PDA

Zobacz pełną wersję : Karcher K 5.55 Jubilee, szukam użytkowników i ich opinii.



VIP Jacek
21-02-2010, 15:30
Wiosna idzie, trza się brać za porządki. :D
Zamierzam kupić ten model do prac przydomowych.
Od jednego sprzedawcy dowiedziałem się, że model ten jest awaryjny, coś się dzieje z pompą i w ogóle nie dopracowany i polecał mi też serię "5", tylko starszą, którą teraz już chyba nie produkują. :roll: Oba mają pompę aluminiową.
"Jubille" już jest trochę na rynku, także użytkowników proszę o opinie.

VIP Jacek
22-02-2010, 17:26
odświeżam.

krolik2002
22-02-2010, 17:53
Nie wypowiem się o konkretnym modelu Karchera ale generalnie o marce.

Prowadziłem myjnię ręczną i zwabiony "marką/renomą" Karcher'a (nie znałem się na tym) zakupiłem myjkę ciśnieniową HDScoś tam, odkurzacz, maszynę do prania Puzzi jakąś tam i....wszystko to szrot. Nigdy, przenigdy nie kupię tego szajsu. Wywalone pieniądze w błoto. Dodam, że maszyny miałem do zastosowań profesjonalnych a nie "ogródkowe".
Obecnie mamy w firmie myjkę ciśnieniową z podgrzewaczem (coś koło 27tysia netto).....koszmar. Wiecznie się coś dzieje.

Osobiście nie polecam tej marki chyba, że kupić myjkę za 400zeta i jak mini gwarancja - padnie i wywalić na śmietnik.

Polecam natomiast ich "siuwaksy" myjące....nie są tanie ale doprawdy super

VIP Jacek
25-02-2010, 20:12
może ktoś jeszcze coś napisze?

tomzly
25-02-2010, 22:34
Mam dokładnie tą myjkę, ale do tej pory dane mi było użyć jej tylko raz - jesienią zeszłego roku. Ciężko mi coś dokładnie napisać. Na plus można zaliczyć wagę urządzenia - znaczy się na materiale na silnik nie oszczędzali :) . Natomiast już po kupnie znalazłem model z pompą mosiężną (ten ma aluminiową), o ile dobrze pamiętam, 100-150 zł więcej. To chyba ta o której pisałeś, że już nie produkują. Szukałem teraz na Allegro ale nic nie znalazłem.

Podsumowując: porównując do urządzeń za 400-500 zł ( z takimi miałem do czynienia) bez porównania większe ciśnienie. Jak się ma do innych myjek za podobną kasę - niestety nie wiem.

niezły
26-02-2010, 08:34
Od roku posiadam dokładnie ten model kupiony w Makro
Myjkę kupiłem dla zwykłej oszczędności kasy i czasu w mojej miejscowości nie ma myjni bez obsługowej a do zwykłej są kolejki po kilka samochodów i cena 15-20 zł za samochód mając dwa samochód do umycia co tydzień urządzenie mi się już zwróciło o innych zastosowaniach jak mycie mojej kostki, elewacji mebli ogrodowych bramy garażowej nie wspomnę
Wracając do pytania myjka działa bezproblemowo i bezawaryjnie jestem bardzo zadowolony ale jeśli chodzi o mycie samochodu za pomocą myjki ciśnieniowej by był naprawdę dobry efekt należy posiąść tajemną wiedzę bez której to z pracy nie będziemy zadowoleni jeśli są zainteresowani to mogę opisać jak należy to właściwie wykonać Wracając do tematu sama myjka jest super ale dodatkowy zbiornik na środki myjące jest bezużyteczny do dozowania środka należy użyć jakiegoś urządzenia zamontowanego na końcu lancy lub oddzielnego urządzenia do nakładania tego środka Ze względu na ograniczenia czasowe nie będę się rozpisywał na temat mycia samochodu ale jeśli macie pytania odnośnie skutecznego mycia samochodów za pomocą myjki chętnie odpowiem ponieważ temat zgłębiłem gruntownie

retrofood
26-02-2010, 09:02
np. tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1493971&highlight=karcher&sid=

a tu:
http://poszukaj.elektroda.pl/search.php?sid=
wrzuć słowo: karcher

tomzly
26-02-2010, 15:34
jeśli chodzi o mycie samochodu za pomocą myjki ciśnieniowej by był naprawdę dobry efekt należy posiąść tajemną wiedzę

