10.000 ? Pracuj, pisz, pomagaj... rób coś :):)

No właśnie a jak ma 10000 postów to MUSI dostać tytuł? - Nie musi i źle by było jakby dostał za bzdurne komentarze, a nie pomoc.

Nefer
22-02-2010, 13:36
Nikt nie dostaje tytułow za ilość postów Pietrek.

P.s. lubię/nie lubię też nie ma związku z tytułem. Także się nie przejmuj :)
Robiąc grilla mógłbyś komuś coś doradzić - tyle.

jola_krzysiek
22-02-2010, 13:38
No właśnie a jak ma 10000 postów to MUSI dostać tytuł? - Nie musi i źle by było jakby dostał za bzdurne komentarze, a nie pomoc.
A dlaczego nie? NAJWIĘKSZY NUDZIARZ NA FORUM lub BZDUROPISARZ FORUMOWY
A tak poważnie, to jak czytam posty, to oceniam jego autora po zawartości a nie po tytule honorowym. Powinno wystarczyć ogólnoforumowe "dziękuję" zamiast klikania w guzik.

retrofood
22-02-2010, 13:39
No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

Zgadzam się z tobą :)

labas co do ciamajdy roku to już taka ciamajda ze mnie jest od urodzenia więc nie kryje tego :)

niestety, tu smerfy już zajęły...

Nefer
22-02-2010, 13:41
Tytuł wskazuje,że osoba jest pomocna. Istnieje też gdzieś lista kto jest pomocny w jakim zakresie. Dość często z tego korzystam. Między innymi otrzymałam pomoc prawną i techniczną.
Tytuł pozwala wyłowić tych, ktorzy się na czymś znają od tych, ktorym się wydaje.

anSi
22-02-2010, 14:19
Przycisk "Pomogłem" nie jest niczym nowym i sprawdza się na innych forach (oczywiście nie jest całkowicie wolny od wad).
Najczęściej realizowane jest to w ten sposób, że prawo kliknąć "Pomogłem" może tylko raz założyciel tematu. "Pomogłem" dostaje użytkownik, który najbardziej przysłużył się mu w rozwiązaniu określonego zagadnienia.

Przycisk może funkcjonować obok lub zamiast nadawanych tytułów.

Tez w taki wlasnie sposob rozumiem funkcjonowanie tego "klikniecia" Pomysl podoba mi sie :)

daggulka
22-02-2010, 14:20
No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

dagugulkaaaaaaa co ja Ci zrobiłem?


A cóż to za pytanie? Ale ok - szczere pytanie, szczera odpowiedź .
Nic mi nie zrobiłeś .... po prostu nieco mnie zraziłeś do siebie swoimi wpisami na forum .
Miałam ostatnio chwilkę i poczytałam Cię - poczytałam wszystkie Twoje wpisy w wewontkach .... i jakoś tak ....hm .... niezbyt optymistycznie nastrajają .... zbyt ostre słowa, zbyt wiele jadu niepotrzebnego ....
Forum to miejsce z którego można czerpać wiedzę ..... ale także miejsce , gdzie można fajnie spędzić czas gadając w świetnym dowcipnym towarzystwie o dupie maryni za przeproszeniem ..... albo można się pożalić jak jest jakiś problem i uzyskać pomoc - czy to psychiczne wsparcie , czy to rzeczywistą realną pomoc.

Na wymianie doświadczeń - bo tu Cię chyba boli najbardziej - jest ciągła rotacja . Są ludzie starzy nickami , i nowi . I uwierz mi - jeśli po raz stopięćdziesiątypiąty pada pytanie i nowy zaśmiecający temat pt. : "jakie tynki lepsze?" to można stracić cierpliwość ..... a wystarczyłoby poszukać i autor znalazłby te stopięćdziesiątpięć wątków .....
Więc nie dziw się, że Najlepsi zmuszają do szukania ..... bo wtedy można znaleźć znacznie więcej ....





No tak ... do przewidzenia ... górale jakoś bardziej są .... ludzcy .... :roll:

to jo jes ludź :o :lol:

i to jaaaaaaaki ...... wspaniały ludź :wink: :D

Dropsiak
22-02-2010, 14:52
.......
Kolejny raz piszę: dla mnie tytuł powinien być nadany za POMOC udzielaną innym. Uwielbiam to Forum, jednak od samego początku drażni mnie zachowanie części Forumowiczów, którzy niby są Naj... i zachowują się jak gdyby byli Władcami FM. Jak skrytykujesz takiego jednego to od razu zostajesz napastowany przez wszystkich z Kółka Wzajemnej Adoracji.
....
Tytuły są udzielane za pomoc.
A to, co Cię drażni nie zależy chyba akurat od tytułów, nie sądzisz?

sSiwy12
22-02-2010, 17:32
Czytam, litery i język znam – nie rozumiem (to jest plagiat).

Bo z wpisów wynika, że mając tytuł (nadany) moim zakichanym obowiązkiem jest zabieranie głosu tylko jako doradca i tylko w sprawach merytorycznych. Nie mam prawa „bronić” kogo chcę i kiedy chcę. Nie mam prawa głosu w innych sprawach. Padła również sugestia, że przynajmniej część tych tytułów nadanych, załatwiono po znajomości, dla osób, które nie doradzały ale tylko „jątrzyły”.

Ale zachodzi pytanie, jeśli „jątrzą” ale i dobrze doradzają, to mają prawo do takiego tytułu, czy nie mają?

Jeśli „jątrzą”, a mimo to „kliki” i tak ich „wywindują” na piedestał, to będzie to „ważniejsze” od dzisiejszego systemu, czy mniej ważne?

