PDA

Zobacz pełną wersję : mydoom



mg2004
05-02-2004, 17:42
proszę o pomoc . zrobiłem ogrzewanie wodne podłogowe kuchnie z jadalnią, przedpokój i salon ale bez dylatacji. Wylewkę grubości 5-6 cm. zazbroiłem siatką o oczkach 15x15. Czy mogę kłaść glazurę i czy nie pęknie podczas eksploatacji? Czy zrobić dylatację. Proszę o odpowiedź praktyczną a nie teoretyczną.

Przepraszam to mój dom a nie mydoom.
Grzegorz z podkarpacia

Sławek Winiarski
05-02-2004, 20:51
Grzegorzu nie podałeś żadnych wymiarów tych pomieszczeń.
Wielkość płyty nie powinna przekraczać 24m2, a dlugość dłuższego boku 6m. Ponadto odylatowane płyty powinny mieć regularne kształty (w miarę możności)
Moja rada wezwij swojego kierownika budowy jeżeli to fachowiec (a nie tylko figurant) lub doświadczonego instalatora (ale nie tego który u Ciebie robił instalację) lub mnie jeżeli mieszkasz gdzieś niedaleko :D
Moim zdaniem niema możliwości ażeby te trzy pomieszczenia połączyć nie stosując ani jednej dylatacji.
A prawidłowa dylatacja przechodzi przez cały przekrój płyty, są specjalne listwy dylatacyjne i koszulki które zakłada się na rury.
Nie można twoich dylatacji zrobić zupełnie fachowo (nie niszcząc płyty), ale można zapobiec pęknięciu płytek w miejscu dowolnym.
Trzeba naciąć płytę możliwie głęboko ale tak żeby nie uszkodzić rurek.
O tym w którym miejscu i ile dylatacji można zadecydować tylko na miejscu.
Pozdrawiam