Wielki magu, uchyl rąbka tajemnicy nam śmiertelnikom. Niech Twoje słowa sprawią, że i nasze auta zalśnią czystością :D

Mam pianownicę + do tego jakiś środek karchera, ale nie powaliło mnie specjalnie jego działanie. Może trzeba zacząć myć auto częściej niż raz na kwartał? :roll:

gonzo93
27-02-2010, 11:31
Ze względu na ograniczenia czasowe nie będę się rozpisywał na temat mycia samochodu ale jeśli macie pytania odnośnie skutecznego mycia samochodów za pomocą myjki chętnie odpowiem ponieważ temat zgłębiłem gruntownie
Podziel się wiedzą tajemną. Czy może polega to na:
- zmoczenie
- nałożenie "aktywnej piany"
- pomazanie szczotką
- spłukanie.

pablitoo
27-02-2010, 11:57
może ktoś jeszcze coś napisze?

:D

- mam tą właśnie myjkę - używam ją rok / cały zeszły rok / nie mam żadnych zastrzeżeń - myję nią samochody / swój i żony / , elewację , kostkę brukową / z przystawką T-Racer / , i wiele innych przydomowych elementów - syćko co się da myć ciśnieniowo :lol: / kiedyś myłem dachówki , skrzynki na kwiaty , rynny , donice tarasowe na kwiaty etc ... /
Generalnie bardzo przydatny sprzęt w domu .

- polecam .

VIP Jacek
27-02-2010, 17:44
no i dobra - kupiłem i umyłem sobie auto i kalosze. :lol:
W kolejce czeka: dachówka, płot, kosiarka i nie wiem co jeszcze? :D
Fajny sprzęt i szybko idzie robota.
Dzięki za opinie.

niezły
27-02-2010, 20:14
INSTRUKCJA MYCIA SAMOCHODU MYJKĄ CIŚNIENIOWĄ

Posiadam myjkę ciśnieniową Karchera K 5,55J
Dla ochrony pompy zamontowanej w myjce między zaworem czerpalnym a samą myjka mam zamontowany zwykły filtr sznurkowy( taki jak za wodomierzem ) oraz w drugiej obudowie wkład zmiękczający. To nie prawda że środki czyszczące firmy K są dobre, są słabe a zwłaszcza te do mycia samochodu, na początku zaopatrywałem się u człowieka zawodowo myjącego samochody ale na zbiorniku z płynem zobaczyłem że jest to płyn do mycia samochodów firmy organika
http://sklep.organika.com.pl/index_pduzy.php?grid=0000000005&prid=caaaf82f17
Na początku do nanoszenia szamponu używałem zbiornika zamontowanego w myjce ale jest to bardzo nieekonomiczne i lepiej dokupić za 50 zł końcówkę zakładaną na koniec lancy
Do mycia zabieramy się popołudniem i najlepiej w miejscu osłoniętym od wiatru na brudny samochód nanosimy warstwę płynu z wodą ( czasami będzie to piana ale to zależny od rodzaju dozownika płynu czyszczącego ) chwileczkę odczekamy około minuty i przystępujemy do mycia
Przez jakiś czas nie byłem zadowolony z efektu ale udałem się do znajomego który kiedyś pracował w takiej myjni i udzielił mi niezbędnych informacji

Zasada jest jedna emulsja (woda z szamponem) naniesiona na samochód musi być zmyta pod ciśnienie z brudem z samochodu w taki sposób by nie spłukać emulsji obok Samochód myjemy więc pasami najpierw dół i ku górze albo też od tyłu do przodu lub odwrotnie To cała wiedza tajemna i tylko trzymanie się tej zasady gwarantuje satysfakcjonujący efekt końcowy żadnych szczotek myjka strumieniem wody usunie wszytki bród razem z szamponem jeśli wcześniej go nie spłuczemy

Nie możemy dopuścić do tego by szampon zasechł nam na samochodzie
W taki sam sposób możemy nanieść też wosk w płynie i po chwili go spłukać
Zachciało mi się czarnego samochodu z chromami mycie mam więc co sobota

pablitoo
27-02-2010, 20:15
no i dobra - kupiłem i umyłem sobie auto i kalosze. :lol:
W kolejce czeka: dachówka, płot, kosiarka i nie wiem co jeszcze? :D
Fajny sprzęt i szybko idzie robota.
Dzięki za opinie.