A jak już mają tytuł lub „kliki”, to mogą „jątrzyć”, czy nie mogą?


Klikanie zadowolonych, - toć za kilka miesięcy wyskoczy „następny” z zarzutem, że część „klików” pochodzi od ……… lub …………., i taki tytuł to o kant ………


I ostatnia sprawa. Bardzo często jest tak, że pytający o poradę szuka tylko potwierdzenia swoich, bardzo często, złych rozwiązań. Każde nie po swojej myśli wypowiedzi – zwłaszcza od tych utytułowanych, odbiera jako atak na swoją osobe.


Ps. Analizując to co piszesz Piotrze, wychodzi, że Twoim zdaniem, tytuł nadano w większości przypadków (tak ja to odczytuję) osobom, które nie udzieliły i nie udzielają nikomu porady – mając przy tym bardzo konkretne osoby na uwadze. A może tylko nie chcesz tego dostrzec.

pietrekzbronami
23-02-2010, 06:35
realną pomoc.
I uwierz mi - jeśli po raz stopięćdziesiątypiąty pada pytanie i nowy zaśmiecający temat pt. : "jakie tynki lepsze?" to można stracić cierpliwość ..... a wystarczyłoby poszukać i autor znalazłby te stopięćdziesiątpięć wątków .....
Więc nie dziw się, że Najlepsi zmuszają do szukania ..... bo wtedy można znaleźć znacznie więcej ....


Podaje przykład jak Najlepsi odpowiadają na pytanie (dwie pierwsze odpowiedzi):

-
Jakie polecacie bakterie do szamba..?
Pytam, bo na allegro jest ich mnóstwo. A co drugi zachwala jako najskuteczniejsze na świecie...

Odpowiedź pierwsza:
-
Jak największe

Odpowiedź druga:
-
i najgłodniejsze...

Odpowiedź trzecia od "Domownik Forum":
-
Np: BIOLATRIN

Odpowiedź czwarta od "FORUMOWICZ to brzmi dumnie":
-
Pierwsze dwie odpowiedzi fachowe i rzetelne.
Jak zwykle.


Osobiscie polecam preparaty BIO7.
Uzywam ich od dwoch lat.
Kupuje na allegro takie duze 2 kg opakowania (starcza na rok).
Czyli koszt okolo 130 zl rocznie.
Co miesiac wsypuje dwie saszetki do WC i spuszczam wode.

Jezeli dopiero zaczynasz uzywanie oczyszczalni to nalezy najpierw uzyc zestawu startowego BIO7CHOC

Czy tak powinni się zachowywać Najlepsi, Ci od których powinniśmy brać przykład na FM? Jeśli nie maja nic do powiedzenia PO CO WCHODZĄ I ZAŚMIECAJĄ WĄTEK?

daggulka
23-02-2010, 07:49
No .... i do przewidzenia ..... kogóż to zacytował nasz Piotruś?
z tysiąca różnych tematów i z dziesiątek najlepszych doradców wybrał właśnie ten temat .....
ale nieeeeeee- On wcale a wcale nie ma nikogo konkretnego na myśli ..... norrrrrmalnie chodzący obiektywizm .... aureolka by się zdała ..... zasługuje ....

Piotrek ..... daj se spokój chopie i wrzuć na luz ..... za bardzo spięty jesteś ...
powiedz lepiej wszystkim od razu , ze chcesz ten tytuł .... i tyle....

retrofood
23-02-2010, 08:11
Przecież zgłosiłem jego kandydaturę. I tylko Barbossa poparl.

daggulka
23-02-2010, 08:33
Przecież zgłosiłem jego kandydaturę. I tylko Barbossa poparl.

ja nic nie wiem ..... a w ogóle to jak to tak .... beze mnie popieraliście? :-? :roll: :lol:


edit.....
znalazłach .....macie moje poparcie ..... :lol: :lol: :lol: :wink:

sSiwy12
23-02-2010, 08:40
Uwaga. Ten tekst jest tylko i wyłącznie obroną „ataku” na jednego z PZPN. :lol:

Jest coś takiego jak finezja odpowiedzi.
Przeanalizuj Piotrze zarówno pytanie, jak i udzielone odpowiedzi tego Najlepszego.
Czyż nie najlepsze będą bakterie „najgłodniejsze”, czyli najskuteczniejsze?

Zupełnie pominąłeś również fakt, że w drugiej odpowiedzi podał również, kryterium ceny wraz z uzasadnieniem.

Zupełnie nie dostrzegłeś również pozostałych wypowiedzi Tego, które wyjaśniają dlaczego taki a nie inny preparat.

Zacytowałeś również odpowiedź Twoim zdaniem merytoryczną, ale jedynym uzasadnieniem jej jest „stosuję od lat” i okazuje się, że to najdroższe rozwiązanie.

Możesz wybrać „podpowiedź” tzw. gotowca, albo też podpowiedź zmuszającą do myślenia.

Tak szczerze, która podpowiedź daje Ci wiecej?

pietrekzbronami
23-02-2010, 08:54
No .... i do przewidzenia ..... kogóż to zacytował nasz Piotruś?
z tysiąca różnych tematów i z dziesiątek najlepszych doradców wybrał właśnie ten temat .....
ale nieeeeeee- On wcale a wcale nie ma nikogo konkretnego na myśli ..... norrrrrmalnie chodzący obiektywizm .... aureolka by się zdała ..... zasługuje ....

Piotrek ..... daj se spokój chopie i wrzuć na luz ..... za bardzo spięty jesteś ...
powiedz lepiej wszystkim od razu , ze chcesz ten tytuł .... i tyle....

