PDA

Zobacz pełną wersję : Dobroplast czy Jezierski



ElPaco
22-02-2010, 06:45
Witam

Mam zamiar wymieniać okna w bloku, i chciałbym sie dowiedziec czegos o oknach firmy Jezierski bo z tego co sie zorientowałem lokalny dealer zajmujacy sie oknami Jezierskiego wyliczył mi ok 3000 cene gdzie przy Dobroplascie (z opini lokalny shit) cena jest podobna, czy tych dwoch producentow reprezentuje zbizona jakosc okien czy ocb??

dzieki za odp.

Ar2r
22-02-2010, 07:47
http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695.htm
proszę bardzo.

arturromarr
22-02-2010, 08:23
Ja mam dobroplasty, bo byłem przyciśnięty portfelem (były wtedy najtańsze), ale póki co nie narzekam. Droższe okna mają na pewno lepsze własności cieplne, ale nie mogłem sobie na nie pozwolić, więc jak mówi stare przysłowie pszczół "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :) . Mam je dopiero rok i dotąd wszystko z nimi porządku, tzn. nie miałem powodów do reklamacji.

darek63
23-02-2010, 09:47
Jeżeli to Jezierski z okolic Kielc , to nie można go porównywać z D-stem.
Porównuj rzeczy porównywalne. Okna D-stu powinny być tańsze ... o ok. 20-30% tańsze (cena ryzyka).
Jakie profile bierzesz pod rozwagę? Czy są porównywalne?
Porównuj grubości profili w ościeżach i ościeżnicy , profil wzmacniający stalowy wewnątrz.
Typ i kolor uczszelek, ciepłych ramek, okuć, klamek.
Bierz pod rozwagę głównie profile klasy A. Polecam ciepłe ramki i szare uszczelki do białych profili. Kompozycja białe PCV + metaliczna ramka + czarne uszczelki niektórych denerwują.

Wybór do bloków jest łatwiejszy ..... popytaj sąsiadów. Może negatywne wypowiedzi i informacje o niezadowoleniu i niefachowości zawężą krąg oferentów.
Szukaj dystrybutora z DOBRĄ ekipą montującą. Najlepsze, drogie okno można żle (niechlujnie, niefachowo) osadzić i będziesz niezadowolony, wkurzony na nich i samego siebie. Szukaj solidności ..... nie tylko cen.
Pamiętaj święty spokój też kosztuje.

ElPaco
23-02-2010, 11:36
jezierskie ale łódź a moze mi sie mieszalo d plast byl zadaje sie bez faktury temu taniej;/

darek63
23-02-2010, 12:27
Co to znaczy bez f-ry? Czy również bez gwarancji?

Powinna być f-ra z 7% VAT i motażem + umowa z podaniem gwrancji na okna i montaż (np. 3+5-10 lat). W umowie powinno byc wyspecyfikowanie z czego okno będzie wykonane (w detalach).

Okna kupujesz na 15-30 lat !

lolek30
23-02-2010, 13:22
Witam

Mam zamiar wymieniać okna w bloku, i chciałbym sie dowiedziec czegos o oknach firmy Jezierski bo z tego co sie zorientowałem lokalny dealer zajmujacy sie oknami Jezierskiego wyliczył mi ok 3000 cene gdzie przy Dobroplascie (z opini lokalny shit) cena jest podobna, czy tych dwoch producentow reprezentuje zbizona jakosc okien czy ocb??

dzieki za odp.

dobro w cenie jezierskiego :o

..się chyba ktoś pomylił przy wycenie albo jeden albo drugi...

jareko
23-02-2010, 14:24
a dlaczego sie pomylił? Zaczyna sie sezon i jak co roku dealerzy obu firm na D staraja sie sprzedac te wyroby w cenach z kosmosu. I tak sobie czasem myślę, że oni lepiej na tym wychodzą mając realny zysk ponad 30%
Sprzedac malucha w cenie mercedesa - to jest dil :)

tribalrs
23-02-2010, 15:08
Jarku, doceniam poczucie humoru, ale czy odważyłbyś się sprzedać klientowi ten wybryk techniki z Zambrowa?

Ja wiem, że oni są "niezaprzeczalnym liderem stolarki PCV na rynku krajowym i czołowym producentem okien i drzwi PCV w Europie" (cytat za http://www.dobroplast.pl/ ), ale czy gra jest warta świeczki?

Ten realny 30% zysk, okupiony niezliczoną ilością połączeń telefonicznych, dodatkowo obłożonych wysokim ryzykiem serwisowym?

