PDA

Zobacz pełną wersję : Bez fundamentu



mysza223
21-02-2010, 17:24
Witajcie

Jestem ciekaw czy potrzebowałbym WZ i zezwoleń na budowę w przypadku budowy domu szkieletowego na ramie stalowej 25-30cm nad ziemią bez stałego połączenia z ziemią (bez fundamentu np na kołach) o powierzchni około 150m2, parterowy.Budynek znajdowałby się na działce mego ojca gdzie jest już dom i zabudowania gospodarcze.

Oczywiście hipotetycznie :D :D :D

Wiecie coś na ten temat i czy dałoby się.
Poradzcie.

m.k.k
21-02-2010, 18:57
Duży ten Twój wóz Drzymały. :D Może nie na kołach, a na jakiejś barce.
:D :D :D

pierwek
21-02-2010, 19:12
całkiem ciekawy pomysł na walkę z biurokracją

mysza223
21-02-2010, 19:32
Duży ten Twój wóz Drzymały. :D Może nie na kołach, a na jakiejś barce.
:D :D :D

za daleko do jakiejś więkrzej kałuży :D :D

Wóz drzymały jak najbardziej - pytanie czy się da

maslak
21-02-2010, 19:43
przecież możesz budować arkę :-) bo czekasz na potop :-) :-)

m.k.k
21-02-2010, 19:56
Wóz drzymały jak najbardziej - pytanie czy się da

Gdzieś na tym forum o oczy mi się obił post osoby, co miała mniej więcej podobny pomysł, acz na dużo mniejszą skalę i urzędnik poinformował, że taka forma jest dopuszczalna pod warunkiem zarejestrowania "pojazdu". Detali nie pamiętam, poszukaj.

arturromarr
22-02-2010, 08:36
W naszym kraju od zaborów i Drzymały niewiele się zmieniło więc wszystko zależy od urzędników i ich interpretacji prawa.
Teoretycznie można, na pewno nie będzie to budowla o obowiązku rejestracji każdego pojazdu też nie słyszałem. (nawet ciężki sprzęt budowlany: koparki, spycharki... wolno mieć bez rejestracji i do tego jeździć po ulicach)

retrofood
22-02-2010, 08:47
W naszym kraju od zaborów i Drzymały niewiele się zmieniło więc wszystko zależy od urzędników i ich interpretacji prawa.
Teoretycznie można, na pewno nie będzie to budowla o obowiązku rejestracji każdego pojazdu też nie słyszałem. (nawet ciężki sprzęt budowlany: koparki, spycharki... wolno mieć bez rejestracji i do tego jeździć po ulicach)

Bez rejestracji - tak. Ale musi być homologacja.

m.k.k
22-02-2010, 10:20
Ale kolega nie ma (mam nadzieję) zamiaru jeździć tym po ulicach :D

EZS
22-02-2010, 13:09
a przyczepy wyrejestrowane, które ludzie stawiają na działkach. Przecież nie budynek i już nie przyczepa. powierzchnia też czasem jest dość duża.
W sumie może i by się dało :lol: tylko trzeba by dobrze spód zaizolować :roll:

A po uzyskaniu pozwolenia wylać ławy, fundament i myk - zestawiamy na ziemię :lol:

joaz
22-02-2010, 13:28
Sporo "wozów Drzymały"stanęło swego czasu na działkach koło Lubotynia(Kujawy).Niektóre były całkiem spore.Oczywiście kola były atrapami a budynki naogół wykonane w kostrukcji szkieletowej.W każdym razie wyglądały tak jakby za chwilę mialy odjechać.W ten sposób obchodzono brak zgody na budowę.Z tego co pamietam to długo nikt z tym nie mógl nic zrobić. :lol:

arturromarr
23-02-2010, 09:00
W ten sposób obchodzono brak zgody na budowę
...no i płacenie podatków chyba też :) W ten sposób nasze państwo robiąc problemy z pozwoleniami "wylewa dziecko z kąpielą"
Znam przypadki kładzenia kłód pod nogi przysłowiowemu Kowalskiemu i demonstrowaniu swojej urzędniczej władzy, podczas gdy markety czy nawet stoki narciarskie (patrz afera) buduje się bez przeszkód.