Dlaczego atakujesz mnie? Dlaczego nie wytłumaczysz mi po co Najlepsi weszli do wątku i go zaśmiecili (skoro Najlepsi nienawidzą zaśmiecania FM)?

Mam tylko jedną odpowiedź na Twoje wypociny:


Świetny pomysł. Postaramy się uwzględnić go przy nowej odsłonie forum.

pietrekzbronami
23-02-2010, 09:05
Zacząłem spokojną dyskusję z Nefer. Następnie zostałem zaatakowany przez daggulkę, póżniej dołączył retrofood i na końcu sSiwy12.

Ja tu od razu widzę KWA (Kółko Wzajemnej Adoracji). :lol:

tomkwas
23-02-2010, 09:10
sSiwy12 też Cię zaatakował? :o

daggulka
23-02-2010, 09:11
Ja tu od razu widzę KWA (Kółko Wzajemnej Adoracji). :lol:

nieeeee..... mylisz pojęcia .... my po prostu mamy poczucie humoru w przeciwieństwie do Ciebie .... i w tym temacie zdecydowanie więcej luzu ....
no i lubimy się natrząsać z bzdurnych teorii ....
i tyle .... bez teorii spiskowych w tle.....

a w temacie .....
przeanalizuj to co napisał sSiwy12 .....

a potem zastanów się nad tym:



Możesz wybrać „podpowiedź” tzw. gotowca, albo też podpowiedź zmuszającą do myślenia.

Tak szczerze, która podpowiedź daje Ci wiecej?

Barbossa
23-02-2010, 09:30
skoro kółko wzajemnej adoracji, choć ja to nazwałem sitwą, to i ja tu wtrącę 3 grosze


Odpowiedź czwarta od "FORUMOWICZ to brzmi dumnie":

Pierwsze dwie odpowiedzi fachowe i rzetelne.
Jak zwykle.


Osobiscie polecam preparaty BIO7.
Uzywam ich od dwoch lat.
Kupuje na allegro takie duze 2 kg opakowania (starcza na rok).
Czyli koszt okolo 130 zl rocznie.
Co miesiac wsypuje dwie saszetki do WC i spuszczam wode.

Jezeli dopiero zaczynasz uzywanie oczyszczalni to nalezy najpierw uzyc zestawu startowego BIO7CHOC

Czy tak powinni się zachowywać Najlepsi, Ci od których powinniśmy brać przykład na FM? Jeśli nie maja nic do powiedzenia PO CO WCHODZĄ I ZAŚMIECAJĄ WĄTEK?
sądząc po emocjach, jakie targają Tobą z powodu przebiegu dyskusji w cytowanym wyżej wątku, nalezy domniemać,że temat kupy jest bliski Twemu sercu
może dlatego, że chodzisz zgięty w pół :roll:
jednakże to zgięcie wydaje się dziwnym, widząc jak silne Masz plecy





Świetny pomysł. Postaramy się uwzględnić go przy nowej odsłonie forum.
może wyprostuj się o Wielki Reformatorze, he :-?

jeżeli takie głupoty tylko dostrzegasz, to radzę Ci nie czytaj tego forum, bo głupot jest tu o wiele wiele więcej, ale ich nie ogarniasz (sądząc po tym czego się czepiasz) i to może być dla Ciebie bardziej niebezpieczne
to taka rada dla Twej zdrowotności
pzdr
Zatroskany

pietrekzbronami
23-02-2010, 09:51
sSiwy12 też Cię zaatakował? :o

Nie sSiwy12 stanął w obronie KWA.
Ogólnie sSiwy12 bardzo cenie na FM.

pietrekzbronami
23-02-2010, 09:53
Ja tu od razu widzę KWA (Kółko Wzajemnej Adoracji). :lol:

nieeeee..... mylisz pojęcia .... my po prostu mamy poczucie humoru w przeciwieństwie do Ciebie .... i w tym temacie zdecydowanie więcej luzu ....
no i lubimy się natrząsać z bzdurnych teorii ....
i tyle .... bez teorii spiskowych w tle.....

Ja też mam poczucie humoru i jestem wyluzowany. :D Tylko, że Wam się nie podoba mój pomysł z kliknięciem "Pomogłem", bo czujecie się zagrożeni.

pietrekzbronami
23-02-2010, 09:58
skoro kółko wzajemnej adoracji, choć ja to nazwałem sitwą, to i ja tu wtrącę 3 grosze


Odpowiedź czwarta od "FORUMOWICZ to brzmi dumnie":

Pierwsze dwie odpowiedzi fachowe i rzetelne.
Jak zwykle.


Osobiscie polecam preparaty BIO7.
Uzywam ich od dwoch lat.
Kupuje na allegro takie duze 2 kg opakowania (starcza na rok).
Czyli koszt okolo 130 zl rocznie.
Co miesiac wsypuje dwie saszetki do WC i spuszczam wode.

Jezeli dopiero zaczynasz uzywanie oczyszczalni to nalezy najpierw uzyc zestawu startowego BIO7CHOC

Czy tak powinni się zachowywać Najlepsi, Ci od których powinniśmy brać przykład na FM? Jeśli nie maja nic do powiedzenia PO CO WCHODZĄ I ZAŚMIECAJĄ WĄTEK?
sądząc po emocjach, jakie targają Tobą z powodu przebiegu dyskusji w cytowanym wyżej wątku, nalezy domniemać,że temat kupy jest bliski Twemu sercu
może dlatego, że chodzisz zgięty w pół :roll:

Miszczu PROSTAK jesteś i już. Mam do Ciebie ogromną prośbę: nie pisz w moich wątkach, nie cytuj mnie i nie pisz mojej nazwy użytkownika.

