PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi - jak to jest z tym bejcowaniem?



DoniaSuzzi
21-02-2010, 12:14
Witam Drodzy Forumowicze :)

Otóż mam taki kłopot. Zabejcowałam drzwi, jednak nie wyszły one w takim kolorze, jak został przewidziany :P Postanowiliśmy je zabejcować na ciemniejszy kolor. Tylko - czy nakładać kolejną warstwę bejcy bezpośrednio na starą? Czy trzeba to jakoś specjalnie zdzierać? Jak się w ogóle do tego zabrać?

Pozdrowienia! :wink:

beton44
21-02-2010, 13:27
z grubsza rzecz biorąc
im więcej warstw bejcy nałożysz to będzie ciemniej...

DoniaSuzzi
21-02-2010, 14:10
Chyba źle zobrazowałam, o co chodzi ;)

Chcemy nałożyć nowy, inny kolor bejcy, a tego starego (który jest nałożony teraz) nie chcemy. Czy nakładać nowy kolor bejcy na ten stary, czy zdzierać stary i nakładać dopiero nową bejcę.

perm
21-02-2010, 14:37
Chyba źle zobrazowałam, o co chodzi ;)

Chcemy nałożyć nowy, inny kolor bejcy, a tego starego (który jest nałożony teraz) nie chcemy. Czy nakładać nowy kolor bejcy na ten stary, czy zdzierać stary i nakładać dopiero nową bejcę.
A jak ty chcesz tę stara bejcę zedrzeć? Będziesz szlifowała całe drzwi? Tam gdzie zrobisz to niedokładnie może być inny kolor czyli drzwi w plamy. Chyba lepiej lekko starą bejce przeszlifuj i spróbuj metoda prób i błędów dobrac odpowiedni kolor. Jeżeli nowy ma byc jasniejszy to tylko szlifowanie.

r-32
21-02-2010, 14:48
Wątpię , że uda Ci się "zetrzeć" bejcę całkowicie .
Zaczniesz zcieranie (podejrzewam) papierem ściernym - narobisz plam.
Bejca wsiąka w drewno .Nie równomiernie .
Czasami ledwie ledwie - czasem na kilka milimetrów .
Jedno co pewne to to , że możesz zmienić kolor nakładając inną.
Pamiętaj ,że bezbarwny lakier w końcowym efekcie też zmieni odcień .

Pozdr

ps

...czy nakładać kolejną warstwę bejcy bezpośrednio na starą?
Tak

finlandia
24-02-2010, 16:17
Dobra rada dla początkujących i nie tylko:
próby malowania / bejcowania trzeba przeprowadzić wcześniej na niewidocznym miejscu, ew. kawałku deski z tego samego materiału.