PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk baranek - jakiej firmy???



Miriams
20-02-2010, 10:10
Mam docieplony dom a teraz wiosną chcę położyć baranek 2 mm. Nie wiem jednak jaką wybrać firmę. W sklepach podano mi trzyz : Kreisler, Matrex i Astex. Pierwsza firma jest najdroższa, ale podobno najlepsza. Proszę o opinie i doświadczenia. Zależy mi na dobrej jakości, ale cena też żeby nie była wygurowana.

kamykkamyk2
20-02-2010, 13:28
Ja mam tynk firmy majsterpol czy jakoś tak i jest ok.

rusek007
20-02-2010, 13:32
Mam docieplony dom a teraz wiosną chcę położyć baranek 2 mm. Nie wiem jednak jaką wybrać firmę. W sklepach podano mi trzyz : Kreisler, Matrex i Astex. Pierwsza firma jest najdroższa, ale podobno najlepsza. Proszę o opinie i doświadczenia. Zależy mi na dobrej jakości, ale cena też żeby nie była wygurowana.
Ja zastosowałem mineralny tynk strukturalny "BARANEK" 2mm firmy Izolbet.
Minęło 3 lata i wszystko jest OK. Do dzisiaj jest niepomalowany i nadal jest biały.

fighter1983
20-02-2010, 13:49
Stały zestaw na tego typu pytania: Dryvit, Caparol, STO


Matrex i Astex a co to za wynalazki?

paul997
20-02-2010, 20:46
U mnie na elewacji jest Kreisel Sisi tynk (silikatowo-silikonowy). Cena to 120 zł za wiaderko (ok. 8-10m2 elewacji), a jak nie będziesz szalał z kolorem, to +4 zł za kolor. My wzięliśmy pierwszą grupę kolorów, takie najbledsze, żeby nie było białego, a tylko lekki odcień koloru. To dopiero jego pierwsza zima, więc trudno mi tu coś więcej napisać o trwałości. Wiem, że łatwo się czyści - miejsce pochlapane błotem zamiotłem zwykła szczotką do podłóg i nie ma śladu. Majster też chwalił, że mu się dobrze kładzie.