Przepraszam za kilka postów jeden pod drugim.

daggulka
23-02-2010, 10:07
Miszczu PROSTAK jesteś i już. Mam do Ciebie ogromną prośbę: nie pisz w moich wątkach, nie cytuj mnie i nie pisz mojej nazwy użytkownika.



Tobie się chyba coś człowieku pomyliło ......
Do wiadomości .... to jest forum PUBLICZNE ..... nie masz tu żadnego "swojego" wątku ..... każdy ma prawo pisać co mu się żywnie podoba ..... i nazdać Ci ile wlezie a Ty nie możesz nic zrobić .... PREZESIE FORUM D/S ELYTY..... :evil:




Ja też mam poczucie humoru i jestem wyluzowany. :D Tylko, że Wam się nie podoba mój pomysł z kliknięciem "Pomogłem", bo czujecie się zagrożeni.

a mogę zapytać co jarałeś ? proszę to samo ...... :roll:

tomkwas
23-02-2010, 10:13
Tylko, że Wam się nie podoba mój pomysł z kliknięciem "Pomogłem", bo czujecie się zagrożeni.
A czym mieliby? Czy proponujesz wraz z wprowadzeniem nowego systemu przyznawania tytułów, odebrać stare?

No i wybacz,ale z daggulką się zgadzam. Nawet zakładając wątek, nie powinieneś go traktować jako "swój". No, może z wyjątkiem dziennika, bo tam nikt Ci bazgrać nie powinien. Reszta, to FORUM. Sama nazwa wskazuje, że jednak każdy może się wypowiedzieć.

Barbossa
23-02-2010, 10:14
...

Miszczu PROSTAK jesteś i już. Mam do Ciebie ogromną prośbę: nie pisz w moich wątkach, nie cytuj mnie i nie pisz mojej nazwy użytkownika.

...

Drogi pietrekzbronami
dziękuję za krytykę, z pokorą przyjmuję,
jednakże nie da rady nie pisać, to silniejsze ode mnie :-?

Barbossa
23-02-2010, 10:25
Ja też mam poczucie humoru i jestem wyluzowany. :D Tylko, że Wam się nie podoba mój pomysł z kliknięciem "Pomogłem", bo czujecie się zagrożeni.
o Twoim poczuciu humoru nie będę dyskutował, to jedna z niewielu dziedzin, o której nie mam jakiegokolwiek pojęcia i mieć go z pewnością nie będę
nie dlatego, że nie chcę, mam szczerą chęć poznać, naprawdę, ale jest to awykonanlne
natomiast,
Drogi pietrekzbronami , poczułem się wielce zagrożony Twą propozycją,
szorty mi tak falują, że halny w chałupie
możesz wierzyć, lub nie, ale zagłosowałem na tak
jednakże bez jakiś tam wielkich ograniczeń, prawo do kliknięcia każdemu, w końcu demokracja
miejmy nadzieję, ze redakcja rzeczywiście szykuje odsłonę nowego forum, ktore mile nas zaskoczy, a pietrekzbronami w szczególności
czego sobie i Wam życzę
Zatroskany

daggulka
23-02-2010, 10:29
Drogi pietrekzbronami , poczułem się wielce zagrożony Twą propozycją,
szorty mi tak falują, że halny w chałupie


to okna pozamykaj , bo Ci babe wywieje .... :lol: :lol: :lol:

retrofood
23-02-2010, 10:40
...

Miszczu PROSTAK jesteś i już. Mam do Ciebie ogromną prośbę: nie pisz w moich wątkach, nie cytuj mnie i nie pisz mojej nazwy użytkownika.

...

Drogi pietrekzbronami
dziękuję za krytykę, z pokorą przyjmuję,
jednakże nie da rady nie pisać, to silniejsze ode mnie :-?

nie dość żeś z ELYTY to jeszcze uzależniony??? :o :o :o

pietrekzbronami
23-02-2010, 10:45
Miszczu PROSTAK jesteś i już. Mam do Ciebie ogromną prośbę: nie pisz w moich wątkach, nie cytuj mnie i nie pisz mojej nazwy użytkownika.



Tobie się chyba coś człowieku pomyliło ......
Do wiadomości .... to jest forum PUBLICZNE ..... nie masz tu żadnego "swojego" wątku ..... każdy ma prawo pisać co mu się żywnie podoba ..... i nazdać Ci ile wlezie a Ty nie możesz nic zrobić .... PREZESIE FORUM D/S ELYTY..... :evil:


Jeśli Barbossa będzie miał ochotę wypełnić moją prośbę z góry mu Dziękuję oraz będę mu wdzięczny i tyle.

Nefer
23-02-2010, 10:46
Zacząłem spokojną dyskusję z Nefer. Następnie zostałem zaatakowany przez daggulkę, póżniej dołączył retrofood i na końcu sSiwy12.

Ja tu od razu widzę KWA (Kółko Wzajemnej Adoracji). :lol:

Czy to oznacza, że już nigdy, przenigdy nie mogę z Tobą dyskutować ?
A z tym KWa to akurat baaaaaaaaardzo mocno trafiłeś kulą w płot, bo raczej poruszamy sie w różnych kręgach :)

Nefer
23-02-2010, 10:46
Zacząłem spokojną dyskusję z Nefer. Następnie zostałem zaatakowany przez daggulkę, póżniej dołączył retrofood i na końcu sSiwy12.

