PDA

Zobacz pełną wersję : co najpierw, plytki na balkonie czy balustrada



gabriela
22-02-2010, 14:50
fachowcy od balustrady (kutej) twierdza, ze plytki (a na schodach granit) nalezy polozyc po nich, natomiast plytkarze twierdza odwrotnie, kto ma racje? Kogo zatrudnic w pierwszej kolejnosci?

zbigmor
22-02-2010, 14:51
Zależy jak będzie mocowana balustrada. Obie wersje da się poprawnie zrobić.

justa*
22-02-2010, 15:48
My mamy najpierw położyć płytki, nasz fachowiec od balustrad tak woli.

wojtas122
22-02-2010, 19:31
Najpierw balustrada (choć to nie ma różnicy, płytki mogą być pierwsze). Płytkami obrobią słupki i nie będzie potrzeba montować maskownic na słupki; unikniesz uszkodzeń płytek,które mogą powstać podczas montażu balustrad no i ogólnie jak dla mnie lepiej się montuje (zero skrępowania :wink:).Płytkarzy rozumiem, więcej docinania.

montolit
22-02-2010, 23:16
wojtas nie wciskaj ludziom kitu tak tak najpierw kowal zrobi swoje i skasuje a inwestor z kafelkarzem niech się martwią .dla ciebie to wygoda zero zabezpieczania przed spawaniem szlifowaniem czy frezowaniem.tak to się robiło 20 lat temu ale nie w tych czasach .od czego są diamentowe otwornice a maskownicę też można dopasować do całości .jestem glazurnikiem od 13 lat i z nie jednym kowalem myślącym tak jak ty miałem spięcie przecież maskownica też jest elementem dekoracyjnym a docięta płytka a już w ogóle granit w kształcie litery u z małą wstawką już chyba nie.jak ktoś jest w temacie to wie jak nierówno czasami są zalane stopnie a wiadomo kafelkarz musi wszystkie różnice zniwelować i wtedy kowal wywala gały :o jak coś mu nie pasi .dlatego każdemu u którego robię schody czy balkon radzę umawiać się na montaż a czasami nawet na obmiary bo skończonej mojej robocie .małym wyjątkiem może być balustrada montowana z boku stopnia a nie od góry ale wtedy jest nie tylko utrudnienie dla mnie lecz także dla malarzy przecież to balustrada jest robiona do schodów a nie odwrotnie. wojtas nie myśl tylko o swoim zadowoleniu pomyśl też trochę o inwestorach.

Damro
22-02-2010, 23:44
wojtas nie wciskaj ludziom kitu tak tak najpierw kowal zrobi swoje i skasuje a inwestor z kafelkarzem niech się martwią .dla ciebie to wygoda zero zabezpieczania przed spawaniem szlifowaniem czy frezowaniem.tak to się robiło 20 lat temu ale nie w tych czasach .od czego są diamentowe otwornice a maskownicę też można dopasować do całości .jestem glazurnikiem od 13 lat i z nie jednym kowalem myślącym tak jak ty miałem spięcie przecież maskownica też jest elementem dekoracyjnym a docięta płytka a już w ogóle granit w kształcie litery u z małą wstawką już chyba nie.jak ktoś jest w temacie to wie jak nierówno czasami są zalane stopnie a wiadomo kafelkarz musi wszystkie różnice zniwelować i wtedy kowal wywala gały :o jak coś mu nie pasi .dlatego każdemu u którego robię schody czy balkon radzę umawiać się na montaż a czasami nawet na obmiary bo skończonej mojej robocie .małym wyjątkiem może być balustrada montowana z boku stopnia a nie od góry ale wtedy jest nie tylko utrudnienie dla mnie lecz także dla malarzy przecież to balustrada jest robiona do schodów a nie odwrotnie. wojtas nie myśl tylko o swoim zadowoleniu pomyśl też trochę o inwestorach.
:o :o :o identycznie jest jak kafelkarz skasuje za swoją robotę a później niech się martwi kowal i inwestor co dalej,u mnie zdecydowanie aby miało ręce i nogi najpierw balustrada potem kafle,pewnie,kafelkarz woli odwrotnie,mniej ma roboty :lol: a ty jako inwestor więcej stresu :-?

Jan P.
23-02-2010, 13:57
Gdy chodzi o taras lub balkon sprawa wygląda tak; najlepiej zabetonować rurki lub inne szprosy o wys 20-30 cm.do których będzie mocowana balustrada. Następnie położyć obróbkę blacharską i na nią zgrzać papę termo. Teraz można położyć płytki wycinając tylko otwory . Robiąc inaczej to przy wierceniu otworów na balustradę uszkadza się izolację i nie pomogą żadne kleje (po pewnym czasie puszczą i będzie zaciek ). Pozdrawiam Jan.