Niezamaco :lol:

- bezawaryjnego i długiego użytkowania .

PS.
Ja również - podobnie jak Niezły zamontowałem filtr na wejściu wody do pompy - na wszelki słuczaj - jak to mawiają :D

adi_
27-02-2010, 20:25
jak dlamnie najlepsza firma jak produkuje myjki w pracy mialem karchera zmienilem prace i mam gow........no podrobke niby to samo ale juz silnik padl na gwarancji byl teraz tylko czekam kiedy znowu padnie i kupuje karchera nic innego

krolik2002
28-02-2010, 17:14
Ze względu na ograniczenia czasowe nie będę się rozpisywał na temat mycia samochodu ale jeśli macie pytania odnośnie skutecznego mycia samochodów za pomocą myjki chętnie odpowiem ponieważ temat zgłębiłem gruntownie
Podziel się wiedzą tajemną. Czy może polega to na:
- zmoczenie
- nałożenie "aktywnej piany"
- pomazanie szczotką
- spłukanie.

widząc, że nie macie pojęcia o myciu bezdotykowym służę pomocą:

- pokrywamy aktywną pianą SUCHE auto
- możemy chwilkę odczekać
- spłukujemy wysokim ciśnieniem OD DOŁU ku górze

ważne
-lakier nie może być nadmiernie rozgrzany
-jeśli po myciu chcemy nanieść hydrowosk....auto musi być czyste bo potem ciężko domyć wcześniejsze niedoróbki

to wszystko w wielkim skrócie
[/b]

niezły
28-02-2010, 18:49
tak własnie w ostatnim poscie napisałem :wink:

Wozik
14-07-2010, 11:17
widząc, że nie macie pojęcia o myciu bezdotykowym służę pomocą:

- pokrywamy aktywną pianą SUCHE auto
- możemy chwilkę odczekać
- spłukujemy wysokim ciśnieniem OD DOŁU ku górze

ważne
-lakier nie może być nadmiernie rozgrzany
-jeśli po myciu chcemy nanieść hydrowosk....auto musi być czyste bo potem ciężko domyć wcześniejsze niedoróbki

to wszystko w wielkim skrócie
[/b]

A co z dachem?

Wozik
14-07-2010, 11:18
Niezamaco :lol:

- bezawaryjnego i długiego użytkowania .

PS.
Ja również - podobnie jak Niezły zamontowałem filtr na wejściu wody do pompy - na wszelki słuczaj - jak to mawiają :D

Jak to się ma do wbudowanego filtra wody? Instrukcja mówi, że urządzenia tego nie konserwuje się, co jeśli taki filtr się w końcu zapcha?

pablitoo
14-07-2010, 21:25
Jak to się ma do wbudowanego filtra wody? Instrukcja mówi, że urządzenia tego nie konserwuje się, co jeśli taki filtr się w końcu zapcha?

Wymienia się ... ??

:D

pablitoo
14-07-2010, 21:27
Dachu jeszcze nie myłem - na razie nie ma potrzeby ...

:D

Wozik
05-08-2010, 13:14
Wyjmuje i płucze, sprawdziłem ;-)

jewrioszka
16-06-2011, 15:49
No dobra to i ja dołożę.
Miałem Black % Decker za jakieś 240 zł. Po 6 latach sie rozsypała. Dzis kupiłem Karcher K 5.55 Jubilee za 698 i.......jest do DUPY, ciśnienie do DUPY, Sterowanie Ciśnieniem do DUPY, Brak regulacji szerokości strumienia poważna wada.
Jeszcze dziś tez mam zamiar wystawić ja na Allegro za 600 zł. Użyta raz. Dokładam Filtr Karcher, 3/4 butelki płynu i dwie złączki 3/4 cala.

Kupie sobie kolejnego BD.