Ja tu od razu widzę KWA (Kółko Wzajemnej Adoracji). :lol:

Czy to oznacza, że już nigdy, przenigdy nie mogę z Tobą dyskutować ?
A z tym KWa to akurat baaaaaaaaardzo mocno trafiłeś kulą w płot, bo raczej poruszamy sie w różnych kręgach :)

pietrekzbronami
23-02-2010, 10:47
Tylko, że Wam się nie podoba mój pomysł z kliknięciem "Pomogłem", bo czujecie się zagrożeni.
A czym mieliby? Czy proponujesz wraz z wprowadzeniem nowego systemu przyznawania tytułów, odebrać stare?

No właśnie nie. Więc ciągle się zastanawiam dlaczego niektórzy tak bardzo mnie atakują.


No i wybacz,ale z daggulką się zgadzam. Nawet zakładając wątek, nie powinieneś go traktować jako "swój". No, może z wyjątkiem dziennika, bo tam nikt Ci bazgrać nie powinien. Reszta, to FORUM. Sama nazwa wskazuje, że jednak każdy może się wypowiedzieć.

Kiedy ja go nie traktuje jak swoją własność. Napisałem prośbę do Forumowicza i On może ale nie musi wypełnić tą prośbę.

pietrekzbronami
23-02-2010, 10:56
Zacząłem spokojną dyskusję z Nefer. Następnie zostałem zaatakowany przez daggulkę, póżniej dołączył retrofood i na końcu sSiwy12.

Ja tu od razu widzę KWA (Kółko Wzajemnej Adoracji). :lol:

Czy to oznacza, że już nigdy, przenigdy nie mogę z Tobą dyskutować ?
A z tym KWa to akurat baaaaaaaaardzo mocno trafiłeś kulą w płot, bo raczej poruszamy sie w różnych kręgach :)

Bardzo chętnie z Tobą będę dyskutować. Jesteś dla mnie inteligentną Forumowiczką potrafiącą realnie patrzeć na świat. Nie masz (przynajmniej tak mi się wydaje) z góry określonego punktu widzenia (często narzuconego przez innych).

daggulka
23-02-2010, 10:58
No właśnie nie. Więc ciągle się zastanawiam dlaczego niektórzy tak bardzo mnie atakują.



i co wymyśliłeś?
może dotrze do Ciebie w końcu , że nie wiem jak inni , ale ja nie zgadzam się osobiście z Twoją pisaniną .... i wyrażam to co myślę po prostu....
i tak właściwie to jak Ci się zdaje ..... kto zaczął?

pietrekzbronami
23-02-2010, 11:06
No właśnie nie. Więc ciągle się zastanawiam dlaczego niektórzy tak bardzo mnie atakują.



i co wymyśliłeś?
może dotrze do Ciebie w końcu , że nie wiem jak inni , ale ja nie zgadzam się osobiście z Twoją pisaniną .... i wyrażam to co myślę po prostu....
i tak właściwie to jak Ci się zdaje ..... kto zaczął?

Nikogo jako pierwszy w żaden sposób nie obraziłem. W temacie wątku poprosiłem o komentarze o moim pomyśle, a nie o tym jakie ja mam poglądy.

W tym momencie wystawiam jako pierwszy rękę na zgodę i proszę o komentarze i refleksje związane nie ze mną i moimi poglądami a moim pomysłem.

daggulka
23-02-2010, 11:16
Nikogo jako pierwszy w żaden sposób nie obraziłem. W temacie wątku poprosiłem o komentarze o moim pomyśle, a nie o tym jakie ja mam poglądy.

W zasadzie jeśli chodzi o temat wątku - to gwoli ścisłości temat został przez Ciebie założony jako kontynuacja czy też zwieńczenie wcześniejszej Twojej pisaniny na różnych wątkach .....
Więc nie powołuj się li tylko na to co tu na tym wątku napisałeś - tylko weź pod uwagę to co pisałeś o Najlepszych Doradcach wcześniej .... ja pamiętam , że słowa były ostre .... inni pewnie także pamiętają......




W tym momencie wystawiam jako pierwszy rękę na zgodę i proszę o komentarze i refleksje związane nie ze mną i moimi poglądami a moim pomysłem.

Ok .... w porządku .....

Więc napisze co sądzę o Twoim pomyśle.....
Nie jest najgorszy ..... ale tylko wtedy kiedy nie będzie jedynym wyznacznikiem nadawania tytułów ...

Klikanie jest anonimowe ..... w związku z tym można przypuszczać, ze wystąpią nadużycia i nierzetelne podejście do tematu ....
Ja to widzę tak:
brać pod uwagę forumowiczów którzy klików mają najwięcej - a potem dać kandydaturę na forum pod rozwagę wszystkich forumowiczów ....

Barbossa
23-02-2010, 12:05
...A z tym KWa to akurat baaaaaaaaardzo mocno trafiłeś kulą w płot, bo raczej poruszamy sie w różnych kręgach :)
"raczej"
hmm, tu Stirlitz zamyślił się...
i tak mu zostało :-)
może jakaś integracja?
globalizacja, ruch w kierunku rzeczywistego KWA bądź sitwy sitw (sitew?)
przy okazji nadamy siobie jakieś bardziej ludzkie tytuły
w stylu Mistrz Mistrzów, Cesarz Forum, Forumowy Wszechwładca, Absolutne Absolutorium, Wszechnica Wszechwiedzy, Mózg Mózgów, Szara Doskonałość,
Imperator Forum, Guru Gurów itp
a po środku: Maleńkie Gerarium - czyli pietrekzbronami

pietrekzbronami, jeżeli czujesz się samotny i atakowany z każdej strony, to mogę cię przytulić
na moment
i zastrzegam - bez seksu

daggulka
23-02-2010, 12:16
Absolutne Absolutorium



Kto pierwszy ten lepszy ..... zajmuje powyższy .... :lol:

tomkwas
23-02-2010, 12:33
a po środku: Maleńkie Gerarium ...