Sp5es
25-02-2010, 17:14
Najbezpieczniej - to balustrada mocowana do lica płyty od frontu - na jej grubości . Nie ma problemów z izolacją poziomą

wojtas122
25-02-2010, 20:21
wojtas nie wciskaj ludziom kitu tak tak najpierw kowal zrobi swoje i skasuje a inwestor z kafelkarzem niech się martwią .dla ciebie to wygoda zero zabezpieczania przed spawaniem szlifowaniem czy frezowaniem.tak to się robiło 20 lat temu ale nie w tych czasach .od czego są diamentowe otwornice a maskownicę też można dopasować do całości .jestem glazurnikiem od 13 lat i z nie jednym kowalem myślącym tak jak ty miałem spięcie przecież maskownica też jest elementem dekoracyjnym a docięta płytka a już w ogóle granit w kształcie litery u z małą wstawką już chyba nie.jak ktoś jest w temacie to wie jak nierówno czasami są zalane stopnie a wiadomo kafelkarz musi wszystkie różnice zniwelować i wtedy kowal wywala gały :o jak coś mu nie pasi .dlatego każdemu u którego robię schody czy balkon radzę umawiać się na montaż a czasami nawet na obmiary bo skończonej mojej robocie .małym wyjątkiem może być balustrada montowana z boku stopnia a nie od góry ale wtedy jest nie tylko utrudnienie dla mnie lecz także dla malarzy przecież to balustrada jest robiona do schodów a nie odwrotnie. wojtas nie myśl tylko o swoim zadowoleniu pomyśl też trochę o inwestorach.
chciałeś zabłysnąć? przeczytaj uważnie co napisałem wcześniej. Jak tak doradzasz swoim klientą to ja dziękuje,jak dla mnie to możesz kłaść kafelki tylko w WC

toomyem
25-02-2010, 21:17
Podłączę się do wątku.

U nas balustrada jest już zamurowana. Pod płytki trzeba dać izolację poziomą? Jaką? Papa czy jakieś smarowidła?

Czy obróbka blacharska jest potrzebna gdy chcę położyć płytki także na brzegu płyty balkonowej? Dobry to pomysł? Czy też lepiej zostawić go tak jak jest - otynkowany?

vadiol
25-02-2010, 21:42
U nas balustrada jest już zamurowana. Pod płytki trzeba dać izolację poziomą? Jaką? Papa czy jakieś smarowidła?

Chyba najrozsadniejsza cenowo jest hydroizolacja firmy Ultrament . Do nabycia w LM i innych marketach budowlanych .

edde
25-02-2010, 22:05
cenowo może i tak ale czy jakościowo?
ja bym polecał raczej dwuskładnikowe hydroizolacje takie jak maelastic czy kreisel aquaszczel 820

montolit
25-02-2010, 23:22
wojtas 122 ja dobrze pamiętam co pisałeś wcześniej bez potrzeby powtórnego czytania twoich mądrych porad typu;Najpierw balustrada (choć to nie ma różnicy, płytki mogą być pierwsze) czyli twierdzisz że twoje porady są fachowe ciekawe czy autorka pytania coś z tego zrozumiała .bo ja zrozumiałem że według ciebie to niby nie ma znaczenia czy balustrada przed czy po glazurnikach ale jednak lepiej przed aby mistrz ceremonii czytaj.wojtas122 mógł bez krępacji zamontować swoje arcydzieło .ty w swojej odpowiedzi odniosłeś się do metody montażu od góry o której pewnie gabrieli chodziło więc i ja się jej trzymałem.co do reszty opinii to są to głownie porady jak to poprawnie zrobić od podstaw na tarasie a chyba autorce nie o to chodziło .wiadomo że nie ma chyba glazurnika który podejmie się o tej porze roku wykonywać prace na tarasie .zresztą nie wiadomo jeśli ma takie pojęcie o swojej profesji jak wojtas122 o swojej to pewnie by się znalazł jakiś pseudoglazurnik.

kamykkamyk2
26-02-2010, 07:27
Ja najpierw (2 lata temu) robiłem balustradę , a w tym roku będę kładł płytki.
I dla mnie ten sposób jest ok. :)

toomyem
26-02-2010, 08:10
Dokładnie tak samo. Na pionowych prętach od balustrady mam założone takie nakładki, które są ruchome i po położeniu płytek przysłonią one miejsca docinania.

wojtas122
26-02-2010, 12:59
monolit straszny pieniacz z ciebie.Ja osobiście omijam takich ludzi. Widzę, że pisanie z tobą prowadzi tylko do jednego- do przepychanek słownych. Coś czytam ,że większość myśli podobnie jak ja- coś w tym musi chyba jednak być. Ja dodam jeszcze od siebie tyle,że przy dobrej organiacji pracy można najpierw zamontować słupki balustradowe, zrobić obróbki + ostateczną wylewkę+ kafelki. W tym układzie wszyscy powinni być zadowoleni