To ja już wolę swoje "spokojne" 20 % ;)

jareko
23-02-2010, 15:17
nie wyczułeś pewnej nuty ironii? Dalej w podobnym tonie :)
O jakim serwisie ty mówisz? :lol:
O jakich reklamacjach ? :lol:
Toż to towar z najwyższej półki - bezawaryjny i wykonany tak, że mucha nie siada :lol:
Wiesz... na stronie mogę napisać : "wszechwiedzący ( :lol: ), młody ( :lol: !!! ;) ), atrakcyjny ( ;) ), specjalista od wszystkiego (jednym słowem do niczego) zawsze sprawi każdemy klientowi satysfakcje i zakup jak i współpracę uczyni niezapomnianym przeżyciem do końca Państwa dni ( :lol: ). Wyedukowany w kraju zawojuje cała Europę i wszystkie inne nacje uczyć montażu będzie..." i tym podobne bzdury. Jak czasem czytam te strony producenckie, te stroniczki deaerskie to tak sie zastanawiam - czy ludzie łapią sie na tą głupią pisanine?
Jeszcze jeden kieliszek i faniejsze teksty zacznę tworzyć :lol: :lol: :lol:

yaro672
23-02-2010, 15:47
Witam

Mam zamiar wymieniać okna w bloku, i chciałbym sie dowiedziec czegos o oknach firmy Jezierski bo z tego co sie zorientowałem lokalny dealer zajmujacy sie oknami Jezierskiego wyliczył mi ok 3000 cene gdzie przy Dobroplascie (z opini lokalny shit) cena jest podobna, czy tych dwoch producentow reprezentuje zbizona jakosc okien czy ocb??

dzieki za odp.


Zdecydowanie Jezierski!!!

Emilka Biała
23-02-2010, 19:34
Ile okien wymieniasz zatem.
Za ok. 4 tysPLN można 5 okien dobrych z solidnym montażem zafundować sobie.
W B-stoku masz z wyższej półki:
MS, Jezierski, Oknoplast , Sokółka PCV, ...... Petecki .....
potem ........ Witraż, Sonarol, Abakus ....... jest też wiele taniej masówki np. firmy Dr-x, Do-st.
Do bloku radzę okna ze średniej półki z jak najlepszym montażem.
Zapytaj się jak rozwiążą kwestię stary parapet zewnętrzny i nowe okno - można wyobrazić sobie fachowość tej ekipy.
Najlepiej jak właściciel punktu dilerskiego ma własną ekipę z wieloletnim stażem i asystuje przy montażu.
Dużo poczytaj o oknach - wskazana wiedza na szczeblu półprofesjonalnym.
Uważnie pooglądaj okna na wystawkach , patrz na zgrzewy, frezy, uszczelki ...... Okna na wystawce są dopracowane a te na zamówienie klienta często są ciut mniej starannie wykonane.

mimej
15-06-2012, 18:29
Jak można Jezierskiego do Dobroplastu porównywać? dobroplast o niebo lepszy

bwojtek
15-06-2012, 18:44
Co drugi post to reklama dobropaszu... Nie stać was na płatny profil skoro chcecie się reklamować na forum muratora?

pawko_
16-06-2012, 08:09
Jezierskiego moge polecic z czystym sumieniem. Sam zakupilem u nich okna 12 lat temu- do dzisiaj sprawuja sie bez zarzutu, a niedawno do nowo wybudowanego domu z pakietem 3 szyb w kolorze winchester, ktory rowniez polecam. Czas oczekiwania to chyba 4-6 tyg. Okna czekaja na mnie w magazynie jesli chce je pozniej odebrac. W drutexie bynajmniej w moich okolicach okna trzymali oparte o blaszak bez zadnych stojakow- i za wszelka cene wmawiano mi, ze sa to najlepsze okna bo maja super hale produkcyjne itd. Z dobroplastem nie mialem nic wspolbego lecz slyszalem wiele negatywnych opini. Okna polecam kupowac w okresie zimowym, poniewaz sa fajne promocje. Pozdrawiam

sent from Galaxy SI

finlandia
18-06-2012, 17:19
Jak można Jezierskiego do Dobroplastu porównywać? dobroplast o niebo lepszy
Weź bo jeszcze ktoś uwierzy!
Firma powszechnie uznana jaką jest Jezierski (poza kłopotami z 2011r) jest pod każdym względem bardziej godna zaufania niż firma D która jedyne co potrafiła przez lata to psuć opinię polskim oknom w całej Europie.

witek86
19-06-2012, 10:21
Dobroplast o niebo lepszy ?
chyba jak ku... patrzysz na cene!

mimej
31-07-2012, 04:03
Mówie na bazie własnych doświadczeń, po prostu

IVO333
31-07-2012, 07:31
Mówie na bazie własnych doświadczeń, po prostu

Bo to Dobropasz ci płaci pensję a nie Jezierski. Też bym na bazie takich doświadczeń pisał jego wyższości.
Jeśli chcesz zabłysnąć na forum nie pitoleniem a wiedzą przejdź się do działu reklamacji i poproś o statystyki okien które wyszły od was sierpień-listopad 2008 i sprawdź odsetek rozszczelnionych pakietów. Rekord świata, w Zimbabwe klejąc szkło miodem z błotem nie osiągnęli by tak wysokiego.