Teraz to żeś ciała dał. Niby NAJLEPSZY DORADCA vel PĘCZEK RZODKIEWEK, a nie wie że Numernabis chciał wsadzić GERANIUM. Ny ny ny ny nyyy ny

sSiwy12
23-02-2010, 12:44
Takie luźne uwagi – wymyśliłem je sam . Naprawdę, nikt niczego mi nie narzucił, ani z nikim tego wpisu nie uzgadniałem.

1. Zawsze po jakimś reformatorze, przychodzi następny reformator i reformuje to co ten pierwszy zreformował. Potem przychodzi następny reformator i twierdzi, że „kliki” nie są miarodajne, bo wykonywane przez Klikę w rodzaju Elyty, PZPN, Najlepszych, KWA, Nietykalni, itp.
2. Nie mniej jednak, być może jest to jakiś pomysł, bo obecnie stosowany jest w zasadzie na uznaniowości Redakcji.
3. Czy to coś zmieni? Moim zdaniem nie – patrz pkt.1.
4. To forum jest trochę inne niż podobne. W czym różnica? Ano w tym, że porady (bardzo często eksperckie i precyzyjne) uzyskujesz całkiem za darmo.
5. Trudno wymagać od ludzi, którzy się tu udzielają aby podporządkowali się wymaganiom dotyczących sposobu wypowiadania swoich przemyśleń.
6. Z tego co mi wiadomo, wielu z tych Najlepszych, a „stowarzyszonych w epitetowych określeniach” udziela też wielu porad na PW.
7. Może rozwiązaniem byłby ściśle moderowany dział „Porady Ekspertów”, w którym z założenia byłyby tylko porady?

Zamiast podsumowania. Chcesz mieć tylko rzeczową poradę, bez komentarza – napisz na PW do Najlepszego lub „wybranego”.

labas1
23-02-2010, 14:06
Zamiast podsumowania. Chcesz mieć tylko rzeczową poradę, bez komentarza – napisz na PW do Najlepszego lub „wybranego”.

lub idź do biura jakiegoś adwokata, rzeczoznawcy, eksperta i zapłać :lol:

an-bud
24-02-2010, 09:44
Nikogo jako pierwszy w żaden sposób nie obraziłem.

To mi troszkę ciśnienienie podniosło :wink:


Wysłany: Sro, 17 Luty 2010 10:33 Temat postu:
j-j napisał:
pietrekzbronami napisał:
Przy okazji chciałbym poruszyć kwestię Tytułów dla Forumowiczów. Można zaobserwować w tym wątku, że Forumowicze z okazałą liczbą postów, tzw. ELYTA, bezsensownie wypisuje bzdury w wielu postach, a później cieszy się z tytułu. Tylko, że tytuł np. "Najpożyteczniejszy..." powinien być nadany za jakieś ZASŁUGI. Teraz pytanie do Moderatorów: czy jest możliwość (tak jak jest to na innych Forach) nadawać tytuły dla Forumowiczów za konkretnie udzieloną pomoc (ikonka "Pomogłem"). Wtedy tytuły byłyby w końcu za COŚ (a nie za NIC).


Niektórym początkującym to się w dupach poprzewracało, niby sympatyk a nie poczytał do końca jak się przyznaje tytuły co powinen był uczynić do 10 postów. Może Ci się nie należy ten sympatyk ... wiem wiem i tak masz w dupie co masz pod spodem.


DUPĘ to może ty masz, ale zamiast mózgu.
_________________
Gdy się nie ma co się lubi- to się lubi co się ma!




i to do wszystkich najlepszych....


Oczywiście mój błąd. Chodzi mi cały czas o Tytuły nadawane przez FM (a zgłaszanych przez Forumowiczów), jednak nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o tym (FAQ i Regulamin).
Jeśli obraziłem kogoś z Elity- przepraszam. Cały czas miałem na myśli "Najlepszych...".
_________________
Gdy się nie ma co się lubi- to się lubi co się ma!

daggulka
24-02-2010, 09:48
Trza przyznać .... podpis w stopce Pietrek ma mądry i fajny .... ale nie stosuje tej dewizy w życiu forumowym :wink: :lol:

aglig
24-02-2010, 11:12
Po części zgadzam sie z Piotrkiem. Jest wiele osób na forum, które nie posiadają żadnego tytułu a udzielają mądrych rad. Nie wiele osób wie że jest taki wątek gdzie można zgłaszać swoje kandydatury do tytułu. Najlepszy przykład to Ren-Kon, który dopiero niedawno się o tym dowiedział . I wreszcie zajarzył skąd ma tytuł :lol:.
Może nazwanie niektórych kółkiem wzajemnej adoracji jest przesadą, ale czy nie ma w tym ziarenka prawdy. Zazwyczaj na wątek o nadaniu tytułu trafiają osoby które są często na forum i piszą w wielu wątkach ( duża ilość postów). Większość pisze bo ma konkretny problem i nie wgłębia się w inne działy forum. Dlatego nawet nie wie że może w ten sposób podziękować osobie która udzieliła jej rady. Czy nie jest po części tak że zgłaszającym jest osoba z dużą ilością postów ( bo umie poruszać się po forum), której została udzielona dobra rada. Poddaje to pod wasze zastanowienie.

daggulka
24-02-2010, 11:15
Wiesz .... to już niczyja wina , że ludzie nie wiedzą , że jest wątek o nadawaniu tytułów. Jak ktoś chce- to znajdzie , jak kogoś temat nie interesuje to wołami do wątku nie zaciągniesz :roll: .

aglig
24-02-2010, 11:24
Co się liczy ilość czy jakość ?
To jest forum budowlane. Osoby które budują dom, pracują często opiekują się dziećmi nie mają czasu latać po całym forum. Potrzebują konkretnej porady na temat, który ich w danej chwili interesuje. Nie mają czasu aby wgryzać się w inne tematy. Czy są wdzięczni za udzieloną radę - napewno.

daggulka
24-02-2010, 11:30
No to o co masz pretensje?
Że są na forum tacy którzy mają czas i chęć żeby docenić innych i zawalczyć o tytuł dla nich?
Bo nie wiem o co teraz halo.....

aglig
24-02-2010, 11:45
Odpowiem ci tak. Bardzo wzburzyła mnie dyskusja na temat przyznania tutyłu dla AsiMariusz
http://forum.muratordom.pl/najlepsi-doradcy-na-tym-forum-kandydatury,t39529-2040.htm


No to o co masz pretensje?
Że są na forum tacy którzy mają czas i chęć żeby docenić innych i zawalczyć o tytuł dla nich?

Kiedy zgłaszały tą kandydaturę osoby z małą ilością wpisów nagle okazało się że za krótko jest na forum za mało rad udzieliła. ( mimo że nie nabijała sobie postów o d..pie maryni tylko udzielała konkretnych fachowych rad, na konkretny temat)



o oknach doradza od 11 lutego 2009 , wcześniej tylko wpisy w dzienniku budowy i tematach z oknami nie związanych ....
w ciągu ostatnich 6 m-cy ( około 180 dni ) czyli od 1 kwietnia udzieliła 76 porad związanych z oknami - więc jest to statystycznie mniej niż jedna porada na 2,37 dnia ....
udziela się tylko w tym jednym wątku o dekoracji okien na forum nie doradzając w wątkach innych - także związanych z tematem , gdzie również forumowicze potrzebują pomocy dekoratora okien ....
koniec faktów....
Tak mam pretensje, że system udzielania tytułów jest niedoskonały.
Dalej pytam co jest ważniejsze ilość czy jakość ?

daggulka
24-02-2010, 11:54
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Aczkolwiek nadal uważam, że osoba która jest na forum od 2 miesięcy i ma na koncie 100 wpisów nie powinna dostać tytułu .
Tytuł to prestiż ..... na który trzeba pracować według mnie dłużej niż 2 miesiące.

Dlatego ważne jest według mnie uściślenie zasad i reguł nadawania i odbierania tytułów , o co nie omieszkałam poprosić w wątku założonym przez Redakcję o zmianach na forum.

Zasady powinny być jasne i czytelne dla wszystkich .....
A na razie nie ma ani jasnych , ani czytelnych .... i zdaję sobie sprawę, że przyznawane tytuły mogą mieć na sobie piętno kumoterstwa.....

Ja naprawdę nie neguję tego, ze w temacie przyznawanych tytułów powinny nastąpić zmiany .... i trąbię o tym od długiego czasu .... niestety nikt do poparcia tego chętny nie był ... i temat sie rozmywał.
Pytanie .... czy "klik" jako jedyny wyznacznik jest dobrym rozwiązaniem.....według mnie - nie .

Barbossa
24-02-2010, 11:59
stawiam na ilość
żresztą widać

retrofood
24-02-2010, 12:00
Po części zgadzam sie z Piotrkiem. Jest wiele osób na forum, które nie posiadają żadnego tytułu a udzielają mądrych rad. Nie wiele osób wie że jest taki wątek gdzie można zgłaszać swoje kandydatury do tytułu. Najlepszy przykład to Ren-Kon, który dopiero niedawno się o tym dowiedział . I wreszcie zajarzył skąd ma tytuł :lol:.


Najlepszy dowód, że Kółko se samo dla siebie tytułów nie załatwia.

sSiwy12
24-02-2010, 12:05
Co się liczy ilość czy jakość ?
To jest forum budowlane. Osoby które budują dom, pracują często opiekują się dziećmi nie mają czasu latać po całym forum. Potrzebują konkretnej porady na temat, który ich w danej chwili interesuje. Nie mają czasu aby wgryzać się w inne tematy. Czy są wdzięczni za udzieloną radę - napewno.

Rozumiem intencje. Prawdą jest, że znaleźć poradę budowlaną na tym forum (przeca - budowlanym) graniczy z cudem. Zwłaszcza od czasu połączenia działów.
Moim zdaniem ewenementem FM jest Prawo i Finanse. Tam doradza się nie tylko merytorycznie, ale „naprowadza” pytającego do kogo ma skierować pytanie i to bez względu na „utytułowanie” rzeczonego. Z autopsji – działa znakomicie.
Chyba czas, aby przenieść te doświadczenia na typowa budowlankę.
Redakcja zapowiada zmiany – zaproponuję powyższe.

Ps. A tak bez jakiegokolwiek podtekstu – bez tytułu „żyło” mi się lepiej i wygodniej.

daggulka
24-02-2010, 12:12
Ps. A tak bez jakiegokolwiek podtekstu – bez tytułu „żyło” mi się lepiej i wygodniej.