witek86
31-07-2012, 12:56
PR robi jakość masakra

Joanna_B
03-09-2012, 19:38
Moja przestroga: jeśli już ktoś zdecydował się na wybór okien Dobroplast to na pewno nie od dystrybutora INNEN STUDIO ze Świętochłowic. Moje koszmarne doświadczenia z tą firmą potwierdziły ich nierzetelność, brak fachowości, niedotrzymywanie terminów realizacji i reklamacji. Wiedząc, że okna były wadliwe właścicielka domagała się zapłaty. Po opłaceniu faktury właścicielka, wiedząc o prawidłowym montażu nawiewników, była opryskliwa i wręcz bezczelna. Problemy, które zgłosiłam do reklamacji to wysokość montażu klamek - nie dało się ich sięgnąć, otwory nawiewników były wykonane w jednym oknie tylko na ramie, w drugim na framudze. W rezultacie okna były wymieniane 4 razy z ponad miesięcznym opóźnieniem. Piszę to po to, by oszczędzić innym nerwów i pieniędzy.

Charlie
03-09-2012, 20:09
[QUOTE=Joanna_B;5517866]...nie ....... Problemy, które zgłosiłam do reklamacji to wysokość montażu klamek - nie dało się ich sięgnąć, otwory nawiewników były wykonane w jednym oknie tylko na ramie, w drugim na framudze....QUOTE]

ale jaja !

Agnieszka Oświęcim
10-11-2013, 12:11
Zamontowałam okna z dobroplastu w całym domie po dokładnie 5 latach i 4 miesięcy jeden z pakietów szybowych w oknie rozszczelnił się a po kolejnych 4 miesiącach kolejne dwa okna w tym balkonowe.Jestem zawiedziona tymi oknami gdyż podejrzewam że po 6 latach będę musiała wymienić wszystkie okna.Dobroplast olał mnie tak krótko mówiąc s tak więc informuje was abyście nie wierzyli przy kupnie tych okien sprzedawcom że to super okna ja jestem żywym dowodem że to najgorszy szajs na rynku .Okna na tą chwile są zaparowane wewnątrz między szybami wyglądają jakby były brudne.Jeżeli jest ktoś zainteresowany to wyślę na e-mail zdjęcia tych okien lub zapraszam do oglądnięcia do Oświęcimia gdzie jest mój dom .Mój e-mail [email protected] Nie jestem jakimś przedstawicielem tylko zawiedzionym klientem ,oszukanym.

ok**t
10-11-2013, 15:45
Tak to jest, gdy głównym kryterium wyboru jest cena:bash:

finlandia
10-11-2013, 19:03
No tak, tańszych już pewnie nie było.. To teraz wymian szyb zrównowazy cenę.

Ps. Pani Agnieszko. Jestem przekonany, że sprzedawca wiedział, że wciska Pani najtańszą ofertę na rynku.. do niego proszę tez kierowac swoje pretensje. O ile jeszcze istnieje.

MMichal
10-11-2013, 20:21
Witam

Trafiło na Dobroplast - fakt najtańsze co było wtedy na rynku ale ... ktoś zna producenta, który wymienia szyby po upływie gwarancji ?

Pozdrawiam

stary
10-11-2013, 20:25
No tak, tańszych już pewnie nie było.. To teraz wymian szyb zrównowazy cenę.

Ps. Pani Agnieszko. Jestem przekonany, że sprzedawca wiedział, że wciska Pani najtańszą ofertę na rynku.. do niego proszę tez kierowac swoje pretensje. O ile jeszcze istnieje.
Fin, pretensje pretensjami, ale do kogo? Chyba należy zacząć od siebie....
Agnieszka może czuć się zawiedziona, jednak nikt jej nie oszukał - miała pecha, że trzy szyby szlag trafił po upływie gwarancji. A że takie przypadki zdarzały się w tamtych oknach częściej niż u innych to inna sprawa.
W innym wątku zapytałem, kogo ja mam obwiniać za moją lodówkę? Też wylewać swoje frustracje na forach? Zawiodłem się na producencie, ale nikt mnie nie oszukał, lodówka nawaliła po upływie gwarancji.
Swoją drogą jestem ciekaw, kiedy pokrzywdzeni zaczną pozywać za tego rodzaju oszczerstwa? Anonimowe zniewagi od dawna są plagą w necie.

MMichal
10-11-2013, 20:27
Witam


Fin, pretensje pretensjami, ale do kogo? Chyba należy zacząć od siebie....
Agnieszka może czuć się zawiedziona, jednak nikt jej nie oszukał - miała pecha, że trzy szyby szlag trafił po upływie gwarancji. A że takie przypadki zdarzały się w tamtych oknach częściej niż u innych to inna sprawa.
W innym wątku zapytałem, kogo ja mam obwiniać za moją lodówkę? Też wylewać swoje frustracje na forach? Zawiodłem się na producencie, ale nikt mnie nie oszukał.
Swoją drogą jestem ciekaw, kiedy pokrzywdzeni zaczną pozywać za tego rodzaju oszczerstwa? Anonimowe zniewagi od dawna są plagą w necie.

stary - tutaj mają akurat szansę bo Pani Agnieszka się nieco odkryła :)

pozdrawiam