A wiesz .... coś w tym jest ....
Nie mam tytułu Najlepszego tylko Najpożyteczniejszego , ale też nie raz dostałam po głowie za to, że moje poglądy kłócą się z moim utytułowaniem.
Dostałam ten tytuł pomimo tego , że jestem jędzowata i czepialska .
Dlatego postanowiłam się nie zmieniać i nie zamykać japy ..... niestety dla wszystkich.
Ja się nie zmienię .... jak komuś nie pasi - niech mi tytuł odbierze ....
i tyle :roll: .

dandi3
24-02-2010, 16:08
Ale czadowy wątek :)


ciągle się zastanawiam dlaczego niektórzy tak bardzo mnie atakują

stary nic się nie przejmuj. Im się prącia od masturbacji sfilcowały i jądra obwisły. Daggulce też. - i przez to to wszystko.




jeżeli za mało dwornie się wyrażam to przysięgam nigdy się do Ciebie nie odezwać, nie pisać nigdzie Twego nicka i nie udzielać się w Twoich wątkach.

daggulka
24-02-2010, 16:30
stary nic się nie przejmuj. Im się prącia od masturbacji sfilcowały i jądra obwisły. Daggulce też. - i przez to to wszystko.



noooo .... ja Cie prosze ..... choć ....hm ... w tym wieku , to mi już faktycznie wszystko zwisa ... :roll: :oops: :lol:

retrofood
24-02-2010, 19:16
- i przez to to wszystko.

no i te... mózg się zlasował, czy też wysechł, czy inne cuś...

bobiczek
24-02-2010, 19:58
Poczytać to sobie poczytałem.
Refleksja mnie naszła.
DLACZEGO DO TEJ PORY NIE NABYŁEM PRAWA DO TYTUŁU "nAJWAŻNIEJSZEGOpREZESAnOWOPOWSTAJĄCEJpARTII"
Od Ponurego oczekuję bardzo zdecydowanej reakcji i publicznych przeprosin w formie pisemnej.

PS:
Wiecie że ja jakoś nigdy nie dostrzegałem tych tzw "tytułów" ? i że one tak naprawdę dla mnie nie muszą istnieć ?
Pozdrowienia - dla pietrka też

retrofood
25-02-2010, 07:44
Redakcya nie przewidziała tylu linijek nad avatarkiem.

daggulka
25-02-2010, 07:50
a poza tym jaka ona nowopowstająca ..... dyć ma już kilka/naście miesięcy :roll:

mikolayi
25-02-2010, 09:05
grr....
a ja jestem spięty jak agrafka
często gęsto irytuje mnie wiele osób. Ale jak się głębiej zastanowię to nie irytują mnie te osoby, tylko ich poglądy bo są sprzeczne z moimi. I wtedy już jestem w domu, bo przechodzę do meritum sprawy: polemika, wymiana poglądów, kompromis albo nie.
Rzygam podjazdowymi wojnami, leczeniem swoich kompleksów kosztem innych i moim własnym niedostosowaniem do świata. Jeśli to co napisałem się tu nie nadaje to poproszę o przeniesienie do psychologii czy gdziekolwiek.

Co do meritum. Jeden z moich wykładowców kiedyś powiedział: "Lepsze jest wrogiem dobrego" A po tym dodał: "Jak coś działa ,to nie ruszać"

boratom
25-02-2010, 19:33
Co do meritum. Jeden z moich wykładowców kiedyś powiedział: "Lepsze jest wrogiem dobrego" A po tym dodał: "Jak coś działa ,to nie ruszać"

Lubię tego Twojego wykładowcę :lol: :lol: :lol:

ja14
20-03-2010, 07:49
Udalo mi sie jekos przebrnac przez te Wasze pyskowki (ciezko bylo :-() i powiem, ze pomysl wlasciwie mi sie podoba a to dlatego:
- tytul najlepszego doradcy, czy elity forum moze byc mylacy dla nowych uzytkownikow forum. Taki uzytkownik moze pomyslec, ze wypowiedzi elity, czy najlepszych doradcow to jakas prawda objawiona a wszyscy wiemy, ze bywa roznie,
- tytul najlepszego doradcy w pewnym sensie zobowiazuje i uczestnik forum z takim tytulem to juz wlasciwie nie moze sobie nawet pozartowac bo ryzykuje, ze ktos wezmie jego slowa na powaznie i zrobi jakas glupote.

Tytul "pomogl" swiadczy tylko o tym, ze ktos jest zyczliwy i nie wprowadza w blad co do rzeczywistego zakresu wiedzy budowlanej.

No i faktycznie zeby nie stalo sie to sposobem na leczenie kompleksow, kliknac w "pomogl" powinien moc tylko zalozyciel watku.
Pozdrawiam.

finlandia
22-03-2010, 12:18
Przeczytałem ten tamat tydzień temu i długo nad nim myślałem zanim cokolwiek napiszę..

Przycisk "pomogłem" jest godny rozpatrzenia.
Oczywiście pryska gdzieś idea bezinteresownej pomocy, ale.. na idealizm w szerokiej skali nie ma co liczyć.
Forum to nie tylko aktywni użytkownicy - tak czasem mam wrażenie, że przynajmniej drugie tyle(jeśli nie więcej) osób czyta ale się nie odzywa ani nie rejestruje. Oni też mają wiedzę którą mogliby się podzielić.
Tylko .. ta bezinteresowność. Nikt się nie przyzna, że chce pochwał. Ale każdemu z nas jest miło, kiedy ktoś nas docenia. To napędza do życia, do pisania nowych, ciekawszych postów.
I myślę że przycisk "pomogłem" nie musi się przekładać od razu do awansu na "najlepszego doradcę", ale może być prostą zachętą do lepszego uczestnictwa...